Skocz do zawartości
  • 0
Turok

Szukam czegoś lepszego niż AURORA MR

Pytanie

Witam szanowne grono entuzjastów:)

 

Jakiś rok temu zakupiłem AURORĘ MR, ale jakoś nie gra mi się nią przyjemnie, ponieważ starcia  z piratami są bardzo męczące i praktycznie zawsze przegrywam:) Kilkadziesiąt celnych strzałów i nic:)

 

Chciałabym wymienić Aurorę na coś mocniejszego (bo skilla jak narazie brak:)) i teraz pytanie co proponujecie?

 

Budżet to ok 100$.

Wymagania:

 - broń energetyczna bez konieczności uzupełniania amunicji (chyba, że mnie przekonanie, że dla początkującego gracza jednak warto)

- spora siła ognia, aby bezproblemowo rozprawiać się z piratami

-możliwość wykonywania różnych misji

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@Turok - Ogólnie jako wielozadaniewiec najlepszy w zasięgu Twojego budżetu jest Cutlass Black tylko, że są dwa "tak, ale" istotne dla podjęcia przez Ciebie decyzji:

1. Obecnie Cutlas jest "przebudowywany", a co za tym idzie zmienią się prawdopodobnie jego parametry lotu (traci między innymi duże boczne silniki manewrowe  -te które są na burtach - w zamian dostając kilka mniejszych). Więc sugerowanie się jego obecnymi możliwościami lotu (obecnymi czyli w 2.6.3) jest mało miarodajne. 

2. Ponieważ przy wspomnianej przebudowie Cutlass zwiększy swoje rozmiary jest niemal pewne, że jego cena wkrótce wzrośnie - możliwe, że już podczas Aniversary Sale. Więc kupujesz teraz, zaraz lub ryzykujesz zakup po cenie sporo wyższej

 

Jeśli chodzi o inne wielozadaniowce to masz dwie tańsze linie - jedną już wspomnieli @Nebthtet i @Amb3r - czyli Avenger. Drugą, troszkę zapomnianą linią są... Relianty. Są chyba bardziej wielozadaniowe od Avengera, posiadają swój model bojowy oraz uniklany reporterski, mogą przewozić ładunki oraz wykonywać wiele innych zadań. Do tego mają unikalny system lotu z ruchomym skrzydłem (coś podobnego do B-Winga ze Star Wars) i w sumie jedną wadę - musisz od nowa uczyć się latać, gdyż prowadzi się go inaczej niż pozostałe maszyny o podobnej wielkości (dlatego jest przez wiele osób zapomniany/nielubiany).

 

Masz karalucha (Aurorę) więc możesz w module Arena Commander wypożyczyć zarówno Avengera, Cutlasa jak i Relianta - wszystkie mają modele "flight ready" ;)

 

Jeśli jednak patrzysz głównie pod względem militarnym to możesz zainteresować się jeszcze Buccanierem przy czym nim już ładunków nie poprzewozisz.  


sygn.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zdecydowanie polecam wielozadaniowy kombajn jakim jest Cutlass Black. Z mniejszych to jeszcze Avenger jest całkiem przyzwoity.

Niby jak się nie weźmie pod uwagę vatu to jest jeszcze Freelancer, ale on już taki bardziej pokojowy imo.

 

Jednak Cutlass chyba najbardziej by Ci podpasował, bo jest:

  • bardzo zwrotny jak na swoje rozmiary dzięki obotowym silnikom głównym
  • wszechstronny - handel, wojaczka, piractwo (do tego ostatniego wręcz stworzony wg wielu, bo ma i ładownię i siłę ognia)
  • broń energetyczna + rakiety

Jest to jednak statek wieloosobowy i do pełnej skuteczności przynajmniej w dwie osoby warto by nim latać. Można oczywiście samemu.

 

 

Avenger to jednoosobówka z całkiem sporą ładownią jak na swoje rozmiary oraz hybrydowym uzbrojeniem - domyślnie kinetyk na dziobie, energetyki na skrzydłach + rakiety.


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dokładnie jak napisał @Amb3r - do solo Avenger jest idealny. Warianty pokazują też że będzie można go ciekawie skonfigurować. Nie zamykaj się także na broń kinetyczną, bo docelowo potrzeba będzie taka i taka  - w końcu jednym dziurawisz osłony, a czym innym kadłub.

 

Cutlass będzie IMO jeszcze fajniejszy, ale z racji na to, że go powiększają zapewne solo nie rozwinie tak skrzydełek... Ale zawsze możesz wstąpić do AD i nie martwić się o partnerów do wspólnego latania.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Znacznie mniej wszechstronne. Origin IMO jest przedrożony a Gladius fajny, ale bagażnika toto nie ma za bardzo :) - a taka baza floty jeśli masz mieć jedną maszynę dobrze aby była wszechstronna - bo ma Ci zarobić na resztę. A na początku dopóki nie popróbujesz wszystkiego, to nie masz pewności co ci się spodoba.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Gladiusa potraktuj jako myśliwiec przewagi powietrznej, a 325A jako, eee... luksusowy samochód z przywalonymi działkami energetycznymi?

Gladius odpada dla Ciebie, bo on się nie nadaje do różnych misji. On się nadaje tylko i wyłącznie do walki i to raczej manewrowej, bo twardzielem to on nie jest. W nim to chyba nawet skrzynki piwa klocków lego nie zmieścisz.

Zaś 325A jak w zasadzie cały Origin to wersja luksusowa czegoś. Są stylowe i całkiem niezłe, ale zawsze kosztem czegoś. Mają swoje odpowiedniki, które są zazwyczaj lepsze. Omnisky były bardzo mocne, ale teraz już nie wiem - chyba dostały mocnego nerfa.

325A to jeszcze jak chcesz się pokazać coś robiąc, ale Gladius nadaje się tylko do piu piu :D 


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzięki za cenne rady:) Teraz muszę się z tym przespać, jeszcze nieco poszperać i w razie co wrócę z kolejnymi pytaniami lub pochwalę się zakupem:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pamiętaj, że jeśli chcesz coś kupić warto nieraz wywiesić ogłoszenie na naszej Giełdzie - czasem można kupić coś taniej.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

@Darayaharus tylko Relianty mimo oznaczenia jako mini-hauler będą mieć żałośnie małe cargo... No chyba że znów CIG coś namiesza.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

W aktualizacji z przed trzech tygodni Reliant Kore (ten co jest flight ready) ma oznaczoną ładownię o wielkości 4 i jest największa ze wszystkich reliantów. Przy czym Relianty są statkami oznaczonymi jako "small" i jak na ten rozmiar to ta ładownia jest całkiem spora.  Tylko Avenger Titan ma większą - ale on jest praktycznie transportowcem, za to Reliant Kore to czysty wielozadaniowiec działający w jednym układzie. Natomiast Cutlass już jest wielkości "medium" więc to już inna klasa statków (i wymaga do optymalnego działania większej obsady). 

 

Porównując Avengera Titana (pozostałe nie mają wolnej ładowni) do Relianta Kore (w sumie jeszcze Sen ma ładownię ale o wielkości 2) to:

Avenger ma silniejsze uzbrojenie, większą ładownię oraz tradycyjny model lotu oraz jest oznaczony jako transportowiec - wersje czysto bojowe nie mają wolnej ładowni. 

Reliant ma dwa razy mniejszą ładownię, ale ma na wyposażeniu promień ściągający. No i specyficzny tryb lotu (a raczej dwa tryby). Jest również oznaczony jako wielozadaniowiec przeznaczony do działania na małych dystansach (a właśnie wielozadaniowość Turok podał jako jedno z kryteriów). 

 

Avenger jest tańszy w zakupie od Relianta (co może być istotnym czynnikiem na korzyść Avengera). 

 

Reliant jest przez CiG promowany jako startowy statek wielozadaniowy. I właśnie dlatego go tu przedstawiłem jako alternatywę dla Avengera. Dla działalności jaką podaje @Turok oba statki mogą być dobrym wyjściem do kolejnego celu jakim może być Cutlas lub Freelancer, a następnie Constelacja jak statek docelowy (wszytko in-game oczywiście)

 

Z wiadomych powodów wszytko powyższe może jeszcze ulec zmianie (a Relianty niemal na pewno zostaną jeszcze poprawione, by ich możliwości dorównywały realnej cenie)

 

Podsumowując Avenger jest lepszy i tańszy w zakupie ale tylko jako Combat/transport za to Reliant jest bardziej wszechstronny.  Wybór i tak podejmie Turok

Edytowane przez Darayaharus

sygn.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przepraszam że się tak wtrącam,  ale podobnie jestem zainteresowany tematem.  Czyli mówisz  @Darayaharus że  Avenger Titan będzie ok?  Statek ma fajna widoczność z kokpitu :)  

 

Ps.  A jak go zdobyć od zera?  Nie mam jeszcze pakietu żadnego wykupionego.  Kupuje Aurore MR i robie Ship Upgrade?

Edytowane przez Blondyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Najlepszym wyjściem będzie chyba dojście od zestawu z Mustangiem Alfa zamiast z Aurorą MR. Powód jest prosty: Oba zestawy są w tej samej cenie, natomiast same statki już nie. robiąc "SHIP UPGRADE" z AuroryMR do AvengeraTitana zapłacisz 25 dolców, natomiast z MustangaAlfa o pięć dolców mniej (20$).

 

 

Porada ogólna: Jeśli startujesz od zera i celujesz w konkretny statek inny niż startowy kupuj zestaw z MustangiemAlfa - w ten sposób zaoszczędzisz realnej gotówki.


sygn.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dobra, Cutlass Black zakupiony:) Jak trochę się z nim zapoznam, dam znać, czy jestem zadowolony z Waszych rad:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:
       
      Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności