Meandester 202 Napisano 24 Kwiecień 2014 (edytowane) teraz 32 to powoli standard.. hi-endowy, ale standard. Ja jak bym teraz kupował lapka to tylko z 32 już, no ale kupie pewnie w przyszłym roku ;P Jeszcze nie przesadzajmy Standard to jeszcze nie jest, mająć 8 GB ramu + procek i kartę graficzną nadal jesteś trzepać we wszystko na maksymalnych ustawieniach bez przymuł. Chyba, że chcesz sobie 2 gry naraz puszczać + Bóg wie co w tle Co nie zmienia faktu, że za rok dwa pewnie dla maksymalnego efektu będzie potrzebne 16 GB a później 32 itd... procek: Core i5 3570 K 3,4 GHz ale na stałe podkręcone 4,0 a przy testach to nawet 4,4 GHz jechał karta graf : AMD Radeon 7870 Asus 2 GB (niestety tego ptaszka mogę tylko o 5-7 % podkręcać ) płyta gł.: Asus P8Z77 - Deluxe SSD : Kongstone 2,5 " V300 (tylko system na nim stoi) HDD : z 5 dysków od 100 - 250 GB (taka zbiórka z poprzednich kompów ) - głównie baracudy 7200 ram : 8gb ddr3 2 x 2400 Mhz xmp CL 11 Sam składałem i śmiga pięknie, muszę tylko jeszcze wiaraczki dokupić do obudowy. Jedyne czego żałuje, że kupiłem SSD 60 GB a nie większy, no ale wtedy jeszcze mega drogie były... EDIT: smaczek z joe http://joemonster.org/art/27452/Pokoje_maniakow_gier_komputerowych Edytowane 24 Kwiecień 2014 przez Meandester Zapraszam do wspólnego grania (Discord): Join the LYNX CORP Discord Server! DISCORD.GG Check out the LYNX CORP community on Discord - hang out with 185 other members and enjoy free voice and text chat. Zapraszam do wspólnego grania (Guilded): https://www.guilded.gg/i/bEzq3q6p Jeżeli na start w grze chcesz dostać dodatkowe 5000 UEC (5$) skorzystaj z mojego "Refferal Code" podczas rejestracji (wystarczy kliknąć w link->): STAR-4NYK-GPNC Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
🐲 Sermaciej 28 Napisano 24 Kwiecień 2014 JM się znowu popisał. Na drugim obrazku jest ewidentnie pokój jakiegoś maklera albo bankiera. Oprócz tego jest też parę grafików/montażystów. Swoją drogą, Gates kiedyś powiedział, że 640 KB RAMu wystarczy każdemu Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
☠️ Nebthtet 1 544 Napisano 24 Kwiecień 2014 We wstępie do artu tam jest to wyraźnie napisane przecież Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj. Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler I am the Law. - Judge Dredd Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
🐲 Furious 0 Napisano 24 Kwiecień 2014 To juz jakies zboczenie chyba jest, ci ludzie pewnie tez maja zainstalowana toalete w fotelu Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
🐲 Sermaciej 28 Napisano 24 Kwiecień 2014 Albo jak w South Parku - "Mamo, kaczkę!" @Nebthtet Może i tak, ale tytuł jest mylący :/ Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
☠️ Nebthtet 1 544 Napisano 24 Kwiecień 2014 Setup na trzy monitory fajna sprawa. Ale z racji braku miejsca prędzej dla mnie optymalny będzie jakiś HOTAS bez pedałów i urządzenie VR... @Nebthtet Może i tak, ale tytuł jest mylący :/ Tak to z tabloidowatym pisaniem bywa Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj. Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler I am the Law. - Judge Dredd Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Meandester 202 Napisano 24 Kwiecień 2014 Ja mam dwa monitorki i na początku dziewczyna brechtała się ze mnie... Jak zaczęła robić mgr na moim kompie przestała się brechtać i zaczęła dziękować Kiedyś jak się uda to może przy którejś wymianie sprzętu, też zrobię sobie stanowisko na 3 monitory, jednak na razie na 2 jest spoko Co do JM to niektóre stanowiska są zajebiste, bez dwóch zdań Zapraszam do wspólnego grania (Discord): Join the LYNX CORP Discord Server! DISCORD.GG Check out the LYNX CORP community on Discord - hang out with 185 other members and enjoy free voice and text chat. Zapraszam do wspólnego grania (Guilded): https://www.guilded.gg/i/bEzq3q6p Jeżeli na start w grze chcesz dostać dodatkowe 5000 UEC (5$) skorzystaj z mojego "Refferal Code" podczas rejestracji (wystarczy kliknąć w link->): STAR-4NYK-GPNC Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
🐲 Shivon 114 Napisano 24 Kwiecień 2014 To juz jakies zboczenie chyba jest, ci ludzie pewnie tez maja zainstalowana toalete w fotelu To jest puste, ciągnie się w nieskończoność i… O mój Boże, tam jest pełno gwiazd! - Arthur C. Clarke Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
🐲 Robal 3 Napisano 14 Maj 2014 (edytowane) Microsoft Windows 7 Ultimate (x64) Build 7601 Proc AMD Phenom II X4 960T Black Edition Płyta ASUS SABERTOOTH 990FX Grafa GIGABYTE GeForce GTX 560 Dźwięk NVIDIA GF114 - High Definition Audio Controller I na razie wszystko lata na max detalach . Wąskie gardło które wszystko muli to dysk Na teście wydajności mam 7.7 , 7.6 to HDD mam 5.9 Plan mam na SSD , świeży system ...... Aha komp ma 3 lata Edytowane 14 Maj 2014 przez Robal 1 Rognod dodał reakcję Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
🐲 centurionix 66 Napisano 14 Maj 2014 Microsoft Windows 7 Ultimate (x64) Build 7601Proc AMD Phenom II X4 960T Black EditionPłyta ASUS SABERTOOTH 990FXGrafa GIGABYTE GeForce GTX 560Dźwięk NVIDIA GF114 - High Definition Audio Controller I na razie wszystko lata na max detalach . Wąskie gardło które wszystko muli to dysk Na teście wydajności mam 7.7 , 7.6 to HDD mam 5.9 Plan mam na SSD , świeży system ...... Aha komp ma 3 lata aż muszę spytać... jaka rozdzielczość ekranu? Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
🐲 Robal 3 Napisano 15 Maj 2014 1920 x 1080 Do SC na pewno coś zmienię , fajnie by było mieć jakąś betę , alfę , do przetestowania grafy Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Zerat_KJ 56 Napisano 15 Maj 2014 systemowy test wydanosci bardzo nie lubi dyskow twardych, nawet jak przepniesz z SATA2 na SATA3 Nawet nie wiedzialem ze nVidia robi karty dzwiekowe o.0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
🐲 Robal 3 Napisano 15 Maj 2014 Taa.. mój HDD po prostu JEST słaby , pojemny , ale wolny bardziej jak składnica danych niż coś dobrego do gier . Druga sprawa że system ma już tyle lat co komp. Swoją drogą całość i tak swoje lata już ma i nie wiem jak to będzie latało na SC pikseloza czy do ogarnięcia Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
🐲 lethe 74 Napisano 16 Maj 2014 Jeśli myślisz o zastosowaniu czysto gamingowym to przejście na SSD będzie miało znikomy wpływ na ilość wyświetlanych klatek. Start gry i ładowanie jej komponentów będą zauważalnie szybsze, natomiast sama rozgrywka zostanie na tym samym poziomie. Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
🐲 Robal 3 Napisano 16 Maj 2014 Poczekam jaeszcze do nowego roku na SSD , na razie "rozsądna" cena jest na 125 GB chyba od szajsunga , poczekam na 250 GB. Pewnie karta graficzna do nowego będze do wymiany ram 8GB do dodania lub wymiany na szybszy . Procek pewnie obleci . Szkoda zmieaniać cała platformę tym bardziej że jak policzyłem zmiana wszystkiego nie ma sensu Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Meandester 202 Napisano 16 Maj 2014 PC ma ten plus, że jak kupiłeś z głową płytę główną to resztą możesz żonglować przez jakiś czas chyba, że chcesz zawsze mieć uber sprzęt Zapraszam do wspólnego grania (Discord): Join the LYNX CORP Discord Server! DISCORD.GG Check out the LYNX CORP community on Discord - hang out with 185 other members and enjoy free voice and text chat. Zapraszam do wspólnego grania (Guilded): https://www.guilded.gg/i/bEzq3q6p Jeżeli na start w grze chcesz dostać dodatkowe 5000 UEC (5$) skorzystaj z mojego "Refferal Code" podczas rejestracji (wystarczy kliknąć w link->): STAR-4NYK-GPNC Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
🐲 Robal 3 Napisano 16 Maj 2014 Skłądając kompa wolałem dołożyć do płyty i później nie mieć problemów , a mieć później możliwość zakupu chociaż jednego lepszego procka . Płyta jest taka : ASUS SABERTOOTH 990FX więc jeszcze troszkę polata , chociaż opinie różne , ja jestem zadowolony . Zostanie mi do dokupienia dysk SSD nowa karta graficzna i MOŻE nowy procek o ile do mojej podstawki jeszcze dostanę Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
🐲 Dastro 657 Napisano 16 Maj 2014 @Robal Jak masz kasę, to polecam z procków i7 4770k, najrozsądniejszy zakup na chwile obecną, moim zdaniem, przy obecnej technologi. Osobiście nie żałuję zakupu tego potworka. Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień. Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
🐲 Robal 3 Napisano 16 Maj 2014 Kupno czegokolwiek i tak poczeka do nowego roku ceny spadną Pytanie czy opłaca się przechodzić na Intela . W konfie na AMD stanie obecnym pójdzie max 2500 zł w razie zmiany na Intela to jest już 3500 ++ zł Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
🐲 Dastro 657 Napisano 16 Maj 2014 Sądzę że intel jest wart swojej ceny, sam się prze konfigurowałem z AMD na Intel i jest git. Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień. Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
☠️ Nebthtet 1 544 Napisano 16 Maj 2014 Ja na Intelu jadę od ponad 5 lat i polecam zdecydowanie. AMD nie jest złe ale jak mi padło chłodzenie na procku to się wszystko powyłączało a nie wygorało do piwnicy Już nie mówiąc o tym że jest stabilny, wydajny i w ogóle osom Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj. Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler I am the Law. - Judge Dredd Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
🐲 Dastro 657 Napisano 16 Maj 2014 Co do Intel vs AMD to poczytajcie Sobie różne fora o tej tematyce, to zobaczycie że naprawdę ilość rdzeni na dzisiejszy stan to nie jest standardowy wyznacznik jakości procesora (przykład tego 8 rdzeniowego potwora amd z seri FX) Gdzie przy 8 rdzeniach macie 8 wątków, a przy I7 to samo jest przy 4 rdzeniach, gdzie na każdy rdzeń przypadają 2 wątki przy lepszym wsparciu (żargon czystko techniczny już daruje). FX bardziej się "pocą" a Intel jest bardzo zrównoważony i stabilny, AMD "teoretycznie" ma lepszy potencjał ale obecna technologia nie jest na takim standardzie żeby w pełni wykorzystywać nowe cuda od amd, no i też zawsze tak było że jak ktoś chce oszczędzić trochę kasy, to idzie w AMD, ale to jest bardzo złe założenie, bo jednak na dłuższa metę, lepiej poodkładać trochę dłużej na coś dobrego, niż kupować "dobrego średniaka". Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień. Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
🐲 Robal 3 Napisano 16 Maj 2014 (edytowane) Oki czuję się pokierowany Niestety aby pograć w SC wkomfortowych warunkach trzeba będzie odnowić platformę Edytowane 16 Maj 2014 przez Robal Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Dako 1 338 Napisano 16 Maj 2014 Tylko raczej nie już teraz. Alfa i tak będzie raczej słabo zoptymalizowana a do 2015 jeszcze wiele w sprzęcie komputerowym się zmieni. Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
🐲 Robal 3 Napisano 16 Maj 2014 Zdecydowanie się zgadzam parcia żadnego absolutnie nie mam , więc na raze robię wywiady środowiskowe a sprzęt poczeka do 2015 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach