Skocz do zawartości
  • 0
Azakes

Optymalizacja / opcje graficzne w 3.0

Pytanie

Siema mam pytanie bo posiadam kompa:
CPU: AMD Ryzen 1800X
GPU: Nvidia 1080ti
16GB RAM
i teraz do pytania: w star citizen mam 30 fps z sporymi spadkami i czego może być to wina lub jakie opcje graficzne zżerają najwięcej FPS ??

w trybie  Persistent Universe,

Edytowane przez Azakes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

No i QED dla niedowiarków - tak jak w artykule:

 

W skrócie: jeśli modernizujesz sprzęt żeby mieć więcej FPS w SC, to się natniesz.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Napisz proszę w jakim trybie - Persistent Universe, Arena Commander, wyścigi? To też istotne :)


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tutaj na FPS spory wpływ ma też niestety połączenie i obciążenie serwerów CIG.

Warto na pewno wyłączyć wszystkie niepotrzebne programy (w tym GPU Tweak czy MSI Afterburner), zadbać o ustalenie odpowiednio dużego i stałego pliku wymiany, a także zainstalować grę na dysku SSD. Spróbuj też co będzie się działo, kiedy wyłączysz G-Sync (jeśli korzystasz).

Oprócz tego pilnuj, by mieć zawsze najnowszą wersję sterowników.

 

U mnie na GF 1080Ti ilość FPS w PU jest praktycznie niezależna od tego, jaką mam rozdzielczość i poziom szczegółowości, więc oczywiste jest że problem niestety leży bardziej po stronie serwerów CIG.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ok kilka eksperymentów za mną. 

Zatem mój system

i7 4790

16 gb 

GF 980 G1

Net 0.5 T

 

Po redukcji wszystkich ustawień do minimum uzyskiwałem około 16 fps.

 

Po przeczytaniu info od CR. Przeinstalowałem grę z dysku talerzowego partycji D na partycję C. Wcałości jest to dysk SSD Samsung 500/550 250 Gb. 

 

Obecnie uzyskuję stabilne 20 - 25 fps.  Średnio 22-23 w porywie szału 30 ale to nieczęsto. 

 

Zrobię jeszcze jeden eksperyment. Mój syn ma w swoim kompie identyczną kartę graficzną. Jako że mogę na swoją płytę główną podłączyć 3 karty graficzne złożę obydwie w kombo po SLI. Zobaczę co się stanie :)

 

Po obecnych doświadczeniach ewidentnie widać że SC ma problem z zarządzaniem RAMeme i bardo dynamicznie korzysta z partycji wymiany. Na co wskazuje zwiększenie FPS i przyspieszenie ładowania się gry. Zatem dysk SSD wydaje się na chwilę obecną nieodzowny. 

Edytowane przez Jazz

 

 

JFK (1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

@Jazz, szkoda prądu na SLI. Od dawna wiadomo, że to więcej problemów niż pożytku na mocy i mało kto z tego korzysta, bo bardziej ekonomicznie jest kupować nową kartę (stety bądź nie). Po prostu większość gier / enginów totalnie nie jest pisana pod takie (skrajnie niepopularne w skali całości bazy sprzętowej) rynku i to się nie zmieni. 

 

Zaś co do ilości RAM - z 16 zwiększaj na 32. Tylko XMP. Inaczej co z tego, że masz jej dużo, jak będzie żółwić. Jeśli dla 16GB w identycznych kościach masz XMP,  a dla 24 już nie, to IMO trzymaj się opcji z 16. Ale tu warto się pobawić, bo coś może wyjść.

 

Co do swapu - pamiętajcie kochani o stałym jego rozmiarze (min = max), by przyspieszyć pracę i unikać fragmentacji ;). No i o tym, by był na talerzaku, bo SSD tak zajedziecie w trymiga.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Neb ja wiem że aby sli było obsługiwane musi być zaimplementowana możliwość obsługi combo w aplikacji. Napewno na obecnym etapie SC tego mie ma.  Ale toczy mnie robal ciekawości.  Natomaist powodem testowania do 24 giga jest to że komp syna ma 8 giga na 2 kościach a że moja płyta główna ma osiem slotów na pamięć max 16 gb. To zabawy mam coniemiara z różnymi konfigami:)

 

No dobra pogrzebałem w ustawieniach płyty głównej, a ścisłej w automatycznych ustawieniach OC Genie innymi słowy nigdy tego nie ruszałem a teraz postanowiłem włączyć tą opcję w Biosie. 

 

Oczywiście wyłączyłem wszystkie programy działające w tle i uruchomiłem grę. Na dzień dobry na swojej koi miałem 60 FPS. Po wyjściu z kajuty ok 50. W hali wyboru statku ok 40. I taki stan utrzymywał się poprzez lot na Daymar. W miarę zbliżania się do Planety FPSy spadały aż do 20. Po wylądowaniu i wyjściu z kokpitu FPSy czas utrzymywały się na poziomie 20. Nagle spadły do 14 i ni z tego ni z owego podskoczyły do 30 i tak już zostało. Nie ważne co robiłem stabilne 30 jak w ryj strzelił. Nie zmienił tego nawet start i przelot nad planetą. Po włączeniu QD i podczas lotu miałem ok 35 klatek. Nad Olisar spadły do 25 ale po lądowaniu i wyjściu z kokpitu wahały się między 27 - 30 i wtedy zaliczyłem Disconnecta. 

 

Absolutnie nie rozumiem co powoduje takie spadki i przyrosty. Dziwne nie ma żadnej reguły na to. Tak czy inaczej gra przy 30 FPSach ma już sens. ;) Jak tylko mój syn zwolni swojego kompa (aktualnie mają wolne w szkole) pokombinuję z ilością RAMu oraz SLI. Zobaczymy co z tego wyjdzie. 

 

Poza tym co ciekawe. Zmiana ustawień jakości grafiki powoduje spadek ok 5 - 10  FPS. We wszystkich ustawieniach od Meduim do VH. Po ustawieniu na Low natychmiast przyrost klatek jest widoczny. Co zabawne nie widzę różnicy w jakości grafiki między Low a VH. 

 

Nagrałem filmik z mojej eskapady na Dymar ale ma 11 giga i muszę nad nim popracować ale dzisiaj już mi się nie chce. załaduję go w wolnej chwili. Wrzucam screen z początku filmiku.

 

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Edytowane przez Jazz

 

 

JFK (1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Po długich negocjacjach i wielu ciężkich rozmowach z żoną, mój leciwy, wysłużony i ostatecznie dobity przez Star Citizena Xeon X5460, został zastąpiony przez Ryzena R5 1600, obecnie pracującego na 3.8 GHz. Razem z RX 480 na 1366 MHz, 16GB 2933 MHz i SSD NVMe wyniki mam podobne do @Jazz

 

Co ciekawe jak się coś wywali na serwerze to FPS skacze do 50-60 ( po chwili oczywiście jakiś crash :P ), ale jeśli działa poprawnie to można uznać, że średnia ilość FPS to 20. 

Ważne jest jednak to, że ta średnia jest w 90% z zakresu miedzy 15-25, a to daje w miarę stabilny FPS, mizerny ale stabilny.

 

Udało mi się też rozwiązać problem z błędem wyświetlania typu "biały szum". Okazało się że monitory podpięty do kart AMD przez DVI mają czasami ten problem. Zmiana na HDMI pomogła.

 

SC ładuje się do menu w 37 sekund, Crusader - Port Olisar w 58 sekund i tu widzę największy postęp w stosunku do dziadka Xeona :P 

 

Pozdrawki
BHoleVX


sygn.png.c4efbbba4bad9acc32e1f37d60e375b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na pytanie odpowiedziano, tak więc wątek zamykam. Ale nie martwcie się, dyskusje sprzętowe można kontynuować tutaj:

 


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:
       
      Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności