Skocz do zawartości
Dako

MISC Prospector (mały statek górniczy)

Rekomendowane odpowiedzi

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Ależ proszę bardzo, czym więcej Prospectorów tym lepiej, statek wydaje się świetną inwestycją, jak by co ja będę tym kolesiem w Orionie ;) 


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CIG opublikował obrazki prototypowych wersji Prospectora

Ta z orurowaniem kabiny kojarzy mi się z połączeniem koparki z batyskafem :P

Natomiast cieszę się, że w wersji którą otrzymaliśmy zrezygnowano z pojemników z tyłu kadłuba i bocznych silników bo aktualna jest imho ładniejsza :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

No i to mnie już przekonuje. Rafineria też mnie przekonuje. 

Morał z tego taki, że trzyseta i Hull idą na żyletki :)

 


sygn2.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Spaliłem bo stwierdziłem, że Reliant zostaje w mojej flocie jako samodzielna jednostka, a zamiast tego kupiłem CCU z P-72.


Nic mi w życiu tak nie wyszło jak włosy.

JAX0wAC1.jpg

Lepiej dobrze zjeść, niż podobać się byle komu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, kupiłem go. Ale gdzie ta rafineria? Nie powinna być dopisana tam na dole, gdzie jest napis LTI, poster i model?

 


sygn2.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Ja CIG jak sprzedawał Retaliatora też nie było słowa o modułach z LTI :)

Dziś ma być pierwsze Q&A dotyczące Prospectora więc pewnie trochę więcej się dowiemy o tym jak go widzi CIG ...

 

 

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Jeśli to będzie na zasadzie modułu na wyposażeniu statku, to zapewne nic nie dopiszą do obecnego SKU, a z czasem może pojawi się tańsza wersja Prospector Base ( kto wie, może będzie dostępna tylko w PU ). Natomiast jeśli to będzie dodatkowe wyposażenie jako tak zwany gratis, na pewno CIG zrobi odpowiedni update do opisu, tak jak to było już wielokrotnie wcześniej robione ;)


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MISC Prospector Q&A - cześć 1 (link https://robertsspaceindustries.com/comm-link//15317-Misc-Prospector-Q-A-Part-1 )

 

Prospector i jego precyzyjne zdolności wydobywcze czynią go idealnym kandydatem do tajnych wypraw w niebezpieczne miejsca w celu wydobycia niewielkich ilości bardzo rozproszonych, rzadkich i cennych surowców.

 

1. Czy Prospector wykorzystuje tę samą technologię RMAPs którą posiada Orion ? 

  • System RMAP na Orionie jest obsługiwany przez operatora skanowania, który jest w stanie wykorzystać go w celu zapewnienia dokładnych informacji. Ponieważ jednak Prospector jest obsługiwany tylko przez jednego górnika, CIG chce aby większy nacisk na poszukiwanie za pomocą systemu skanowania. Prospector przy użyciu skanerów dostarczał będzie ogólnych informacji w lokalnej przestrzeni wskazując pobliskie złoża minerałów czyli ma być takim dużym i bardziej zaawansowanym "wykrywaczem metalu".

 

2. Czy mały Prospector ma być lepszy w poszukiwaniu i wydobyciu  mniejszej ilości cennych i rzadkich złóż mineralnych w porównaniu do wielkiego Oriona działającego na skalę masową ?

  • Prospector będzie znacznie lepiej poszukiwał konkretne złoża i dzięki niemu będziemy mogli wydobywać tylko ten konkretny rodzaj minerału bezpośrednio ze złoża. W przypadku Oriona będzie to wydobycie wielu różnych minerałów bez specjalnej selekcji.

 

3. Czy w Star Citizen będziemy mieli tylko wyspecjalizowane statki górnicze typu Prospector lub Orion czy będzie można również inne zaadoptować do tej roli ?

  • Urządzenia górnicze będą mogły być zamontowane w konkretnych i specjalnych węzłach (hardpoints), gdyż wymagają one innego wyposażenia statku aby w nich działać (rury, urządzenia do przetwarzania i zbiorniki), więc będą tylko w specjalistycznych statkach.

 

4. Można opisać sposoby przenoszenia i transferu pojemników podczas operacji planetarnych i kosmicznych ?

  • Nie można jeszcze wchodzić w szczegóły ale pojemniki będzie można pozostawić w przestrzeni kosmicznej oraz na powierzchni planet. A następnie odebrać, przechowywać i transportować innymi statkami.

 

5. Czy Prospector posiada Quantum/Jump drive a jeśli tak, to czy będzie możliwa nim podróż przez małe Jump pointy ?

  • Prospector będzie wyposażony w lekki Quantum drive  i lekki Jump drive a ponieważ jak to mały statek, będzie mógł również podróżować przez małe Jump point.

 

6. Czy kontenery na minerały są zgodne z systemem dokowania kontenerów na statkach typu Hull ?

  • Tak, są.  Celem jest, aby wszystkie pojemniki/kontenery były kompatybilne z tym systemem. Statki serii Prospector i Hull będą tworzyć bardzo dobry zespół.

 

7. Podczas wydobywania minerałów na powierzchni planety lub górniczej asteroidy jak duży będzie zasięg lasera górniczego i z jakiej głębokości będzie możliwe wydobycie ?

  • Niestety nie mamy żadnych dokładnych liczb, aby je już podać. Otrzymamy je wraz z rozwojem procesów górnictwa w grze.

 

8. Jaki rodzaj tarcz będzie posiadał Prospector ?

  • Prospector będzie wyposażony w jeden lekki generator tarcz zapewniający mu ochronę w trakcie niebezpiecznych prac wydobywczych a nie w trakcie ciągłego ostrzału lub walki.

 

9. Czy Prospector będzie miał budowę modułową tzn. czy będzie można pojemniki/kontenery górnicze zamienić na kontenery cargo ?

  • Statek jest dość wyspecjalizowaną jednostką wyposażoną w specjalny sprzęt do wydobycia oraz składowania minerałów. Mimo, że kontenery gabarytowo i ze względu na mocowania są standardowe nie przewiduje się aby można zrobić z niego statek transportowy.

 

10. Wspomniano, że Prospector posiada 128 jednostek ładunkowych. Czy jest to przestrzeń w kadłubie czy pojemność zewnętrznych kontenerów górniczych  ?

  • 128 to pojemność wraz z kontenerami zapasowymi - Prospector ma takich kontenerów 12, a może używać 4 naraz. Innymi słowy realna pojemność operującego samodzielnie Prospectora to około 40SCU -mniej niż Freelancera.

11. Czy będzie możliwość upgrade lasera górniczego i czy będzie dodatkowy podział rodzajów laserów pod kątem przydatności do wydobycia konkretnych minerałów ?

  • Jest kilku producentów tego typu urządzeń dlatego można spodziewać się opcji wyboru lasera do naszych prac górniczych np. jedne będą szybciej i mocniej przebijać się do złoża a inne będą wydobywać więcej i bardziej bogatego urobku w krótszym czasie.

 

12. Czy będzie możliwe wykorzystanie lasera jako broni ?

  • Technicznie tak ale ponieważ nie został on zaprojektowany do przebijania tarcz i kadłubów a dodatkowo ma wysokie zużycie mocy, krótki zasięg (w porównaniu do innych broni) wszystko to czyni go nieskutecznym.

 

13. Czy Prospector jest statkiem tylko i wyłącznie dla jednego gracza? Czy będzie można nim latać w dwie osoby ?

  • Został zaprojektowany jako statek jednoosobowy ma jeden fotel i jednoosobową kwaterę.
Edytowane przez Dako
poprawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że zostali przy typowo jednoosobowym statku. Bo jest to coś, co czyni go idealną maszynką do robienia hajsu dla ludzi, którzy ze względu na swój tryb życia nie mają możliwości wbijać się do gier w standardowych godzinach gry.

Co do wykorzystania militarnego lasera statku to nawet jeśli miał by on niezłego kopa to i tak przy krótkim zasięgu czyni go bezużytecznym, gdyż nie spodziewam się by ta krypa była na tyle szybka i zwrotna by utrzymać się na ogonie jakiegoś myśliwca. Szkoda tylko że nie ma żadnego gimbala choćby ze slotem s1. Nie była by to żadna potężna broń ale dawała by jakąś namiastkę szansy dla samotnych górników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dako jedna poprawka co do twojego Q&A. 

W pytaniu 10 jest jeszcze stwierdzone, iż te 128 to pojemność wraz z kontenerami zapasowymi - a póki co Prospector ma takich kontenerów 12, a może używać 4 naraz.

 

Innymi słowy realna pojemność operującego samodzielnie Prospectora to około 40SCU -mniej niż Freelancera. To jest nie tylko rozsądne (statek górniczy nie powinien mieć większego cargo niż statek handlowy), ale zgadza się z pomiarami jakie ludzie robią na modelu 3D.


vim_ad.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie o jednym, poza urobkiem nic więcej tam nie zapakujecie, porównywanie ładowności do innych maszyn jest bezsensowne.


Nic mi w życiu tak nie wyszło jak włosy.

JAX0wAC1.jpg

Lepiej dobrze zjeść, niż podobać się byle komu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Z jednej strony tak. Z drugiej strony jeśli statek który jest górnikiem, jest mniejszy od Freelancera (nie mówiąc od MAX), będzie latał przez najmniejsze JP i ma zabierać 2,5 raza więcej ładunku niż Freelancer to cos jest nie tak. A jak się spojrzy na te filmik u GrayHeaded Gamera wyraźnie widać, iż jeden zestaw kontenerów wejdzie do Freelancera.


vim_ad.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to mamy pierwszą cześć Q&A niestety nie odpowiedziano na zasadnicze pytanie, czy rafineria jest dostępna wraz z modułem do wydobywania jako jedna jednostka, czy jako osobny moduł który wstawiamy w zamian za moduł wydobycia. Jak na razie wygląda to obiecująco i mam szczerą nadzieje polatać tym cackiem w najbliższej przyszłości.

 

Edytowane przez Neraki

baner.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

59973c1720a50_Gotowa(poobrbce).png.e3324d3f0cf88a107e142b90ab2a93b0.png

||CASE: TT CORE X9 || MOBO: ASUS X99-A II || CPU: I7-6800k@4.2GHz || GPU: EVGA 3080FTW3 ULTRA || RAM: G.SKILL TRIDENT Z 64GB@3000MHz||
||SSD: SAMSUNG EVO-850 500GB, NVME CORSAIR MP600 1TB || HDD: 2X TOSHIBA 2TB || PSU: EVGA SUPERNOVA 1000W P2 || LCS: 2xHWL BLACK ICE SR2 480 & LAING D5||

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie streszczenie drugiego Q&A 

 

-Można pozostawić Prospectora samemu sobie podczas kopania, ale zmniejszy to jego efektywność i ryzykuje się uszkodzenie lasera.

-Na Prospectorze nie ma awaryjnego wyjścia

-Póki co nie wiadomo czy będzie można zbierać różne metale do różnych pojemników

-Odrzucenie pojemników zwiększy nieco prędkość

-Prospector mabyć gorzej niż średnio manewrowy. Ma przede wszystkim dokonywać precyzyjne manewry w pasie asteroid.

-Propsector podcza zbierania rudy usuwa tylko metale, Orion ma znacznie lepsze rafinerie.

-Będą różne zagrożenia środowiskowe w z zależności od radzaju asteroid.

-Nie będzie powiązań specjalnych powiązań z Orionem, ale kontenery z Prospectora mogą być zabrane przez Oriona. Ma z kolei dobrze z grywać się z Hullem, który może przewozić jego kontenry, gdy on sam ładuje następne.

-W concept art, tend dysk pod statkiem to sensory

-Prospector nie nadaje się do walki. Warto płacić eskorcie

-Póki co nie planowane są żadne warianty

-Nie trzeba lądować na asteoridzie by wydobywać, ale gdy się wyląduje, można kopać głebiej

-Łóżko takie jak na Starfarerze - nie działa jako kapsuła ratunkowa

-Nie będzie klatki na kokpicie

 

 

 


vim_ad.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No dobra,

skoro sprzedaż zakończona chwalić się ile kto ma w hangarze Prospectorów, jak ktoś zgadnie ile mam ja, przewiduję jakąś małą nagrodę ;)

PS. Oczywiście jeden strzał na osobę i powiedzmy że liczy się pierwsze 10 prób, bo inaczej będzie za ławo heheh

Edytowane przez Tommy Rich

UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam jednego Prospectora, więcej mi nie potrzeba, bo nie prowadzę bazaru :P

A Ty @Tommy Rich masz 4, taki jest mój typ ;)

 


sygn2.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Tommy Rich strzelam masz 3 tak jak i ja ^^

Jeden do zarabiania i zabawy / dwa na przerobienie na inne statki ^^ lub przeniesienie na inne konto jak się ojciec ogarnie.

Edytowane przez Neraki

baner.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:
       
      Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
       
    • Przez Candidate
      Możecie polecić jakieś dobre miejscówki do kopania Prospectorem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności