Skocz do zawartości
  • 0
Darayaharus

Crash gry podczas używania Trust GXT555

Pytanie

Mam "mały" problem z nowym sprzętem. Joy Trust gxt555 crashuje mi star citizena przy próbie uruchomienia gry. Ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

 


sygn.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wydzieliłam do osobnego tematu, bo to problem sprzętowy. Niestety ten crash pojawiał się już w wersji 2.5.0 - wygląda na to, że dalej problemu nie rozwiązano. Sprawdź czy to, co opisane w starym zgłoszeniu ma zastosowanie i w twoim przypadku - jeśli tak, nie pozostaje nic innego jak grać bez joya / na gamepadzie oraz zrobić nowe zgłoszenie na Issue Council.

 

Stare zgłoszenie na Issue Council


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kurde, widzę, że ostatnie zgłoszenie jest sprzed 8 dni :( więc nie tylko ja mam z tym problem. Steampad normalnie działa, ale joy już nie. jeszcze zaraz sprawdzę w Warthunderze tylko niech mi się ściągnie.  Troszkę lipa, może w 3.0 coś się poprawi...


sygn.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Problem jest z generykami. Nie-generyki np Saiteki czy pady xboxowe też działają :( - linkować i upvotować zgłoszenia, niech widzą że to realny problem.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W WT działa bez problemu. Pozostaje tylko to o czym mówisz, czyli zgłaszać im i marudzić o tym problemie (choć myślę, że o nim wiedzą) do skutku.


sygn.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak, ale jeśli więcej ludzi zgłasza problem, to automatycznie będzie to dla nich wyższy priorytet. Najpierw naprawia się to, na co ludzie najbardziej kwękają :)


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Znalazłem drugie zgłoszenie na RSI (tylko starsze) i... dałem 10 potwierdzenie wystąpienia tego problemu. W linku który podała @Nebthtet dałem ledwie 6 potwierdzenie więc tam brakuje jeszcze 4. 

 

Edit: właśnie zauważyłem, że powyższe zgłoszenia są już nieaktualne. Zrobiłem więc nowy raport: https://robertsspaceindustries.com/community/issue-council/star-citizen-alpha/SC-42655-GAME_CRASHES_ON_STARTUP__IF_A__TRUST_GXT555_JOYSTICK_IS_PLUGGED_IN

 

Jeśli ktoś jeszce ma podobny problem lub może to potwierdzić prosiłbym o potwierdzenie tego w powyższym linku

Edytowane przez Darayaharus
aktualizacja postu

sygn.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wrzuć ten link jeszcze do tego tematu na forum:

 


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ojciec
      Cześć Wam, postaram się krótko i zwięźle opisać budowę mojej tańszej opcji na uchwyty do joysticków od MONSTERTECHA. Zacznijmy od składników mojego przepisu
      Komponenty podstawowe
      1 x https://www.v-slot.pl/pl/p/Sruby-M5-z-plaskim-lbem-25szt/418 6 x https://www.v-slot.pl/pl/p/Naroznik-90-stopni-Natural/217 2 x https://www.v-slot.pl/pl/p/Plytka-laczeniowa-T/192 1 x https://www.v-slot.pl/pl/p/T-Nut-nakretka-do-rowkow-teowych-M5-25-szt/294 2 x docięty na długość 30 cm https://www.v-slot.pl/pl/p/Profil-aluminiowy-konstrukcyjny-V-Slot-2040-Na-wymiar/858 2 x docięty na długość 20 cm https://www.v-slot.pl/pl/p/Profil-aluminiowy-konstrukcyjny-V-Slot-2040-Na-wymiar/858 2 x https://techmiks.pl/docisk-poziomy-z-podstawa-pozioma-stc-ihh-bessey-stc-ihh15.html  
      Podpórka pod myszkę (opcjonalnie)
      2 x docięty na długość 20 cm https://www.v-slot.pl/pl/p/Profil-aluminiowy-konstrukcyjny-V-Slot-2020-Na-wymiar/845 1 x (bonus o którym nie pomyślałem ale wymodziłem swoje rozwiązanie) https://www.v-slot.pl/pl/p/Plytka-laczeniowa-90-stopni-z-3-otworami/190 Niech Wam nie ucieknie żadna śruba, bo mi zostały 2 szt. na sam koniec ^^

      Konstrukcja jest prosta i z budową każdy sobie poradzi, część materiałów wygrzebałem z magicznej czeluści w piwnicy i nie ma ich w spisie:
      4 x wkręt długości 3cm który posłużył mi do skręcenia płytki łączeniowej T z profilem 2 x guma pod płytki łączeniowe (w moim przypadku guma służąca do wyciszenia zasilacza w obudowie – chyba )  
      No to do dzieła!
      Pierwszym krokiem będzie przygotowanie sobie głównego profilu 2040 - 30cm jako słupek do którego przykręcimy narożnikami profil 2040 – 20 cm.    
      Powtarzamy to samo z drugą stroną oczywiście mając na uwadze, żeby łącznik T przykręcić do profilu symetrycznie do drugiego.  
      Trzeci krok jest tylko moją opcją na montaż joya który już jest leciwy, każdy z Was ma pole do popisu na tym etapie. Może to być płyta MDF, pleksi, cokolwiek do czego przykręcicie joysticka do profilu.   
      Podstawka pod mysz – opcjonalnie ale moim zdaniem must have – w moim przypadku wykorzystałem rozpraszacz światła z monitora którego używałem w moim DIY snowblinda w obudowie komputera jako podstawki Użyłem dłuższych śrub ze względu na grubość podkładki. No i mamy punkt w którym zabrakło mi płytki łączeniowej kątowej. Wykorzystujemy tutaj 20cm profile 2020 i dwa kątowniki jako połączenia.  
         
      Ostatni krok to dociski poziome - można znaleźć na alliexpresie tańsze opcje po 6-8 zł, ale nie wiem jak by się sprawdzały no i nie miałem czasu czekać miesiąc aż przyjdą. Zamówione są trochę szersze od profilu, ale przykręcenie 3 śrubami z jednej strony załatwia sprawę i nie przemieszczają się po dociśnięciu do blatu biurka. Znajdujemy kawałek gumy i montujemy w wybranym przez nas miejscu.   
      Oryginalne uchwyty MONSTERTECHA są zrobione z profili 4080 a nie 2040 jak u mnie, dodatkowo używają oni anodowanego aluminium i łączeń bardziej dyskretnych (które w domowych warunkach jeśli ktoś nie ma odpowiedniego sprzętu, można spieprzyć). Dociski mają większe ze względu na profil szerszy niż mój - wtedy zamawiamy docisk STC-IHH25 (mój STC-IHH15). Tyle z różnic. 
      Jeśli chodzi o funkcjonalność jest dokładnie taka sama - nie chybocze się nic (po wymianie gum, wcześniejsze w ver. 1 były za twarde z rowkami i się wszystko obracało), stabilnie trzyma się stołu i działa, a nie wydałem na to to 287 € (~1227 zł) – zestaw 2 x podstawka + podstawka mysz - tylko 350 zł z przesyłkami.  
      Fotka zbiorcza na koniec - mam nadzieję, że ten mały poradniczek się niejednemu przysłuży.

       
      Mój kanał YT
    • Przez Toteo
      No i mam nowy monitor ale jakies moje wewnetrzne cos juz marudzi.
      Wiem, ze jednolitosc podswietlania to loteria, nawet w drogich monitorach i wazniejsza jest jednolitosc kolorow.
      Zrobilem zdjecia po ciemku i sami powiedzcie, czy oddawac, czy ja moze jednak troche przesadzam  (wiadomo, w realnym uzytkowaniu nie jest tak zle)
       





    • Przez Nebthtet
      Instalacja obłożeń sterowania
      Po pobraniu pliku XML przenieś go do następującego folderu:
      LIVE: C:\Program Files\Roberts Space Industries\StarCitizen\LIVE\USER\Controls\Mappings PTU: C:\Program Files\Roberts Space Industries\StarCitizenPTU\LIVE\USER\Controls\Mappings W razie potrzeby zmień literę dysku lub dostosuj ścieżkę, jeśli zainstalowałeś grę w innej lokalizacji.
       
      Wybór obłożeń sterowania
      Teraz, gdy profile są w odpowiednim miejscu na dysku jest kilka sposobów na wybranie ich w grze.
      Opcja 1
      Ta opcja pozwala na szybkie i proste załadowanie całego profilu. Otwórz konsolę Star Citizena (domyślnie ~) i wpisz następującą komendę:
      pp_rebindkeys Nazwa_pliku_z_profilem.xml Gotowe!
      Opcja 2
      Ta opcja pozwala na na wybór kontrolerów, do których chcemy załadować profil - możemy np. pominąć mysz jeśli mamy takie życzenie.
      Po uruchomieniu gry wejdź do menu opcji i kliknij "Keybindings" na samej górze. Kliknij opcję "Advanced Controls Customization"
      Następnie kliknij 'Control Profiles' na dole ekranu. Pojawi się menu. Wybierz swój profil z listy.
      W oknie dialogowym które się pojawi kliknij "None" obok obłożenia klawiatury. Wybierz "Keyboard" z listy, jaka się wyświetli.
      Kliknij "None" obok swojego obłożenia myszy. Kliknij "Mouse" z listy, która się pojawi. Kliknij "Load" aby załadować swoje obłożenie sterowania
      W ten sposób załaduj profile do wszystkich kontrolerów, jakie są na liście, lub tylko tych, których obłożenie chcesz zmienić.
      Jeśli coś jest niejasne, widzisz nieścisłość lub masz pytania, to zadaj je proszę w komentarzu.
      Ilustracje pochodzą z poradnika instalacji GameGlass (który swoją drogą polecam, bo to superwygodne rozwiązanie).
    • Przez Nebthtet
      Jako że w 3.5 zmieniło się sterowanie, to pewnie sporo osób szuka zaktualizowanych profilów do różnorakich kontrolerów. Będziemy gromadzić je tutaj. 
      Na początek...
      Thrustmaster T16000m - profil pod dual stick. 
      Cheat sheet:
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. Pobierz mapping i profil Wybierz jedną opcję mappingów do Star Citizen z linków poniżej dla:
      mapping JoyToKey mapping T.A.R.G.E.T. Pobierz profil do odpowiedniego oprogramowania profil JoyToKey profil T.A.R.G.E.T. Opcjonalnie pobierz plik do Draw.io aby nanieść swoje zmiany na https://www.draw.io
       
      Miej na uwadze, że autor powyższego dość mocno zmodyfikował obłożenie sterowania i zmienił nawet rzeczy takie jak tryb interakcji.
      Tryb interakcji: G Opuść siedzenie pilota: L-Alt+F Leczenie: F Oxygen Pen: O Granat: H Melee: V etc.
      Warto przejrzeć całość obłożeń, aby dopasować je do własnych potrzeb i upodobań. Miej również na uwadze że może być konieczne ponowne zbindowanie osi w zależności od tego, jak twój komputer interpretuje dane wejściowe.W profilu również jest trochę placeholderów jak np. tryb VTOL czy przełącznik thrusterów. Docelowo mają być zaimplementowane konfiguracje, pomiędzy którymi można się przełączać. Profil ma również odbindowany przycisk do włączania 'flight ready' - zamiast tego używaj włącznika 'power/engine'.
      Źródło
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności