Skocz do zawartości
Tommy Rich

Jeśli nie Oculus Rift to może TOTEM ?

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli powraca długo wyczekiwana moda na sprzęt VR, ostatnio do najpopularniejszego projektu jakim jest Occulus Rift, dołączył także koncern Sony ze swoim projekt Morpheus czy Gear VR, ten ostatni ma również swojego konkurenta w polskich barwach jakim jest Cmoar Personal Viewer działający na podobnej zasadzie jak Gear VR od sony ( jako wyświetlacz używany jest smartphone ).

 

Jeśli nie satysfakcjonuje was żaden z powyższych, to może uczyni to nowy projekt, który niedawno miał swoją premierę na kickstarterze, a mianowicie TOTEM.

 

https://www.kickstarter.com/projects/2091603040/totem-the-premium-full-featured-virtual-reality-he

 

Technical specifications
 
Screen - 1080p low persistence RGB stripe OLED, up to 75 Hz
Field of View (FOV) - 90 degrees
Cameras - Onboard cameras for positional tracking. M12 camera lenses with 130 degrees horizontal FOV.
Connectivity: HDMI input, USB output (tracker)
Sensors: 2x cameras 120hz 1080p, 3 axis 1kHz gyroscope, 3 axis 4kHz accelerometer, 3 axis magnetometer
Audio: 2x 3.5 mm jacks, Binaural Surround sound
Emulated controls: USB mouse, PlayStation controller, Xbox controller
Non-game controls: Up, Down, Select/Base World View
Supported engines: Unreal, Unity, Havok Vision, CryEngine
Platforms: PC (Windows, Mac, Linux), Playstation 3 & 4, Xbox One & 360
Supported media: All 3D formats, SBS preferred
Size: 6.6" x 4.4" x 5.4"
Weight: 400 g (estimated)
Hardware acceleration: hardware accelerated motion tracking, hardware accelerated pre-lens distortion
 
Ebqpct.jpg

UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle szumu gadania podniecania się i to wszystko o kant dupska bo i tak nie mamy gotowych produktów. Denerwuje mnie ten CrowdFunding.

 

Ile jeszcze lat mam czekać!? Ja się pytam!

Pewnie nie jedną taką pierdołę jeszcze zobaczymy która w rzeczywistości ustępuje temu co powinna spełniać jako gotowy produkt.

Wszyscy klonują to samo jedynie parę pierdółek dodadzą i już oczekują że kasę wyciągną.

 

Vader zniesmaczony. Ale jest ten plus że się robi konkurencja co może da kopa reszcie żeby się ruszyli do roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle szumu gadania podniecania się i to wszystko o kant dupska bo i tak nie mamy gotowych produktów. Denerwuje mnie ten CrowdFunding.

 

Ile jeszcze lat mam czekać!? Ja się pytam!

 

Podobno niedługo, bo gotowy totem ba być rozsyłany do ludzi już w kwietniu 2015 roku  ;)


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tyle szumu gadania podniecania się i to wszystko o kant dupska bo i tak nie mamy gotowych produktów. Denerwuje mnie ten CrowdFunding.

 

Ile jeszcze lat mam czekać!? Ja się pytam!

 

Podobno niedługo, bo gotowy totem ba być rozsyłany do ludzi już w kwietniu 2015 roku   ;)

 

Ta ile razy to słyszałem xP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, trzeba poczekac pol roku , oculus potanieje bedzie mozna go za 200$ kupić .

chcialbym sie czyms takim pobawić ale na razie poczekam z roczek aż testerzy potestują i wejdzie nowsza wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie satysfakcjonuje was żaden z powyższych, to może uczyni to nowy projekt, który niedawno miał swoją premierę na kickstarterze, a mianowicie TOTEM.

Kickstarter wyszedł na dniach ale cały projekt nie jest nowy, wspominałem o nim miesiące temu (problem picia piwa i palenia fajek mając headset na głowie ;) ). Firma niedawno zmieniła nazwę z True Player Gear na Vrvana więc może stąd takie wrażenie ale produkt jest ten sam.

 

Odnośnie samych gogli to na razie podchodzę do tego z dużą rezerwą, jak pojawią się pierwsze porządne recenzje to dopiero będzie wiadomo czy to coś czym warto zawracać sobie głowę.

 

Tyle szumu gadania podniecania się i to wszystko o kant dupska bo i tak nie mamy gotowych produktów.

Wybacz ale to kompletna bzdura. Jest już wiele gier i prezentacji dedykowanych VR, wystarczy trochę poczytać. Oculus ma nawet działającą platformę: https://share.oculusvr.com/.

 

Wszyscy klonują to samo jedynie parę pierdółek dodadzą i już oczekują że kasę wyciągną.

Tego właśnie się obawiam. Mam nadzieję że jednak zaprezentują jakieś rozwiązanie które ulepszy VR dla wszystkich. Akceleracja sprzętowa brzmi interesująco, kwestia tego jak się sprawdza w praktyce.

 

Podobno niedługo, bo gotowy totem ba być rozsyłany do ludzi już w kwietniu 2015 roku

Muszę Cię zmartwić, nawet jeśli Totem wyjdzie terminowo to trzeba pamiętać o jednej ważnej kwestii: jak to Vrvana pisze na Kickstarterze "Totem is a premium developer kit".

 

hehe, trzeba poczekac pol roku , oculus potanieje bedzie mozna go za 200$ kupić .

W moim przekonaniu znacznie rozsądniej jest poczekać na wersję konsumencką. Jeśli nie pojawią się niespodziewane trudności to podejrzewam że wyjdzie w drugiej połowie przyszłego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle szumu gadania podniecania się i to wszystko o kant dupska bo i tak nie mamy gotowych produktów.

Wybacz ale to kompletna bzdura. Jest już wiele gier i prezentacji dedykowanych VR, wystarczy trochę poczytać. Oculus ma nawet działającą platformę: https://share.oculusvr.com/.

 

Żadna bzdura bo ja mówie o gotowych goglach. A nie o grach etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kickstarter wyszedł na dniach ale cały projekt nie jest nowy, wspominałem o nim miesiące temu (problem picia piwa i palenia fajek mając headset na głowie ;) ). Firma niedawno zmieniła nazwę z True Player Gear na Vrvana więc może stąd takie wrażenie ale produkt jest ten sam.

 

Odnośnie samych gogli to na razie podchodzę do tego z dużą rezerwą, jak pojawią się pierwsze porządne recenzje to dopiero będzie wiadomo czy to coś czym warto zawracać sobie głowę.

 

A tego to nie wiedziałem, choć można było się domyśleć, że to nie jest zbyt świeża sprawa choć by po samym prototypie gogli, które wg mnie wygląda już na n'tą wersję.

Co do samej konkurencji, to niech będzie, bo każda presja tego typu może dla nas oznaczać szybszy czas do finalnego produktu lub jego lepsze i bardziej technicznie zaawansowanie ;)

 

Oczywiście termin wydania Totema, o którym pisałem jest tylko dla ludzi wspierających projekt i to będzie jak pisałeś wcześniej "developer kit" , my fault :rzygi:


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam fajny, nowy megapanoramiczny monitor. Mogę sobie poczekać. Konkurewncja na tym polu to tylko dobry znak = jest zainteresowanie = jest kasa na tę gałąź akcesoriów i nie skończy się na pojedynczej popierdółce jak het het temu z VFX.

 

Póki co trzeba czekać i śledzić co się będzie dziać. Ja po testach OR DK2 wiem że czekam na headset w którym będę w stanie czytać normalny tekst i który nie będzie mieć efektu screendoor (eliminacja vr sickenss też by była miła inaczej rachunek za dramaminę czy inne aviomariny w pierwszych mcach mnie wykończy ;))


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samej konkurencji, to niech będzie, bo każda presja tego typu może dla nas oznaczać szybszy czas do finalnego produktu lub jego lepsze i bardziej technicznie zaawansowanie

 

Też tak myślę ale przy okazji pojawia się inny problem. Trochę obawiam się scenariusza gdzie ktoś wcześnie wypuszcza słabo dopracowany klon Rifta który skutecznie zabije entuzjazm w kierunku VR.

 

 

Ja po testach OR DK2 wiem że czekam na headset w którym będę w stanie czytać normalny tekst i który nie będzie mieć efektu screendoor (eliminacja vr sickenss też by była miła [...]

 

Screendoor i czytanie normalnego tekstu raczej dopiero w CK2, natomiast jeśli taki się gdzieś pojawia to jasno świadczy o tym, że gra nie była dedykowana VR.

 

Przy simulator sickness kluczowe znaczenie mają dwa aspekty - poprawna kalibracja i gra/program/etc stworzona z uwzględnieniem specyficznych potrzeb VR. Brendan Iribe, CEO Oculusa jest wyjątkowo na to podatny i tak jak nie był w stanie używać DK1 tak przy obecnych prototypach przerwy musi robić dopiero po 45 min. Jestem przekonany że CK1 będzie zapewniał odpowiednie parametry dla przeciętnego człowieka. Pomijając kalibrację największą rolę w tym temacie mają do odegrania developerzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Też tak myślę ale przy okazji pojawia się inny problem. Trochę obawiam się scenariusza gdzie ktoś wcześnie wypuszcza słabo dopracowany klon Rifta który skutecznie zabije entuzjazm w kierunku VR.

 

Niestety są rzeczy na które zupełnie nie mamy wpływu, i zawsze wystąpienie scenariusza że gorsze wyprze lub zniechęci do lepszego jest bardzo prawdopodobne, tak było z betacm vs HVS, czy Amiga vs PC, choć w drugim przypadku za taki scenariusz można winić finanse firmy Commodore.

Tak czy siak przykładów można by mnożyć, bo wiele technologi zostało zabite przez koszty czy brak wsparcia, tudzież lobby forsujące rozwiązanie na którym zwyczajowo chcą odrywać kupony :(


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności