Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Każdy na jego miejscu by to powiedział , czego dobitnym przykładem jest No Man's Sky i gościu  będzie miał proces .

Oby nie dotyczyło SC

Edytowane przez Drus4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem jeszcze raz prezentację: To są moje wnioski:

2.6 zobaczymy może może za miesiąc przy okazji rocznicy, ale to jest takie 50/50.

Chris powiedział, że chciał by, aby kolejne wersje były wydawane co 3-4 miesiące. Biorąc pod uwagę ilość grafiki i implementacji która została zaplanowana patrzymy raczej na co 4 miesiące (optymistycznie), a więc;

  • 2.6 - 11.2016
  • 3.0 - 3.2017
  • 3.1 - 7.2017
  • 3.2 - 11.2017
  • 3.3 - 3.2018
  • 4.0 - 7.2018

Na tym etapie, będzie nam brakować jeszcze sporej ilości statków:

  • Warianty Freelancera (Być może w 2.6)
  • Redeemer
  • Hull A, B, D, E
  • Idris
  • Javelin
  • Polaris
  • Herald (Być może w 2.6)
  • Genesis
  • Endeavor

Brakuje jeszcze transportu ludniości jako profesji oraz NPC do wynajęcia przez graczy. Ciężko jest również ocenić jaką część świata mają zrobioną.

Mamy też braki na poziomie technicznym, ale zakładam, że tutaj prace trwają równolegle i po prostu nie są wymienione.

Daty którymi operujemy są to daty optymistyczne. Beta SC nie zacznie się przed 2019 przyjmując optymistyczny scenariusz.

Co do SQ42 to też jest słabo. CR powiedział, że mają zrobiony jeden Chapter, a pozostałe są na poziomie Gray-box. To jest 1 z 28. Poziom gray-box to jest poziom na którym zamiast konkretnych elementów są szare pudełka które mają symbolizować element gry. Jeżeli ten poziom jest dopracowany, to może połowa pracy została wykonana, ale jeszcze kupa roboty jest do zrobienia, w tym grafiki. Zakładam, że najcięższe zasoby to są statki i wykonanie ich pozwoli w miarę bez problemu pójść ostro do przodu, ale brakuje mi trochę informacji żeby spekulować.

Pomijając jednak to, to ten jeden rozdział jest zrobiony pod względem graficznym. Nadal jednak mają bardzo duże braki w samym silniku. Głównie rozchodzi się o AI i to w bardzo zróżnicowanym zakresie, uwzględniającym szukanie drogi (i to uwzględniając różne systemy współrzędnych lokalnych) czy samą logikę NPC sterującą ich zachowaniami. To nie jest coś, co uzupełnią i przetestują w ciągu miesiąca, jak bardzo CR by sobie tego nie życzył.

To powiedziawszy, z niecierpliwością będę oczekiwał wydania 2.6 a potem 3.0... a potem to już do 3.3 i Banu :drool:

Edytowane przez Khirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było gdyby CIG oficjalnie się wypowiedziało, co jest nie tak i ile rzeczy trzeba poprawić, nawet bez podawania konkretnych dat :P. Bo te kilka ogólnikowych zdań to trochę za mało i na chwilę obecną jesteśmy w tym samym punkcie co tydzień czy rok temu i S42 to wciąż wielka niewiadoma. 

Citizencon zamiast hype'u zasiał sporo niepewności, ja odetchnę dopiero gdy będę miał na dysku alfę 3.0 i będzie chodziła przynajmniej tak jak obecna 2.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wyboru silnika to na prawdę nie ma znaczenia. Biorąc pod uwagę poziom ambicji to nie zależnie od tego który silnik jest wzięty, będzie w większości przepisany.

  • Cały silnik sieciowy jest do napisania od 0.
  • Cały system współrzędnych jest do napisania od nowa i przystosowanie do niego silnika.
  • Połowa silnika graficznego jest do przepisania, ze względu na znacznie wyższe wymagania odnośnie efektów które są zamierzone.
  • AI jest do wywalenia i napisania od nowa, ze względu na dużo większe wymagania, oraz ze względu na bardzo duże zmiany w samym silniku

Do użycia będzie część narzędzi która została dostarczona z silnikiem, przy czym muszą one zostać dostosowane do nowych wymagań.

Przy tej skali potrzebnych zmian, czy będzie to Unreal, czy CryEngine, czy inny, nie ma to większego znaczenia. Ważne jest, żeby był dostęp do kodów źródłowych, żeby można było sam silnik dostosować do własnych wymagań. Efekt końcowy i tak będzie całkowicie nowym silnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

A może jakiś poważny problem techniczny powstały tuż przed rozpoczęciem imprezy? Może technicy byli tak pijani, że coś uszkodzili? 

Ci co oglądali na Twichu na żywo relację na pewno pamiętają problemy techniczne jakie były na początku relacji. Brak synchronizacji głosu, dużo zwisów samego przekazu itd.

Wydaje mi się prawdopodobnym, że coś się stało tuż przed samym pokazem co rozwaliło im cały pokaz. Dodatkową wskazówką może być problem Chrisa ze zdalną zmianą plansz. 

Kilka osób było "lekko" wstawionych, a babka ze sceny chyba naćpana (jej wygląd to sugerował). Cześć osób stanęła na wysokości zadania, cześć nie. Teraz tylko pytanie co z tym dalej zrobi CR.


sygn.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się wypowiadał o jej wyglądzie... Ale fakt, do profesjonalizmu trochę im brakuje. Chris tymi swoimi nagłymi atakami "must do it wraaghh!" obudził mi wszystkich w domu bo nie chciało mi się siedzieć przy blaszaku i oglądałem z łóżka heh. Planeta mi się podobała, podobnie jak szczegółowość krajobrazu, ale wolałbym jednak zobaczyć jakąś misję z SQ42. 


59973c1720a50_Gotowa(poobrbce).png.e3324d3f0cf88a107e142b90ab2a93b0.png

||CASE: TT CORE X9 || MOBO: ASUS X99-A II || CPU: I7-6800k@4.2GHz || GPU: EVGA 3080FTW3 ULTRA || RAM: G.SKILL TRIDENT Z 64GB@3000MHz||
||SSD: SAMSUNG EVO-850 500GB, NVME CORSAIR MP600 1TB || HDD: 2X TOSHIBA 2TB || PSU: EVGA SUPERNOVA 1000W P2 || LCS: 2xHWL BLACK ICE SR2 480 & LAING D5||

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jazz a czemu ty się dziwisz :-) zasada jest prosta czym silniejszy marketing (formy komunikacji) tym większe apetyty, ja bardzo chciałbym mieć już teraz i natychmiast i wszystko na raz bo oblizywanie papierka od lizaka już mnie nudzi hehehehhe, po za tym chciałbym uniknąć sytuacji w której dopadnie mnie jakaś choroba starcza i zapomnę że miałem grać w zajebistą grę. Ale jak już wspomniałeś trzeba niestety zejść na ziemię ... i co tu więcej w tym temacie napisać ... chyba nic ..., trzeba czekać i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś optymistą haha :-) Ogólnie nie mam nic przeciwko subiektywnym wypowiedziom w obronie Chrisa, jak i krytykowaniu tego czego nie ma, a miało być itd. ale rozpoczynanie kolejnej dyskusji na ten temat to trochę jak walka z wiatrakami. Ludzie sobie ponarzekają, miną 2-3 tygodnie i im przejdzie, jak zawsze. Osobiście też jestem zadowolony, ale niedosyt jednak pozostaje. Ja to rozumiem, ale jest wielu innych którzy robią z igły widły. Także spokojnie, bez nerwów, po co sobie podnosić ciśnienie... 


59973c1720a50_Gotowa(poobrbce).png.e3324d3f0cf88a107e142b90ab2a93b0.png

||CASE: TT CORE X9 || MOBO: ASUS X99-A II || CPU: I7-6800k@4.2GHz || GPU: EVGA 3080FTW3 ULTRA || RAM: G.SKILL TRIDENT Z 64GB@3000MHz||
||SSD: SAMSUNG EVO-850 500GB, NVME CORSAIR MP600 1TB || HDD: 2X TOSHIBA 2TB || PSU: EVGA SUPERNOVA 1000W P2 || LCS: 2xHWL BLACK ICE SR2 480 & LAING D5||

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zgodził bym się chyba z Jazzem. Może kłopot w tym, że wielu tutaj na 2-3 tygodnie przed CC sugerowało coś w stylu "gamescon to była przystawka, citizencom to będzie taki power, że świat powie WOW! ". I się każdy nastawił.

Edytowane przez Obrońca Zbanowanego Zgudiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puscilem sobire prezentacje w pracy, glownie audio, przyznac trzeba ze mimo duzej ilosci przygotowanych materiaklow widac bylo ze czesc z tego jest improwizowana. 
Krazyly plotki o 2 prezentacjach, SQ42 + 3.0. 
Oficjalnie mowi sie ze fabularnie SQ42 jest skonczony, technicznienie do konca jeszcze wylglada tak jakby chcieli to pokazac

To co pokazali  z 3.0 - ladne, widac postepy w generowaniu planet.

Czekamy dalej na kolejne wersje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Mi się prezentacja podobała :)
Nowe narzędzie do komunikacji będzie epickie. Sam gameplay też był niczego sobie. Proceduralne planety dopracowali do stanu z prezentacji, przez 6-7 tygodni, w porównaniu z GC, różnica jest ogromna.
Nie było SQ42, trudno, ale w wywiadzie dla Gamers Nexus CR powiedział, że w tym roku będą jeszcze 2 prezentacje i może na nich zobaczymy SQ42. Co do zaawansowania prac, było powiedziane, że z 28 rozdziałów 1 polerują na prezentację, a pozostałe są co najmniej w fazie whitebox, na moje nie jest źle.

Pozdrawki
BHoleVX


sygn.png.c4efbbba4bad9acc32e1f37d60e375b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

I to jest największy dramat tej prezentacji, a w zasadzie nadludzkiej ambicji Robertsa, który chciał dać więcej niż miał. Ja liczyłem na coś więcej. I chociaż nie wiem w sumie na co, to nie liczyłem że pokaże w zasadzie to samo (zajebiście piękne to było, bez dwóch zdań, ale tego robaka już widziałem w "Dune"). Czuję niedosyt ale, mam nadzieje, że CR nie "załamie się" bo zabrakło jakiegoś pierdolnika do zachowania płynności w SQ42 czy "Hugon" wie co jeszcze żeby pochwalić się grą w pełnej krasie.

Myślę też, że nikt z nas nie czuje takiego zawodu jak On sam i opluwać go (a zwłaszcza jego pracę i to co robi i co już zrobił) beznamiętnie w tym momencie mogą tylko ludzie podli, mali i bez żadnej empatii, w zasadzie nie ludzie, tylko kierujące się zwierzęcym instynktem gargulce. Postawcie się w jego sytuacji (ci którzy macie jakakolwiek część mózgu jeszcze trochę użyteczną). On potrzebuje teraz, jak nigdy, naszego wsparcia (a nie qrwa pieniędzy). Uważamy się za prawdziwych backersów? czy tylko pieprzymy farmazony na potrzeby zapchania tematów na forum, bo tak generalnie to SC nam koło zdechłego fiutka dynda? 

Edytowane przez Whyduck

STAR-QVKG-B3F6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z postem @Jazza.

Oprócz postu Jazza to jeżeli rzeczywiście musieli puścić prezentację zastępczą, to obstawiam, że tworzyli ją krótko.. Jeżeli krótko i uzyskali taki efekt wniosek jest jeden: W SC da się już grać, bo nie sposób stworzyć gry w tydzień o czym wszyscy przekonujemy się na własnej skórze..

Jeżeli była to docelowa prezentacja na CC to mhh dla mnie planety są ok i tak planuje być częściej po między nimi niż na nich :D i tego się lepiej trzymajmy...

@Whyduck odnośnie wsparcia dla CRa to warzy piwo więc niech je wypija, nie da się 4 lata bić pokłonów.. Sam po sobie wiem, że ból własnej porażki w jakimś zadaniu można przekuć w berło zwycięstwa całego projektu. Podsumowując dupa w troki i do roboty ;) 

Niestety oglądając Sandi to na następny CC trza zatrudnić stylistkę i trochę poćwiczyć, żeby się mniej garbić :P Być może to jest taki sposób prowadzenia projektu, przez ludzi dla ludzi...

Najbardziej mnie podbudował ten kierownik studia z Niemiec (Frankfurtu chyba), czemu? Ma w oczach, wypowiedziach taką prostą niemiecką solidność dającą przekaz: to będzie działać. Sami z historii wiemy, że Niemcy to naród który umie organizować i tworzyć różne "sprawy".. Widząc, że mają takie osoby w teamie uspokoiłem się odnośnie losów projektu.. Gra będzie zgodnie z dewizą CR SOON ;) 


Zapraszam do wspólnego grania (Discord):

DISCORD.GG

Check out the LYNX CORP community on Discord - hang out with 185 other members and enjoy free voice and text chat.

Zapraszam do wspólnego grania (Guilded):

https://www.guilded.gg/i/bEzq3q6p

 

Jeżeli na start w grze chcesz dostać dodatkowe 5000 UEC (5$) skorzystaj z mojego "Refferal Code"  podczas rejestracji (wystarczy kliknąć w link->)STAR-4NYK-GPNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

To prawda Jazz ludzie zapominają albo wcale się na tym nie znają, bo myślą że ogłoszenie pracy nad jakąś grą to jest fizyczny moment startu danego projektu! Zdecydowana większość gier AAA jest anonsowana dopiero gdy prace nad nią są już bardzo zaawansowane i trwają zwykle już od 2 albo i 3 lat, a dopiero wtedy wydawca decyduje się na jakieś zapowiedzi których efekty zwykle dostajemy za kolejne 2 lub 3 lata i wtedy tacy malkontenci widzą ooo dopiero zapowiedzieli grę a już jest masa zrzutów ekranu i filmików, w dodatku po dwóch latach mamy betę a nie jak w SC 4 rok i i jeszcze Alfa. Ludzie to nie jest 2 lata tylko często gęsto 5 rok produkcji i to mówimy o znacznie mniej ambitnych projektach gdzie od początku firmy pracują w pełnym zespole ludzi a nie tak jak CIG który go musiał sobie przez niemal 3 lata składać ( z uwagi na brak ludzi znających dobrze CryEngine ).

Źródełko nie wyschnie i tym bym się nie przejmował, zresztą nie pozwolą na to sami zwolennicy, tych cały czas przybywa i nawet jak wkład zacznie być coraz mniejszy to wolumin coraz większy i suma summarum wyjdzie na jedno :P 

Silnik jest cały czas przerabiany, narzędzia tworzone na nowo, a to wszystko trwa tyle czasu żeby później nadrobić stracony czas prostotą implementacji tego na co tak ciężko teraz pracują i to nie za pomocą uproszczeń tylko w każdym calu z niesamowitą dbałością o jakość i szczegóły. Wszyscy doskonale wiemy czym skończyła się niedbałość i uproszczenia dla takiego No Man's Sky, wiele osób pisało że mogliby dłużej popracować i dopracować. Do jasnej cholery CIG właśnie to robi i co tak źle i tak nie dobrze ? 

To że nie pokazali SQ'42 mnie trochę zawiodło ale tylko dlatego że się tego spodziewałem gdybym miał wybierać czy chcę zobaczyć coś zawodzącego czy poczekać i zobaczyć to samo dopracowane powodujące u mnie opad szczęki, to zdecydowanie wolę poczekać. Kto już nie może wytrzymać i chce sprzedać z tego powodu grę, ok wolna wola, założę się jednak że z czasem zacznie żałować tej decyzji, łatwo nakręcić się na hype tak samo jak na hejt a trzeba raczej zachować trzeźwy umysł i wrócić do tego co na początku pisał Jazz gry nie robi się 3, 4 lata, a CIG robi 2 gry na raz !

Co do planowania co gdzie i kiedy, to według mnie będzie trochę lepiej, Star Citizen wjedzie w fazę beta z końcem 2018 roku, a to za sprawą znacznego przyśpieszenia prac nad SC MMO w wyniku wydania SQ'42, które będzie miało miejsce w końcu roku 2017 lub początku 2018. Ponad 200 osobowa ekipa bardzo dobrych i znających temat ludzi da co najmniej podwójnego boosta ;) 


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności, czuje niedosyt. Oczywiście chciałbym już podbijać kosmos. Tak naprawdę,czułbym się nasycony dopiero gdyby dziś w nocy Chris powiedział: Wyobraź sobie to jak chciałbyś żeby wyglądał Star Citizen. Pomnóż to przez 4 i dodaj jeszcze 100%. A, i masz to już od jutra. 

Ale jestem realistą. Trudno trzeba czekać. Wierzę w ten projekt i też chciałbym aby wszystko to co pokazali wczoraj już działało, niemniej rwał z głowy włosów nie będę.  


 

 

JFK (1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Absolutnie to nie była docelowa prezentacja. Po pierwsze już dawno by to sprostowali w planie na citizencon. A po drugie nie robiliby takiej improwizacji. I po trzecie nie byłoby takiego grubo ponad godzinnego opóźnienia :P

Po prostu planowali to od miesiąca ale na drugim miejscu.

Edytowane przez Obrońca Zbanowanego Zgudiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TL:DR

Hate me or not ale ja osobiście mam czas i mam co robić na co dzień, mogę jeszcze poczekać na SQ42 i SC. :)


ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Jestem tu nie dla SQ'42 ale dla SC, choć fabularnie jest to dla mnie wielki hit, tak więc mogę czekać i czekać. Docelowo zależy mi na jak najlepszym MMO, bo to będzie interaktywne spoiwo dla nas wszystkich tu zgromadzonych. SQ'42 to jednak single i choć będzie można go ukończyć kilka razy i jest to duchowy spadkobierca Wing Commandera to jednak tylko preludium do całej zabawy ;) 


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol Tommy,zebys nie musial tego ogladac z zaswiatow,oblizujac sie tylko,chciaz twoje wnuki dostana w spadku kupe obrazkow w komputerze(hm.. to ma byc zart,chociarz nie jestem do konca taki pewien czy jak sie spelni to bedzie do smiechu)

ioon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Heheheh, no wiesz co aż taki stary nie jestem, przy tym scenariuszu to Star Citizen musiał by być produkowany przez jeszcze co najmniej 25 lat :P 

Ale doceniam poczucie humoru i realne spojrzenie na opisany fakt... ode mnie plusik ;) 


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:
       
      Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
       
    • Przez Candidate
      Możecie polecić jakieś dobre miejscówki do kopania Prospectorem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności