Skocz do zawartości
zaraz

PTU 2.4.0 - umowa poufności vs. forum - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Jako, że temat został usunięty - majstruje nowy. Cytuję również konwersację z działu poznawczego naszego nowego kolegi, bo pewnie zaraz zostanie zamknięty... Tak więc:

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

No i przy okazji. Dlaczego poprzedni temat został skasowany w całości? @Nebthtet?  Proszę Cię o jakieś ustosunkowanie się :P

 

Edytowane przez zaraz

sygn2.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

Nie udostępniajcie tutaj na forum potencjalnych przecieków z racji tego, że parę osób reprezentuje tutaj owoce avocado może to ewentualnie przysporzyć nam niewygodnych pytań w naszą stronę jeżeli ktoś doszuka się faktu, że takie potencjalne przecieki wiszą u nas na forum. Miejcie litości bo ja do ciupy nie chce iść. Jak tylko PTU 2.4 wyjdzie do wersji publicznej, wtedy będziemy mogli pogadać o tym otwarcie i bez stresu. :)

Edytowane przez Dastro

ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

@Dastro ale przecież linka do właściwego ogólnodostępnego w internecie Patch Notes 2.4.0 podał właśnie jeden z Was zajmujący się testami :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś obiło mi się o uszy, że w 2.4 mają dodać poprawiony model statku Constellation. Ktoś wie czy to prawda i czy dotyczy on wariantu Aquila? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Wystarczy odpowiednio zadac pytanie guglowi i samo wyskoczy :)


Użytkownik zbanowany permanentnie za wandalizm, łamanie regulaminu i brak RiGCz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po przeczytaniu p/n 2.4 chcę się z wami podzielić moimi spostrzeżeniami i powiem tyle, że podoba mi się........ no ale skoro nie wolno mi nic pisać na ten temat do czasu jego wydania to zamknę się w sobie :):P

 

EDIT: Już mi świta dlaczego zakneblowano temat. Dastro jest testerem 2.4, lata sobie w najlepsze st....em i jak jakieś rewelacje pojawią się na forum to będzie na niego że puścił parę i potem już nie dadzą mu 2.5 pre alpha accessu. Czy się mylę? :D

Edytowane przez Obrońca Zbanowanego Zgudiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Pewnie się nie mylisz :rotfl:
Ale nie zwalaj całej winy na jednego Dastro, mamy co najmniej 3 osoby z "tajnym" dostępem :nyan:


tecon_ad.png

Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs,
and the Universe trying to produce bigger and better idiots.
...
So far, the Universe is winning.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zgodziłbym się z "zaraz". To forum od początku swego istnienia żyło głównie pogłoskami, nowinkami i przeciekami na temat postępów w produkcji. Kneblując tematy o pogłoskach odcinamy najgrubszą gałąź od forumowego drzewa. :)

Edytowane przez Obrońca Zbanowanego Zgudiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noooo muszę wam powiedzieć że marketing w CIG działa naprawdę prężnie. Stara jak świat zasada marketingu jest taka że nie ważne co się mówi ważne że się mówi i kółko toczy się dalej heheheh Spekulacje, domysły, pseudo przecieki, to wszystko porusza maszynkę, coś tam rzucą, znów coś zapowiedzą i znów "Soon" i tak dalej. Ja się modlę tylko o to żebyśmy nie dostali jakiegoś gniota co zapcha nas na chwilę ... a potem znów nawijanie makaronu na uszy ... Ja to chyba już jestem za stary żeby się jarać samymi obietnicami, teraz czekam na jakieś efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oficjalnym (!) forum ludzie dyskutują otwarcie o nowościach w 2.4 i nikt nie robi afery :doh:

Panowie Dastro i reszta moga się nie wypowiadać jeśli się boją o swoje tylne części ciała, ale proszę nie zarzynajcie dyskusji na i tak niszowej polskiej społeczności. Lubie tu często zaglądać i "lurkować".

No ale wracając do tematu, jeśli choć połowa rzeczy z patch notes trafi do Live to i tak będę zadowolony, będzie trochę mniej tech-dema, a więcej gry :like:

Pare obrazków z raportu miesięcznego: :woot:

Casaba_Shirts.jpg

Shopping.jpg

Casaba_PO.jpg

GarrityDefence_Front.jpg

LiveFire_Front.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chyba najważniejsze zmiany jakie zauważyłem to: działające sklepy, "baby" ekonomia, rozbudowana stacja Olisar, St...rer flight ready. Ale wieści te krążyły wcześniej, zanim pojawiły się patch notes.

W sumie jakiegoś wielkiego skoku nie ma. Ot dużo poprawek i mniejszych zmian. Chyba, że coś przeoczyłem.

Edytowane przez Obrońca Zbanowanego Zgudiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z patchem 2.4 jest taki ze CIG chce testerow - nie dzieci ktore marudza ze jest zla optymalizacja, nie naprawiaja bugow ich ulubionego statku itp.
Pierwotnie do tego powstalo PTU, widac za duzo luda tam trafia i duzo marusdza ze optymalizacja jeszcze gorsza wiec probuja cos innego.
NDA to NDA - jak k..wa mowia zeby nie rozpowiadac to nie rozpowiadac, nie wiem jak dokladnie ten dokument wyglada, ale przypuszczam ze zlamanie regulaminu laczy sie z ryzykiem banicji / kasacji konta, a moze nawet i wezwaniem do sadu.
Co do wyciekow to osobiscie mnie srednio interesuja. Oficjalnie wiemy ze ma byc lotny Starfarer, podstawy ekonomii i pogrzeb holotable o7.
Uczcijmy go minuta ciszy ....

Jako zawodowy tester jestem jedynie ciekaw czy buildy sa az tak niestabilne jak CIG straszy i jak czesto sa updaty ?
Szczeze to czegos takiego sie spodziewalem od poczatku gdy CIG mowil ze bedziemy testowac gre "od zera", niestety CIG nie glupi i wiedzial czym sie skonczy dawanie nieswiadomej i szerszej publice malo stabilna wersje "gry"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Gdybym mógł dałbym 50 punktów reputacji za ten post.

Tak po prawdzie, nawet gdyby proporcje były odwrotne czytaj byłoby 844 testerów avocado (co to w ogole za termin?) i 3 tych co nie mają tego szczęscia, to i tak uważam, iż ta trójka powinna mieć prawa dyskutować swobodnie. 


vim_ad.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To ja się przyznam, że to ja byłem tym użyszkodnikiem (kretem?), ale chciałem o skasowanie jednego konkretnego postu, a nie całego tematu i to nie był post @Dako z fejkową specyfikacją wersji 2.4. I zrobiłem to tylko dlatego, że NDA i mnie obejmuje i wiem co jest tam napisane i co pisali o tych wyciekach na Diskordzie i jakie ma do tego podejsice CIG, które się zawiodło na testowych pilotach, a przynajmniej tej części, która spowodowała wyciek.
Tak więc blejm on mi, zginam się w kolanach i plecach jeśli zepsułem wam zabawę.

Edytowane przez Quelen

Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Quelen shit happens, tak to w skrócie można nazwać. Dużo racji ma jednak @zaraz , cały temat poszedł się czesać bo? Bo powstała mieszanka, odrobiny strachu, pośpiechu i wg mnie niewczytania się przez administratora w sedno problemu (prawdopodobnie @Nebthtet). Jednak spowodowało to, niesmak.. Szczególnie, że dużo osób czeka, na cokolwiek z SC...

Jaki z tego wniosek? Wszyscy powoli jesteśmy zmęczeni brakiem gry wokół której powstało forum a jesteśmy za słabi organizacyjnie aby pociągnąć AD i SC PL w kierunku innych gier na których byśmy się skupili.

AD jak i SC PL, jest prowadzone przez nas graczy jednak najwięcej energii w redagowanie SC PL, rekrutowanie nowych osób jest ciągle prowadzone przez pewną grupę osób. Jak każda praca, to z czasem męczy. :( 

Podsumowując: wolniej usuwajmy, nie reagujmy zbyt pochopnie.. Jest nas mało w porównaniu do innych organizacji SC na świecie, nie podzielmy się. Przejdźmy ponad tym, część z nas ma dostęp do testów gry i niech testuje. Reszta natomiast niech piszę co chce i kibicuje kolegom/koleżankom w wyłapaniu jak największej ilości bugów.

Pamiętajmy też, że forum jest dla nas wszystkich :) CIG nie wiem co tam napisało w tym NDA jednak mogę każdego w razie W przechowywać całe lata u siebie :) <dobry bimber mam więc będzie wesoło>

Jak gra wyjdzie to skupimy się na niej a nie na gdybaniu i pojawią się pewnie inne ciekawsze problemy :P 


Zapraszam do wspólnego grania (Discord):

DISCORD.GG

Check out the LYNX CORP community on Discord - hang out with 185 other members and enjoy free voice and text chat.

Zapraszam do wspólnego grania (Guilded):

https://www.guilded.gg/i/bEzq3q6p

 

Jeżeli na start w grze chcesz dostać dodatkowe 5000 UEC (5$) skorzystaj z mojego "Refferal Code"  podczas rejestracji (wystarczy kliknąć w link->)STAR-4NYK-GPNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Wyciek spowodował CIG zostawiając otwarte API  (jest pewna usługa napisane przez backera która automatycznie pobiera najnowsze patch notesy - a raczej była bo chyba już CIG zablokował dostęp). Ale rozumiem, że to pisali na gorąco, zaraz po wycieku? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Jest jeszcze parę innych rzeczy, np. wrzucanie błędów do issue council na RSI zamiast na ptu.CIG. :) 

A w NDA jest wyraźnie zaznaczone, że nawet za wycieki przez roztargnienie/niedopatrzenie (babcia cioci wujka spojrzała mi w monitor jak grałem, a później zdała relację na wykopie, etc.) też będzie pociągane do konsekwencji.

Edytowane przez Quelen

Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Quelen ja rozumiem, podpisało się coś i trzeba tego przestrzegać. Jednak jest później coś takiego jak czynny żal (nawet w ZUSie i USie a CIG gorsze od podatków na bank jeszcze nie jest ;) )

Czasem trzeba po prostu zrobić 3 głębsze wdechy, zanim ulegnie się panice.. Przecież to nie Ty byłeś odpowiedzialny za wyciek, a jeżeli nawet to się nie przyznawaj :) 

Wypowiadam się w swoim imieniu i cieszę się, że jesteście w zamkniętej grupie testerów :) fajna przygoda, sporo roboty, namierzajcie Bugi niczym Sokół Milenium :D  Sam napisałeś, że w poprzednim temacie chodziło o jeden post a niestety poległ cały temat...

Nie popełnijmy tego błędu drugi raz w przyszłości a do tego jest potrzebna administracja forum, żeby usuwać fragmenty a nie całość.. Może nawet da się przywrócić tamten temat ;) bez posta i będzie po temacie...

Kasowanie zawartości podchodzi pod cenzurę i pierwszy raz zdarzyło się na SC PL. Powielanie wycieku przecież nie jest karalne..

Natomiast co do CIG, że jest rozczarowane testowymi pilotami.. Przecieki są wszędzie.. Sporo nas jest rozczarowane CIG :P 

Może CIG bąknęło już kiedy wrzuci 2.4 do PTU?


Zapraszam do wspólnego grania (Discord):

DISCORD.GG

Check out the LYNX CORP community on Discord - hang out with 185 other members and enjoy free voice and text chat.

Zapraszam do wspólnego grania (Guilded):

https://www.guilded.gg/i/bEzq3q6p

 

Jeżeli na start w grze chcesz dostać dodatkowe 5000 UEC (5$) skorzystaj z mojego "Refferal Code"  podczas rejestracji (wystarczy kliknąć w link->)STAR-4NYK-GPNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

A ten post który miał być skasowany, to był z przeciekiem który ty zawiniłeś? 

Czy ktoś coś gdzie indziej znalazł?

Jeśli to pierwsze, to rozumiem, miałeś prawo prosić o skasowanie postu.

Ale jak rozumiem chodzi tu od drugi przypadek. Przypadek, że dane wyciekły w inny sposób - jak rozumiem z winy CIGa. I cały świat może sobie je czytać, ale nie my. A dlaczego nie my?

Bo w naszych szeregach mamy paru ludzi którzy są u źródła. Ludzi, którzy nie muszą zadowalać się Patch Notesami, ale mogą po prostu sobie grać/testować w 2.4. Mogą robić coś, co w teorii miało być udziałem wszystkich backerów - aktywnie wspomagać rozwój gry. Ale by pare osób  miało dobrze, to dziesiątki - setki  osób musi zapłacić cenę. Tą ceną jest to, iż forum Star Citizen pl przestanie być dobrym źródłem informacji. Musi nastać cenzura, bo Quelen i Dastro podpisali NDA....

Dzięki @Dastro i @Quelen  - można na was liczyć!

 

 

 


vim_ad.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodem tego, że zgłosiłem post było to, że nie byłem doinformowany o tym, że to już poszło tak w świat, że stało się jakby tajemnicą poliszynela. Zgłosiłem z myślą: lepiej dać znać administracji, że ten post ma info z wycieku, więc czy SC.PL chce jako oficjalny fansite propagować informacje mogące się w negatywny sposób odbić na współpracy z CIG czy nie. Tu chodziło o to, czy Star Citizen Polska nie ucierpi na tym, że wklejamy na chama te informacje. Jak to się mówi: lepiej zapobiegać niż leczyć. Można było ten konkretny post napisać tak jak @Dmger wyżej, walnąć link do google z odpowiednim wynikiem i siup, jest ciasteczko i jemy ciasteczko.

PS. Winny się tłumaczy :D 


Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:
       
      Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
       
    • Przez Candidate
      Możecie polecić jakieś dobre miejscówki do kopania Prospectorem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności