Skocz do zawartości
Dako

MISC Prospector (mały statek górniczy)

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że zarobić można na nim niezłe pieniądze, ze względu na możliwość wydobywania surowców w miejscach gdzie Ornion się po prostu nie zmieści. Co prawda Orion jest stworzony do wydobycia masowego ale koszta organizacyjne dla wydobycia takim statkiem są równie wysokie jak teoretyczny zarobek, aczkolwiek mniejszy statek może wydobyć rudę szybciej i równie szybko ją dostarczyć.

Więc mamy tu do czynienia z dylematem, Mniej a szybciej czy więcej a trudniej.

Zobaczymy co powiedzą w Q&A.


baner.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy o jeszcze jednej rzeczy - ten statek górniczy ma większą ładowność niż Freelancer MAX!


vim_ad.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Nie pamiętam czy to Ben nieśmiało rzucił temat że to maleństwo nada się też do zbierania złomu. Mam nadzieję, że w Q&A potwierdzą to.


Nic mi w życiu tak nie wyszło jak włosy.

JAX0wAC1.jpg

Lepiej dobrze zjeść, niż podobać się byle komu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze można latać w grupach, orionek do przetwarzania rudy i coś tam jeszcze sobie będzie zbierał sam i do tego kto będzie miał prospectora a najlepiej kilka (tak żeby orionek się nie nudził) będzie podrzucał rudę bo sam też będzie mógł przetopić ale na pewno przez to ograniczy sobie ładowność. Np. lecimy w 20 osób (6 na orionie + 14 prospectorów) zebraliśmy tyle i tyle o wartości takiej i takiej dzielimy na 21 szt (sztuka bo ktoś to musi odwieźć) i wszyscy szczęśliwi :-) Czytajcie solo w tej grze to będzie można się po dup...e podrapać a na pewno nie szybko wzbogacić :-)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mistrzunio chyba na 30 bo jedna albo dwie eskadry szybkiego reagowania w razie graczy łasych łupów :D A najlepiej:

Orion + ekipa prospectorów tak dobrane, żeby ani rafinerie nie stały puste ani, żeby nie robić przestojów bo pełne kontenery i rafineria nie wyrabia. To trzeba będzie sprawdzić empirycznie. Do tego 1 albo 2 transporty aby część urobku od razu wywozić i uzupełniać zapasy. No i coś na czym myśliwce będą mogły spokojnie stacjonować + 2/3 jednostki ciągle na zwiadzie. I tak przygotowane stanowisko wydobywcze pracuje 24/7 ze zmianami załogi. Jeśli Orion + Prospectory będą miały za małe wydobycie, żeby opłacić resztę obsługi, niestety ale będzie trzeba zwiększyć ekipę wydobywczą.

Niestety największy problem może nie być ze znalezieniem całej tej floty a z obsadą 24/7. Bo rozkładanie takiego urobiska na kilka godzin mija się z celem. Wtedy lepiej kilka Prospectorów + transporter i myśliwiec do obsługi i obrony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doliczyć do tego trzeba jeszcze Starfarera aby tankował to co tam będzie pracowało, bo paliwo też jest potrzebne.


baner.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wszystko będzie zależało od rejonu wydobycia jak w fazie 1. (którą założyłem parę postów wcześniej) jeśli znajdziemy coś cennego do założenia takiej mini ekspedycji to do warunków dostosujemy skład (czytaj faza 2.). faza 3 to już czysta robota. A i tak to wszystko się okaże dopiero jak poznamy i to w dobrych szczegółach mechanikę, ilość wydobycia na 1/h w statku, możliwości oriona do przetapiania rudy 1/h, odległości dla transportu, zużycie paliwa i przede wszystkim po rozliczeniu wszystkich poniesionych kosztów ile wyniesie średnio dochód UEC/1h roboty. To wszystko są bardzo ważne niuanse które określają opłacalność operacji. Ale wszystko jest do zrobienia szkoda tylko że na te chwile działa tylko wyobraźnia :wacko: cholera a już pograł bym w te grę na takim poziomie ...

Edytowane przez Mistrzunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Fajne plany snujemy i według mnie warunek obsady 24/7 nie jest wymagany... Wystarczy blind jump w quantum travel w systemie. Jednostka główna (np. Orion lub Carrack / Endeavor) skoczy pare tysięcy kilometrów od złoża jako bezpieczny punkt.. Jako pierwszy może skakać Hornet Ghost lub Tracker, Ghost nie rzuci się od razu w oczy a Tracker ma lepszy radar (albo hybryda Hornet: część modułów Ghost + radar Trackera). Zamiast Hornetów może to być Avenger lub Vanguard. Później ustawia się w tym miejscu reszta floty. Wyłączyć silniki a osłony ustawić na 50% i mało kto nas wykryje bo ma małą szanse skoczyć idealnie tam gdzie my.. No chyba, że ktoś nas sypnie albo śledził nas.. Zasięg skanerów jednostek też jest ograniczony, mało kto będzie szukał w "pustym" kosmosie. Patrząc po crusader jest to jak najbardziej realne :)

Mechanizm zapamiętywania gry w kosmosie ma być możliwy na jednostkach z tzw. zapleczem socjalnym. Więc jeżeli Twój statek ma living quarters możesz "zapisać" grę w kosmosie i teoretycznie nikt nie powinien zrobić Tobie krzywdy jak się wylogujesz z gry. Nie wiem czy nadal jest planowany taki mechanizm (już trochę nie śledzę 10 for chairman i innych kanałów RSI). 

To jest zaleta statków z łóżkiem/kibelkiem/kambuzem (mini kuchnia), nie wiem natomiast jak to będzie z Myśliwcami - Hornetami, Gladiusami itd.. Pewnie zawsze będą musiały wrócić na jednostkę macierzystą, planetę, stację kosmiczną..

Zastanawia mnie jednak takie kombo:

  • Orion + Prospector + Starfarer + 2 Hornety - Piewsze 3 jednostki mają własne "łóżka" natomiast obsada Hornetów może spać na Starfarerze, tylko co się stanie wtedy z ich statkami? ;) Czy będą po prostu dryfować w punkcie pozostawienia przez gracza, czy również będą bezpieczne na czas "logout"?

 


Zapraszam do wspólnego grania (Discord):

DISCORD.GG

Check out the LYNX CORP community on Discord - hang out with 185 other members and enjoy free voice and text chat.

Zapraszam do wspólnego grania (Guilded):

https://www.guilded.gg/i/bEzq3q6p

 

Jeżeli na start w grze chcesz dostać dodatkowe 5000 UEC (5$) skorzystaj z mojego "Refferal Code"  podczas rejestracji (wystarczy kliknąć w link->)STAR-4NYK-GPNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://robertsspaceindustries.com/corp/shubin/Drogonlm

Prospector jest uzupełnieniem dla górnika , Orion będzie mielić planetoidy ale nie może pracować na powierzchni planet  , natomiast to maleństwo może na jakieś planecie rzadkie surowce poszukiwać i wydobywać.

Edytowane przez Drus4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Jestem dokładnie tego samego zdania z tym że kładł bym większy nacisk na poszukiwanie, bo przecież w trakcie wydobycia nie mamy 100% pewności że to co pozyskujemy jest super rzadkie, trzeba będzie to jeszcze zrafinować. No chyba że mechanizm skanowania będzie identyczny jak w mini game przy prezentacji Orionie, tam skaner odwiertu pokazywał czego można się spodziewać.

Według mnie Prospector będzie idealny dla małego ale stabilnego zarobkowania z szansą na duży zysk jak się odnajdzie super rzadkie minerały. Można będzie też zrobić z niego Scouta poszukiwacza i gdy jego pilot wyniucha fajną miejscówkę da cynk koledze który przywlecze Oriona ;)

Zysk z takiej spółki może być naprawdę ogromny :D 


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Prospector może być poszukiwaczem potem nanosisz sobie dane i wyruszasz  Orionem (natomiast gdy zasoby są zbyt małe i szkoda ponosić kosztów na uruchomienie Oriona, wtedy Prospector jest jak znalazł).

Nie zapominajmy ,że odpowiednio wyposażony w moduły takie zadanie może też wykonać Freelancer Dur ( tu powstaje dylemat  czy lepiej kupić Freelancera i do niego różne moduły - przez to zastosowanie jest bardziej wszechstronne, czy tylko skupić się na wyspecjalizowanym Prospectorze). W przypadku Freelancera Dur wiemy ,że ma być to statek wielozadaniowy głownie do eksloracji i z zaawansowanym skanerem (wszystko kosztem 25% ładowności- ale nic bliżej na obecną chwilę.

Cena obu statków jest prawie porównywalna.

Edytowane przez Drus4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tommy Rich    

Masz w pewnym stopniu racje, Prospector nie zastąpi Oriona ze względu na wielkość oraz zastosowanie, aczkolwiek nie wiemy jak będzie wyglądał skup minerałów.

Może się okazać że np. SHUBIN będzie chciał sam skupować tylko minerały i przetapiać samodzielnie na sztabki aby sprzedać ze swoim zyskiem, pomijając całkowicie gracza w tej kwestii.

Jeśli tak będzie, okaże się że należy szukać kontraktów na sprzedaż minerałów i sztabek osobno. Urozmaici to grę oraz pozwoli na większe manewry jeśli chodzi o wydobycie.


baner.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Do takiego zadania nadadzą się wszystkie statki co mają możliwość exploracji ;) Zakładam, że skaner górniczy bez problemu doda się do skanera w statku odkrywczym.


Zapraszam do wspólnego grania (Discord):

DISCORD.GG

Check out the LYNX CORP community on Discord - hang out with 185 other members and enjoy free voice and text chat.

Zapraszam do wspólnego grania (Guilded):

https://www.guilded.gg/i/bEzq3q6p

 

Jeżeli na start w grze chcesz dostać dodatkowe 5000 UEC (5$) skorzystaj z mojego "Refferal Code"  podczas rejestracji (wystarczy kliknąć w link->)STAR-4NYK-GPNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W moim statku jest radio teleskop. Będzie ciekawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emmm... A gdzieś ostatnio nie wspominali, że ten prospector w sprzedaży, ma na wyposażeniu rafinerie w takim sam sposób, jak przy pierwszej sprzedaży retaliator miał moduł bombowy?


Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Tak właśnie było napisane, tylko nie pamiętam gdzie... Ale było, na bank. Przy tej sprzedaży gratis dostajemy rafinerię.


sygn2.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i  mam dylemat czy stopic 325A i Hulla A i za to kupić Prospectora i potem odkupić Hulla, czy brać CCU za 0$ i potem MOŻE go mieć, a MOŻE nie mieć... Dobrze, że sprzedaż do 2 maja, jest czas na przemyślenia :P

 


sygn2.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Nie wiem czy zawarta w wersji LTI rafineria będzie w zestawie przy użyciu CCU.

Ma ktoś takie informacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

to się raczej nie przyda bo reliant drożeje z 50 na 65$ więc będzie strata przy takim upgradzie.

Wykupić i trzymać.

Edytowane przez Nexus
Relianta oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Dzięki Tommy, niemniej takimi zabawkami już ponad ćwierć wieku się nie bawiłem, nie odbieraj mi tej frajdy :ulan:


STAR-QVKG-B3F6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:
       
      Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
       
    • Przez Candidate
      Możecie polecić jakieś dobre miejscówki do kopania Prospectorem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności