Skocz do zawartości
Nebthtet

TNGS PL - polski projekt statku do Star Citizena

Rekomendowane odpowiedzi

Przygotowałem takie oto wstępne założenia naszego projektu, które w niedzielę przedstawię plastykowi:

 

1. dwusilnikowy statek o załodze 1-3 osób (w zależności od przeznaczenia),
2. uniwersalny kadłub, zawierający moduły: mostek (kabinę pilota/ów), pomieszczenie socjalne, on-board computer section, kapsułę ratunkową, komory silnikowe,
3. odmiany:
 - myśliwiec zwiadowczy/rozpoznawczy dalekiego zasięgu Stealth (+JumpDrive), - wersja cywilna do eksploracji - załoga: 2 (dostosowany do lądowań planetarnych-opływowe poszycie kadłuba)
 - myśliwiec eskortujący/patrolowy dalekiego zasięgu (+JumpDrive) - do patroli i eskorty konwojów - silnie uzbrojony przeciw fighterom - załoga: 2
 - lekki bombowiec pokładowy (-JumpDrive) - załoga 3 (dwie wieżyczki)
 - kosmiczna ciężarówka (+JumpDrive) - załoga 1 (dostosowany do lądowań planetarnych)

 

Parametry (wraz z porównaniem do innych statków):

 

                                                        Dracon            Mustang            FreeLancer        projekt* Anvil Lighting       
    Length:                                        ca.32              16                      32                       26                    
    Beam:                                          ca.24              14                      15                       24                    
    Height:                                         ca.8                6                        8                         8                    
    Cargo capacity:                           max 80            0                       168                      0                    
    Max. crew:                                   1-3                  1                        2                         1                    
    max power plant:                         5                      3                       5                          5                    
    factory power plant:                    StarHeartV(2)  StarHeartIII(2)    4                          ?                    
    max engine:                                 2xTR4?           2xTR2               2xTR5                  2xTR4                
    factory engine:                            2xMagmaJet    2xMagmaJet      ?                          ?                    
    maneuvering thrusters:               6xTR               6xTR1                8xTR                   6xTR                
    factory maneuvering thrusters:   ?                      6xM1-16            ?                          ?                    
    max shield:                                  3-5                   2                        5                          4                    
    shield:                                         ?                      INK-1                  ?                          ?   

 

 

Proszę o ewentualne uwagi.

*Parametry Dracona przyjąłem na podstawie danych planowanego ciężkiego myśliwca Anvil Lighting.

 

Oczywiście przekaże tez sugestie dot. wyglądu statku.

 

Tabelka niestety trochę się rozjechałam ale sądzę, że jest to czytelne. 

Edytowane przez vapi13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z racji choroby  i leżenia w lozku cos zacząłem szkicować na ipadzie> na razie mam ogólny zarys statku. Głównie uderzam w myśliwiec ciezki średniej wielkosci  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_biggrin.png"> ( a ciezki bo chciałem mu dodać trochę bajerów na skrzydłach, husaria miała piorą ja zamiast tego dałbym jakieś wyrzutnie rakiet lub torped. Na razie szkic bo jeszcze średnio widzę przy gorączce, jak trochę sie lepiej poczuje wrzucę obrazki do PS i w nim sie pobawię . Zastanawiam sie czy dobrze robię malując go na styl zbroi ( chrome, metaliczny z odbiciami )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vapi13 no to ładnie się napracowałeś  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">

 

Jednak co do wymiarów radził bym się wstrzymać do czasu zarysu bryły, tak samo wnętrze będzie mocno zależne od tego jak statek będzie wyglądał.

Przerabianie go na siłę żeby wepchnąć to czy tamto nie uda się przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjnego wyglądu, bo przede wszystkim hull musi mieć świetną prezencję  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod pojęciem "pomieszczenie socjalne" rozumiem kajutę z kojami, messę i WC. Faktycznie to wszystko może znajdować się w kapsule ratunkowej. Chociaż myślałem raczej, że kapsule będą tylko komory hibernujące dla załogi. Poza tym, wcale nie zależy mi na zmniejszaniu tego statku. Chciałbym, żeby był niewiele mniejszy od FreeLancera. To ma być statek do długich samodzielnych podróży po całej galaktyce. Nie może być mały.

Edytowane przez vapi13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki moj szkic ... na razie zamazane wszytsko, troche sie opieram na bryłach jakie są w SC nie chce czegoś nowego robić  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_biggrin.png">, przód troche grozny smocza geba, zeby cce jeszcze usrednic zeby nu bylo ich za duzo, pod nimi chcialby zrobc dodatkowe luki na coś, 3 duze wieżyczki z dzialami, na przodzie wyrzutnie rakiet z  boku za kabiną myśle ze tez.

skrzydła krótkie w wersji podstawowej ale myślałem nad dołączeniem dodatkowego modulu z silnikiem i może z jakimś działkiem oraz małym zasobnikiem torped lub rakiet . Pry takiej opcji statek troche zyskał by na sile bojowej i szybkości. Statek miałby dwa pokłady jeden dolny magazynowy z wyjsciami wysuwany luk transportowy i moze pod kabiną boczne drzwi? Kolorek oczywiscie czarny mat , myslalem o dodatkowym oswietleniu paszczy pod zebami zrobic czerwone swiatla,

Co do silników jeszcze nie jestem pewien gdzie rozmiescic silniki sterujące na przodzie do wsecznego pewnie ze dwa lub trzy .

 

Dzis to moze zeskanuje i pobawie sie w ps nad illustracją tego syfu  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_biggrin.png">

a tu maly spy shot .

IMG_0554.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hu3ii

 

Bardzo fajny szkic, brawo za wyobraźnie.

Co do skrzydeł to mogły by być nieco cofnięte ale za to nie proste tylko zawinięte ( nieco jak sierpy ) do przodu statku, wówczas silniki na ich krawędziach były by bardziej efektywne, można by było pomyśleć też czy nie zrobić ich ruchomych w celu umożliwienia lądowania w atmosferze.

 

Bryła kokpitu gdyby była nieco szersza i spłaszczona z wysokości do prawej i lewej krawędzi wyglądała by bardziej smoczo, a i widok z kokpitu zyskał by na szerszej perspektywie  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">

 

Fajny pomysł, na górze hulla aż się prosi żeby umieścić wieżyczkę lub nawet dwie stopniowane wysokością jedna za drugą, biorąc pod uwagę, że bryła kadłuba szła by ku górze od przodu do tyłu. 


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do kokpitu to w sumie, musze go poprawic i zrobic cos w miare tego jak jest na dolnym pokladzie,

nad uskrzydleniem jeszcze pracuje dodam z boku jeszcze silniki ktore tez beda pelnic role lądownika ( zmieniały kąt ) ) , dodatkowo skrzydla na przodzię bedą mialy "ostrza-pazury" zeby sie tak plasko nie zaczynaly, w tych ostrzach mozna zapodać jakies wyrzutnie ? Na razie średnio mi się widzą skrzydła musze troche poogladac sobie obrazków referencyjnych i troche je przerobić

co do korpusu na razie zrobilem bryle ogólną bez dodatkow, dzialka na gorze będą i mysle ze mozna dwa dać, a po jednym na boku .

 

na razie drobne zmiany, nie koniecznie na +

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po rozmowie z plastykiem/projektantem. Niedługo - mam nadzieję - dołączy do naszego syndykatu. Podałem mu wszelkie namiary. 

Ponadto opowiedziałem wszystko (chyba) co najważniejsze, o grze, o TNGS1, o możliwym TNGS2, o naszym syndykacie i "naszym" statku. Jest zainteresowany i podejmie się sporządzenia graficznego projektu statku. Początek realizacji projektu nastąpi nie wcześniej niż w 2 połowie listopada ze względu na jego zobowiązania zawodowe. 

 

Do tego czasu możemy sobie na tym forum wymyślać różne rzeczy nt. statku i część z tego, co tu wymyślimy może zostanie ujęte w projekcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim przeczytalem temat do tego miejsca, w glowie narodzil mi sie pomysl na statek. Niestety rysowac nie potrafie wiec ogranicze sie do pisania  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png">

Statek zbudowany jest z dwoch modulow i nie posiada wariantow jako takich, ale to wyjasnie za chwile.

Modul pierwszy to "nosiciel* czyli nasz pojazd. Wielkosc malego transportowca lub ciezkiego  gunboata. Zero ladowni, zadnego zaawansowanego wyposazenia. Tylko generator, silniki i czesc mieszkalna zalogi. Oczywiscie jakies tam podstawowe uzbrojenie musi miec. Ma spora nadwyzke mocy wiec moze byc uzywany np. jako szybki kurier. Zabawa zaczyna sie przy drugim module proponowanym przez producenta shipa (podoba mi sie nazwa Dragon), a ktory podczepiany jest do "nosiciela".

Modul transportowy to po prostu kontener do przewozu roznych towarow, moze byc tez wersja do przewozu zwierzat lub kombinowana

Modul pasazerski pozwala przewozic pasazerow lub desant (w drugim przypadku spartanskie warunki i mnostwo sprzetu dla marines)

Modul eskortowy zmienia naszego "nosiciela" w statek eskortowy, wyposazony w dodatkowe wiezyczki strzeleckie, zasobniki na pociski, elektronike do walki z napastnikami.

Modul broni ciezkiej wyposazony jest w wyrzutnie torped wraz z malym zapasem glowic, a takze wzystko to, co potrzebne do ataku na "capitale".

Modul zwiadowczy zawiera zaawansowane systemy rozpoznania i maskowania elektronicznego.

Tych modulow moze byc cale mnostwo i wciaz moga byc wprowadzane do produkcji nowe odmiany w zaleznosci od trendow.  Rozne moduly beda oczywiscie zmieniac parametry statku w zaleznosci od ich wagi itp.

Wyzwaniem natomiast jest zaprojektowanie takiego "nosiciela" i takich modulow, by po polaczeniu ladnie sie ze soba komponowaly, a takze sam "nosiciel" niezle wygladal. Niestety nie posiadam zdolnosci plastycznych wiec ograniczylem sie tylko do samego pomyslu.

Pozdr.

P.


A tu mial byc jakis zajebisty podpis albo cytat, ale wole piwo i fajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

myśliwiec zwiadowczy/rozpoznawczy dalekiego zasięgu Stealth - może coś takiego - pasuje chyba do Consolidated Ountland

 

http://long-pham.deviantart.com/art/ships-exploration-489468498

 

tylko 2 rzuty - ale koncepcja wydaje się mi fajna

 

pozdrawiam

Caleb

 

Edit: ciekawe propozycje

 

http://long-pham.deviantart.com/art/Space-Ship-01-305298559

http://epicstarships.deviantart.com/art/Medium-Hull-nice-render-482046899

http://epicstarships.deviantart.com/art/CoM-3-0-Alliance-MDS-44H-Predator-Production-434335165

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wcześniejszym pomyśle statek miał przypominać głowę smoka, trochę trudno było by w takiej konwencji wykonać "nosiciela", chyba że odczepiane moduły były by z tyłu, gdzie nie wpływały by w znaczący sposób na wygląd z przodu, a jedynie nadawały specyficzny charakter - zależny od doczepianego modułu.

 

No może być też że przód hula wraz z częścią kokpitu potrafi wydokować z reszty ( która była by wymienialna ).


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba rozwiązać to tak, żeby nie tracił charakteru co przy statku- wytrychu z aż tyloma funkcjami będzie niełatwe.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze żeby koncepcja chwytała za serce, bo nie ma nic gorszego niż nudna forma. Trzeba obserwować co tworzą specjaliści i iść tą ścieżką. Proponuję pooglądać różne koncepcje ze świata gwiezdnej mody żeby rozbudzić szare komórki  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">

 

P.S. Podoba mi się w projekcie Falcona że siedzi się z tyłu, widać całą maskę jak w dobrym mercedesie, zacny projekt.

post-19-0-65702100-1414618583_thumb.jpg

post-19-0-69505300-1414618584_thumb.png

post-19-0-53783900-1414618585_thumb.jpg

post-19-0-62709300-1414618586_thumb.jpg

post-19-0-04946500-1414618588_thumb.jpg

post-19-0-02600700-1414618589_thumb.jpg

post-19-0-26687800-1414618593_thumb.png

post-19-0-26218200-1414618594_thumb.jpg

post-19-0-45010600-1414618868_thumb.jpg

Edytowane przez Jack Wolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, z wszystkich zamieszczonych miniaturek Falcon podoba mi się najbardziej, jest bardzo klasyczny jeśli chodzi o fighterów  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">

Choć w kwestii modułowości ma zdecydowanie najmniej do zaoferowania ( najwyżej wymienny nos ).


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

Tylko że my szukamy czegoś oryginalnego, zresztą to jak by powiedzieć że zróbmy taki statek jak z Futuramy  ;)


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

Na to ostatnie żona mi nie pozwoli  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_tongue.png">


 

 

JFK (1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam postępy w projekcie? Jestem bardzo ciekawy co kolega @vapi13 nam pokaże/odpowie!  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_biggrin.png">


ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pomysł ze statkiem z Futuramy się wam spodobał, ciekawe który się w cieli w Decapodiana  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">

 

Są chętni we wcielenie się w rolę doctora John A. Zoidberg'a ?

 

2011-02-28-futurama2.jpg?iact=rc&uact=3&


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:
       
      Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
       
    • Przez Candidate
      Możecie polecić jakieś dobre miejscówki do kopania Prospectorem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności