Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Buduję swoją drukarkę 3D i mam pytanie czy ktoś z was już ma i chciałby mi pomóc w budowie mojej, potrzebuję druknąć kilka elementów i wolałbym nierobić tego komercyjnie bo jak wysłałem zapytania cenowe do firm to mnie z butów wyj...o bo zużycie filnamentu to max 50 PLN ...

NEEDD HELLLLLP !!!! :ulan:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie zastosowania dla drukareczki? ;)

Jak bardzo proste to RepRap powinien dać radę.
A jak zaawansowane... No niestety - takie porządne to kosztują tyle co tani samochód (mam na myśli 10 kafli...) :(


en-1-combined-a.png

To jest puste, ciągnie się w nieskończoność i… O mój Boże, tam jest pełno gwiazd! - Arthur C. Clarke

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie buduję takiej klasy urządzenie, no może lekko słabsze ... generalnie takie które chodzą w sklepach po 6-7k zależy od napisu na drukarce (czytaj firma) mnie wyniesie (jak ktoś mi druknie cześć do niej po koleżeńsku) jakies 2.5 - 3k, reprap da sobie spokojnie rade z tymi wydrukami.

Generalnie wszystko jest w załącznikach w rarku są *.STL a w exelu ilości i parametry druku.

 

 

 

files.rar

garty do druku 3D.xlsx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to jako kolejne urządzenie planuję zbudować własne urządzonko do produkcji filamentu wtedy typowy abs lub pla to około 10pln/kg ... w dowolnym kolorze, ja jeśli chodzi o parametry to kwestia jakości zakupionego granulatu (oczywiście jest caaaałła gama do wyboru). Zona juz sie ze mnie smieje ze mnie poje....o hehehe mala fabryka bedzie :-)

Edytowane przez Mistrzunio
Nie po polsku ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kowal bardzo chetnie skorzystam z rad bo na te chwile wiem jak wyglada takie urzadzenie i jak dziala koncepcyjnje. Musze jeszcz sporo wiedzy wchlonac zeby sie za to zabrac na powaznje, wiec na pewno bede cie nekal o szczegoly.

Tyle ze najpierw musze skonczyc projekt z drukarka 3d inaczej budrzet peknie jak stary kondon. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj ulubiony portal z projektami 3D, masa fajnych projektów, generalnie już tylko potrzebuje części drukowanych do tego projektu, zmontować i możemy działać !!! już mam listę ulubionych modeli statków z SC do wydrukowania :-) i masy innych rzeczy ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hybryd

Myślę o tym o dłuższego czasu

Wyjaśnij proszę jak to zrobić ...

Chętnie poczytam opnie i doświadczenia osoby która zbudowała coś takiego  ( masz jakieś zdjęcia swojej maszyny ? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Dako napisał:

@Hybryd

Myślę o tym o dłuższego czasu

Wyjaśnij proszę jak to zrobić ...

Chętnie poczytam opnie i doświadczenia osoby która zbudowała coś takiego  ( masz jakieś zdjęcia swojej maszyny ? )

Budowałem swego czasu drukarkę z racji tego iż mam firmę produkującą formy wtryskowe w CNC.

Taka fotka przykladowa:

23TYoL1.jpg

 


Jestem Dmger, wywalili mnie stąd za wandalizm, awantury i bezpodstawne oszczerstwa - to zrobiłem drugie konto.

Dowód tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Hybryd napisał:

Budowałem swego czasu drukarkę z racji tego iż mam firmę produkującą formy wtryskowe w CNC.

Podziwiam i chylę czoła ... Wygląda naprawdę profesjonalnie.

Skoro budowałeś to może coś napisałeś na forum http://www.cnc.info.pl/

Tam jest wielu pasjonatów ... ( sam bawiąc mają prywatną tokarką szukałem tak wiedzy :D )

Możesz podać linka do Twojej budowy lub komponenty jakich użyłeś ...

Z czego korzystasz z ABS czy PLA ?

Może coś odpłatnie (z rabatem :P )  wydrukujesz dla naszej Społeczności ?

Jest cała baza statków SC w 3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O o o, @Hybryd to bardzo ważna informacja, jakiego rodzaju CNC posiadasz ? a raczej ilo wymiarową, jeśli tworzysz formy wtryskowe to zakładam że co najmniej 4 axis a jakbyś dysponował 5 wymiarową to ja to już uznaje za broń hehehhe zwłaszcza taka która jest w stanie rzeźbić w twardych metalach wtedy zrobienie takiego slimaka to będzie pikuś (powiedzmy ze pikuś hehheh).

@Dako te modele w 3D trzeba będzie porozkładać na części tak żeby dało się to wydrukować, a to chyba nie będzie najprostsze ale jak już wyjdzie !!!! heheheh to wracamy do starego i sprawdzonego sklejania modeli, dokładniuśkiego malowania, dłubanka, aż efekt końcowy będzie przezakur....y. !!! a najfajniejsze będzie to że będzie można druknąć te części w dowolnej skali (oczywiście bez przesady) i dać swojemu dziecku piękny model np. Andromedy ... do rozwalenia ... (przynajmniej w moim przypadku bo mam za małe dzieci żeby nie zdewastowały dzieła hehhehe), wtedy będzie można zrobić 20 Auror ... kurde chyba poleciałem z tematem :-)

 

Edytowane przez Mistrzunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć :) widze że ludzi z branży dookoła pełno :D 
@Mistrzunio No moge od brata pobrać linki co i jak zbierał i jakie tam części dawali, nie wiem czy już skończyli, elektronika to powiem że część z zasilania to spoko znajdziesz i da się złożyc dość tanio:) 

Polecam poczytać ABS i PLA bo różnica jest co chcesz robić :) [twardość/kruchość]

Tutaj link do cześci składowych i kilku druków:

https://web.facebook.com/pg/OWOC-group-236904276368665/photos/?tab=album&album_id=1010307252361693

 

@Hybryd o dobrze wiedzieć :) a jaka precyzja zależy mi dokładność 0.7mm akurat narzedzie do wytłaczania (mogę wzór podesłać) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kowal jeśli chodzi o drukarkę to ja mam już wszystko pozamawiane i leci/płynie/jedzie oprócz części drukowanych, jeśli chodzi o maszynkę do produkcji filamentu to dopiero po skończeniu drukarki mogę się tym zająć, czyli za jakiś miesiąc a wytwarzać mam zamiar PLA i ABS bo instalacja jest o ile wiem identyczna różni się tylko temperaturą upłynnienia. Ale w zasadzie dopiero rozkminiam temat wytwarzania także mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety nadal potrzebuję pomocy z tymi wydrukami HELLLPPPP !!!!! :-) 

 

@Dako w temacie produkcji Filnamentu to Pancio (dziadek raczej)  z tego linku całkiem nieźle to rokminił i sobie produkuje, na podstawie jego projektu powstało kilka innych projektów np od Australijczyków link, generalnie można, jest to do wykonania ewidentnie a potem można siekać druki do upadłego bo regranulat ABS to około 3 PLN za kg ... @kowal zerknij na te linki pewnie się przydadzą.

 

Pierwszy model jaki druknę to ... Reclimer !!!! jak w tym linku a tu z forum RSI.

source.jpg

 

Edytowane przez Mistrzunio
Kontynuacja treści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny Złomek, chciałabym takiego :)


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miała dostęp do sprzętu to już dawno bym Ci to załatwiła :)


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwłaszcza podobał mi się ten ślimak jak dziadek na patencie go ogarnął, nie wiem czy zauważyłeś bo był tylko chwilkę, ale pisałeś że to dość istotna sprawa i założyłem że dość precyzyjna no i dziadek otworzył mi oczy hehehhehe to jest po prostu mega gruby świder/wiertło do drewna heheheh nic bardziej precyzyjnego za ten chajs nie znajdziesz heheh a przepustowość można regulować obrotami i tyle hehhehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielkich bojach, bólach spalonej elektronice (kilkukrotnie) i godzinach konfiguracji etap 1. czyli proces budowy został zakończony !!! uuuffff działa jak malyna :-)

Pytanie moje, skąd można pobrać obiektowe modele 3D statków z SC ? chętnie bym sobie podrukował takowe najlepiej w Solidworks bo ten program jakoś ogarniam.

Ktoś coś widział, ktoś coś wie ? :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Nebthtet
      Nauczyciel wydrukował w 3D battlecruiser Hyperion ze StarCrafta. CHCĘ TAKI!!! 
       
    • Przez Nebthtet
      Jako że umarł mi jeden z monitorów (świeć Gabenie nad jego e-duszą) szukam nowego, młodego i prężnego następcy.
       
      Ważne założenia to: ma być dobry do grania, rozmiar 24 lub 27 cali, dodatkowy atutem będzie waga (mniej niż słoń w ciąży). Warto żeby miał wąską boczną ramkę bo jeśli i drugi monitor mi umrze to nowemu dokupię brata bliźniaka.
       
      Cena gra drugie skrzypce bo monitor nie jest inwestycją na rok, a także dobry sprzęt = mniej obciążone oczy.
       
      Poczytałam już trochę w necie co teraz wygląda na dobre, ale czekam na Wasze sugestie.
       

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności