Skocz do zawartości
Nebthtet

Dokowanie abordażowe - nowe informacje

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co napisał Matt Sherman na spectrum wynika, że nad dokowaniem abordażowym (np. przy wykorzystaniu wysuwanego kołnierza w Cutlassie) jeszcze muszą sporo popracować. Temat jest opisany dość chaotycznie, ale nie zapominajcie że to nie artykuł lecz info ze Spectrum.

Ogólnie założenia dokowania są takie, że podlatujemy do efektywnie stacjonarnego obiektu, który nie może nagle nam gdzieś uciec. Problem przy dokowaniu do siebie dwóch statków jest taki, że jeden z nich musiałby na pewno spełnić takie założenie, co powoduje problem z dokowaniem do siebie dwóch jednostek o porównywalnych rozmiarach.

Powyższe nie ma uniemożliwiać dokowania do siebie dwóch statków o porównywalnych rozmiarach (np. mniejsza jednostka spokojnie wyląduje w hangarze Idrisa) ale nie połączymy sobie dwóch Caterpillarów przy pomocy kołnierzy dokujących.

Dodatkowo transfer paliwa nie musi oznaczać dokowania (tak jak obecnie przy tego typu manewrach jednostki lecą po prostu w zwartej formacji, a nie dokują do siebie).

W planach długoterminowych jest umożliwienie dokowania statku do stacjonarnych lokalizacji (np. stacje) tak więc kołnierze dokujące będą wykorzystywane ale nie przy dokowaniu jednostek o zbliżonych rozmiarach.

Plany odnośnie lądowania małymi statkami w dużych posuwają się do przodu.  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Skoro to już pociekło (albo dopiero ktoś się zorientował o tym) to jest rozmowa kolegi ChrisaBGB z przed tygodnia na #general spectrum. Dziwne, że dopiero teraz ktoś to wygrzebał. :P Gdybym wiedział wcześniej, że to było z #general to podzielił bym się tym z wami, a za to myślałem, że to było podpytane pod NDA. :D

Edytowane przez Dastro

ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie całkiem dobrze że zostawiają na później. Rzecz nie jest jakaś mega prosta w implementacji, a są setki innych bardziej potrzebnych rzeczy. Jak dla mnie póki co abordaż EVA wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniembyłby statek abordazowy który mógłby przywerałby do hulla wiekszej jednoski. Nastepnie stworzyłby pole siłowe międzu obiema jednostkami a naspnie laserem wycinałby otwór przez, który mozna by było dokonać abordażu. 

Oczywiście statek desantowy po oderwaniu sie od kadłubą wiekszej jednoski powodowałby dekompresję wewnąt abordażowanego statku. 


 

 

JFK (1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Lepszym rozwiązaniem było by wprowadzenie torped z załogą, które po trafieniu w cel przebijają kadłub i część wewnątrz statku otwiera się, umożliwiając abordaż. Dodatkowym atutem tej metody jest krótki czas na reakcję "ofiary" i możliwość abordażu z wielu punktów, zależnie od miejsca gdzie się trafi.

Taka akcja miała by znaczne większą szanse na zaskoczenie przeciwnika. Nie pamiętam jakich rozmiarów są s9, ale jeśli mała grupka ludzi (bądź innych stworków/potworków, bo nie koniecznie trzeba posyłać własną załogę na pierwszy ogień) by się zmieściła, to taki Eclipse idealnie by się do tego nadawał ;-)

Oczywista pozostaje jeszcze kwestia przeciążeń, ale jakaś technologia mogła by powstać, która umożliwiła by zminimalizowanie tego zjawiska. 

 

PS.  Swoją drogą, było by ciekawie jak by można wytresować jakieś dzikie drapieżniki do walki i używać ich do abordażu, czy po prostu zmiękczenia celu. 

Edytowane przez Xeroeth

59973c1720a50_Gotowa(poobrbce).png.e3324d3f0cf88a107e142b90ab2a93b0.png

||CASE: TT CORE X9 || MOBO: ASUS X99-A II || CPU: I7-6800k@4.2GHz || GPU: EVGA 3080FTW3 ULTRA || RAM: G.SKILL TRIDENT Z 64GB@3000MHz||
||SSD: SAMSUNG EVO-850 500GB, NVME CORSAIR MP600 1TB || HDD: 2X TOSHIBA 2TB || PSU: EVGA SUPERNOVA 1000W P2 || LCS: 2xHWL BLACK ICE SR2 480 & LAING D5||

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xeroeth Wbijasz się torpedą. Oj! Trafiłeś w ładownię, a torpeda blokuje drzwi. I nicie z abordażu ^^


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma to swoje plusy i minusy, może dało by radę pożyczyć palnik na miejscu i tekst typu "kapitanie, nie znalazł by się jaki palnik? Bo dzwi nam blokują i abordaż stoi, a nam się spieszy..." :P

A z drugiej strony drzwi... 

 


59973c1720a50_Gotowa(poobrbce).png.e3324d3f0cf88a107e142b90ab2a93b0.png

||CASE: TT CORE X9 || MOBO: ASUS X99-A II || CPU: I7-6800k@4.2GHz || GPU: EVGA 3080FTW3 ULTRA || RAM: G.SKILL TRIDENT Z 64GB@3000MHz||
||SSD: SAMSUNG EVO-850 500GB, NVME CORSAIR MP600 1TB || HDD: 2X TOSHIBA 2TB || PSU: EVGA SUPERNOVA 1000W P2 || LCS: 2xHWL BLACK ICE SR2 480 & LAING D5||

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Matthew R. Intrieri (główny artysta techniczny od statków) napisał takie cuś na reddit:

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

TL:DR

Cały misterny plan jeżeli chodzi o dokowanie ship-to-ship to CIG najpierw chce się skupić na najważniejszych elementach tej mechaniki czyli:

  • Odłączanie modułu dowodzenia od Caterpillara
  • Dokowanie/Startowanie Merlinem z Conni
  • Ursa Rover i jego obecność/załadunek/wyładunek, a statki na których się znajduje.

Działające kołnierze dokujące itp... soon™.

Edytowane przez Dastro

ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam jeszcze screena wypowiedzi w celach archiwizacji :)

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:
       
      Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
       
    • Przez Candidate
      Możecie polecić jakieś dobre miejscówki do kopania Prospectorem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności