Skocz do zawartości

Czy słuchasz audiobooków?  

7 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy słuchasz audiobooków?

    • Tak
      5
    • Nie
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Korzystacie z audiobooków? Dlaczego tak/nie? W jakich sytuacjach ich słuchacie? To bardzo ciekawe medium - zwłaszcza w Polsce, gdzie temat się bardzo rozwinął i u nas są to niejednokrotnie wręcz słuchowiska nagrywane przez znanych i lubianych autorów.

 

Na świecie są ciekawe usługi jak Audible czy polski Storytel, gdzie można uiszczając subskrypcję słuchać wielu pozycji. Jakieś polskie nawet dalej są na Spotify (lista poniżej). Rzecz jasna jest tam też sporo anglojęzycznych pozycji.

 


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o audiobooki to mam mieszane uczucia. Bardzo mi się podobają produkcje w stylu opowiadań wiedźmińskich czy Narrenturmu, natomiast nawet dobry lektor który mi ni pasuje do czytanego tekstu potrafi mi zepsuć przyjemność obcowania z książką. Z kolei dobry, w sensie taki który mi pasuje do książki potrafi nawet nienajlepszą lekturę postawić na nogi. 


81fdd98d-c046-4380-baf9-104380c4eec2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audiobooki to herezja!

Książki ma się czytać, a nie słuchać!

 

Osobiście nie przepadam, słyszałem kilka całkiem niezłych, ale większość zupełnie mnie nie przekonuje.


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzisz, jeśli ktoś ma (naprawdę) dysleksję, to dzięki temu medium łatwiej mu obcować z książką. Albo spędza dużo czasu za kierownicą / w korkach. Bądź ma monotonną pracę gdzie można czegoś słuchać, ale wzrok trzeba skupić gdzie indziej.

 

No i nie sposób nie wspomnieć o tym, że wielu ludzi to właśnie dzięki nim zaczęło czytać. Audiobooki są fajne! Można ich nie lubić, można ich nie słuchać (ja np. wolę poczytać bo jak mam na to czas jestem w stanie oderwać oczy od innych rzeczy) ale nazywanie tego herezją to IMO przesada. Chyba pamiętasz, jak się przekazywało i zapisywało różne rzeczy nim powstało pismo?


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dla kierowców czy przy robocie która wymaga mechanicznej pracy nie angażującej myślenia to audiobooki zdają egzamin. 


81fdd98d-c046-4380-baf9-104380c4eec2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że przesadzam - hiperbola to jeden z moich ulubionych środków stylistycznych ^^

Tak naprawdę to tylko ostatnie zdanie było na poważnie.


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyśliłam się ;)


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem słuchać audiobooków lecz mi ta forma nie podchodzi. Za dużo tracę w przekazie, a głos lektora często nie pozwala mojej wyobraźni w kreowaniu świata przedstawionego przez autora. 

Jedynym wyjątkiem były dla mnie długie i męczące podróże busami między Polską a Anglią. Raz miałem od znajomego audiobooka w jednym pliku - blisko 26 godziny audiobook z o dziwo dobrym lektorem nieźle mi uprzyjemniły raczej ciężką podróż busem na trasie Bydgoszcz-Southampton (Bateria mojego walkmena Sony na plikach dźwiękowych potrafi trzymać nawet do 50 godzin). 


sygn.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji araku czasu i zwłaszcza tego, że do pracy chodzę piechotą nie zatruwając środowiska naturalnego oraz premamentnego braku czasu na czytanie, audiobooki sa dla mnie najlepszym rozwiązaniem. 

 

Owszem lubię czytć ale kiedy mam na to czas, a to zdarza sie jedynie kiedy jestem na urlopie czyli 2 razy w roku.  


 

 

JFK (1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety podobnie jak @Jazz audiobooki uważam za zło konieczne. Z braku czasu lub bardziej ze zmęczenia materiału poszedłem w tą stronę. Moja obecna praca nadaje się od tego idealnie (ok 5-6h dziennie za kółkiem), mogę wreszcie nadrobić czas spędzony z "lekturą". Oferta jest co prawda ograniczona, ale zawsze można znaleźć coś ciekawego do posłuchania. Oczywiście nic nie zastąpi papierowej książki, najlepiej takiej z biblioteki i po przejściach. Te książki mają swoją historie, zapach...


Nic mi w życiu tak nie wyszło jak włosy.

JAX0wAC1.jpg

Lepiej dobrze zjeść, niż podobać się byle komu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem już totalnie z-ebookowiona. Na papier po prostu miejsca brak i czasem dostępności.

Audiobooków sporo znajdziecie również na spotify - tutaj się przydaje rzecz jasna znajomość angielskiego. Wtedy jest też Audible :).


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście papier i e-book. Do audio popchnęła mnie chwilowa awaria oczu i na początku było trudno podzielić uwagę, ale się udało i twierdzę, że jest to dobra alternatywa dla osób, które nie mogą z jakiegoś powodu czytać. Porwał mnie głos Krzysztofa Gosztyły. Poza samym głosem, świetna praca aktorska. Oczy wyzdrowiały i wróciłem do druku i czytnika. Polecam ciekawy tytuł Jacka Dukaja, która odnosi się do naszego tematu.

LUBIMYCZYTAC.PL

Koniec pisma i człowiek tracący podmiotowość w nowym dziele Jacka Dukaja. Intelektualna podróż wokół najbardziej fascynujących zagadnień współczesnej cywilizacji – aż do jej kresu i do kresu człowieka...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Podobna zawartość

    • Przez Nebthtet
      Jak w temacie.
      Jako że ta kwestia wraca jak bumerang to w końcu się dorabia osobnego wątku (z ankietą w pakiecie). I tu można sobie dywagować dlaczego Cutlass jest lepszy
    • Przez Nebthtet
      Ankieta jest uzupełnieniem artykułu - zapraszam do dyskusji i podzielenia się opinią na temat planowanego systemu!
       
    • Przez Nebthtet
      Dziękuję wszystkim naszym Czytelnikom, którzy wypełnili ankietę i wzięli udział w konkursie - Wasze odpowiedzi naprawdę przydadzą się nam przy podejmowaniu dalszych decyzji o rozwoju serwisu. Ale na pewno czekaliście również na ogłoszenie, do kogo trafi nasz śliczny, wyścigowy Mustang Omega. Z wielką przyjemnością ogłaszam iż zwycięzcą został:
      @eerozeteen
      Gratuluję wygranej! A tych, którzy nie zwyciężyli zapraszam do udziału w kolejnym konkursie, który ogłosimy już wkrótce!
    • Przez Nebthtet
      Wspomóż rozwój naszego serwisu wypełniając ankietę, weź udział w konkursie i wygraj unikalnego Mustanga Omega, pakiet startowy Star Citizen oraz przepustkę do Arena Commandera!

      Tego modelu nie kupisz w sklepie CIG. Nie potrzebujesz nic więcej by grać w Star Citizena już teraz!
      Badanie Czytelników Star Citizen Polska
      DOCS.GOOGLE.COM UWAGA: biorąc udział w konkursie akceptujesz regulamin. Udział w konkursie mają zgłoszenia nadesłane do 01.01.2015 włącznie.
    • Przez Nebthtet
      Czy uważacie, że gry takie jak Sekiro czy Dark Souls powinny mieć "easy mode"? A inne tytuły? Strategie, symulatory, RPG-i? 
      Niech ludzie grają tak, jak lubią, czy koniecznie mają "git gud" albo grać w co innego? Zapraszam również do zagłosowania w ankiecie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności