Skocz do zawartości

Pytanie

 

Z racji, że administracja nie chciała bądź nie mogła przenieść poprzedniego tematu, jako kontynuacja powyższego wątku zakładam kolejny. Mam nadzieję, że w końcu pod dobrym adresem :)

Przywróciłem oryginalne ustawienia sterowania i niby spoko, tylko szkoda, tylko starowania statkiem dalej ogarnąć nie mogę. Na ruchy myszką reaguje on dosłownie jak mu się podoba, już pomijając fakt, że jej sterowanie jest w domyśle odwrócone, a przestawienie jakichkolwiek opcji inwersji myszy w grze tego nie zmienia (kto wymyśla takie rzeczy?!!!). Odwracają się ruchy w trybie widoku pierwszoosobowego i tam działa normalnie, a w statkach nie. Dodatkowo, nie jestem w stanie prawie nigdzie dolecieć, bo nacelowanie tym na jakiekolwiek miejsce graniczy z cudem. Mogę sobie ruszać myszka do góry, a statek nic, później ruszę w lewo, w prawo, znowu do góry, a on zacznie się obracać w dół i tak się kręci. O co chodzi?

 

W poradnikach, które zapodaliście, nikt nie tłumaczy takiej sytuacji :( W ogóle sterowanie myszką całym statkiem to super nieporęczne rozwiązanie już z samego założenia... Powie mi ktoś, czy ja mam coś nie tak z tą grą czy coś? Bo naprawdę nie potrafię tego ogarnąć.

Edytowane przez Dastro
Ucinam pytanie z racji podstawowej zasady co pisze czerwonymi literkami na Flight School: "Jedno pytanie - jeden wątek".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ctrl + G to tak średnio, bo nadal steruje się statkiem w sposób "wyznacz kierunek myszką i do niego dąż" zwany Interaktywnym. Sprawdź jak Ci się lata po przełączeniu na tryb relatywny za pomocą kombinacji Ctrl+C. Kuzyn miał podobne problemy i mu pomogło. Poniżej filmik z wyjaśnieniem co do czego.

 


Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

A nacisnął Pan taki magiczny guzik co się nazywa "zgłoś post" i poprosił o przeniesienie? :D To działa bo sam kiedyś próbowałem. ;)

 

Nie mogę tego znaleźć teraz ale ktoś już miał podobny problem który opisujesz, jak znajdę ten temat to podlinkuję jako odpowiedź albo osoba która się uporała z tym wcześniej odpowie Ci tutaj bezpośrednio zanim to znajdę. :P


ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Może chodzi, że wybrałeś statek który ma broń na tzw gimbalach i ruch myszki w pierwszej kolejności steruje bronią, a dopiero "mocniejszy ruch" powoduje sterowanie statkiem. Ctrl + G blokuje gimbale, może to pomoże i ułatwi trochę sterowanie.

Edytowane przez Berecik26

Nic mi w życiu tak nie wyszło jak włosy.

JAX0wAC1.jpg

Lepiej dobrze zjeść, niż podobać się byle komu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Co do odwróconej orientacji, spróbuj od skasowania folderu USER (BlaBla:\Cloud Imperium Games\StarCitizen\Public i tam jest USER). :)

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Rozumiem że pytanie z mojej strony: "Czy masz więcej niż 15FPS" jest nierozsądne? :P Spróbuj opcji którą podał Berecik26.

Edytowane przez Dastro

ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Gra nie jest superpłynna, bo sa spadki FPS, ale generalnie nie ma pokazu slajdów.

Co do przeniesienia tematu - pisałem do administratora, który go zamykał. Być może od tamtej pory nie wchodził na forum czy coś.,

Spróbuję z tym Ctrl+G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jaki masz statek?

W PU ostatnio mam duże problemy z kontrolowaniem Mustang Omega (glitchuje się) przez co sterowanie nim nie jest łatwe, jeżeli masz tylko ten statek to do 20.03 możesz polatać na dowolnej innej jednostce (okres free fly).

Jak masz podłączonego jakiegoś pada, joysticka lub inne urządzenie sterujące, odłącz je. Najlepiej przed uruchomieniem PC, potem uruchom SC i sprawdź czy nadal masz losową rotację w sterowaniu.

Oprócz ctr+g masz jeszcze ctr+c (tzw. relative mouse control). Obecnie ctrl+c działa jak kupa jednak może w Twoim wypadku zamiast psuć to naprawi sytuację.


Zapraszam do wspólnego grania (Discord):

DISCORD.GG

Check out the LYNX CORP community on Discord - hang out with 185 other members and enjoy free voice and text chat.

Zapraszam do wspólnego grania (Guilded):

https://www.guilded.gg/i/bEzq3q6p

 

Jeżeli na start w grze chcesz dostać dodatkowe 5000 UEC (5$) skorzystaj z mojego "Refferal Code"  podczas rejestracji (wystarczy kliknąć w link->)STAR-4NYK-GPNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Co do testowania wszystkich statków jest jeszcze to:

PS

Myślę też, że po prostu musisz się przyzwyczaić do nowej mechaniki grania na myszy albo przesiąść się na drąg. :)

Edytowane przez Dastro

ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

@Dastro super wątek z PU offline :)

Co do Omegi to jednak jest ona schrzoniona przynajmniej w moim wypadku ;) przy zwalnianiu potrafi zrobić efekt "yoyo", czyli nagle przyspieszyć na 0,5 sec po czym dostosować się do wartości jaką na przepustnicy jej daje...

Latam na myszka + joy i na innych statkach nie miałem problemu, tylko z Omegą ;) 

@MoonWalk i jak udało się rozwiązać problem?


Zapraszam do wspólnego grania (Discord):

DISCORD.GG

Check out the LYNX CORP community on Discord - hang out with 185 other members and enjoy free voice and text chat.

Zapraszam do wspólnego grania (Guilded):

https://www.guilded.gg/i/bEzq3q6p

 

Jeżeli na start w grze chcesz dostać dodatkowe 5000 UEC (5$) skorzystaj z mojego "Refferal Code"  podczas rejestracji (wystarczy kliknąć w link->)STAR-4NYK-GPNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To raczej efekt gumki ze strony serwera, też mi się zdarza.

Edytowane przez Xeroeth

59973c1720a50_Gotowa(poobrbce).png.e3324d3f0cf88a107e142b90ab2a93b0.png

||CASE: TT CORE X9 || MOBO: ASUS X99-A II || CPU: I7-6800k@4.2GHz || GPU: EVGA 3080FTW3 ULTRA || RAM: G.SKILL TRIDENT Z 64GB@3000MHz||
||SSD: SAMSUNG EVO-850 500GB, NVME CORSAIR MP600 1TB || HDD: 2X TOSHIBA 2TB || PSU: EVGA SUPERNOVA 1000W P2 || LCS: 2xHWL BLACK ICE SR2 480 & LAING D5||

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Powiem tak - mi się to działo na każdym statku, bo zamawiałem różne.

 

I na mojej Omedze dzieje się to samo. Jak wcisnę Ctr+G lub Ctr+C to statek przy ruchach myszki porusza się tylko po jednej osi = na ukos od lewego dolnego rogu ekranu do prawego bądź na ukos od prawego dolnego do lewego górnego. Nie wiem co z tym jest nie tak już. Czemu to po prostu nie podąża za moimi ruchami myszki?

 

Crusader to wcześniejsze Persistent Universe? Bo opis RSI wskazuje, że to planeta, tylko ta planeta w tej grze to w sumie nieczynna jest...

A gdzie mam wejść żeby móc zagrać w tryb FPS? Mam gdzieś dolecieć w Crusaderze? W sumie czemu nie ma do tego wejścia z poziomu menu gry?

I jeszcze ten Arccorp. Wchodze tam i jest natłok ludzi i jedno laboratorium i na tym się kończy. Tak ma być czy co? Po co w ogóle udostępniać taki tryb, jak skłąda się on z jednego laboratorium, gdzie tłoczy się po kilkanaście osób?

 

Edit: Przed chwilą mój statek zaczął sobie żyć własnym życiem, nie dało się go zatrzymać, latał gdzie chciał. Byłem w pobliżu tej stacji co się na niej statruje i sobie zaczął krążyć dookoła niej, później odleciał. Super.

Edytowane przez MoonWalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

@MoonWalk

Nagraj i wrzuć gdzieś na YT jak to wszystko u Ciebie wygląda z tym szalonym sterowaniem no i przede wszystkim czy usunąłeś folder USER jak radziłem? Ściągałeś całą nową i świeżą instalację SC czy robiłeś update ze starego którego nie ruszałeś od dłuższego czasu?

 

Crusader to planeta w systemie Stanton II, tak na prawdę to PU powinno być nazywane własnie Stanton II ale jest jak jest i tak, to jest PU.

 

Trybu FPS nie ma jeszcze, masz jedynie możliwość pobiegać na Security Post Kareah (niepisane miejsce na FPS PVP) w PU i postrzelać tam (lub na innych lokacjach PU poza Portem Olisar) do ludzi "od tak sobie".

 

Area 18 (czy jak to nazywacie popularnie, po prostu ArcCorp) to lokacja na planecie ArcCorp która pokazuje przedsmak interakcji na planet site czyli sklepy,misje,npc, inni gracze na planecie i inne bajery. Na razie poza zwiedzaniem tam nic nie zrobisz, więcej soon™.

 

 


ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na tym Area 18 ja nie jestem w stanie wyjść nigdzie poza to labolatorium, w którym się spawnuję. I z tego co zauważyłem, to nie tylko ja, bo zazwyczaj jest tam natłok ludzi którzy biegają tak jak ja.

Ja odinstalowałem niegdyś SC i zainstalowałem teraz ponownie.

 

Nie wiem czy znajdę czas, żeby Wam coś nagrać i wrzucić, ale może mi się uda. Tylko nie wiem czy to coś da.

Edit: Wow wow wow

Usunąłem usera, sterowanie działa, tylko jak wszedłem to nie dało się niczego namierzyć, a po dwóch minutach gra i tak się scrashowała... Ehh.

Edytowane przez MoonWalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Polecam jeszcze zrobienie dla świętego spokoju weryfikację plików z poziom launchera.


Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ok, zrobię, może pomoże na te crashe...

 

Bo generalnie na razie to się za bardzo pograć nie da :/

 

Czyli na ten moment mamy tak: AC i Hangar tak jak były, baaardzo okrojony Planet Side w postaci Arccorp 9jedno pomieszczenie?) i nieco bardziej rozbudowany Persistent Universe w postaci Crusadera, (który w sumie powinien nazywac się Stanton II, ale to nieważne ;D), w którym możemy sobie gdzieś tam zaczerpnąć trybu FPS. Dobrze mniemam?

Edytowane przez MoonWalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

Co jak co ale to jeszcze wszystko alpha, co nie? :D


ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie, ArcCorp to nie jedno pomieszczenie. To dość duża mapka na tą chwilę.

I Crusader to Crusader, jedna planeta, która należy do systemu Stanton. Sam system Stanton ma cztery planety i jedną gwiazdę. 


Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No ja na tym Arccorp nie mogę wyjść nigdzie poza laboratorium, w którym się spawnuję.

A co do Stanton, to sam tryb nazywa się Crusader i jest odpowiednikiem wcześniej zapowiadanego Persisent Universe, oczywiście w mocno okrojonej wersji z racji alfy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie pamiętam żeby spawn był jakimś laboratorium. Respisz się w windzie. Po prawej stronie są drzwi do miasta oznaczone zieloną strzałką nad nimi. A Crusader... no cóż jeszcze trochę brakuję do całkowicie skończonego układu. Nadal brak lądowania na planetach, ponoć są z tym jakieś problemy. Ale pobawić się można i popodziwiać ładne widoczki.


Nic mi w życiu tak nie wyszło jak włosy.

JAX0wAC1.jpg

Lepiej dobrze zjeść, niż podobać się byle komu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeszcze w ani jednej sesji (jak się respię w windzie i wchodze do tego pomieszczenia, co je laboratorium nazwałem) te drzwi mi się nie otworzyły, ani nikomu, kto ze mną tam był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Są tam dwie pary drzwi i do diabła: JEDNO PYTANIE, JEDEN WĄTEK!


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /monthly_2016_03/StarCitizen_2016_03_20_12_29_20_088.jpg.b367963be90b893720c37b077d9b02b0.jpg" data-ratio="56.25">


Nic mi w życiu tak nie wyszło jak włosy.

JAX0wAC1.jpg

Lepiej dobrze zjeść, niż podobać się byle komu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

One otwierają się tylko od zewnątrz lokacji, rzadko bo mało kto korzysta z możliwość powrotu do hangaru ponownie przez windę. Wygodniej jest przez menu ;)


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Gdybym miał na wszystkie te pytania zakładać osobne wątki, to kilkanaście tematów byłoby moich. No chyba że to jest Wasz sposób na wyrabianie statystyk. 

Niemniej dziękuję za wszelką pomoc, sam rozgryzałbym to z miesiąc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Nie chodzi o nabijanie postów tylko o późniejszą łatwość szukania potrzebnych informacji przez wyszukiwarkę.


Nic mi w życiu tak nie wyszło jak włosy.

JAX0wAC1.jpg

Lepiej dobrze zjeść, niż podobać się byle komu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Mnie odrobinkę szlak trafia jak patrzę na takie regulacje, więc staram się pisać mało na forum  :):P Może jestem stary niereformowalny troll :)

Edytowane przez Obrońca Zbanowanego Zgudiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:
       
      Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
       
    • Przez Candidate
      Możecie polecić jakieś dobre miejscówki do kopania Prospectorem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności