Skocz do zawartości
  • 0
Darayaharus

Ubezpieczenie main shipa czyli LTIvs6miesięczna opcja

Pytanie

Witam wszystkich

W innym temacie (http://forum.star-citizen.com.pl/index.php?/topic/2511-od-zera-do-cutlassa-red/) wyszła kwestia ubezpieczenia statku. Sporo osób proponuje ubezpieczenie LTI przy czym dojście do niego jest dość skomplikowane. Dlatego chciałbym prouszyć tutaj właśnie ten temat zgodnie z zasadą "jeden temat jedno pytanie"

Moje pytanie brzmi "Czy LTI daje naprawdę aż tak duży bonus by się o niego starać za wszelką cenę?"

A teraz rozwinięcie:

Mam do wyboru ubezpieczenie na 6 miesięcy przy zakupie paczki startowej Cutlass Black. Druga opcją jest zdobycie taniego statku z LTI i seria upgradów (plus parę innych rzeczy).

Na razie nie do końca wiem o ile się będzie przedłużało ubezpieczenie in-game oraz jak wygląda sprawa ubezpieczenia statku w obecnie wersji gry. Z informacji które na razie zdobyłem wynika że samo ubezpieczenie in-game ma być stosunkowo tanie. Przy czym "tanie" w tej grze jest pojęciem mocno względnym i może się okazać że ubezpieczenie CReda będzie tanie dla organizacji, ale niekoniecznie dla pojedynczej osoby (w końcu CRed jest wieloosobowym shipem). 

Czy naprwdę LTI jest aż tak ważne czy też bardziej to kwestia wygody i gloryfikacji tego elementu gry?

 


sygn.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tak do końca to nikt z nas nie wie jeszcze jak dokładnie będzie wyglądać sprawa z ubezpieczeniem. Jak sama nazwa wskazuje LTI  ( Life Time Insurace  ), to ubezpieczenie bez terminu trwające przez całe życie gry. Oczywiście ubezpieczenie dotyczy wszystkiego tego co dany statek w momencie startu gry w sobie zawiera ( wyposażenie wciąż ulega zmianom ). 

Generalnie tak jak pisał @Quelen, jest to wygodne bo nie musisz pamiętać i w razie czego rzewnie płakać po stracie shipa i choć CIG coś wspominał o alercie przy wylocie ze stacji lub innej lokacji to opcja ta nie gwarantuje bezpieczeństwa w momencie gdy ubezpieczenie skończy się nam gdzieś przestrzeni lub na nowo odkrywanej planecie poza przestrzenią UEE.

Od dawna CIG robi wszystko by zabić wartość LTI, była kiedyś nawet o to na forum RSI burza. Wtedy to Ben Lesnick tłumacząc zagadnienie w ATV mówił że ubezpieczenie względem innych wydatków w świecie SC to będą przysłowiowe grosze. Faktem jest ze grosze to rzecz względna i nie do końca było powiedziane co to dokładnie oznacza, Ben wspomniał że kwota wzrasta wraz z masą pojazdu i jego rynkową wartością, można więc podejrzewać że czym większy i droższy statek tym bardziej LTI nabiera znaczenia.

Co do powodów uśmiercania LTI, to podejrzewam że stało się tak ze zbyt dużej ilości statków i pakietów z nim sprzedanych oraz próbą rozprawienia się z czarnym rynkiem gdzie statki LTI często osiągały nawet 3 krotność swojej początkowej wartości, w ten sposób CIG tracił kasę którą kupujący mógł na stronie RSI spożytkować i tym samym zasilić projekt ;) 

Tak czy owak, za dodatkowe rzeczy takie jak wyposażenie ekstra, przewożony towar ( także przewóz ludzi ), czy różnego rodzaju upgrady będziemy musieli płacić extra. W dodatku jeśli mnie pamięć nie myli zwroty pełnej kwoty za te rzeczy będą obowiązywać jedynie w przestrzeni UEE, poza nią możemy otrzymać już tylko część poniesionych strat.

Jeszcze jedna rzecz dotycząca czasu, 6 miesięcy ubezpieczenia nie będzie oznaczało pół roku spokoju w grze, czas w SC ma ulegać kompresji mniej więcej 1:4, a więc w stosunku do realnego świata ubezpieczanie to będzie trwało mniej więcej 4 raz krócej :( 


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

LTI nie jest jakoś uber ważne, jednak jest wygodne, kupujesz statek z LTI i powiedzmy, że zapominasz o jego ubezpieczeniu.
Haczyk jest jednak w tym, że ubezpieczenie masz na wersje standardową, wszelkie modyfikacje statku trzeba ubezpieczać osobno. Samo ubezpieczenie nie ma być drogie, ale póki co nie znamy cen.
Co do ubezpieczenia obecnego w grze, to można by rzec, że póki jesteśmy w alfie, to każdy ma "LTI", bo nie ma jeszcze zaimplementowanego systemu wygasania, a co za tym idzie, przedłużania ubezpieczenia :P 


Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Czyżby to oznaczało, że LTI daje dożywotnie ubezpieczenie podstawowe, ale za to normalne ubezpieczenie będzie mogło w jednym pakiecie objąć również moduły i miałyby jakieś opcje niestandardowe? To mogłoby być całkiem ciekawe rozwiązanie.


sygn.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie, normalne ubezpieczenie też jest na pakiet podstawowy. Osobno można dokupić ubezpieczenie dla sprzętu ponadpodstawowego i na cargo.


Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak wspominał @Quelen, LTI obejmuje tylko statek z bazowym wyposażeniem, więc każda wymiana części na inną (nie mówię tu o naprawach, a "ulepszaniu") będzie powodować potrzebę osobnego ubezpieczania. Sam sugeruję LTI do bardzo unikatowych jednostek o dużej wartości i gdzie Red jest dość unikatowy to jednak zalicza się do tych "tańszych" statków, a jest to karetka, więc ryzyko zawodowe mniejsze niż u handlarza czy pilota bojowego. To już kwestia osobista czy chcesz to LTI czy nie, kiedyś ludzie cenili je pod niebiosa, a teraz jest to tylko nieco wygodniejsze.


Kosmos to całkiem spoko miejsce, można tam mieć w końcu święty spokój... szczególnie jak padnie system podtrzymywania życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeszcze tylko dodam, że mówimy o czasie ubezpieczenia 'in game', czyli z 6cio miesięcznym przy kompresji 1:4 musiałbyś spędzić w grze online ponad 1000h. 

Żródło: Episode 28 10 for the Chairman 14:35

Więc tak, LTI jest przereklamowane (i co z tego :tongue:).

Jak masz jeden statek i planujesz mieć jeden statek... who cares.
Za to jak masz więcej 'w kolekcji' LTI pozwala ci zapomnieć o tych na których jest, i statku nie stracisz nawet jak po pijaku wbijesz się w Terrę, najwyżej poczekasz kilka miesięcy na wyprodukowanie nowego :nyan:

PS. wszystkie cyferki mogą i ulegną zmianie, to ciągle alpha.

 


tecon_ad.png

Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs,
and the Universe trying to produce bigger and better idiots.
...
So far, the Universe is winning.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:
       
      Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
       
    • Przez Candidate
      Możecie polecić jakieś dobre miejscówki do kopania Prospectorem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności