Skocz do zawartości
  • 0
sponti

problem [ROZWIĄZANY] Niski FPS (gra rwie) - Vanduul Swarm

Pytanie

Witam mam pewien problem.

free flight działa nawet spoko ale za to jak chce ubić Vanduula to strasznie mi gra rwie i nie da się nornie latać...

Ma ktoś jakiś pomysł? no bo mam nadzieje ze to nie wina procesora Core 2 duo 2.8GHz E7400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Spoko restart kompa i jest git działa jak wcześniej. Chociaż sobie polatam i pozwiedzam asteroidy.

Coś mi się zdaje że skoro 8gb ramu i quad procek to są minimalne wymagania to nić dumanie nie pomoże.

 

Rozdzielczość została na 1024x768 za to detale na niskie (dodatkowo wyłączyłem wszystko zbędne co by ramu zwolnić jak najwięcej) i okazało się że komp nie wyrabiał, odczułem lekką poprawę "płynności" grania. Oczywiście nadal latanie nie jest możliwe

 

Popytam wśród znajomych, czy komuś nie zalega 8gb ddr2 ramu bo jeśli by się poprawiło chociaż na samo uganianie się za Vanduulami to dozbierał bym do zestawu płyta+ram+procek

 

Dziękuję wszystkim za pomoc i za otworzenie oczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Gra jest mocno niezoptymalizowana, a twoj procesor tez nie jest za mocny. Sprobuj pokombinowac z jakimis komendami do cryengine wciskajac ~ na klawiaturze podczas gry. Komend nie podam bo jestem na telefonie, ale w necie mozna znalezc kilka przydatnych  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png">

Sent from my HTC Vision using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wydzielam jako osobny temat.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zastanawia mnie to że free flight działa spoko... wpienia mnie to bo nie moge nic ubić a walenie do asteroid już nie cieszy:(

 

St.Anger dziki za podpowiedz poszukam tych komend i zobaczę czy coś się zmieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wydaje mi się, że aby ktoś mógł Ci pomóc powinieneś podać

1. Procesor - to już znamy

2. Karta graficzna

3. RAM

4. Ustawienia na jakich grasz ( rozdzielczość, ustawienia detali itp)

 

Bez tego to możemy zgadywać.

Trochę może mało to finezyjne ale to nie sugerowałbym się tym, że w trybie swobodnego lotu gra działa.

Tam jesteś tylko Ty i obszar gry.

W trakcie walki są jeszcze przeciwnicy wybuchy, strzały, wzajemne położenie obiektów itp procesor musi znacznie więcej danych uwzględnić no i karta graficzna to wyświetlić.

Zanim zaczniesz z komendami to zacząłbym od zmniejszenia rozdzielczości i jakości. I sprawdził czy pomogło. Może po prostu za słaby sprzęt. A AC to jednak pre-alfa i daleko jej do sensownej optymalizacji choć działa znośnie.

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

za słaby trochę ten procek... Dwa rdzenie nie wystarczą na tak rozbudowaną grę i myślę że na dalszą metę będziesz musiał go wymienić.

 

A jakie pozostałe podzespoły? Bo może się okazać że będzie do wymiany cały komp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Core 2 Duo 2.8 GHz E7400

radek 6670

4gb ramu

1024x768 detale średnie ( przy zmianie na wysokie czy niskie nie widzę różnicy w wydajności oczywiście z vanduulami dlatego myślałem że to może procek)

 

Ok masz rację Dako. Zmienię na 800x600 bo tylko te dwie rozdzielczości obsługuje mi telewizor (telewizor robi mi za monitor) i zobaczę czy jest jakaś poprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wg mnie to RAM i CPU go boli. Pamiętacie z gadek na TS ile żarło pamięci u @Dratro?


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tu masz minimalne wymagania

https://robertsspaceindustries.com/download

Brakuje RAM-u

 

Edit:

Za wolny jestem

Ninja Nebthtet  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_ninja.gif">

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Po próbie ustawienia 800x600

CryEngine Error

DXGI_ERROR_DEVICE_REMOVED

Czyli takkkk hehe naj mniejsza obsługiwana to raczej będzie 1024x768

Ciekawe jest bo nie ustawił tej małej rozdzielczości tylko się wywalił i teraz cały czas wywala. Teraz repairować downloada?

 

No tego się właśnie obawiałem. Ram to nie problem, ale z prockiem to poleci płyta główna  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_sad.png"> Zawsze się wszystko na raz pierniczy, miałem wymieniać tv co by w wyższych rozdzielczościach pograć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wywal folder USER w katalogu z grą. 

 

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Problem rozwiązany, temat zamykam.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:
       
      Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
       
    • Przez Candidate
      Możecie polecić jakieś dobre miejscówki do kopania Prospectorem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności