Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czemu jeszcze nie ma takiego tematu, przecież to już niedługo, już nadchodzi... :P W każdym razie dzisiaj na discordzie @Zgudi razem z @Tommy Rich nawiązali ciekawą dyskusję na temat "kroków milowych" w Star Citizenie. A że @Dako mnie natchnął to piszę posta. Nie będę się przecież uzewnętrzniał tylko na discordzie :D 

A więc tak, Zgudi twierdzi, że 2.6 i Star Marine to taki ch... do dupy, że się tak wyrażę. Dwie mapy, trzy godziny zabawy i znowu będzie trzeba się nudzić w oczekiwaniu na 3.0. Taki o, mini pacz... :P Według Zgudiego CIG powinien pracować przede wszystkim nad trzema rzeczami: 1. Netcode, żeby mniejsze lagi były i w ogóle więcej osób w instancji. 2. Bugi wszechobecne. 3. Content. No a motion caputre, fizyka, zachowania NPC, czy naszej postaci, narzędzia do "produkcji świata" itd. na dalszy plan. 

Wychodzi mi na to, że to droga jaką poszedł Frontier. Wydać cokolwiek, byle jak, z mega wielkim, proceduralnym (i pustym) światem, a potem będziemy się martwić. Zmieniać fizykę, dodawać nowe rzeczy. Byle by ludzie mieli "content". Jak dla mnie nie tędy droga. I to nie jest content. Dla mnie, mimo że muszę tyle czekać na SC, to właśnie SC poszło lepszą drogą produkcji gry. Nie chodzi, żeby zacząć od dupy strony, tylko, żeby od samego początku dać ludziom kompletny produkt, do którego można później dodawać smaczki, a nie całe elementy gry (za które też trzeba zapłacić), które już tam powinny być zaimplementowane. 

Reasumując - nie zapominajmy, że SC jest w fazie bardzo wczesnej alphy, nie oczekuj Zgudi, że ekipa CIG będzie się zajmować contentem, skoro nie mają skończonych na prawdę ważnych rzeczy, które zwyczajnie muszą być zaimplementowane w PU, właśnie po to, żebyśmy potem nie marudzili, że czegoś nie ma, że świat jest pusty, czy nasze Polarisy jakoś krzywo latają :P Dajcie im czas po prostu, a będzie dobrze! @Tommy Rich na pewno jeszcze coś doda od siebie, ma dużo do napisania widać po discordzie... :D 

ps. na kiedy obstawiacie wyjście 2.6? Dostaniemy przed świętami? :grumpycat:

Zapraszam do rzeczowej i ciekawej zarazem dyskusji :D

 

 


sygn2.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś. Nie teraz. Wkrótce. Za jakiś czas. W przyszłości. Niedługo. W przeciągu miesięcy. Nie dziś, nie jutro, kiedyś.

EDIT: Dałeś się strolować Zgudiemu. Współczuję. Przykro mi.

Edytowane przez Quelen

Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co ta spina. Dołożył cegiełkę do budowy to niech czeka cierpliwie aż skończą i niech się cieszy, że mu po tej budowie pozwolili pochodzić.


Nic mi w życiu tak nie wyszło jak włosy.

JAX0wAC1.jpg

Lepiej dobrze zjeść, niż podobać się byle komu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój post może nie wniesie wiele do dyskusji, aczkolwiek powiem jedno, dopóki nie dadzą mi możliwości pobierania paliwa i tankowania innych statków oraz miningu, to niech się CIG w nos cmoknie. Nie ściągam żadnego patcha dopóki nie zobaczę że to jest już w grze. Latać się już nalatałem teraz chce protestować mechanikę.

 

Tyle ode mnie.

 

Pozdrawiam,

Nerek ^^


baner.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

To raczej nie była spina, tak o wyszło. My wiemy, że Zgudi ma dość specyficzne podejście do SC. Często troluje i nie można go brać za poważnie zbyt często :P Także spokojnie jest jak na razie. Nikt jeszcze banów nie dostaje :D A dyskusja na prawdę była ciekawa. Szczególnie tłumaczenie Tommiego.

 


sygn2.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem, owszem wszystko się wlecze. Ale czy na pewno? Ponownie przytoczę przykład MEA. Zaczęli w 2010 plany wydania 2017 (marzec czytaj maj). Podstawowa matematyka euklidesowa ok 7 lat produkcji jednego tytułu. My w tym roku obchodzimy czwartą rocznicę. 

Przykład EDka jest bardzo jaskrawy. Co z tego, że wydali grę skoro wiało nudą. Zawartość była tak uboga, że aż żal o tym pisać. Minęły dwa lata i niewiele się zmieniło. Przyglądając się obydwu tytułom widać, że CIG nie wybrał łatwej dla nas (graczy) drogi, ale za to bardzie efektywną w przyszłości. Najpierw chcą stworzyć solidna platformę, którą potem wypełnią zawartością. Frontier robi odwrotnie. Czy to dobra droga do zainteresowania graczy okaże się już za dwa miesiące.


 

 

JFK (1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 2.6:

Jak będzie, to będzie. :D

A tak na serio to jeszcze naprawiamy AC i model lotu w aktualnym 2.5 żeby wprowadzić te zmiany do 2.6. Na pocieszenie powiem, że te zmiany/naprawy mają nie wpływać na ewentualne opóźnienia związane z wydaniem 2.6 na PTU/Live, jeżeli takie będą to tylko i wyłącznie z winy FPSa aka "Star Marine". FPS aka "Star Marine" jest już testowane wewnątrz CIG przez QA i coś przy tym dłubią. :)

Więcej nie powiem! :P

Edytowane przez Dastro

ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym wiele dodać do dyskusji, bo wiele już napisałem na discordzie ale chyba, a może i na pewno nie chce mi się tego wszystkiego powtarzać ;)

Tak więc w wielkim skrócie:

W całej przepychance słownej bardziej chodziło mi o wyjaśnienie problematyki bezpośrednio związanej z tak długim czasem oczekiwania na wersję 2.6 I nie chodziło tu o to że ile tam dodadzą i jak bardzo ten patch będzie zajebisty w rzeczy samej tak zajebisty nie będzie. Jednak będzie w nim coś co dla CIG jest niemal kamieniem milowym, a dla wielu graczy grać albo nie grać w Star Citizena - zwłaszcza Ci zorientowani na rozgrywkę FPS.

Kręgosłupem zmian będzie oczywiście sam Star Marine i technologie zawarte w nim mające bezpośredni impakt na PU, coś czego nie widać gołym okiem ale jednocześnie czuje się to podczas rozgrywki i może nie jest to zestaw wodotrysków dla spragnionego usera ale bardzo istotna ewolucja gameplay'u.

Do tego dojdą zmiany w AC, a więc nowe tryby rozgrywki i milion dupereli zauważalnych dopiero po jakimś czasie.

Nie muszę wszystkim mocno zainteresowanym rozwojem SC oznajmiać czym dla CIG może skończyć się wielki fail związany z trybem FPS ( dla wyjadaczy to oczywiste ) dewsi zdają sobie także z tego sprawę i dlatego boją się go wydać. Dla mniej zorientowanych przypomnę, że w dużym stopniu od tego zależy jaki będzie wyglądał dalszy odbiór prac nad rozwojem projektu przez niemal całe community, bo jakby na to nie patrzeć jest to moduł który gdyby miał zaliczyć spektakularną porażkę byłby wydany już rok temu gdy jak wszyscy pamiętamy w tym okresie był już dawno po fazie "SOON".

Tak się jednak nie stało i jedna obietnica została zastąpiona drugą, znacznie przeciągającą się w czasie. Można sobie teraz wyobrazić czego ludzie oczekują od Star Marine, pewnie jakieś cuda, a że w CIG rzeczy niemożliwe dewsi robią od razu to na cuda niestety trzeba już trochę poczekać :P 

Ja wiem kiedy będzie wydane 2.6 i mógłbym Wam powiedzieć ale nie mogę bo ...  a co tam powiem, szepnę na uszko...

PS. SOON ^^ :D 

Edytowane przez Tommy Rich

UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie problem polega na tym, że to co pokazuje CIG jest obecnie na takim poziomie wyszlifowania, że w sumie ciężko mówić o Alphie. Alhpa jako założenie, to jest build developerski. To jest build, który co prawda został przetestowany przez programistów, to QA mogło go jeszcze nie widzieć.
 

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Do czego dążę, to to, że CIG poświęca masę czasu na coś, co normalny developer robi raz, przy wydawaniu gry, więc to, że mamy taki model a nie inny powoduje wydłużenie całego czasu produkcji. Teoretycznie CIG mógł by dać nam rzeczywiście dostęp do Aplpy, ale wtedy był by płacz ze względu na kompletny brak stabilności i gracze by mówili, że gra jest niestabilna i tak zbugowana, że nie da się grać.

I tu wracamy do 2.6 i długiego czasu czekania... Oni chcą dać nową funkcjonalność i założę się, że po prostu była tak wielka ilość bugów, że nie wyrobili się z procesem wydawania wersji produkcyjnej, potocznie zwanej (z bliżej nie określonego powodu) alphą. Mogą mieć większy problem, w szczególności "bizens" obiecał funkcjonalność która jeszcze jest daleka od działania a teraz próbują stanąć na głowie, żeby ją jednak dostarczyć. Jest taki żart:

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 


I mam dziwne wrażenie, że tutaj biznes też za dużo obiecuje...

PS. Ten mały nie wielki moduł "Star Marine", to jest pełnowymiarowa gra typu COD... Tak tylko mówię...

Edytowane przez Khirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się coś ruszyło... Awokado zaczęło testować 2.6.0 a oprócz tego dostali do testów także początkową wersję przeglądarkową Spectrum. Źródło z reddita, także nie jest to łamaniem NDA gdyby komuś do głowy przyszło usuwanie tematu :P

https://www.reddit.com/r/starcitizen/comments/5flh6t/260_and_spectrum_closed_testing_update/

 


sygn2.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te daty to jest zakres, miedzy którymi MOZE sie pojawić PTU. Evocati wystartowało planowo, także jak nie bedzie dużo blokerów to jest szansa ze wceluja w te daty.


sygn2.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem chyba się to nie uda.

Avocado wystartowało z jednodniowym opóźnieniem więc jeśli już to 02.12.16

Jeśli komuś zależy na przeciekach to niech szuka ich tutaj

https://www.reddit.com/r/Starcitizen_Leaks/comments/5fnd8p/evocati_leaks_updated_regularly/

i tutaj

http://boards.4chan.org/vg/thread/161355248#p161449396

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit:

No chyba ze sie mylę... ale dwa dni na awokado to trochę mało moim zdaniem. Dlatego celuje, ze to zakres pojawienia sie testów. 


sygn2.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest w tabelce, która zamieścił CIG. Czyli jest bez błędów, tym bardziej ze PTU jest z grudniowa data i trwa tydzień :)


sygn2.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jest, bawimy się:D 

Grafika IMO poszło delikatnie do góry, przynajmniej na niektórych statkach, a Herald to najlepiej wyglądający (pod względem ilości detali) statek do tej pory.


Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bawicie się to oznacza, że jakoś musi ten build działać :P 


Zapraszam do wspólnego grania (Discord):

DISCORD.GG

Check out the LYNX CORP community on Discord - hang out with 185 other members and enjoy free voice and text chat.

Zapraszam do wspólnego grania (Guilded):

https://www.guilded.gg/i/bEzq3q6p

 

Jeżeli na start w grze chcesz dostać dodatkowe 5000 UEC (5$) skorzystaj z mojego "Refferal Code"  podczas rejestracji (wystarczy kliknąć w link->)STAR-4NYK-GPNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO słusznie dalej jest stosowana kodyfikacja buildów jako alpha wersji. To pozwala na redukcję wyjaśnień odnośnie performance, niedziałania na VR i tym podobnych kwestii.

Jeśli SM faktycznie trzyma się kupy to będziemy mieli kolejną beczkę śmiechu czytając nowe wypociny Smardza kombinującego jak tu napisać że to wcale nie istnieje i jest canceled. Pewnie się doczepi uszkodzeń kończyn itp - rzeczy których nie było widać podczas streamów i nie wiemy, czy w ogóle się pojawią, czy się zmienią założenia.

Co do poruszanej gdzieś wcześniej w wątku kwestii "model E:D vs model SC" - warto mieć na uwadze fakt, że każdy z nich ma zalety. Plusami modelu ED jest to, że można grać od praktycznie dwóch lat, coś dodają, są zmiany. Minusy to właśnie dość pusty świat, ostatnio doskwierający problem combat loggingu, długo wprowadzane innowacje. Model SC minusuje kosmicznie długim okresem oczekiwania na grę jako całość, ale plusuje tym, że ludzie się nie znudzą / rozczarują produktem, bo to co mają to tak naprawdę tylko teaser czegoś znacznie większego.

Frontier mógł wybrać taki, a nie inny model z prostej przyczyny - nie mieli tyle forsy co CIG. IIRC Kickstarterem tak naprawdę kończyli finansowanie całości, a na dalszy development idą środki z obecnej sprzedaży podstawowej gry, x-packów / season passów i bzdurek kosmetycznych. CIG z kolei ma kupę mamony, ale musi ją dobrze rozplanować i ulokować tak, by starczyło na ukończenie gry. A tu planowanie jest karkołomne, czego dowód daje ich historia "trzymania się" terminów.

Zastanawia mnie, że chyba nikt z Was dotąd nie dostrzegł jednej prawidłowości. Czy pamiętacie skąd wzięło się "soon™"? Jeśli nie to Wam przypomnę: jest taka malutka, nikomu nieznana firemka robiąca gry. Nikt o nich nie słyszał. Firemka owa zowie się Blizzard. Robiąc swoje największe hity notorycznie przekładała ich premiery. W przypadku małej, zapomnianej przez bogów i ludzi gry jak WoW premiera była odwlekana dosłownie latami. Zmian założeń, mechaniki itp było multum. Efekt chyba znacie. To pozwala patrzeć z jakąś dozą optymizmu w przyszłość.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś gdzieś ptaszki ćwierkały że na dzisiaj jest planowana pierwsza porcja dostępu do PTU 2.6. 

Jest poślizg czy może ktoś już dostał e-mail?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by jeszcze wziąć pod uwagę te 9 godzin różnicy... Bezpieczniej bedzie czekać na te maile jutro naszego czasu :))


sygn2.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się Smartem nie martwię, bo mam nadzieję, że gdy tylko 2.6 ujrzy światło dzienne @Dastro nakręci filmik z porównaniem modelu FPS SM i LoD. ;)

 

Edytowane przez Jazz

 

 

JFK (1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

@Dastro popełnił ten błąd i zakupił LoD ? :P


Zapraszam do wspólnego grania (Discord):

DISCORD.GG

Check out the LYNX CORP community on Discord - hang out with 185 other members and enjoy free voice and text chat.

Zapraszam do wspólnego grania (Guilded):

https://www.guilded.gg/i/bEzq3q6p

 

Jeżeli na start w grze chcesz dostać dodatkowe 5000 UEC (5$) skorzystaj z mojego "Refferal Code"  podczas rejestracji (wystarczy kliknąć w link->)STAR-4NYK-GPNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:
       
      Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
       
    • Przez Candidate
      Możecie polecić jakieś dobre miejscówki do kopania Prospectorem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności