Skocz do zawartości
Jaskier

Jaskier

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
Decyduje się na wejście do Waszego universum, od dawna miałem pociągi do przestrzeni kosmicznej. Lada moment zakupię swoją paczkę z aurorą, pierwej mam zamiar dowiedzieć się czy to dobry krok. Nurtuje mnie też wiele innych pytań. Mam nadzieję, że znajdę tą wiedzę.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy w naszych progach!

Jak napiszesz jeszcze dwa posty to odblokujesz sobie resztę forum, gdzie znajdziesz wszystkie potrzebne informacje ;)


Kosmos to całkiem spoko miejsce, można tam mieć w końcu święty spokój... szczególnie jak padnie system podtrzymywania życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W całym swoim życiu ni razu nie przyciągnęła mnie fabuła, opowiadany film czy historia najczęściej dla jednego gracza. Wszystko trafiało we mnie jak kula w płot. Jedyną grą która wciągnęła mnie po szyję był Freespace 2, ale podejrzewam że było to bardziej oczarowanie rozmachem, bo do dziś pamiętam końcowe misje i ogrom statków tzw. "Mother Ship".

Wiele czasu spędziłem we świecie X Egosoftu, symulatorów Sturmovika najstarsze i najnowsze części włączając. Symulatory, sandboxy oraz roguelike, reszta dla mnie nie istnieje, na graczy porwanych fabuła i tajemniczym mistyzyzmem np. Bioshocka spoglądam z góry.

Inaczej imają się mnie książki :

Ostatnio Sapkowski, z powodu popularności jaką osiągnęła gra. Zacząłem od pierwszej części Sagi, obecnie skończyłem 4ty tom "Wieżę Jaskółki". Szybko połapałem się, że lepiej byłoby zacząć od pobocznych opowiadań o Wiedzminie które dzieją się przed wydarzeniami z Sagi, więc między drugim, a trzecim tomem sięgnąłem po poboczne powieści "Ostatnie Życzenie' "Miecz Przeznaczenia" oraz "Sezon Burz" które są majstersztykami i to od nich powinno się zacząć i przejść później do Sagi 5 częściowej.

Jestem pełen nadziei, że gry są tylko wstępem do egranizacji w tym przypadku, a liczę na spektakularną ekranizację wykreowanego przez Sapkowskiego świata, który nie chyli się przed tym Tolkienowskim, niczym mu nie ustępuję. Po tym zdaniu zrozumieją tylko Ci, którzy znają książki, więc wymaga to krótkiego sprostowania;


Świat Wiedźmina ma opisaną gospodarkę, królestwa, wiele nacji, gatunków stworzeń, oraz mitycznych stworów jak i tych zwykłych krwiożerczych które tylko uprzykrzają życie.
Jestem dumny, że mamy tak wspaniałego pisarza.

 

Mam nadzieję, że przynajmniej kilka osób doczyta do końca.

Edytowane przez Jaskier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w świecie citizenholików ;) Skoro lubisz symulatory to dobrze trafiłeś. SC pod względem mechaniki lotu jest o niebo lepszy od ED.

Jeśli chodzi o Sapkowskiego to zaliczyłem go kilkanaście lat temu. Z początku tak jak ty byłem nim zachwycony. Jednak Dwa wydarzenia mnie od odrzuciły od tego autora. Pierwsze to piąty tom sagi, a drugie to spotkanie z nim na imprezie którą współorganizowałem. W polskiej fantastyce jest jednak jeszcze jeden cykl który moim subiektywnym zdaniem jest dużo lepszy od najlepszych pozycji Sapkowskiego. Mówię to o K.Lewandowskim i "Kotołaku'. Jeśli chcesz podyskutować na ten temat to może załozymy wątek o tym w off topie?


sygn.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sapkowski to buc, ale pisać umie. Co do tych opowiadań to one były pierwszym wiedźmińskim tworem i są chronologicznym początkiem przygód Geralta Riva, więc poczytałeś trochę nie po kolei, ale przynajmniej to nadrobiłeś :P


Kosmos to całkiem spoko miejsce, można tam mieć w końcu święty spokój... szczególnie jak padnie system podtrzymywania życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygodę z Geraltem, zacząłem w momencie ukazania się pierwszej gry. W recenzji gry w CD-Action, przeczytałem, że warto zapoznać się z cyklem wiedźmińskim, bo w grze jest dużo smaczków nawiązujących do książek Sapka. I nie żałuję. Wiedźmina świetnie się czyta. Zaliczyłem całość, chyba ze trzy razy. 

Bardzo polecam audiobooki wydawnictwa Fonopolis, są genialne. Adam Ferency, Henryk Talar, Małgorzata Kożuchowska, Anna Dereszowska, Zbnigniew Zborowski, Marian Opania, Maria Pakulnis i wielu innych aktorów wcielających się w postaci ze świata Sapka. No i genialny Jacek Rozenek jako Geralt. NAPRAWDĘ WARTO. Zrobili też audiobooka za komiksu Dom ze szkła. Pewnie komiks Dzieci lisicy i jego drugi tom też powstanie w formie audiobooka.

 

Jak podoba Ci się styl Sapkowskiego to polecam trylogię husycką (książkę lub audiobook z Fonopolis). Napiszę tylko, że bracia Czesi do dzisiaj zazdroszczą nam Sapkowskiego, i sposobu w jaki opisał, bardzo ważną dla nich część ich historii. Żaden Czech nie zrobił tego tak wspaniale.

 

Miłej lektury.      

 

Edyta.

Co do ekranizacji Wiedźmina. W naszym serialu Żebrowski i Chyra jako Borch byli świetni. W ogóle, obsada była przednia i dobrze dobrana. No i muzyka Ciechowskiego. Ale reszta niestety do bani. Scenariusz to chaos. No i te "efekty spacjalne". Gdyby tak Peter Jackson się wziął za Wiedźmina.... Marzenia.

I jeszcze jedno marzenie. Ekranizacja komiksu Thorgal. Przecież to jest gotowy scenariusz. Trochę poprzerabiać i mamy świetny cykl do oglądania na lata.

Edytowane przez Szomberg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Podobna zawartość

    • Przez bartnik
      Witam. Mam na imię Maksym, czuje się strasznie wciągnięty tą grą ale muszę znaleźć trochę pomocy na forum. Mam nadzieje, że mi się to uda. A na codzień prowadzę agencje interaktywną [SPAM]
    • Przez JamieCormier
      Cześć wszystkim. Ostatnio mam irytujący problem z moim kontem Steam. Moje konto Steam jest pełne znajomych i wielu z nich wysyła do mnie wiadomości. Wiadomości są w porządku, ale otrzymuję setki powiadomień ze Steama o tych wiadomościach.
      Nie chcę być niewidoczny lub offline z mojego konta Steam. Czy istnieje sposób na wyłączenie takich powiadomień? Każda pomoc będzie mile widziana.
    • Przez SpaceGamer
      Witam. Wczesniej nie bylo okazji wierc teraz sie przedstawiam.
       
      Od lat jestem kreatorem w Star Citizenie ale do tej pory pracowalem tylko po angielsku.
      Czas na zmiany. Teraz bede kreowal rowniez dla polskiej spolecznoisci.
      Na poczatek coz z YT:
      Witam i zapraszam do ogladania.
      Moj pierwszy cinematics ze Star Citizena. Taka ewolucja od wirtualnej fotografii.
      https://youtu.be/R96rDYXJ4tE
      Przypominam tez, ze w czwartek o 21.00 bede streamowal Star Citizen po polsku. Bedzie bounty 27k za misje (15 min i male ryzyko), troche fotografii i pogadamy o Daymar Rally jaki, ze jestem czescia grupy organizatorow.
      Link do kanalu:
      https://www.twitch.tv/spacegameruk

    • Przez Mereen
      Cześć. Trafilem na forum przez spectrum / discord. Dobrze wiedzieć, że SC ma się w Polsce tak dobrze. Sam zacząłem ledwie parę dni temu. Jak mogę jakoś pomóc dajcie znać  
    • Przez RoloViking
      Jestem graczem od przedszkola i bardzo poważnie podchodzę do tego jak gram. Lubię się przygotowywać do każdej gry niczym słynny biały wilk  
      Razem z chłopakami gramy w Albion Online i jeśli ktoś chce dołączyć to piszcie na priv, szukamy 2 os
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności