Skocz do zawartości
  • 0
Riddick88

Gra się tnie...

Pytanie

Witam. Dzisiaj pierwszy raz zagrałem w SC i troche sie zawiodłem jeżeli chodzi o płynnosc gry, mam ustawienia full hd i na hard i tak samo czy ustawiam miejszą rozdzielczość i na low, warpi tak samo, czasem chodzi troche lepiej, ta gra aż tak dużo wymaga? przyznam grafika jest bardzo fajna, ale i nowe tytuły gier chodzą mi na full opcjach dobrze.

mój sprzęt to:

Intel core i5 - 2400 3.10 ghz 4 rdzenie.

Grafika geforce 1060 6gb

12gb ram

windows 8.1 64

sprzęt za słaby czy to po prostu przez alphe? jakieś pomysły ? dzięki i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja mam i5-2500 i wiem, że muszę ulepszyć, bo Wiedźmin 3, The Division, Wildlands (i z jakaś setka innych gier) wymagają procka przynajmniej dwie generacje wyżej. Bez zmiany CPU ma wywalonego tysiaka w błoto.

Nie żebym się czepiał, ale ten cały wątek jest trochę bezsensowny.


Kosmos to całkiem spoko miejsce, można tam mieć w końcu święty spokój... szczególnie jak padnie system podtrzymywania życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1

Ja ciągle nie pojmuję jakich ty cudów wymagasz od swojego procesora...


Kosmos to całkiem spoko miejsce, można tam mieć w końcu święty spokój... szczególnie jak padnie system podtrzymywania życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No cóż, pierwsza i najważniejsza sprawa, to faza alpha z której SC jeszcze nie wyszło, więc optymalizacja ma prawo kuleć tu i tam. Druga, niestety Twój sprzęt jest trochę za słaby na maksymalne detale, ledwo spełniasz zalecane :)

Przejrzyj sobie TEN wątek, powinien rozwiać wszelkie wątpliwości.

Edytowane przez Xeroeth

59973c1720a50_Gotowa(poobrbce).png.e3324d3f0cf88a107e142b90ab2a93b0.png

||CASE: TT CORE X9 || MOBO: ASUS X99-A II || CPU: I7-6800k@4.2GHz || GPU: EVGA 3080FTW3 ULTRA || RAM: G.SKILL TRIDENT Z 64GB@3000MHz||
||SSD: SAMSUNG EVO-850 500GB, NVME CORSAIR MP600 1TB || HDD: 2X TOSHIBA 2TB || PSU: EVGA SUPERNOVA 1000W P2 || LCS: 2xHWL BLACK ICE SR2 480 & LAING D5||

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie wiem czy dobrze doczytałem ale cos widziałem że SC jest na silniku cry engin jak crysis itp. i te tytuły jakoś nie chodzą mi dobrze... A SC ustawiałem też na low przy 1600 na 900 i też 1366 na 720 jakoś tak i chodził tak samo jak na full hd i hight ... w crysis 3 mialem podobnie, coś tu nie teges :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Cry Engine jest rdzeniem silnika. Jednak SC jak wiele innych tytułów dokonało tak głębokiej jego modyfikacji, że jest to już praktycznie nowy silnik w Star Citizenie. Nie sugeruj się tym, że inny tytuł "chodzi". Sprawdzaj zawsze wskazane wymagania od producenta. Gra nie przeszła żadnej optymalizacji, więc obecnie nawet na najlepszych sprzętach potrafi się przyciąć.


Zapraszam do wspólnego grania (Discord):

DISCORD.GG

Check out the LYNX CORP community on Discord - hang out with 185 other members and enjoy free voice and text chat.

Zapraszam do wspólnego grania (Guilded):

https://www.guilded.gg/i/bEzq3q6p

 

Jeżeli na start w grze chcesz dostać dodatkowe 5000 UEC (5$) skorzystaj z mojego "Refferal Code"  podczas rejestracji (wystarczy kliknąć w link->)STAR-4NYK-GPNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Moim głównym pytaniem jest co sprawiło, że masz taką kartę i RAMy przy tym procesorze? To jakby do Poloneza zamontować nową skrzynię biegów i trubosprężarkę nie robią nic z silnikiem.

Krótko, to nie ma prawa działać. Bez wymiany procka się nie obędzie i to ze względu na każdą grę wydaną od dwóch lat wstecz.


Kosmos to całkiem spoko miejsce, można tam mieć w końcu święty spokój... szczególnie jak padnie system podtrzymywania życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

@Riddick88 sprecyzuj to "tnie się" bo może się okazać, że jak na SC jest wszystko w porządku czyli masz chwiejące się 30 fpsów ze spadkami do 15. Jeżeli tak to wszystko jest w "normie" jeżeli chodzi o fazę alfa w Star Citizenie który nie doznał jeszcze boskiej reki optymalizacji. ;)

Do tego opisz w jakich trybach to Cię spotyka bo od razu mogę Ci powiedzieć, że jak to jest w PU czyli Crusader to na pewno wszystko jest w "normie". :)

Edytowane przez Dastro

ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzisiaj zbadam dokładniej, ale w PU na pewno ;p no jak jestem w tej bazie to jakby spadki fps, ale raz sie rozstrzaskałem, zrespiło mnie i było dużo lepiej ;p jak już wspomniałem z grami na silniku cry engine cos slabo chodzą u mnie... A np crysis 3 do tej pory mi warpi a np nowy ghost recon W.. Śmiga na full elegancko heh i inne tytuły też..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Odpal Arena Commander na trybie solo i tam obadaj FPSy, powinieneś mieć około 60 z tym sprzętem - chyba, że proc nie daje rady.


Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zbadałem to dokładniej i jakieś cuda wyszły... Arena comander online i single 55 60 fps czasem nagły spadek do 30... ale grywalnie. Marine online fps 45 50 czasem kosmiczny spadek do 13 ( i tu dziwne zajścia bo otoczenia nie zmieniałem i taki spadek potem wróciłem w to samo miejsce  fps 45 50 , przy strzelaniu też jest ok, wyszedłem na zewnątrz i fps urusł do 60. Ok teraz najciekawsze hehe wszedłem w ten tryb eksploracja kosmosu gdzie masz misje itp PU. i tak miałem ustawiania rozdzielczosc 1600 900  i quality na low. fps 17 16 18 okropny fps... czy w śroku czy w statku czy lecąc ten sam fps... czasem okropny spadek , ale chwilowy. I teraz magia ustawiłem rozdzielczość 800 600 fps ten sam identycznny bez zmian... i w końcu ustawiłem 1090 quality low fps poszedł do góry do 22 21 19   zmieniłem quality na high fps  22 21 19 ten sam :P oczywiście każdą zmianę testowałem latając chodząc czy tam w przeskokach na inne stacje. I jedno takie pytanko na marginesie, też macie w eksploracji do wybory PU area 18 czy jakoś tak i hangar ? te 3 tylko ? :P bo gdy pobierałem grę zamarzło mi pod koniec i zostało niby 1gb do pobrania zostawiłem na całą noc ale bez zmian to wyłączyłem i zrobiłem weryfikacje plików poczekałem i pokazało mi Ready to Launch  czyli powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Rany chłopie, korzystaj z akapitów, tnij zdania czy coś bo niestety to, co napisałeś dwa posty wyżej jest totalnie nieczytelne.

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Aktualnie gra wykorzystuje DX11, będzie on wycofywany na rzecz Vulkana (jest mowa o tym na forum). Tak więc DX12 nic tu nie zmieni. Natomiast Win10 sam w sobie może coś pomóc. Tylko to tak trochę walenie z pancernika do mrówki, bo gra jest na etapie alphy więc optymalizacji jeszcze długo się nie ma co spodziewać.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzielenia, mnożenia, dodawania, zmiennoprzecinkowych zabaw ;). A czegóż ma oczekiwać :P

A tak poważnie mówiąc - temat IMHO wyczerpany, @Riddick88 powinien przegrzebać forum, bo były (i dalej są!) na nim porady jak podkręcić co się da, docelowo rozważyć upgrade CPU (chociaż do samego SC nie polecam - jeszcze za wcześnie) i niestety pogodzić się z faktem, że framerate nie będzie stabilny. 

A popuszczając wodze ułańskiej fantazji - zawsze można jeszcze rozważyć rozwiązania takie jak monitor z G-Sync (bo IMO w tej konkretnej sytuacji ten patent by zdziałał najwięcej), ale taniej wyjdzie upgrade procka ;)


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No temu zaprzeczyć nie sposób, zapewne na dokładkę to wersja bez k czyli zablokowany mnożnik więc więcej się nie wyciśnie. Temat faktycznie zamknięty, jeśli autor ma coś do dodania to niech to uczyni dziś, bo później będzie kłódka.

Swoją drogą przy okazji sprawdziłam ze mój procek wręcz podrożał a nie potaniał przez prawie 2 lata od zakupu, kursy walut ssą. 


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ok. Puki co nie bd zmienial procka i płyty gł. Mam zamiar kupić amd fx "nie pamietam serii" 8 rdzeni 4,5 ghz jakos tak.. Ale po koleii ;p ale to jak przylece do PL. Zrobie po swojemu i zrobie format na SSD win10 i za tydzien zapodam nowe zasilanie rm 750 gold plus, bo aktualnie mam jakieś stare 700 bez crrtyfikatu... Kolejna rzecz to bd procek. Może coś się poprawi ;p oby... Bo wydaje mi się że powinno to lepiej chodzić, nie straciłem wiary w mojego staregeo poczciwego procka ;p musi jeszcze posłużyć z pare miesięcy ;)

I ostatnie takie pytanko z dup... Można już lądować na planetach ? Czy trzeba mieć odpowiedni statek? Ostatnio próbowałem na yo..coś tam i eksplodowałem ;p

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hej!

FX to dziadek, poczekaj tydzień, będzie premiera Ryzen 5, powinien się nieźle spisywać. Zasilacz masz ok certyfikat daje tylko to, że będzie mniej prądu brał z gniazdka.

Nie można jeszcze lądować na planetach :)

Pozdrawki
BHoleVX


sygn.png.c4efbbba4bad9acc32e1f37d60e375b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Odpowiedź na pytanie udzielona, temat zamykam. W razie potrzeby proszę założyć nowy odnośnie innych zagadnień :)


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:
       
      Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
       
    • Przez Candidate
      Możecie polecić jakieś dobre miejscówki do kopania Prospectorem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności