Skocz do zawartości
Misiek

Karta graficzna - czyli co kupić żeby nie narzekać

Rekomendowane odpowiedzi

lethe. To Neb pierwsza wyjechala z "siodemkami". Ja jedynie bronilem honoru mojej przestarzalej "szostki". :D

Edytowane przez Dragnarek

A tu mial byc jakis zajebisty podpis albo cytat, ale wole piwo i fajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja puki co, odkładam kasę i czekam na pierwsze dedyki pod DX12. :D


ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe Dragnar ma 2 w 1 tak więc cheatuje :P

Nieładnie, oj nieładnie tak :D


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja puki co, odkładam kasę i czekam na pierwsze dedyki pod DX12. :D

Maxwell wyjdzie na przełomie października i listopada. Są już dostępne produkty z tej serii ale na razie tylko do komputerów przenośnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na najbliższe miesiące mnie ciekawi:

  • jak się przyjmie (i czy w ogóle) technologia Mantle
  • co pokaże MS w Win9/DX12 - póki co wiadomo tylko że pierwszy dev preview ma być w okolicach 30.09

Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno DirectX jak i OpenGL idą w kierunku tego co prezentuje Mantle, więc raczej w tej czy innej formie zacznie to funkcjonować.

 

Osobiście mam tylko nadzieję, że w momencie gdy DX funkcjonalnością i wydajnością dorówna Mantle to ten ostatni przestanie być szeroko stosowany, niepotrzebna fragmentacja i dodatkowe zmartwienie dla developerów.

 

Niezależnie od tego co się stanie Mantle już osiągnęło swój główny cel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coż, dzięki Mantle Nvidia dopracowała sterowniki, pozwalając wcisnąć więcej FPS w momencie, kiedy CPU się poci, z czego jestem zadowolony jak właściciel laptopa z 2 kartami graficznymi i mocno średnim prockiem :)


Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie lubię wielu zagrań nvidii (np konieczności posiadania dwóch kart żeby rozciągnąć obraz z gry na dwa monitory w trybie pełnoekranowym jak aplikacja nie obsługuje ręcznego skalowania okna)... No ale za to częstotliwość wypuszczania sterowników i ilość tytułów optymalizowanych właśnie pod te karty wyrównują niedogodności.

 

Mam trochę wrażenie że tu jest jak z intelem i AMD - swego czasu AMD nieźle pogoniło kota niebieskim, a później wyszły procki i7 i się bonanza skończyła :)


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam leciwego GTX570GLH - i tak jak Ty inwestycję przed sobą.

Zwlekam jednak jak to tylko możliwe i najprawdopodobniej kupię kompa dopiero w momencie podania dokładnej specyfikacji dla Wiedźmina 3 na ultra.

Sprawdzę budżet i jeśli starczy dołożę pod spodziewane wymagania dla Star Citizen.

Warto dodać, że już nawet na tej karcie co mam SC działa w High na 1080p wystarczająco płynnie (choć doświadczeń z Dogfight jeszcze wiele nie mam, w ten weekend zamierzam sprawdzić sił w multi).

 

Jeśli moge doradzić - czekaj jak ja, jesli coś ptrzebujesz na teraz to wydaj jak najmniej i to patrząc docześnie.

Zresztą jeśli SC wyjdzie w 2016 roku (co niestety wydaje mi się najbardziej prawdpodobone) to na pewno pojawi się jeszcze nowsza generacja kart, z której oczywiście grafika w SC skorzysta - pozostaje kwestia modyfikacj CryEngine 3 - to w zasadzie jest jedyna przyczyna, dla której Chris zbytnio z wymaganiami nie odleci - albo wręcz przeciwnie z racji za 2 lata już przestarzałego Enginu, heh - bądź tu mądry i pisz wiersze.

:D

Wniosek prosty, czekać i czekać, aż do premiery gry :/ i oby nastąpiło to jak najszybciej (ale bez bugów oczywiście).

Edytowane przez Alexy78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 570 powinien jeszcze pociągnąc troche :D, nie jest to aż taka słaba karta, ja bym sie jeszcze wstrzymał z zakupem, chodz taki gtx 780 jest calkiem niezły i na kolejne 2 - 3 lata powinien uciągnąć wszystkie gry, za pół roku powinien być tańszy o jakies 200, ;) jak zresztą każda nowośc w czasie wypuszczenia to przepłacanie moim zdaniem . Rok po premierze ceny dużo lecą a na mocy aż takich różnic nie widać - tylko numerki .

 

A w ogole ma ktoś złączone karty R9 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę - 970 i 980 w wersji "m" - Soon w lapkach ;)
http://www.pcgamer.com/nvidia-announces-970m-and-980m-maxwell-mobile-gpus/


en-1-combined-a.png

To jest puste, ciągnie się w nieskończoność i… O mój Boże, tam jest pełno gwiazd! - Arthur C. Clarke

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mi tam w mobilku bardziej zależy na cechach energożerność / waga. Moc to ma być w kobyle obok biurka :)

Ale dobrze że te modele zrobili, niech postęp idzie na wszystkich frontach.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

en-1-combined-a.png

To jest puste, ciągnie się w nieskończoność i… O mój Boże, tam jest pełno gwiazd! - Arthur C. Clarke

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niech zbija, póki co i tak siedzę w obozie zielonych. ATI musiałoby się naprawdę postarać żeby nakłonić mnie do zmiany a poki co argumentów nie widzę :)


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI z NV to  podobnie jak intel vs amd .. próbują czerwoni dogonic intela ale w sumie zawsze są jeden krok z tyłu, nadrabiają wynalazkami i sztucznie napedzają mhz, chodz nie powiem że pod  aplikacjami do montażu ati zaczyna mieszać... puki co jeszcze nie wytoczyła jakiegoś porządnego dziala na tytana.

 

ja w sumie tez puki co siedzie na NV. dzis zrobiłem zakupy pod "serwer" który za jakiś czas po dwóch apgrejtach bedzie pelnił role maszyny do SC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puki co [AMD] jeszcze nie wytoczyła jakiegoś porządnego dziala na tytana

 

Titan nie powinien być ich celem, jest to bardzo specyficzna konstrukcja z bardzo wąskim zakresem sensownych zastosowań. Na dzisiejsze realia do gamingu znacznie sensowniejsza opcja to nowe konstrukcje z rodziny Maxwell.

 

Swoją drogą mam nadzieje, że AMD ma jakiegoś asa w rękawie bo obecnie pod względem technologicznym i wydajnościowym zostają z tyłu: http://hardocp.com/article/2014/10/08/nvidia_geforce_gtx_980_overclocking_video_card_review

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)

http://www.pcgamer.com/gigabyte-introduces-the-first-mini-itx-gtx-970/

Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2


en-1-combined-a.png

To jest puste, ciągnie się w nieskończoność i… O mój Boże, tam jest pełno gwiazd! - Arthur C. Clarke

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie kibicujmy również konkurencji, bo niewiele jej na rynku zostało i jeśli Nvidia zostanie sama jak palec, to będziecie na jednej karcie pół dekady jechać.

Może zyska na tym optymalizacja itd. Natomiast ceny poszybują do zenitu :(


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby amd bylo na wykonczeniu to apple nie pakowało by ich do swoich topowych produktow: MP 2013, imac 5k retina... myśle że amd jeszcze da sobie rade przez dlugi dlugi czas, troche w cieniu NV ale bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD powinno moim zdaniem nawiązać równorzędną walkę z Intelem, bo mówiąc szczerze, ich top Vishery ledwie sięgają poziomem intelowskie i3 ;)

Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2


en-1-combined-a.png

To jest puste, ciągnie się w nieskończoność i… O mój Boże, tam jest pełno gwiazd! - Arthur C. Clarke

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


jakby amd bylo na wykonczeniu to apple nie pakowało by ich do swoich topowych produktow: MP 2013, imac 5k retina... myśle że amd jeszcze da sobie rade przez dlugi dlugi czas, troche w cieniu NV ale bedzie.

 

To zależy, do desktopów aktualnie ładują AMD, ale w high-endowych rMBP wciąz są nvidie. 

Poza tym nikt nie mówi, że AMD ledwo zipie, kontrakty na bebechy do konsol musza być całkiem lukratywne. Tym niemniej do poziomu intela/nvidii daleko im. Fajny pomysł mieli z Mantle, ale jak np zmusić rynek żeby to wprowadzał na szeroką skalę?


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? Częściej widzę u siebie Intele i AMD ;)

A tak btw:

http://www.pcgamer.com/amd-cuts-prices-on-its-a-series-desktop-processors/

Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2


en-1-combined-a.png

To jest puste, ciągnie się w nieskończoność i… O mój Boże, tam jest pełno gwiazd! - Arthur C. Clarke

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności