Skocz do zawartości
  • 0
Tommy Rich

Pakiet startowy - jak płacić.

Pytanie

Witam drogą społeczność SC.

 

Po długotrwałej burzy mózgów, ( męczyłem tym tematem bardzo wielu rozmówców ), wreszcie dokonałem wyboru pakietu startowego i postanowiłem, że będzie to Cutlass. Chciałem kupić coś droższego, nie tylko dlatego, żeby na początku mieć nieco lepszy statek niż startowa Aurora ale także po to aby nieco bardziej wspomóc realizację projektu. Za swój minimalny wkład uznałem kwotę powyżej 100 dolarów. 

 

Ponieważ czekam i czekam, na wirtualną kartę mBanku ( rozliczaną w USD ), i jakoś nie mogę się doczekać rozważam wcześniejszy zakup za pomocą innych kanałów płatniczych.

 

Rozważam opcje:

 

PayPal - przelew natychmiastowy z rachunku PL, przewalutowanie i dokonanie płatności

Karta Debetowa - zapłata kartą debetową mBanku ( o i ile będzie się dało, bo słyszałem że mBanku się nie da )

eKarta - czekać cierpliwie i zapłacić za jej pośrednictwem ( bezpośrednio ), albo powiązać ją z PayPalem, nie będzie chyba wtedy opłaty za przewalutowanie.

 

Doradźcie proszę jaki wybór jest najlepszy z ekonomicznego punktu widzenia.

Zależy mi na zakupie pakietu jak najszybciej, choć by dziś, chciałby już stać się pełnoprawnym gwiezdnym obywatelem  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">

 

 

 


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Sprawdź, czy na pewno zeszło tylko 124 zł, może tylko tyle przyblokowali a rozliczą transakcję za kilka dni, bo z Twojego przykładu wynika że przeliczyli dolara za 3.10 zł czy coś za tanio  ( bo to praktycznie kurs sprzedaży NBP ).


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja osobiście PKO nie trawię (juz sie z nimi napieprzalam w przeszłości) i ani złotówka mojej kasy tam nie zawita jesli nie bedzie to absolutna koniecznością.  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png">


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

Miałem to samo, dodatkowo do dziś nie mogę pozbyć się ich pseudo tworu Inteligo, po tym jak zmieniłem miejsce zameldowania i dowód osobisty nie mogę zamknąć konta !

Masakra, ile ja już pism napisałem w tej sprawie i czego oni tam nie chcieli żebym im wysyłał ;)


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wycięłam offtop do osobnego tematu - jeśli ktoś chce kontynuować tam rozmowę to zapraszam: http://star-citizen.com.pl/forum/index.php/topic/196-offtop-z-tematu-o-pakietach-startowych/


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wczytałem się w temat, piszecie o jakiś prowizjach w wysokości 9 zł! Jakieś grube przeliczniki, specjalne konta walutowe, operacje przez PayPal, aż żelazna pięść dzieciątka Jezus zaciska się! Mówię kiedy to jest zwykłe konto, karta z podpisem, 3 minuty na RSI i skasowało to 124 zł. Nie straszcie nowych opłatami z kosmosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Tu nie chodzi o straszenie. 
Tylko trzeba się pilnować i nie mieć pretensji jeżeli później za przewalutowanie komuś dodatkowo ubędzie kilka złotych więcej.

rpr13.png
Życie jest grą, śmierć to tylko zmiana planszy.
i5 6600K | Nitro+ RX 470 8G | 16G DDR4 | Asus Z170 Pro Gaming | PSU XFX XTR 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

Dokładnie tak jest jak pisze rpr13, wczoraj płaciłem na RSI kartą wirtualną rozliczaną w walucie USD i dolar kosztował mnie dokładnie 3.14 zł.

Coś czuję że na wyprzedaży troszkę zaszaleję, więc każde 10 groszy mniej będzie się liczyło  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Zdecyduj się. Wcześniej marudzisz że straszymy nowych kosztami, a jak komuś zależy żeby nie przepłacić to się naśmiewasz. Coś brakiem konsekwencji to pachnie  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png">


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jako, że to mój pierwszy wpis na niniejszym Forum, witam wszystkich serdecznie.

 

------

 

Nie wiem dlaczego prostą kwestię płatności można skomplikować. 

Wczoraj dokonywałem zakupu, kilka kliknięć, podanie numeru karty i po temacie i po bólu.

Bank coś dla siebie urwie, ale bez przesady. 

 

P.S. W nocy pakiet 315p się pobrał, podobnie jak arena i dziś planuję udać się w "dziewiczy rejs"  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">

Fajnie, że forum takie jak to powstało i mam nadzieję, że będzie mi dane przynajmniej tyle dobrego do niego wnieść, jak i wynieść :)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Miło że do nas dołączyłeś  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png">

A co do komplikowania - dla wielu osób te parę zł jakie można zaoszczędzić to konkretna różnica tak więc m.in. po to niniejszy temat istnieje. No i nasz naród przecież kocha czasem sobie skomplikować życie :D


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Pieniądze trzeba szanować, niemniej jeśli ktoś wydaje 100 dolarów na grę, która dopiero raczkuje i do tego ma zapędy "crowfundingowe" to zastanawia mnie, że 20-40 złotych odgrywa rolę większą niż "szopki" i kombinowanie ze zrobieniem przelewu. 

To nie jest tak, że nie rozumiem - jestem jednak zwolennikiem prostoty, może dlatego postąpiłem inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

@up

 

Ale nie zapominajmy również o tym że następna osoba która odwiedzi forum może akurat zacznie szukać  "skomplikowanych opcji", które mamy wypisane już jak na dłoni. Więc dla każdego, coś dobrego.  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_biggrin.png">

 

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

Gratuluje zakupu, śmiało zaglądaj do pozostałych części forum i dziel się swoimi wrażeniami. ;)

Edytowane przez Dratro

ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jednym z celów istnienia forum jest też pomoc w wyborze / podjęciu decyzji o zakupie gry  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png">


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Istnieje też druga strona medalu ( bo wątek nie jest tylko o oszczędnościach )  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">

 

Trzeba pamiętać, że są też na forum, czy też w Smokach, osoby które już "na tą jeszcze nie wydaną grę", wydały grubo ponad 500$, z ich punktu widzenia oszczędność mimo kombinowania nie istnieje po to by wydać mniej pieniędzy, lecz po to by za tą kwotę po prostu kupić więcej wirtualnych zabawek.

 

Większość osób jest stale mieszkających w Polsce, więc operuje złotówkami, jeśli chce przeznaczyć na grę 600 zł, bo może, lub ma taki kaprys itd. to czemu w nie miała by za tą kwotę po prostu nie kupić sobie czegoś więcej ? 


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Własnie zakupiłem Aurore MR i w zakładce MY HANGAR pojawiła się Package - Aurora MR. Jak się domyślam aby móc obejrzeć ją sobie w hangarze musze rospakować pakiet. Gdzieś czytałem, że można wymieniać swoje pakiety na wirtualną walute  i dopłacając kupić np. leprzy statek. Moje pytanie jest następujące, czy po rozpakowaniu dalej jest możliwa sprzedaż statku? I drugie mnej związane z tematem, czym jest "3 Month Insurance"? Słownik twierdzi, że chodzi o ubespieczenie, ale od czego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

Ubezpieczenie zaowocuje tym, że jak już po wydaniu gry odstrzelą Cię w jakimś ciemnym zakamarku galaktyki/zapijesz i pójdziesz na czołowe z Bengalem lub asteroidą/ktoś ukradnie statek to dostaniesz nowy. Tylko tyle i aż tyle.

Szczegóły jeszcze będą precyzować, na pewno będzie wiadomo coś więcej jeszcze odnośnie ubezpieczeń osprzętu oraz ładunku.

 

Statki można przetapiać w dowolnym momencie, wiele razy. Pamiętaj tylko że jak przetopisz swój podstawowy statek dający dostęp do gry to nie będziesz mógł grać w Arena Commandera bez zakupienia innego bazowego pakietu.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

Jeśli zakupiłeś najtańszy pakiet Aurora MR za 30$, musisz wiedzieć, że pakiet ten jest pozbawiony dostępu do przyszłej wersji beta i jak już takowa nastąpi, nie będziesz mógł w nią zagrać !

Nie wiem jak jest z dostępem do hangaru, w opisie ostrzegają że moduły w fazie alfa również są tu nieodstępne  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_sad.png">

 

Jeśli po ściągnięciu klienta nie będziesz mógł się zalogować, to sytuację powinien uratować zakup Arena Commander Pass za całe 5$.


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hangar ma każdy, betę też. To do alphy trzeba dokupować passy (każdy za 5$), pierwszy teraz dostępny do AC a później kolejne - np do FPS module.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

@MiKchal, plośę nie śepleń   Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wacko.gif"> (leprzy, rospakować, ubespieczenie)

 

 

Co do rozpakowywania pakietów... pierwsze słyszę ;)

Pakiet możesz albo komuś podarować (czytaj: "odsprzedać"), albo przetopić na kasę - to co zapłaciłeś znajdzie się na twoim koncie w grze i możesz kupić za to cokolwiek innego ze sklepu. Jedna uwaga - jeśli coś kupisz za kasę 'z odzysku' nie możesz tego już "podarować" komuś innemu (co najwyżej znów stopić).


tecon_ad.png

Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs,
and the Universe trying to produce bigger and better idiots.
...
So far, the Universe is winning.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja coś czuję, że na tym ubezpieczeniu, jak w życiu, RSI będzie najlepiej zarabiać - pomysł CR genialny  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png">

Da się w tej chwili sam pakiet ubezpieczenia zakupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

Nie da rady, LTI było tylko przez pewien czas dostępne, nigdy osobno lecz już w pakietach ze statkami. 


ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

Alexy78 chodzi, z tego co zrozumiałem, o normalne czasowe ubezpieczenie. Wg. mnie będzie się dało takie dokupić w grze (jak to jest np w EVE).

LTI to Life Time Insurance... no i tego niestety już nie dorwiemy, tak jak piszesz ;/


tecon_ad.png

Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs,
and the Universe trying to produce bigger and better idiots.
...
So far, the Universe is winning.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czasowe będzie normalnie oferowane w grze, natomiast stawki będą zależne od poziomu bezpieczeństwa regionów do jakich się wybierasz.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:
       
      Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
       
    • Przez Candidate
      Możecie polecić jakieś dobre miejscówki do kopania Prospectorem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności