Skocz do zawartości
  • 0
Amaya

Matchmaker, działa i inne frustracje

Pytanie

Witam,

Na wstępie chciałem zaznaczyć, że nie uważam się za super gracza. Zresztą nigdy nie zrobiłem kariery w strzelankach ani innych grach. Zawsze byłem raczej po środku stawki. Tym nie mniej nie rozumiem pewnych schematów w SC co powoduje frustrację "nowego" i chęć rzucenia gry w kąt. Liczę na słowa pociechy :)

 

Pierwsza sprawa to MM, który regularnie dzieli graczy tak, że jeden Team kończy grę z 60k punktów podczas gdy drugi osiąga 3k - to jest statystycznie niemożliwe. 

Kolejna rzecz to dodawanie nowych graczy do teamów. Jak to jest, że przez jedną trzecią gry, MM dodaje graczy do jednej drużyny tak, że przez pierwszych kilka minut w jednej drużynie jest 6 osób a w drugiej 2. Wychodzi 3 do 1. Jak tu wygrać? (czytaj zdobywać REC)

 

Latam Aurorą LN bo na razie nie stać mnie na nic lepszego. Grę kupiłem z Aurorą MR, bo liczyłem bardziej na handel i wydobycie niż na walkę, a nie doczytałem że tych modułó jeszcze nie ma w grze.

Gdy przeszedłem na LN zauważyłem poprawę w ilości punktów, ale absolutną rzadkością jest ustrzelenie innego statku. Zastanawiam się czym jest to spowodowane. Na pewno tym, że większość innych statków na planszy to Aegisy czy Hornety i z tym nie dyskutuje, ale trudno mi ubić nawet gracza AFK. Ładuję do w niego do przegrzania laserów i dostaje tylko kilka punktów za dmg, a większość strzałów z kilku metrów do stojącego przeciwnika nie powoduje żadnego DMG. Nie mówiąc o tym, że ja sam padam od strzała. Mam Bulldog Repeater i Badger Repeater oba w wersji drugiej. 

 

Czy to znów kwestia różnicy klas i broni w statkach? Czy może coś robię źle?

 

I ostatnia sprawa to kolizje. ZAWSZE ja przegrywam - nawet w zderzeniu z inną Aurorą. Podejrzewałem tarcze, ale podobno nie można ich zmieniac i inna Aurora ma takie same. Miałem okazję "sprawdzić" się z totalnie zdemolowanym statkiem bez osłon i też nie dałem rady. Jak idę na czołowe to zawsze przegrywam.

 

To lista moich frustracji, zresztą niepełna. Czy farmienie RECów to po prostu droga przez mękę czy coś robię nie tak?

Zaciskam zęby i lecę ginąć :)

 

Pozdrawiam

 

 

Edytowane przez Amaya

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Podejmuje rękawice, nie wypowiem sie na temat MM, bo to nie moja broszka, ale odnośnie Aurory...

 

Bronie energetyczne S1 mają baaaaaaardzo niski dmg, za mały wręcz żeby coś ustrzelić. Spróbuj wsadzić tam 9-SERIES LONGSWORD albo NN-13 NEUTRON GUN, powinno być trochę lepiej (ale cudów nie oczekuj). W arena commander ze statków za REC to poleciłbym Mustanga Delta za 6,5k a później uzbierać na Super Horneta albo Sabre (odpowiednio 16,5k i 17k). Ewentualnie baw się w wyścigi na Origin M50 za 10k lub 350R za 12,5k, bo to obecnie najszybszy sposób na zdobycie REC.

 

BTW, summonuje admina @Nebthtet :miecio::miecio::miecio::miecio::miecio: (pentagram z Mieców) bo ten temat chyba się nadaje do innego działu, Flight Rooma.
Edit: Admin był szybszy, szczwana bestia :D 

Edytowane przez Quelen

Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

@Quelen chyba Flight School lol :P przecież przeniosłam :) 

 

@Amaya - bierz pod uwagę, że gra w zasadzie nie jest zbalansowana stąd takie sytuacje mogą mieć miejsce. A więcej pewnie doradzi @Dastro, nasz pew pew mordulec :)


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam w naszych progach. 

 

Na wstępie kilka słów wyjaśnienia. 

Gra jest w fazie wczesnej alfy, a więc jest delikatnie mówiąc mocno niekompletna i pełna bugów.

 

Jak się domyślam powyższy Twój opis jest z gier w trybie Arena Commander. Aurory (praktycznie wszystkie) są raczej statkami startowymi więc nic dziwnego, że dostajesz lanie. Niemniej jeśli chcesz w miarę szybko wyfarmić REC to polecam wyścigi które też znajdują się w sekcji AC. Dzięki temu zarobisz na wynajęcie lepszego statku do "pew, pew" w AC (i tylko tam). Dodatkowym plusem będzie nabranie doświadczenia w pilotowaniu Twojego statku oraz poznanie mocnych i słabych niebojowych stron tej jednostki (jak zachowuje się na przyspieszeniu, jaką ma bezwładność przy zmianie kierunku lotu itd. - każdy statek zachowuje się inaczej). 

Sam balans statków, broni, tarcz itd. nie jest ostateczny i zapewne będzie zmieniany kilkukrotnie. Same tarcze są bardzo źle zbalansowane.  

 

Dla pocieszenia Ciebie dodam, że sam latam Cutlassem i pojedynek dwóch takich samych Cutlassów średnio trwa około 10 minut i bardzo często kończy się... ucieczką jednego z pojedynkowiczów (w Persistens Universe - w AC jest to niemożliwe), a pojedynek tychże statków bez użycia pocisków/rakiet jest niemal nie możliwy do rozstrzygnięcia (mam na myśli pojedynek w którym biorą udział dwa Cutlassy z pilotami, ale bez reszty załogi).  

 

P.S.S niedługo będzie aktualizacja do 3.0.0 i będziesz mógł więcej porobić w SC ;)

Edytowane przez Darayaharus
Edyta podpowiada że @Quelen oraz @Nebthet byli szybszi ;)

sygn.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To co pisali poprzednicy to prawda :)

 

Ja natomiast polecił bym ci Vandull i Pirate Swarm, zarówno w singlu jak i w multi, jako trening.
Na singlu nie będziesz miał problemów z siecią i będziesz mógł przetestować działa na słabszych i mocniejszych statkach. W multi podobnie, ale zdobędziesz jeszcze trochę REC.

 

Zawsze też możesz wpaść na TSa i poprosić kogoś o polatanie free flight multi, wtedy można przeprowadzić testy na różnych statkach jeśli osoba która zaprosisz ma ich więcej.

 

Pozdrawki
BHoleVX


sygn.png.c4efbbba4bad9acc32e1f37d60e375b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

Potwierdzam, jeżeli po jakimś czasie w tych trybach zdejmujesz AI z "palcem w nosie" to jesteś już gotowy na grę z innymi graczami.

 

Obiecuję też, że jak tylko 3.0 live wpadnie w nasze ręce to zaczniemy organizować regularne treningi jeżeli chodzi o PVE/PVP/Eskorta + Latanie w formacji.


ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:
       
      Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
       
    • Przez Candidate
      Możecie polecić jakieś dobre miejscówki do kopania Prospectorem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności