Skocz do zawartości
 • 0
Turok

Dlaczego SC jest taki trudny?:)

Pytanie

Cześć,

 

nie szła mi  walka z piratami na Aurorze....chcąc zwiększyć swoje szanse kupiłem Cutlassa Black..,i teraz piratów jest więcej, mają 4 razy lepsze statki i chyba trzeba ich trafić z 500 razy, żeby ich rozwalić.....

Jestem początkujący i tej perspektywy na to patrzę, więc prośba o info,  jak sobie radzić, żeby w ogóle wypełniać jakieś misje:) Najpierw wypada na mnie jeden pirat, po morderczej walce rozpływa się w jakimś polu maskującym, wypada drugi w innym statku, potem trzeci....Cholera jasna, jak tak wygląda gra na samym początku, to aż strach, co będzie dalej:)

 

Jakieś rady?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

 • 0

Pan CR doskonale tłumaczy zasady  dogfightu w SC :D

 

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

Jest tego wiele w internetach ...

Choć po wyjściu 3.0 pewnie trochę się wszystko zmieni. No i Twój Cutlass też będzie zupełnie innym statkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 • 0

Tym razem jest to "wina" uzbrojenia startowego Cutlasów oraz tego, że to statek w sumie na 2-4 osoby (choć i samotnie daje radę).

Ale od początku:

1 Jako, że jest to większy statek o większych możliwościach i większej załodze to piratów jest proporcjonalnie więcej/są mocniejsi. W przypadku Cutlassów jest to jeszcze w miarę zbalansowane i nawet samemu pilotując jesteś w stanie ich wytłuc (ale musisz używac rakiet i walka troszkę trwa).

2.  Cutlass Black jest startowo bardzo wytrzymały (głównie chodzi o tarcze) ale ma też bardzo słabe uzbrojenie startowe. Gdy uda się Tobie zamontować lepsze uzbrojenie staje się on istną maszynką do zamiatania piratów i nie tylko. A jak jeszcze dodasz kolegę do wieżyczki to już w ogóle armagedon ;) Ten statek możesz rozwinąć w dowolnym praktycznie kierunku (no może poza górnictwem i wyścigami) i niemal dowolnie skonfigurować jego broń, ba możesz nawet wymienić wieżę załoganta na bardzo silne działo które jak raz przywali to już naprawdę konkretnie. Broń energetyczna, kinetyczna pociski, rakiety gimbale, fixed - tu masz naprawdę dużą dowolność. 

 

Podsumowując startowy Cutlass jest jak stockowy czołg 6+tieru w WoTcie ;) Na początku ciężko go ogarnąć, ale jak troszkę przy nim pogrzebiesz i nauczysz się jak nim latać to sama przyjemność . Polataj nim na vandul swarmy zdobądż troszkę kasy i kup mu lepsze działa to zobaczysz jak się tobie odwdzięczy.

 

p.s. mały trik jak latasz na klawiaturze i myszce: walcząc z piratami kieruj dziób na cel jak najdłużej i jednocześnie leć w bok (prawo lewo - u mnie jest to klawisz "a" lub "d") w ten sposób będziesz trudniejszym celem a samemu będziesz miał przeciwnika przed sobą - na komputerowych piratów to działa. Od czasu do czasu pozwól też odpocząć tarczom na konkretnym kierunku i wystaw na ostrzał inną część statku. najtrudniejszy na stocku jest pojedynek dwóch stockowych Cutlasów: może trwać nawet 10 minut bo mają za słabą siłę ognia by się przebijać nawzajem (co zarazem wskazuje na bardzo dobrą ich odporność)


sygn.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 • 0

 

@Turok rozwijając temat uzbrojenia startowego czyli co zrobić aby było lepiej i łatwiej.

Uzbrojenia wieżyczki nie ruszamy bo raczej małe są szanse abyś latał z kimś tym swoim Cutlassem.

Natomiast w kwestii pozostałego uzbrojenia mamy dość szerokie pole do popisu.

Aktualnie w 2.6.x zalecane przez graczy dla Cutlassa są trzy konfiguracje uzbrojenia:

3 x Mantis GT-220 https://robertsspaceindustries.com/electronic-access/Weapon-Roms/Mantis-GT-220 (sam z nich korzystałem bo kilkusekundowa celna seria robi "dziury w kosmosie" choć trzeba się przyzwyczaić do opóźnienia w otwarciu ognia i uzupełniać amunicję)

lub

3 x Tarantula GT-870 Mk3 https://robertsspaceindustries.com/electronic-access/Weapon-Roms/Tarantula-GT-870-Mk3

lub

3 x M5A Laser Cannon https://robertsspaceindustries.com/electronic-access/Weapon-Roms/M5A-Laser-Cannon

Dwie pierwsze to broń balistyczna (wspomniane uzupełnianie amunicji) ostatnia to broń energetyczna (w trakcie walki trzeba uważać na dostępną energię, przegrzewanie się itp)

Wybierz co Ci bardziej odpowiada.

W tym linku znajdziesz dokładne parametry całego aktualnego uzbrojenia http://starcitizendb.com/components/weapon

W/w uzbrojenie dostępne jest za REC w Electronic Access

Powinieneś mieć te początkowe 5000 REC na swoim koncie i móc je jeśli chcesz wykorzystać do w/w zakupu.

Jeśli nie masz to nie problem bo zarobić je można w Arena Commander walcząc z innymi graczami (na ten moment i tym statkiem nie polecam) albo biorąc udział w wyścigach :D

Szanse na wygraną są żadne ale przy małej ilości graczy i tak dostaniemy po przegranym wyścigu te minimum ok. 170 pkt REC a w przypadku wygranej od 560 - 1700 REC.  Jest to możliwe bo zdarza się, że gracze nie kończą wyścigu lub zwyczajnie pękają ze śmiechu i giną widząc wyścigowego Cutlassa.

A wówczas pozostaje nam zwyczajnie przelecieć samotnie naszym statkiem do mety i zająć jedyne dostępne pierwsze miejsce.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby kupić sobie za REC statek do wyścigów (M50, 350R) https://robertsspaceindustries.com/electronic-access/electronic-ships  I nim się ścigać.

Początkującemu może być trudno ale wyścigi to najszybszy sposób na zarabianie (od 3.0 pewnie to się zmieni)

Jak już kupisz uzbrojenie to zamontujesz je w swoim Cutlassie (w filmiku od 4:28 masz co i jak)

Będzie ono również zamontowane w trakcie gry w Universe/Crusaderze i będziesz mógł teraz Ty gnębić piratów :D

 

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

Jeszcze jedno broń, statki i wyposażenie zakupione za REC są w naszym wyposażeniu na czas określony czyli przez 7 dni w które gramy w SC. Później znikają i trzeba kupić nowe.

 

ps.

Dla wielu są osób są to oczywiste oczywistości ale może @Turok coś się z tego skorzysta ;)

 

 

Edytowane przez Dako
ps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 • 0

@Dako super opisałeś temat uzbrojenia. 

Mam tylko małą uwagę. Jeśli latasz samotnie (bez dodatkowego załoganta) to warto rozważyć wymontowanie wieżyczki założenie tej przejściówki i zainstalowanie na niej tego działa. Będziesz je mógł obsługiwać z kokpitu a jest to działo orginalnie przeznaczone na większe od Cutlasa statki ;) Tyle, że to opcja już "na bogato". Natomiast zmiana broni w samej wieżyczce powinna być podyktowana nie tylko preferancjami pilota, ale przede wszystkim osoby która będzie tą wieżyczkę obsługiwać.

 

I na koniec jeszcze "drobna" informacja którą Dako pominął: Bronie możesz montować bezpośrednio lub na gimbalach. Różnic między tymi dwoma sposobami jest kilka. Gimbal powoduje, że możesz zamontować broń mniejszego rozmiaru, ale za to możesz celować po całym polu widzenia (zazwyczaj bo są mimo wszystko jakieś tam martwe punkty). Za to broń zamontowana bezpośrednio może być większego rozmiaru (czyli de facto będzie silniejsza), ale będziesz mógł celować tylko tam gdzie jest skierowany dziób staktu. W dużym uproszczeniu i bez owijania: jak grasz na klawiaturze+myszce to optymalne będzie dla Ciebie montowanie broni na gimbalach. Jak grasz na joyu/joyach to lepiej będzie montować broń bezpośrednio. Jest to bardzo cenna informacja dla nowych graczy i jest co jakiś czas wałkowana w różnych częściach forum ;) 


sygn.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 • 0

Ta przejściówka jeszcze nie działa (od Horneta natomiast działa bez problemu) ....

Mam ją ale nie można jej założyć na Cutlassa

Ot taki dowcip CIG:

"Możesz kupić ale nie możesz używać" :P

Co do gimbali fakt, że warto wiedzieć i pamiętać.

Choć podanych wyżej konfiguracji nie można używać z gimbalami :)

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

a już jakiś czas temu korciło mnie skorzystanie z tej opcji tyle, że powstrzymywała mnie niepewność tej modyfikacji na karetce (CRed) bo nie wiem co ma Red zamontowane zamiast wieży - zaślepkę czy jednak jakieś ustrojstwo. Dzięki tobie przynajmniej wiem, że nie wtopiłem z szybkim zakupem ;D


sygn.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 • 0

Gdyby działało można by z Cutlassa zrobić takiego Super Horneta z dps na poziomie 2600 w ciągu 10 sekundowej serii :devil:

 

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Powiem tak - poczekajcie na Cutlassa w wersji 3.0. ;)


ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 • 0

@Dastro Powiem tak - czekam od roku na możliwość polatania moją karetką z działającym "kogutem" który można podziwiać w wersji "hangarowej" ;) 


sygn.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 • 0

Moja "przygoda" Aurorą skończyła się bardzo szybko, parę godzin po zakupie gry. Chciałem polatać, zrobić misję i coś zarobić i ogólnie zapoznać się z grą. Pierwsza misja, dolatuję do celu misji, pojawia się jakiś statek (chyba NPC), bach,bach i Aurora w piach. Kupiłem nową, wybrałem inną misję. Dolatuję do celu  misji, pojawia się jakiś statek (chyba NPC), bach,bach i Aurora w piach.

Kasy na nową nie mam, tak samo jak chęci żeby na nią zarobić  i wylecieć na nową misję żeby, powtórzyć...Dolatuję do celu  misji, pojawia się jakiś statek (chyba NPC), bach,bach i Aurora w piach. 

Generalnie odechciało mi się grać... Ja rozumiem, że początki bywają trudne. Ale to są początki,początku..To co mam robić...latać bez sensu wokół stacji ? Poczekam, może mi się zachce. A taki byłem podjarany SC. Gram w ED, ale myślałem, że SC to inna jakość, graficznie i w ogóle. A tu zonk...

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 • 0

Aurora nie jest taka zła, trzeba się tylko przyzwyczaić do sterowania i umiejętnie unikać ognia. Ale co do jednego się zgodzę, SC nie jest grą łatwą, a co za tym idzie, nie dla każdego. 


59973c1720a50_Gotowa(poobrbce).png.e3324d3f0cf88a107e142b90ab2a93b0.png

||CASE: TT CORE X9 || MOBO: ASUS X99-A II || CPU: I7-6800k@4.2GHz || GPU: EVGA 3080FTW3 ULTRA || RAM: G.SKILL TRIDENT Z 64GB@3000MHz||
||SSD: SAMSUNG EVO-850 500GB, NVME CORSAIR MP600 1TB || HDD: 2X TOSHIBA 2TB || PSU: EVGA SUPERNOVA 1000W P2 || LCS: 2xHWL BLACK ICE SR2 480 & LAING D5||

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 • 0

@Xeroeth ja bym to troszkę inaczej powiedział. Star Citizen jest/będzie stosunkowo łatwy do nauczenie się podstaw, ale trudny do wymasterowania skilla. Ten sam statek w rękach nowego gracza będzie się zachowywał zdecydowanie inaczej niż w rękach skillozorda pokroju Dastro. Co więcej w Star Citizenie bądą się bardziej niż gdziekolwiek indziej liczyły realne umiejętności graczy gdyż nie ma tu skilli czy traitów które by "pomagały" w konkretnych działaniach. Co więcej specjalizacja w wykonywaniu konkretnych czynności będzie w SC bardzo mile widziana ;)


sygn.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 • 0

Od tego czasu sporo zmienił się model lotu tak więc Temat niekoniecznie aktualny :) 


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

 • Podobna zawartość

  • Przez Mati
   Tak przewrotnie zapytam:
   Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
    
  • Przez Frosty
   Sprzedam konto w Star Citizen.
   W skład wchodzi:
   - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
   - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
  • Przez number10
   Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
  • Przez Riddick88
   Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
   ATTENTION
   You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
   This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
   This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
   WARNING!
   SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
   Type in your password to confirm:
    
   Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
    
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności