Skocz do zawartości
Nebthtet

To był dzień jak wiele innych...

Rekomendowane odpowiedzi

UWAGA: proszę nie rozmnażać wątku tylko odpowiadać na post znajdujący się powyżej. No chyba że to, co robicie dzieje się równolegle. Ale i tak dbajcie proszę o to żeby narracja nie straciła sensu.

 

Twoja trasa przebiega dziś w pobliżu jednego z największych pasów asteroid w systemie. Lecisz na autopilocie i lekko przysypiasz za sterami gdy ciszę zakłóca brzęczyk sygnału radiowego. Nie widzisz jednostki nadającej sygnał, ale namierzenie go mimo znajdujących się w pobliżu kosmicznych skał nie jest problemem. Po bliższym przeskanowaniu wiesz już że statek ma pełną ładownię, ale na pewno co najmniej część ładunku nie jest zbyt stabilna (może to przyczyna nadawanego sygnału alarmowego?). Powodowany/a ciekawością zastanawiasz się czy zbliżać się do jednostki.

Obszar w którym się znajdujesz jest mało bezpieczny - niby jest pod jurysdykcją UEE, ale tak naprawdę patroli to tutaj nie uświadczysz.

 

Co robisz?


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co robisz?

Ciężko wzdychając przyznaję że ciekawość bierze górę. Już całkowicie przytomny kalkulując szybko w głowie stan statku i uzbrojenia wyłączam wszystkie zbędne systemy i staram się po cichu zorientować w sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija kilka godzin. Nic się nie dzieje. Automatyczna radiolatarnia statku wciąż nadaje sygnał alarmowy.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"No cóż wóz albo przewóz" - myślę - "Kasa sama się nie zarobi".

Chłodno kalkuluję w głowie - "Statek plus pełne ładownie na czarnym rynku warte są majątek a w najgorszym razie znaleźne też pozwoli na pewien czas nieźle się ustawić".

Ostrożnie na silnikach manewrowych zbliżam się do źródła sygnału.

Powinien być jest już w zasięgu wzroku. Jestem już bardzo blisko i z ciekawością wypatruję go wśród skalnych okruchów.

Tak rzeczywiście po prawej stronie przy olbrzymiej leniwie wirującej skale widzę go już doskonale.

Jest to ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..Hull-C. Electro-skin kadłuba ewidentnie ma na celu zamaskowanie go wśród prawie monochromatycnych asteroid. Wielkie bydlę stanowi łakomy kąsek. 

 

(Tak w ogóle to dalej już sami powinniście ciągnąć fabułę, to może być całkiem ciekawe.... :))


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z niewielkiej odległości ostrożnie skanuję okolicę, aby upewnić się że to nie jest pułapka. 

Wydaje się być czysto. Podejmuję więc ryzyko i podlatuje do wraku. Wykonuje szybkie skanowanie okrętu.

Okręt jest stabilny, raczej nie wybuchnie. 

Szybki skan ładowni a tam..."ch**, dupa i kamieni kupa". Ale się nie poddaję, skanujemy dalej.

- Jeszcze moment, jeszcze chwilka... - rozlega się alarm zbliżeniowy - Co do...

Edytowane przez rpr13

rpr13.png
Życie jest grą, śmierć to tylko zmiana planszy.
i5 6600K | Nitro+ RX 470 8G | 16G DDR4 | Asus Z170 Pro Gaming | PSU XFX XTR 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- przekląłem pod nosem rozpaczliwie szukając źródła sygnału.

Po chwili zauważam lecący w moją stronę uszkodzony kontener. Szybko za pomocą silników manewrowych schodzę mu w lewo z kursu kolizyjnego.

Okazuje się jednak, że to nie koniec. Manewr był szybki ale nie w tą stronę co należało.

Sygnał alarmu zbliżeniowego zaczyna wyć jak szalony.

Coraz więcej jakiś kawałków złomu, niezidentyfikowanych szczątków zbliża się w moją stronę w luźnej chmurze kosmicznego śmiecia. Jest ich tak dużo, że chyba nie dam rady ich uniknąć.

Wrzucam całą moc w silniki .

"Rusz się bydle" - syczę przez zaciśnięte zęby pod adresem mojego statku.

Powoli zaczynam się przesuwać w prawo. Niestety pokonanie masy i wyhamowanie wcześniej nadanego lewo pędu mojego pojazdu trwa i już wiem, że za chwilę czeka mnie nieuchronne zderzenie. Odruchowo kulę się w fotelu i po chwili widzę pierwsze rozbłyski pola siłowego.

Zaczyna robić się bardzo nieprzyjemnie. Energia pola pewnie powstrzyma część szczątków ale jestem pewien czy wszystkie.

Nagle przez szybę kokpitu spostrzegam wśród roju szczątków szybko lecącą w moim kierunku sylwetkę człowieka w skafandrze kosmicznym. Nie zatrzymując się wali w całej siły w szkło, odbija się i odlatuje w pustkę.

Przez ułamek sekundy który trwało uderzenie zdążyłem dostrzec rozbity hełm, zamrożoną twarz z pustymi oczodołami wykrzywioną w niemym krzyku.

Na szczęście silniki w końcu pokonują bezwładność statku i schodzę z kursu kosmicznego śmiecia. Odlatuję daleko w bok na bezpieczną pozycję i na ekranach w dużym zbliżeniu obserwuję przesuwające się przede mną szczątki.

Zaczynam liczyć ciała ale przy dziesiątym daję sobie spokój.

Niektóre z nich ubrane są w kombinezony, inne już nie a kilka jest nawet w samej bieliźnie.

"Cokolwiek przytrafiło się tym ludziom musiało ich zaskoczyć." - mruczę pod nosem.

Ostrożnie podlatuję do statku z drugiej strony asteroidy.

W burcie dotychczas zasłoniętej przez skałę widnieje olbrzymia dziura w której bez problemu zmieściłby się Freelancer.

To stamtąd w przestrzeń wydostają się kontenery,  części statku no i zwłoki ludzi ....

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to pierwszy raz gdy obserwowałem taką scenę jednak nigdy nie spotkałem się twarzą w twarz ze śmiercią na taką skalę. Wśród wszystkich wersji MISC Hull wariant C był najczęściej wykorzystywany do ciemnych interesów co w połączeniu z maskowaniem i coraz większą ilością ciał powoli wypływających w przestrzeń musiało oznaczać że był to transport niewolników.

 

Z osłupienia wyrywa mnie komputer pokładowy który oznajmia wykrycie pojedynczej sygnatury żywej istoty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę w to uwierzyć! Sygnatura jest na tyle wyraźna że to nie może być błąd komputera pokładowego, jednak moje wieloletnie doświadczenie podpowiada mi żebym zarządził szybką diagnostykę skanera, mam akurat nowe, świeżo zaktualizowane oprogramowanie skanera - Sbit, reklamy zapewniały o jego niezawodności ale ja wiem swoje, że zapewnienia wielkich korporacji technologicznych nie są garści pyłu warte zwłaszcza jeżeli jest to Chimera Communications. Diagnostyka zakończona, brak jakichkolwiek błędów technicznych bądź związanych z oprogramowaniem, dalej nie mam pewności czy teren jest na tyle bezpieczny...

 

- rozmyślając o niebezpieczeństwie, przypomniałem sobie coś i mocno uderzyłem się własną ręką w czoło ze zdumienia.     

 

Prawie bym zapomniał! Mam w ładowni eksperymentalnego drona górniczego do którego zamontowałem moduł zdalnego przechwytywania obrazu, miałem go wytestować jak tylko będę miał okazję, lepszej nie będę miał. 

 

Odprawiłem drona w przestrzeń, przełączyłem na zdalne sterowanie i zaczynam zmierzać ku sygnaturze którą wychwyciłem, przelatuję przez wielką wyrwę w kadłubie statku, ciemno,nic nie widać, włączam światła i nie mogę uwierzyć w to, co zobaczyłem...


ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W srodku jeszcze wiecej cial ludzkich odbijajacych sie po pokladach. Wiele z nich eidac ze znajdowalo sie w rozerwanych kontenerach.
Po kilkunastu minutach bladzenia po sttku natrafilem na pomieszczenie z 4 komorami kriogenicznymi; 1 pusta, 2 uszkodzone i jedna w ktorej wyglada ze ktos jest uspiony. Po migajace lampce odnosze wrazenie  ze urzadzenie majakies problemy techniczn, co bytu zrobic ..

Edytowane przez Zerat_KJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagle tracisz sygnał z drona. Nie reaguje on też na polecenia. Przeładowanie oprogramowania nie pomogło. Porzucenie sprzętu na który wydałeś ostatnie pieniądze (pożyczone z resztą od osoby o reputacji jasno mówiącej, co może spotkać kogoś zalegającego ze spłatą) nie wygląda na rozsądną opcję...


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widząc już innych opcji, wyciągam mój awaryjny skafander do spacerów kosmicznych, sprawdziłem czy wszystko z nim w porządku, nie używałem go od bardzo dawna, nawet nie chce przypominać sobie znowu co mnie spotkało na ostatniej wycieczce kiedy pomyliłem się przy podłączaniu rurki z dopływem tlenu w miejsce regeneratora Co2, to cud że się nie udusiłem. (chciałem tylko skalibrować generator przedniej osłony po małej "kolizji" bo jakiś palant który leciał przede mną na kosmostradzie nie wiedział chyba do końca jak uszczelniać ładownie...) Zdawałem sobie sprawę z tego że to prawdopodobnie najgorsza opcja z możliwych, ale mimo to zdecydowałem się na ten spacer, który miałem nadzieje że nie będzie moim ostatnim. Opuściłem mój statek, i bardzo niepewnie przemieszczałem się w kierunku mojego drona, ogólnie przez tą całą sytuacje odechciało mi się badać ten cały wrak, w tamtym momencie moim celem było odzyskanie drona i uciec od tego miejsca, najdalej jak to tylko możliwe. Gdy tylko przeleciałem przez ogromną wyrwę w kadłubie, od razu poczułem niepokój, dotąd nigdy nie doświadczyłem takiego uczucia, to było coś jak strach połączony ze smutkiem, trudno odtworzyć mi to w pamięci ale próbowałem nie skupiać się na emocjach w tamtej chwili, plan był prosty ale musiałem być skupiony, dron pod pachę i uciekam, ale jak tylko zobaczyłem mojego drona w tych ciemnościach, cała sytuacja już nie była taka "prosta i logiczna" ponieważ...

Edytowane przez Dratro

ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. leżał on w polu rażenia automatycznej wieżyczki strzelniczej podwieszonej pod sufitem która coraz szybciej obracała się w moim kierunku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... całe życie dosłownie przeleciało mi przed oczami, ponieważ usłyszałem rozkręcający się mechanizm wieżyczki który na moje szczęście był na tyle nie sprawny że działko pod wpływem turbulencji rozpadło się na parę mniejszych części. Będąc jeszcze w tym szoku odleciałem swobodnie w stronę jakiegoś panelu kontrolnego i odbiłem się od niego, odwróciwszy się, zobaczyłem że napisy na nim były w miarę czytelne więc strzepałem nalot kosmicznego pyłu, skierowałem strumień światła na panel kontrolny i gdy przeczytałem napis nie mogłem uwierzyć w to co było napisane na nim... UNE ARTEMIS!!!...


ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ewidentne jest, że napis to dzieło znudzonego członka załogi - po tym jak opada fala adrenaliny którą wywołały wcześniejsze zdarzenia przypominasz sobie że Artemis nie była jednostką klasy Hull-C.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(( <evil moderator mode>Czy tak trudno założyć osobny temat gdzie trzeba? Albo wręcz osobne story? Wywalam offtopic bo już kompletny bajzel się tu robi :[</evil moderator mode>

 

Offtop wycięty tutaj: http://star-citizen.com.pl/forum/index.php/topic/460-offtop-z-forumowego-storyline/?view=getnewpost

Ja się bardzo cieszę że jesteście aktywni. Ale róbcie to proszę w bardziej uładzony sposó bo inaczej za pół roku nic na forum nie znajdziemy. ))


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupi żart nieomal przyprawił cię o zawał. Uznając, że skoro i tak jesteś wewnątrz, statek jest opuszczony i w ruinie (jak wieżyczka mam nadzieję), a ten co to zrobił daleko (taka dziura nie mogła powstać przecież przez przypadek powstać); to można się rozejrzeć i sprawdzić co pokazywał skaner. 


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz już ruszać do dalszych oględzin statku gdy dopada Cię olśniewająca myśl: -Skoro transporter wiózł niewolników, to raczej był nielegalny. Ergo nikt się po niego nie zgłosi. Lepiej więc dać cynk komuś kto będzie w stanie zabrać stąd po cichu tego olbrzyma.

Po czym kierujesz swe kroki w stronę wyrwy w burcie, a następnie wysyłasz za pomocą Si swojej krypy zaszyfrowaną wiadomość do członków Syndykatu o wysłanie ekipy złomka z obstawą na podane koordynaty.

Zaś sam zagłębiasz  się w trzewiach tego latającego grobowca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejnosci musze odnalezc drona. Sprawdzic czy do czegos jeszcze sie nadaje. Pozniej odnalezc dzialajaca kriokomore i ocenic jej stan. Goni mnie czas, jesli ja znalazlem ten statek, to sa szanse ze ktos jeszcze sie tu pojawi. Wowczas sprawy przybiora bardzo zly obrot. Jesli wszystko bedzie OK, to na koniec przetrzepie jeszcze mostek. Skoro wiezyczka dzialala, to znaczy ze awaryjne zasilanie jest jeszcze na chodzie. Moze uda mi sie uruchomic komputer pokladowy i przekopac sie przez elektroniczny LogBook statku. Dowiem sie gdzie bywal, moze nawet znajde jakies przydatne info na temat wlasciciela i nowe, nieznane mi dotad lokalizacje. Jesli nie, to sprzedam jak najszybciej wspolrzedne wraku jakiemus lokalnemu zlomiarzowi, opchne co sie da na czarnym rynku i znikne.

I tak oto po opracowaniu w glowie planu dzialania, zaczalem go pospiesznie realizowac...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:
       
      Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
       
    • Przez Candidate
      Możecie polecić jakieś dobre miejscówki do kopania Prospectorem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności