Skocz do zawartości
  • 0
Nihooya

Artefakty graficzne po uruchomieniu klienta gry (ATI Crossfire)

Pytanie

Witam.

Trochę odkopię "temat".

Mój sprzęt to i7 quad (nie pamiętam jaki), 24GB RAMu i grafika ATI HD 5970 ... z tych "najważniejszych".

Wszystkie gry śmigają na tym zestawie na very high // ultra.... tylko coś nie bangla ze SC. Po odpaleniu, już w hangarze zacvzyna się szaleństwo latających kolorów i losowych "kształtów" ... widać hangar... ale średnio połowa ekranu to latające i świecące w różnych (głównie żółty-pomarańczowy) kolorach "wektory".

 

Czy ktoś się z tym spotkał już?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

nie mowie ze tu tylko ogolnie Siedzac w pracy i czytajac tematy na RSI srednio co 2 dni widze kolej.y temat w stylu "RSI fix the damn Sli/crosfire"

Sporo ludzi nie widzi roznicy miedzy high i low a fps roznica jest wiec spora szansa ze to cienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ogaldaj na ich kanale YT jest videoblog i seria Around the verse i tam bugsmasher  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_biggrin.png"> fajnie kolo z jajem opisuje walke z bugami, moze w koncu to tez pokażą. Zakladam ze puki nie poprawią wszystkich bugow programistycznych / czesciowo sprzetowych - to sli pewnie zostawią na sam koniec. Kiedys robilem jako illustrator przy produkcji  gier / programow i problemy sprzetowe byly rozwiazywane na koncu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

NIkt nie twierdzi, że problem ten jest krytyczny dla projektu RSI.

Natomiast jest on (niestety) często krytyczny dla userów.

Ja osobiście z tego wielkiego problemu nie robiłem.... powalczyłem sobie trochę i wypracowałem tymczasowe rozwiązanie, dopóki RSI nie wprowadzi poprawki...

Podejrzewam jednak, że jest duża grupa graczy, którzy "chcieliby a nie mogą" bo im sieje artefaktami. Z pewnością część z nich sobie poradzi a potem cierpliwie poczeka na ostateczne rozwiązanie... ale część tego nie zrobi. NIe jest żadnego z nas, graczy, winą, że mamy sli/crossfire i że chcemy pograć w SC - tak więc myślę, że akurat takie tematy ja ten mają jak najbardziej sens istnienia.

Dla mnie krytyczne było, żeby wypróbowac produkt, za który płacę. Teraz mogę to robić i wiem, że warto było.

EDIT: literówki

Edycja do problemu: nie wiem czemu, ale nie działa "sys_maxfps"... więc artefakty się pojawiły z powrotem... niestety

Edytowane przez Nebthtet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czyli jak rozumiem w dalszym ciągu masz błędy graficzne ?

 

Z tego co jest napisane w info dotyczącego najnowszego update'u  AC 0.9.1, wykonano pewne poprawki i usprawnienia w trybie działania Crossfire/SLI, tak więc jest światełko w tunelu  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">

Edytowane przez Tommy Rich

UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

sys_maxfps nie działa od wprowadzenia AC v0.9.

Wyczytałem na forum RSI, że da się zrobić myk w samym sterowniku (przynajmniej jeśli chodzi o karty graficzne nvidii). Mianowicie w profilu dla gry squadron 42/star citizen należy znaleźć opcję odpowiedzialną za synchronizację pionową >>v-sync<< i ustawić na Włączona (gładko) >>On (smooth)<<. Wtedy grafika sama dobierze takie fps by gra działała w miarę płynnie i nie było artefaktów graficznych.

 

link tutaj: https://forums.robertsspaceindustries.com/discussion/164084/sli-fix-found

Edytowane przez Quelen

Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Skoro ludzie robią takie wpisy oznacza że coś w tej materii da się zrobić, a przynajmniej jest próbowane.

Oby wszech widzące oko RSI, dojrzało problem z szerszej perspektywy, bo jak się okazuje konfiguracje z dwoma grafikami nie są taką rzadkością no przynajmniej w innych krajach  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_biggrin.png">


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No niestety ten update nie wprowadził rozwiązania...

Wydaje mi się (WYDAJE MI SIĘ ), że jest troszkę mniej tych artefaktów... ale są nadal... z hangaru prawie nie da się korzystać.

 

PS: czy to normalne, że gra nie trzyma ustawień? Ustawiałem grafikę na medium a przy każdym odpaleniu mam na wysokich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

To chyba nie jest normalne, mi zawsze trzyma parametry, nigdy nie zaobserwowałem żeby samoczynnie zmieniły mi się ustawienia ale może dlatego że od dłuższego czasu jadę na maksymalnych.

Wykonam parę testów i dam znać czy Hangar resetuje się przy niższych ustawieniach, moja rozdzielczość to 2560x1600.


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mi zjarało drugą grafikę z SLI jak odpalałem grę, podczas wczytywania silnika CE3, także tego, yolo!


Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

Spalenie grafiki raczej nie wiązał bym z ładowaniem silnika CE3, jeśli karta naprawdę się spaliła i nie robisz sobie jaj,  to pewnie z powodu zbyt dużego przetaktowania lub wady, gdyby silnik to powodował to mógłbyś się ubiegać od nich odszkodowania  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">

 

Już widzę te nagłówki w prasie "silnik CE3 spalił mi kartę", Crytek wypłaca olbrzymie wynagrodzenia rozwścieczonym użytkownikom :D 


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hmm to by był dobry sposób na upgrade do nvidii  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_tongue.png">


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mówię serio, zjarała mi się karta graficzna, którą 3 dni wcześniej serwis mi wymienił, bo był problem z zawieszaniem się kompa na dedykowanych kartach, na integrze śmigało. To, że przy odpalaniu SC to pewnie przypadek, ale owszem, laptop się wyłączył, słychać było odgłos jakby strzelił kondensator i poszedł biały dymek z wnętrza lapa.

Nawet mam wątek na forum nbc o tym jak walczę z Dellem o naprawę/wymianę na nowy  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_tongue.png">


Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli awaria miała miejsce po 3 dniach od wydania sprzętu, nie ingerowałeś w elementy wewnętrzne i używałeś całości zgodnie z zaleceniami to sprawa jest raczej oczywista i nie mogą Ci odmówić. Przy okazji jeśli nie minęły 2 lata od momentu zakupu zawsze reklamuj z ustawy żądając wymiany na zupełnie nowy egzemplarz, wszystkie terminy lecą wtedy od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jest jak mówisz, z tym, że lap ma 2 i pół roku, obowiązuje go teraz tylko naprawa na podstawie karty gwarancyjnej, rękojmia wygasła, a Dell będzie go próbować naprawić do skutku, bo już chwilę z nimi walczę o wymianę na nowy egzemplarz i uzyskałem stanowisko oficjalne działu eskalacji  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_blush.gif"> Jak mi ktoś na forum polecił, zawsze mogę napisać do CEO Dell PL i się spytać, czy takie standardy obowiązują w Dell, że to 3 podejście do naprawy, a sprzęt nadal niesprawny  :rolleyes:


Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:
       
      Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
       
    • Przez Candidate
      Możecie polecić jakieś dobre miejscówki do kopania Prospectorem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności