Skocz do zawartości
Misiek

Karta graficzna - czyli co kupić żeby nie narzekać

Rekomendowane odpowiedzi


pytanie czy zasilacz pociągnie

 

Powinien przynajmniej. Co prawda kupiłem go "niechcący" podczas kupowania płyty głównej. Piszę niechcący, bo to była licytacja i trafił się za 70pln :P A ten wynalazek to Tacens Radix IV-600w 80+. Testy zasilania tutaj: http://infobit.pl/kategoria/hardware/tacens-czyli-cisza/9

 

Także i5 4690K i gtx'a 970 powinien uciągnąć bez większych problemów, tylko te wtyczki mnie martwiły.


sygn2.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zasilacz kupiłeś używkę - znaczy że dla kogoś był za słaby i może być trochę smażony, ale to tylko gdybanie. Ja też kupiłem używkę, ale nad wyraz mocniejszą niż potrzebuję, Corsair RM1000. Brałem pod uwagę że to używka a poprzedni właściciel sprzedawał też swoje karty z CrossFire.


Użytkownik zbanowany permanentnie za wandalizm, łamanie regulaminu i brak RiGCz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


znaczy że dla kogoś był za słaby i może być trochę smażony

 

A no właśnie, gdybać nie musimy. Od tego samego kogoś kupiłem właśnie płytę główną i przez przypadek ten zasilacz. Gość wyprzedawał całego desktopa. A siedział tam gtx780. Także raczej nie był smażony. Zawsze mogę go sprzedać i wziąć coś mocniejszego jak będzie potrzeba, no ale skoro przejściówki na zasilanie do grafiki dadzą radę a mocy teoretycznie starczy to niech zostanie. Jeden zakup z głowy :P


sygn2.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4690k + 970 ? Teoretycznie to wystarczy 400W, 450W jak kręcisz ( 4690k na stocku to grzech) - w praktyce trzeba brać więcej (zużycie kondensatorów, głośnosć itd). 

 

Twój Tacens da sobie radę z palcem w czterech literach - Maxwelle (750ti + seria 900) są bardzo energooszczędne. W teorii dałbyś radę z dwoma 970 w sli ale nie ryzykowałbym tego.

Edytowane przez Yoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Yoda za wyczerpującą odpowiedź :) 4690 na bank nie będzie stockowy ;p Celuję między 4,3 do 4,5 bez wodowania.


sygn2.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yode to trzeba na rękach nosic :) Ma taką wiedzę i duże chęci do niesienia pomocy, że aż się dziwię że mu się chce :) złoty chłopak, mam u niego w długu z kratę piwa :) słuchać go i robić co mistrz mówi padawany :)

Tapnięte z F60

Edytowane przez eerozeteen

A ja pragnę jedno - to jest spokój...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba jednak wsadził bym 2x970 zamiast tego Titana, a za zaoszczędzone pieniądze kupił bym jakiś monitor 21:9 i dobrą flaszkę :P


sygn2.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytana X opłaca się tylko w jednym wypadku kupić. Monitor 4k, bo niestety 4GB VRAM to za mało i konfiguracje SLI się duszą :P
Chyba że R9 290X z 8GB w SLI i oszczędzamy jakoś 1,5k zł :P


Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Titan Titanem, na dzień dzisiejszy to super karta do 4K za gigantyczne pieniądze, ale nie lepiej poczekać kilka miesięcy? AMD i nVidia na pewno wypuszczą nowe serie świetnych produktów z większą ilością pamięci i lepszymi procesorami, które o wiele lepiej poradzą sobie z przyszłorocznym SC niż obecna generacja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem po przejrzeniu strony poniżej...
http://videocardz.com/55654/nvidia-geforce-gtx-980-ti-gpu-z-specifications
<woła D'Astro z zaplecza: GASTRO, GADAJĄ O TWOJEJ KARCIE :P :P :P>


en-1-combined-a.png

To jest puste, ciągnie się w nieskończoność i… O mój Boże, tam jest pełno gwiazd! - Arthur C. Clarke

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak: w lutym kupiłem sobie GTX970 i jestem z niego zadowolony i planuje na nim jeszcze sporo popracować, ALE po aferze, z GTX970 i z 700-tkami w Wiedźminie, to moja następną kartą będzie AMD.


vim_ad.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupię to co będzie dawało najlepszy stosunek cena - ilość FPS po prostu. Moźe nvidia to szuje, ale przynajmniej sterowniki są porządne i na czas, a komp jest piecykiem tylko z nazwy ;)

Ale mam nadzieję że AMD zacznie jakością swoich produktów kopać nv, a nie wpadkami mktg zielonych.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wszystko zależy od tego jakiego kopa dadzą nowe pamięci, 4 x większa przepustowość pamięci z generacji na generację to skok większy niż przez ostatnie 10 lat, inna sprawa że mają być tylko dostępne w konkurencie dla Titana co wg. mnie jest strasznym błędem ze strony AMD (nawet jak karta będzie świetna to za 1-1,5 tys. dolarów będzie dla 1% entuzjastów)bo mieli szansę odstawić Nvidię i zarobić trochę kasy na produkcję w 14nm do czasu wyjścia Pascali, a z pierwszych przecieków wynika że 390x to będzie podrasowana 290x tylko z 8 GB pamięci GDDR5, także po za wysokimi rozdziałkami w których VRAM powyżej 4 ma teraz znaczenie to jest tylko najwyżej dogonienie konkurencji która wyszła prawie rok temu(a czuje że 980ti i tak będzie mocniejsza), a biorąc pod uwagę że AMD i Nvidia wydają karty naprzemiennie rok po roku (amd 2013, nvidia 2014, amd 2015 itd.) to nie wróżę im poprawy sytuacji na rynku jeśli będą cały czas tylko doganiać, lepiej dla nas by było gdyby za każdym razem jeden drugiego prześcigał :)

 

Fiji to był ostatni rdzeń robiony w 28nm i AMD chyba zwyczajnie zabrakło funduszy na zainwestowanie w niego, od przyszłego roku wchodzi 14 nm i Pascale zmasakrują wszystko co jest w tej chwili na rynku, seria R400 będzie przecież też już produkowana w 14 nm więc jaki był cel Fiji jeżeli nie został wykorzystany do sprzedania obecnej generacji (bo karty w stylu Titana to 1% sprzedaży firmy), a w następnej to sobie będą go mogli wcisnąć conajwyżej do 470/480. AMD będzie szczęśliwe jak Nvidia się zlituje i słabszy Pascal będzie ostro wykastrowany  bo jak się okaże że taki następca 960, byłby na poziomie flagowca czerwonych to taki cios skończyłby się podobnie jak walka w CPU, a jak nie będzie kasy to walka na dwóch frontach ich powoli wykończy, z samych podzespołów do konsol i Macbooków nie pociągną.

Edytowane przez Talek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tymczasem po przejrzeniu strony poniżej...

http://videocardz.com/55654/nvidia-geforce-gtx-980-ti-gpu-z-specifications

<woła D'Astro z zaplecza: GASTRO, GADAJĄ O TWOJEJ KARCIE :P :P :P>

 

Jakoś już nie przemawia do mnie ta karta, ja jednak kupie sobie też 970 jak duża liczba osób z tego forum, no i poczekam na nową technologię jeżeli chodzi o poważniejszy zakup, z nową pamięcią. :D

Edytowane przez Dastro

ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie też Dastro, jeśli specyfikacja się potwierdzi z tego linku, jasno z niej wynika że karta będzie sporo słabsza do Tytana X, a pogłoski były zupełnie inne. Jak tak patrze na tego 980 Ti to przy tej specyfikacji nie jest dużo szybszy od mojej obecnej karty, fakt więcej pamięci ram i lepsza przepustowość, filtrowanie by się przydało - no ale nie za kwotę ponad 2k :D


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na mnie też Dastro, jeśli specyfikacja się potwierdzi z tego linku, jasno z niej wynika że karta będzie sporo słabsza do Tytana X, a pogłoski były zupełnie inne. Jak tak patrze na tego 980 Ti to przy tej specyfikacji nie jest dużo szybszy od mojej obecnej karty, fakt więcej pamięci ram i lepsza przepustowość, filtrowanie by się przydało - no ale nie za kwotę ponad 2k :D

 

Dokładnie, więc obecnie wolę dać na 970 która i tak dostanie ładnego kopa przy wprowadzeniu DX12 jeżeli chodzi o wydajność w grach. Wiec każdemu radzę ograniczać się do kart typu 970 i po prostu czekać na nową generację kart z ciekawszą pamięcią ram i po wydaniu DX12. Oczywiście jak ktoś ma za dużo kasy i nie wie co z nią zrobić to nikt nie broni kupować takich potworów jak GTX 980 Ti i Tytan X. :) Wracając jeszcze do gtx 970, to najlepsza karta w stosunku ceny przeliczając na wydajność karty obecnie na rynku, no i kto wie... może przy DX12 będzie opłacało się wpiąć dwie 970 pod SLI i dzięki temu będzie coś mega, przy stosunkowo niskich kosztach.  :)

Edytowane przez Dastro

ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ma jeszcze jedną zaletę, można jeszcze kupić je z kodem do Wiedzmina 3, jak ktoś nie ma wspaniały dodatek, a jak ktoś ma to prawie 100 zł można sobie zdjąć z ceny karty sprzedając taki kod na portalu aukcyjnym. W dodatku karty o wysokim współczynniku wydajności do ceny żyją na rynku najdłużej ;)


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TITAN X został pokonany - powitajcie AMD Radeon R9 Fury X z innowacyjną pamięcią HMB1 (następca GDDR5 od AMD):

Info: http://www.legitreviews.com/hands-on-with-the-amd-radeon-r9-fury-x-video-card_166254

 

Benchmark: http://www.techpowerup.com/213528/radeon-fury-x-outperforms-geforce-gtx-titan-x-fury-to-gtx-980-ti-3dmark-bench.html

Edytowane przez ManganMan / Shivon

en-1-combined-a.png

To jest puste, ciągnie się w nieskończoność i… O mój Boże, tam jest pełno gwiazd! - Arthur C. Clarke

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^Nieoficjalne testy, są nierzetelne i tylko szkodzą. Pewno z tydzień trzeba będzie nam poczekać na pełne i dobrze opisane benchmarki. Co nie zmienia faktu, że moja 290x aż się z obudowy wyrywa do zmiany :D

Edytowane przez Maru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*** ŁAMIĄCA WIADOMOŚĆ DLA FANÓW AMD *** :(

Wg moich informacji, między 2016 a 2017 ma wyjść nowy flagowiec nVidii - GTX 1080.

Informacje jakie mam są bardzo skąpe - ma mieć chip Pascal, 1 GB Stacked DRAM z przepustowością ~1 TB/s.

Ktoś ma coś więcej na temat tejże karty?


en-1-combined-a.png

To jest puste, ciągnie się w nieskończoność i… O mój Boże, tam jest pełno gwiazd! - Arthur C. Clarke

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności