Skocz do zawartości
Dako

H.O.T.A.S. Pro Flight X-56 Rhino

Rekomendowane odpowiedzi

Saitek/Matcatz wypuszcza nowy HOTAS premiera 30.05.2016 cena w Amazon.com 245,00 USD

Pro Flight X-56 Rhino H.O.T.A.S.

Pro-Flight-X-56-Rhino-for-PC-02.jpg

Wygląda na ewolucję X-55 czyli inne kolorki i światełka :devil:

Podobno kompatybilny z Star Citizen i Elite Dangerous ...

Więcej szczegółów na stronie producenta

http://www.saitek.com/uk/prod/x56.html

ps.

Jeśli ktoś kupi to niech popełni recenzję ...

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja całości i umiejscowienie przycisków zdają się być identyczne z x55. Jedyne co się rzuca w oczy to zmiana kolorystyki i paru detali. 

Ja szukam dobrego i nie za drogiego hotasa. X55 wydaje się idealny biorąc pod uwagę jego funkcjonalność ale ludziska bardzo narzekają na jakość i wytrzymałość tego sprzętu. Obawiam się że z x56 może być podobnie. Pożyjemy i zobaczymy.

Edytowane przez Obrońca Zbanowanego Zgudiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie patrze na to zdjęcie i na swojego x-55 i ja różnicy nie widzę żadnej ( po za kolorystyką), nawet rozmieszczenie przycisków jest identyczne.

 

p.s.

jednak jak wszedłem na stronę saiteka to znalazłem różnice, 2 przyciski są dodatkowo obracalne i można zmienić kolorki na podświetleniu, jednym słowem, nie popisali się ...

Edytowane przez Mistrzunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Mistrzunio napisał:

2 przyciski są dodatkowo obracalne

x65.png

Rozumiem, że sugerujesz się obrazkami z tego fragmentu? To nie są obracalne przyciski tylko mini joysticki co ma ogromne znaczenie w zastosowaniach 6DOF.

Jest też to:

Jestem świadom, że będę żałował (osobiście się przekonałem o legendarnej jakości produktów tej firmy) ale najprawdopodobniej go kupię. Od wielu miesięcy czegoś takiego szukam, jednak obecnie na rynku jedyne co przyciąga moją uwagę to produkty VKB. Nie pamiętam gdzie to widziałem więc nie podam źródła, ale czytałem, że poza Gladiatorem i Gunfighterem szykują też hotas nakierowany na lot w kosmosie. Problem w tym, że te dwa ostatnie mają niezłą obsuwę i przyjdzie pewnie sporo poczekać na nowy produkt, a ja potrzebuję czegoś w najbliższych miesiącach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy spust będzie dwu stopniowy czy tak jak w X-55 jedno.


Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.04.2016 at 15:53, Mistrzunio napisał:

aaaa to jak te przyciski nie są obracalne to niczym się nie różni po za designem [...]

Artykuł: http://www.tomshardware.com/news/saitek-x-56-rhino-hotas-peripheral,31522.html

Cytat

In addition to a new paint job (the X-55 had a military-styled paint scheme), the new peripheral also includes two small analog sticks--one on the stick and the other on the right throttle. These seem to replace the buttons that were initially placed in the same location on the X-55, and they allow you to have the so-called "six degrees of freedom" movements (pitch, roll, yaw, forwards and backwards, up and down, and left and right).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2016 at 15:32, Dako napisał:

Podobno kompatybilny z Star Citizen i Elite Dangerous ...

 

Mam rozumieć że:

1. Działa ( jest wykrywany przez gry ..raczej ) i/lub

2. Ma profile ustawień do tych gier ?

Jeśli 2, a na pewno 1, to faktycznie słabo się popisali.. chyba że cena będzie = x55 w co słabo wierzę .

Mimo to kolorystycznie pasował by do klawiatury :)

Z tymi obracanymi mini joystickami to średnio to widzę bazując na wielkości x55. Nie dość że małe to wrażliwe jak skutery 18-stki. Nie żebym się nie chciał pobawić ;P

@lethe  napisz jak zakupisz jestem ciekaw opinii.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem i dowiedziałem się tyle że wykonanie, bardzo liczne rozwiązania konstrukcyjne jak i również wszystkie wady i zalety zostały żywcem powielanie i wstawione do x56. :P Nawet błędy precyzji przepustnicy i joja są podobno te same. :P

Czyli co, tylko kolorki się zmieniły i dodano troszkę do płynności poruszania się wolantu? Saitek obiecywało tyle czasu, że wyeliminuje wszystkie wady x55 i zrobi super joy, ale tak naprawdę nawet nie kiwnęli palcem i nie spróbowali coś zmienić. :P "Dawaj pan niebieską farbę bo żółta się skończyła i do przodu z koksem"

Edytowane przez Obrońca Zbanowanego Zgudiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Yautja
      Dzień dobry
      Mam małe problemy z ustawieniem HOTASa, z którymi nie mogę sobie poradzić. Może ktoś z was zetknął się już z tymi problemami.
      HOTAS to Thrustmaster Warthog. Częściowo skonfigurowany w samej grze, a częściowo w T.A.R.G.E.T.
      Przed odpaleniem gry odpalam TARGET i ładuję profil dla SC. Profil pobrany ze strony Thrustmastera z drobnymi modyfikacjami pode mnie.
       
      Tyle tytułem wstępu. Teraz problemy:
      1. Przekierowanie mocy. Przenoszenie mocy pomiędzy bronią, silnikami i systemami ustawiłem sobie tak jak mam sterowanie "pipsami" w Elite: pod jednym z grzybków. Lewo-> moc w systemy, góra-> moc w bronie, prawo-> moc w silniki, dół-> reset. To ustawienie jest zrobione przez TARGET. Do zdarzeń dla tego grzybka typu "press" przypisałem klawisze z rozpiski z gry (od F5 do F8 o ile dobrze pamiętam). Problem polega na tym, że gdy korzystam tylko z klawiatury, to wszystko działa poprawnie. Natomiast gdy użyję grzybka to działa przez kilkanaście sekund po czym sterowanie się blokuje i nie reaguje już ani na joystick ani na klawiaturę. Ktoś się z tym spotkał?
      2. Drugi problem dotyczy strafe left. Ponownie zdublowałem swoje sterowanie z Elite (staram się przystosować sterowanie w SC maksymalnie do tego w Elite). Na grzybku tym razem na przepustnicy mam kierunki góra, dół, lewo i prawo. Wszystkie działają poprawnie poza lewym. Kiedy naciskam "lewo" statek zamiast strafe robi roll left. Roll mam pod taką "mini kuleczką" na przepustnicy i działa poprawnie. Natomiast przypisanie A do lewego kierunku na grzybku daje też roll left. Naciśnięcie A na klawiaturze pozwala na normalny strafe left. W ustawieniach gry nie znalazłem żadnej pozycji, która mówiłaby, że pod tym konkretnym grzybkiem na przepustnicy mam roll left. Wszystko wydaje się w porządku, a statek zamiast skręcić obraca się wokół swojej osi wzdłużnej  Ale tylko w lewo! Pozostałe kierunki działają poprawnie.
       
      PS. Mimo tych trudności i tak zatłukłem griefera przy Olisar, który strzelał do graczy na landing padach
    • Przez Nebthtet
      Jako że w 3.5 zmieniło się sterowanie, to pewnie sporo osób szuka zaktualizowanych profilów do różnorakich kontrolerów. Będziemy gromadzić je tutaj. 
      Na początek...
      Thrustmaster T16000m - profil pod dual stick. 
      Cheat sheet:
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. Pobierz mapping i profil Wybierz jedną opcję mappingów do Star Citizen z linków poniżej dla:
      mapping JoyToKey mapping T.A.R.G.E.T. Pobierz profil do odpowiedniego oprogramowania profil JoyToKey profil T.A.R.G.E.T. Opcjonalnie pobierz plik do Draw.io aby nanieść swoje zmiany na https://www.draw.io
       
      Miej na uwadze, że autor powyższego dość mocno zmodyfikował obłożenie sterowania i zmienił nawet rzeczy takie jak tryb interakcji.
      Tryb interakcji: G Opuść siedzenie pilota: L-Alt+F Leczenie: F Oxygen Pen: O Granat: H Melee: V etc.
      Warto przejrzeć całość obłożeń, aby dopasować je do własnych potrzeb i upodobań. Miej również na uwadze że może być konieczne ponowne zbindowanie osi w zależności od tego, jak twój komputer interpretuje dane wejściowe.W profilu również jest trochę placeholderów jak np. tryb VTOL czy przełącznik thrusterów. Docelowo mają być zaimplementowane konfiguracje, pomiędzy którymi można się przełączać. Profil ma również odbindowany przycisk do włączania 'flight ready' - zamiast tego używaj włącznika 'power/engine'.
      Źródło
    • Przez Yodokus
      Nowa rosyjska firma produkująca joysticki pojawiła się jakiś czas temu na rynku - https://virpil.com/en/
       
      Poniżej model VPC MongoosT-50 Flightstick (tu w wersji praworęcznej)
       

    • Przez Dako
      Jeśli ktoś używa Saiteków to Logitech wydał nowe drivery do nich.

      http://support.logitech.com/en_us/category/gaming

      Info
      https://www.reddit.com/r/hotas/comments/6arde1/psa_new_drivers_for_saitek_products_are_now_live/

      cytat:
      Hi All,
      As part of the ongoing improvements that we're making to the Saitek range we have released updated, signed drivers on our site.
      http://support.logitech.com/en_us/category/gaming
      You'll find them under the Controllers category.
      The main beneficiaries of this are X52 and X52 Pro owners as we have addressed some stability issues in the driver, as well as fixing the MFD on the X52 Pro.
      The FSX/Prepar3D plug-ins have been updated to address a few issues with the way some of the panels were working on the Flight Instrument Panel.
      The X Plane plug-in now also supports X Plane 11.

      ps.
      Nie posiadam ale może komuś ta informacja się przyda.
    • Przez Nebthtet
      Kto na czym będzie grać? Ja planuję zakup jakiegoś porządnego joya bo mój ostatni oddał ducha na polu walki już jakiś czas temu. Są też pogłoski o tym że może będzie jakieś urządzenie dedykowane SC - ale ile toto miałoby kosztować to już chyba sam CR raczy wiedzieć
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności