Skocz do zawartości
Atenogenes

Słuchawki AKG K240 Studio, AKG K240 MKII

Rekomendowane odpowiedzi

Stoję przed dylematem kupna nowych słuchawek. Niestety moje ostatnie dosłownie rozleciały się na części, dlatego nie wchodzę na TSa. Parę metrowych lotów w dół zaliczyły, ale czego spodziewać się po słuchawkach za kilka dziesiątek. Czas kupić coś naprawdę porządnego co posłuży na dłużej. Przeszukałem troszkę forum w temacie słuchawek i natrafiłem na kilka ciekawych modeli m.in QPADy czy Kingston HyperX. Mój znajomy informatyk polecał mi poszukać czegoś ze stajni AKG. Potrzebuję opinii na temat słuchawek tej firmy. Czy ktoś może używał takich? Zainteresowały mnie modele tej firmy: AKG K240 Studio oraz AKG K240 MKII. Cena którą chce przeznaczyć na słuchawki to max 550 zł. Jeżeli ktoś poleci jakieś inne fajne słuchawki to będę wdzięczny. Nie muszą to być słuchawki z mikrofonem. W grę wchodzą tylko słuchawki wokółuszne.

 

AKG K240 Studio

19824.jpg

 

AKG K240 MKII

13612.jpg


sygnaturaAtenoStarCitizen.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam AKG K240 Studio :)

Osobiście jestem zadowolony u mnie w połączeniu z AIM SC808 grają naprawdę świetnie a i w grach sprawują się również co najmniej bardzo dobrze

Jeśli jeszcze nie czytałeś to rzuć okiem na recenzje i polecenia na audiofantyku

http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/

Recenzja AKG K240 MKII http://www.audiofanatyk.pl/akg-k240-mkii/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że te AKG to trochę wyższa klasa niż HyperX ...

Dużo zależy też od karty dźwiękowej, moja to chyba jest nawet trochę na wyrost do nich (aktualnie gra na innych niż firmowe opampach) i w połączeniu z AKG jestem więcej niż zadowolony ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Dako napisał:

Wydaje mi się, że te AKG to trochę wyższa klasa niż HyperX ...

Dużo zależy też od karty dźwiękowej, moja to chyba jest nawet trochę na wyrost do nich (aktualnie gra na innych niż firmowe opampach) i w połączeniu z AKG jestem więcej niż zadowolony ;)

 

Przerabiałeś kartę?


sygnaturaAtenoStarCitizen.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem trochę o tych kostkach :). Nad kartą będę zastanawiał się po zakupie słuchawek. Na tą chwilę to ich potrzebuje na gwałt :). Karta dźwiękowa to następny etap :). Fakt bez dobrej karty dźwiękowej nie wykorzystam potencjału słuchawek, które planuje zakupić. Ale to później :)


sygnaturaAtenoStarCitizen.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja i dwóch kolegów z pracy używamy Superlux'ów i jesteśmy zadowoleni. Oni mają HD 330, a ja używam HD 668B, bo chciałem coś z niższą impedancją. Oba modele są półotwarte - wolę mięć możliwość usłyszenia czegokolwiek jak ktoś do mnie krzyczy. :) 

http://www.ceneo.pl/20117499

http://www.ceneo.pl/12079977


| MOBO: MSI X79A-GD45 Plus | CPU: Xeon E5-2665 + SPC Fortis 3 | RAM: Crucial Tactical DDR3 16GB (2*8GB) 1600MHz CL8 | GPU: SAPPHIRE NITRO+ RX480 8GB |
| HDD:
 WD 650GB 7200RPM | SSD: 2x GoodRam Iridium Pro 240GB | PSU: SPC Enduro FM1 Gold 650W | CASE: Aerocool Orange DS 200 | OS: Windows 10 Pro x64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam też używam Superluxów. Kupiłem swego czasu HD 681 jako przejściowe, ale były na tyle dobre, że zostały na dłużej ^^
Jak się rozleciały to kupiłem HD 668B, też fajne. Firmę o tyle lubię, że robią naprawdę przyzwoite słuchawki za małe pieniądze (a ja mam ciągłe niedobory kasy więc to istotna kwestia).
Strasznie mi się też podoba to, że mają samodostosowujący się pałąk.

 

Muszę jednak przyznać, że te AKG wyglądają ciekawie - gdybym miał więcej kasy to pewnie bym któreś z nich wziął ^^


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo jest na rynku dobrych jakościowo słuchawek jeżeli chodzi o brzmienie. I nie są w całe drogie. Ale większość z nich niestety wykonana jest z kiepskiej jakości tworzywa i szybko rozlatują sie mechanicznie. Moje ostatnie, fak spadły kilka razy, ale były źle skonstuowane, przez co miały dwa newralgiczne punkty w których po prostu sie złamały. Teraz szukam czegoś dobrze wykonanego i najlepiej z metalu. Tutaj głównie chodźi mi o pałąk. O jakości brzmienia nie bede wspominał, bo to chyba oczywiste :D


sygnaturaAtenoStarCitizen.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze Superluxy mimo niezbyt obiecującego wyglądu chyba z 5 lat przeżył, a ja się nie cackam jak z jajkiem tylko używam (nie znaczy to, że się nad nimi znęcam).


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o słuchawki nauszne i moje wieloletnie doświadczenie mogę napisać tyle: Sennheiser i długo, długo nic. Do 500 zł jest ich masa do wyboru, solidne, łatwo dostępne części zamienne. Tu masz stronę, która pomogła niejednemu w wyborze słuchawek na daną kieszeń: http://www.head-fi.org/products/category/over-ear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 9/10/2016 at 6:30 PM, Amb3r said:

Moje pierwsze Superluxy mimo niezbyt obiecującego wyglądu chyba z 5 lat przeżył, a ja się nie cackam jak z jajkiem tylko używam

Moje po 2 latach wyglądają jak nowe, ale może aż tak intensywnie nie używam - 8h dziennie, 5 dni w tygodniu, bo używam ich w pracy :) . Czasem je wciskam do plecaka z laptopem, jak przewiduję, że się w domu przydadzą (powiedzmy raz na miesiąc). 

Rozumiem, że ktoś chce kupić markowy sprzęt, by mieć pewność solidności wykonania. Ja natomiast nie znoszę przepłacać za cokolwiek tylko dla marki - dlatego Superluxy.


| MOBO: MSI X79A-GD45 Plus | CPU: Xeon E5-2665 + SPC Fortis 3 | RAM: Crucial Tactical DDR3 16GB (2*8GB) 1600MHz CL8 | GPU: SAPPHIRE NITRO+ RX480 8GB |
| HDD:
 WD 650GB 7200RPM | SSD: 2x GoodRam Iridium Pro 240GB | PSU: SPC Enduro FM1 Gold 650W | CASE: Aerocool Orange DS 200 | OS: Windows 10 Pro x64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na audiofanatyku jest nowy artykuł (z 11.09.16) tym razem subiektywne propozycje "słuchawek dla gracza"

http://www.audiofanatyk.pl/najlepsze-sluchawki-dla-gracza/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Nebthtet
      Sugerując się wcześniej istniejącymi wątkami (ale nie chcę robić necro i zbaczać z tematu) proponuję aby w niniejszym wątku umieszczać polecane przez Was rozwiązania audio do kompa. Na pewno korzystacie z nich do gry, słuchania / tworzenia muzyki, oglądania filmów (zastosowań takich jak np. rzucanie w kota czy urządzenie odstraszające sąsiadów dyskutować tu nie będziemy, aczkolwiek możecie na nie założyć wątek w dziale offtopic).
      Zapraszam do udziału w ankiecie i napisania czegoś o rozwiązaniach oraz modelach sprzętu który polecacie. To nie jest wątek do porad - jeśli takowej potrzebujecie załóżcie proszę osobny.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności