Skocz do zawartości
Jarkozpl

Problem z kompem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Chciałbym się was zapytać czy gra ktoś na karcie graficznej GeForce GTX960. Jeżeli tak to drugie pytanie z mojej strony brzmi, jakie wartości FPS otrzymujecie. Takie pytania nasunęły mi się ze względu na to iż ostatnio w grze odpaliłem sobie gaming app i przy średniej wartości FPS na poziomie 10, obciążenie karty wynosiło zaledwie 20%. Zastanawia mnie to czemu karta nie może się bardziej obciążyć by uzyskać większą ilość FPS. Jeżeli na tej samej karcie uzyskujecie większe wartości to zacznę podejrzewać inne elementy mojego kompa. Dziwną sprawę też zauważyłem, że jeden z 8 rdzeni procesora (w kompie mam 2 procesory po 4 rdzenie fizyczne) jest cały czas obciążony na 100% podczas gdy reszta po 10 do 25%. 
Mój sprzęt to hp xw8600 workstation
2 procesory 4x2.7Gh
240Gb SSD (systemowy i z SC) +HDD 300GB
16GB RAM DDR2
gtx 960 4GB VRAM
Karta WI:FI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam takiej karty ale powodów może być wiele, zacznijmy od jakiegoś testu, najprostszy i najtańszy będzie ten, jak zrobisz wklej proszę wynik.

Edytowane przez Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysłał, jest poniżej... właśnie przeglądam

@Jarkozpl tak w kilku słowach na co powinieneś zwrócić uwagę to:

1. twoje dyski mają bardzo słabe osiągi ja na swoje parametry, sprawdził bym sterowniki, taśmy SATA, konfigurację w biosie. Jeśli masz w biosie SATA a nie AHCI to nie zmieniaj bo ci system wywali. Dopiero przed instalacją bym to zrobił. Dziwi mnie czemu nie postawiłeś tych dwóch dysków SSD w RAID0, 2x większa wydajność jeśli chodzi o zapis i odczyt.

2. bardzo niski wynik wydajności jeśli chodzi o pamięć, sprawdziłbym ustawienia w Bios-e.

3. Przesiadłbym się na Windows 10 bo jądro graficzne nowsze i wydajniejsze przy tych samych wymaganiach. 

4. sprawdziłbym bios od strony procesora bo to obciążenie tylko 1 rdzenia wskazuje na bledną konfigurację w biosie. 

Jeśli chcesz szybko i łatwo zaktualizować sterowniki polecam Slimdrivers

to tak na wstępie.

daj znać czy coś pomogło.

Edytowane przez Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Nexus napisał:

wysłał, jest poniżej... właśnie przeglądam

@Jarkozpl tak w kilku słowach na co powinieneś zwrócić uwagę to:

1. twoje dyski mają bardzo słabe osiągi ja na swoje parametry, sprawdził bym sterowniki, taśmy SATA, konfigurację w biosie. Jeśli masz w biosie SATA a nie AHCI to nie zmieniaj bo ci system wywali. Dopiero przed instalacją bym to zrobił. Dziwi mnie czemu nie postawiłeś tych dwóch dysków SSD w RAID0, 2x większa wydajność jeśli chodzi o zapis i odczyt.

2. bardzo niski wynik wydajności jeśli chodzi o pamięć, sprawdziłbym ustawienia w Bios-e.

3. Przesiadłbym się na Windows 10 bo jądro graficzne nowsze i wydajniejsze przy tych samych wymaganiach. 

4. sprawdziłbym bios od strony procesora bo to obciążenie tylko 1 rdzenia wskazuje na bledną konfigurację w biosie. 

Jeśli chcesz szybko i łatwo zaktualizować sterowniki polecam Slimdrivers

to tak na wstępie.

daj znać czy coś pomogło.

Wydaje mi się, że główny problem to wykorzystanie jednego rdzenia, ja mam u siebie moda 775 na 771 i X5460 i u mnie w SC wszystkie rdzenie są maksymalnie obciążone. 

Odpal SC i w procesach zobacz czy wszystkie rdzenie są przypisane, i czy aplikacja nie pracuje w jakim trybie zgodności. Spróbuj tez odpalić SC ręcznie jako administrator. Upgrade do 10 zalecany jak chcesz pograć, jeśli to też jest komp do pracy to trzeba się zastanowić. Na plus 10 to dla mnie rewelacyjne wykorzystywanie wszystkich rdzeni nawet przy najprostszych zadaniach.

Dyski są prawdopodobnie wpięte w SATA 1 dlatego są takie wolne, jest szansa że masz w kompie SATA 2, wtedy trochę odżyją, ja na zwykłych HDD mam prawie 100MB/s.

Ram, niestety tak jak u mnie DDR2 666 więc szału nie będzie :P 

Pozdrawki
BHoleVX


sygn.png.c4efbbba4bad9acc32e1f37d60e375b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dysków to one mi szwankują (to GOODRAM CX100, są strasznie wadliwe ale o tym nie wiedziałem jak kupowałem i nie chce mi się ich dosłownie 4 raz na gwarancję oddawać jak działają, ich wadliwość jest też powodem braku RAID-a) RAM wolny bo to DDR2 ale mam 8 kości to trochę powinny nadrabiać. A co do procesora to ustawienia w BIOS pozwalają jedynie na wyłączenie jednego procesora.
Nie jest to nowy komputer (gwarancja minęła w 2011r.) więc nie spodziewam się nowych rozwiązań na płycie głównej.
A i jeszcze dodam, że jeżeli okaże się to wina samej stacji a nie karty graficznej to będę zmuszony do zakupu nowego kompa bo ten to i tak zaczyna mnie denerwować. (żadnego swojego kompa nie poznałem w środku tak jak tego)

A co do slimdrives to radzę uważać bo potrafi ostro zdestabilizować system (2 miesiące temu przez niego musiałem reinstalować system)

Edytowane przez Jarkozpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Jarkozpl napisał:

A co do slimdrives to radzę uważać bo potrafi ostro zdestabilizować system (2 miesiące temu przez niego musiałem reinstalować system)

no raz słyszałem o jakiś problemach i fakt było to przy bardzo starej maszynie, ja używam go bardzo często na max 10 letnich kompach i nigdy mnie jeszcze nie wystawił na minę. 

Co do tego testu to oczywiście nie ma co się sugerować wartością 100% ale warto zwrócić uwagę na przedział Worst i Best oraz w jakim przedziale znajduje się strzałka określająca nasz rezultat.

No i oczywiście wartości wyniku dotyczące wydajności samego podzespołu.

No, a co do dysków to fakt, że brak im AHCI i SATA 3 ale w tego typu płycie raczej tego nie uświadczymy.

Edytowane przez Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Mistrzunio napisał:

OOOooo chyba jednak mam coś do poprawki ... http://www.userbenchmark.com/UserRun/1394687

nie jest źle, sprawdź co masz nie tak z dyskiem M2 bo ma bardzo słabą wydajność, poniżej najgorszych pomiarów, a co do pamieć to włącz w biosie profil XMP i też wynik ci podskoczy bo masz pamięci 2400MHz a pracują na 1333MHz..

zobacz sobie jak może śmigać twój dysk: http://www.userbenchmark.com/UserRun/1314485 :aha:

Wracając do twojego problemu @Jarkozpl to nie wiem czy jego sedno nie tkwi w chipsecie który posiadasz na płycie, sam fakt że wersja PCI-Express jest jeszcze na poziomie 1.1 a jak wiemy każda kolejna zwiększa przepustowość dwukrotnie już może mieć wpływ na pracę w SC bo gra przy aktualnym poziomie optymalizacji może wymagać naprawdę sporego przesyłu.

Z drugiej strony problem z obsługą rdzeni wydaje się być stricte problemem systemowym bo jeśli w biosie nie możesz tym regulować to sprawdził bym jak będą się zachowywały rdzenie w W10.

Pamiętaj że zawsze można wrócić do W7, a jak dobrze pamiętam to chyba zostało jeszcze tylko 5 dni na darmową przesiadkę.

Edytowane przez Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Jarkozpl napisał:

Screen podczas grania

 

Bez tytułu.png

Nie wygląda to źle.

U siebie sprawdzałem wczoraj, i wychodzi na to, że w hangarze gdzie nie polegamy za bardzo na komunikacji sieciowej proc i grafa są obciążone prawie na max i FPS około 30, ale na Port Olisar grafika jest na 50-60% a proc na około 70-80% i FPS poniżej 10. Nie miałem czasu sprawdzić Arena Commander.

Ma to prawdopodobnie związek z niedopracowanym kodem sieciowym i małym tickiem na serwerach.

Może koledzy z mocniejszymi maszynami podzielą się wrażeniami i ich obciążeniem systemu na PO vs HM vs AC?

Pozdrawki
BHoleVX


sygn.png.c4efbbba4bad9acc32e1f37d60e375b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o wartości FPS:

- AC 50-60 FPS.

- Olisar stałe 30.

Łącze: 

stare TPSA po lini telefonicznej. 10/1 Mb/s 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Nexus napisał:

jeśli chodzi o wartości FPS:

- AC 50-60 FPS.

- Olisar stałe 30.

Łącze: 

stare TPSA po lini telefonicznej. 10/1 Mb/s 

O to już jakieś porównanie :)

A sprawdzałeś jakie jest obciążenie procka i grafiki w tych trybach?

Pozdrawki
BHoleVX


sygn.png.c4efbbba4bad9acc32e1f37d60e375b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, winny jestem małe sprostowanie. Sprawdziłem dokładnie wszystkie parametry ponownie bo ostatnio robiłem to jakiś czas temu i zauważyłem że chyba ekipa CIG coś zblokowała i już mówię jak jest:

na tych lokacjach: AC, Hangar, Olisar

FPS

Ciekawostka

Podczas ładowanie 59-61 FPS

jednak po załadowaniu każdej, nawet AC, mam stałe 30FPS, nie widzę opcji wyłączenia synchronizacji i karta ma target 60FPS, a mimo to nie przeskakuje na więcej niż 31FPS.

W poprzedniej wersji (chyba jeszcze w 2.3) na AC miałem tak jak pisałem 50-60 teraz kiszka, max 31, fakt że niżej 29 nie spada.

RAM

w każdej lokacji zużycie ramu nie przekraczało 6,5GB 

CPU

Tu kolejna ciekawostka, podczas ładowania AC i Hangaru 7 rdzeń 100% reszta na poziomie 12%

Po załadowaniu wszystkie na poziomie 55-80%

Przy ładowaniu Olisar 3 i 7 100% po załadowaniu 55-85%

 

stały podgląd za pośrednictwem ROCCAT GRID - System status

Oczywiście wszystko odpalane w rozdzielczości 4K 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miewam tak w innych grach np. w Armie. Jak mam ustawioną synchronizację to mam równo 30 klatek przez cały czas, czasem spada do 29 lub do 31 skacze i żadną siłą tego nie mogę zmienić. Jak wyłączę synchronizację to fps się "odblokowuje" i leci w górę do 50-70. Dlatego gram zawsze z wyłączoną synchronizacją.

Edytowane przez Obrońca Zbanowanego Zgudiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Nebthtet
      W niniejszym wątki znajdziecie przydatne linki dotyczące gry.
      Strona klanowa Ater Dracones na Bungie.net Strona grupy Ater Dracones na Bungie.net Największy subreddit dedykowany serii Destiny Subreddit Destiny 2 Oficjalna strona gry Wiki z lore gry Strona Bungie.net Polityka ograniczeń kont i banowania Bungie.net  
      DestinySets.com - polecam dodać do ulubionych - to taki wowhead sprzętu z Destiny. Można zaciągnąć posiadane znajdźki jakie mamy na koncie, oraz zobaczyć czego jeszcze nie mamy... Light.gg - alternatywa dla DestinySets db.destinytracker.com - kolejna baza ze sprzętem Where Is Xur - gdzie jest Xur i co sprzedaje Braytech.org - bardzo przydatne przy planowaniu "co dziś robić w grze", zawiera mapę, która może zaciągać sama z gry co już mamy pokończone (skrzynki, Lost Sectory, etc)  
    • Przez Nebthtet
      Uwaga - jeśli ktoś myślał o graniu w D2 z wykorzystaniem Valve Proton - lepiej niech poczeka, bo Bungie wali za to permabany. Mam nadzieję, że przestaną... Póki co jednak trzymajcie się od tego z dala.
      Więcej na reddicie.

    • Przez Shivon
      Wielo-osobowa strzelanka sci-fi, podobna do Warframe'a.
      W skrócie — doszło do powstania SI, ludzkość prawie została wybita do nogi, ale SI też (nie ma to jak spamowanie atomówkami).
      Gra bazuje na blockchainie (Enjin Coins).
      Cena - bezpłatne (aktualnie w Early Access).
       
       
      Link:
      https://store.steampowered.com/app/920470/Dissolution/
    • Przez Nebthtet
      Jak w temacie - opóźnienie nie jest jakieś kolosalne i nowości powinniśmy dostać w październiku.
      Destiny 2: Shadowkeep i New Light lekko opóźnione | Polygamia
      POLYGAMIA.PL Wyjdą na początku października.  
    • Przez Nebthtet
      Mamy pierwszy utwór ze ścieżki dźwiękowej - pracuje przy niej szwedzki zespół punkrockowy Refused. Niestety zapowiada się na to, że Keanu mimo iż IRL też muzykuje w grze nie będzie mieć okazji pokazać swoich umiejętności.
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności