Skocz do zawartości
  • 0
goompas

Czy opłaca się kupić droższy game package

Pytanie

Hej,

Kolejne pytanie :)

Czy opłaca się kupić droższy gamepackage z LTI, czy na początek jakiś tani startowy z aurorą, a lepszy statek z LTI kupić osobno?

Myślałem o np takich pakietach z górnej tabelki.

https://www.reddit.com/r/Starcitizen_trades/comments/3ykckj/wts_ivans_2015_blowout_best_overall_prices_in_the/

Który z nich będzie najbardziej uniwersalny żeby trochę postrzelać, wozić jakiś towar, przewozić ludzi?

Original Advanced Hunter (Avenger) lub Original Digital Bounty Hunter (300i) się nadadzą?

A może lepiej jakiś pakiet ze strony za ~150$, tylko one nie mają LTI.

Edytowane przez goompas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@goompas od 300 wolę Avengera, ma mocniejszą pukawkę pod nosem ;) Bardziej podoba mi się również oddzielenie, przedziału ładunkowego od części pilota w Avengerze. Obie jednostki mają przejść jakieś update, aby za dużo nie namieszali ;) 

Do 100 Eur pakiety startowe:
Do walki:

Ciut lepszy starter:

Starter:

Porównując Mustanga do Aurory, to Mustang jest bardziej manewrowy i trudniejszy do trafienia niż Aurora. Aurora za to posiada ciut większą siłę ognia na start, za to jest trudna w prowadzeniu. Oba startery w Arena Commander wymagają cierpliwości żeby zarobić na coś większego.

Z droższych początkowych jednostek to ja jestem fanem Avengera, taka mini jednostka do wszystkiego oprócz explorowania. Posiada ładownie, ma siłę ognia i manewrowość pozwalającą jej obronić się. Jak opanujesz statek to będziesz wstanie niszczyć sam odizolowane cele. Tarcze w 4 kierunkach pozwalają na przekierowywanie energii.

PS. Pominąłem część pakietów ;) wybrałem te co wg mnie są najlepszą inwestycją na start.

 

Edytowane przez Meandester

Zapraszam do wspólnego grania (Discord):

DISCORD.GG

Check out the LYNX CORP community on Discord - hang out with 185 other members and enjoy free voice and text chat.

Zapraszam do wspólnego grania (Guilded):

https://www.guilded.gg/i/bEzq3q6p

 

Jeżeli na start w grze chcesz dostać dodatkowe 5000 UEC (5$) skorzystaj z mojego "Refferal Code"  podczas rejestracji (wystarczy kliknąć w link->)STAR-4NYK-GPNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak chcesz max uniwersalny statek który nada się do transportu i walki to może Cutlass Black z LTI za $135? Avenger i 300i to "maleńkie" shipy i nie mogę sobie wyobrazić jakiegoś sensownego transportu.

Osobiście nie uważam uniwersalnych statków bo niby są do wszystkiego ale w niczym nie są naprawdę dobre. No ale żeby mieć specjalizowany statek do każdego rodzaju zabawy to trzeba już dużo kasy dać i kupić tak ze 3-4 statki każdy o innym zastosowaniu.

Ewentualnie Freelancer za $125 też się nadaje do walki, filmiki pokazują że radzi sobie na tym polu całkiem OK, a w transporcie ewidentnie lepiej wypadnie niż Cutlass. Problemem tu jest jednak kiepska widoczność z kabiny pilota w porównaniu z innymi statkami, co może być irytujące i utrudniać orientację. 

Edytowane przez Obrońca Zbanowanego Zgudiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Spróbuję to ująć najbardziej logicznie jak mogę:

 

LTI opłaca się tylko dlatego, żeby in-game (jak gra wyjdzie) nie martwić się o ubezpieczenie, bo jest for life dla danego statku, bez LTI po prostu będzie trzeba ubezpieczać statek "co dziesiątego" i będziemy musieli pamiętać żeby bez tego ubezpieczenie nigdzie nie wylecieć z hangaru (gra ma przypominać nam o tym dość "przesadnie", że wylecieć bez ubezpieczenia to będzie trzeba na prawdę się postarać).

Aktualnie co do statków (w stosunku do aktualnej wersji StarCitizen w którą możemy grać!):

Żeby postrzelać przyzwoicie = Hornet (dodać do niego cannard i ball za REC) lub Super Hornet or Gladiator.

Te statki są najlepsze do pvp/pve które gra aktualnie zapewnia, co nie znaczy że inne statki (oprócz aurory ofc) nie nadają się do tego, jedynie będzie w jakimś sensie "trudniej" ale dobry pilot i śmietnikiem poleci kogoś zatłuc. :D

Przewożenie towaru/ludzi jeszcze nie widzieliśmy w pełnej odsłonie, więc ciężko przewidywać jakąś "uniwersalność", ale najbardziej uniwersalnym w tego słowie znaczeniu, z tańszych statków zapowiada się podstawowa wersja Freelancer oraz Cutlass.

 

Ciężko ogólnie powiedzieć w 100% jak to będzie, więc puki co to większość z nas bierze na słowo opis danego statku na RSI i go kupuje lub bierze dlatego bo widzi na co go stać w obecnej wersji gry. :D 

 

A co do kupowanie taniego startera, to się opłaca ponieważ nie ryzykujesz (przy odrobinie uporu nawet Aurorą możesz zarobić REC za które sobie po testujesz inne statki in-game), a do czasu wyjścia gry z bety (teraz mamy alfe przypominam!) będziemy mogli ulepszać sobie statki, więc możesz sobie ulepszyć nawet kiepskawą Aurorę na coś bajeranckiego do tego czasu (oprócz upgradów na statki z limitowanych wyprzedaży/rzutów).

 

Life is brutal and full of zasadzkas. :D

Edytowane przez Dastro

ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Od początku 

Aby zagrać musisz mieć pakiet startowy do wyboru masz trzy:

- SQ42 z Aurorom

- Standardowy z Aurorom

- Standardowy z Mustangiem

Na twoim miejscu wybrałbym SQ 42 lub Standard Mustang

Te statki które podajesz z Reddita to Grey Market czyli statki oferowane przez middlemanów. Innymi słowy ktoś kupił ich kilka i teraz nimi handluje dla zysku. Minus tego jest taki, że kiedy statek trafi na twoje konto nie możesz go już zgiftować na inne. Po drugie na twoim koncie nie ma informacji że wydałeś już na grę kasę. 

Na chwilę obecna jedyny przydatny statek to myśliwiec.  Zatem większy statek przyda się za jakiś czas. Dlatego poczekaj. Zapewne za kilka miesięcy odbędzie się jakaś sprzedaż statków koncepcyjnych (tylko takie posiadają LTI). Kup go wtedy i trzymaj na koncie gdy już uznasz że jesteś pewny  jaki chcesz mieć statek w hangarze zrobisz upgrade Statku z LTI do takiego jaki będziesz chciał i w ten sposób będziesz miał wymarzony statek z LTI mimo, że statek do którego robisz CCU go nie posiada. 

W tym roku na sprzedaż rocznicową był Archimedes z LTI za 30 dolców. 

Cierpliwość jest cnotą czekając wyjdziesz na tym lepiej. 


 

 

JFK (1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Myślałem, że te pakiety, które tamten gościu na reddicie oferuje to są takie same pakiety jak te kupowane na oficjalnej stronie i że mogę je sprzedawać dalej kiedy chcę.

A np takie coś o czym wspomina tutaj Tommy Rich http://star-citizen.com.pl/forum/index.php?/topic/1534-co-znajdziecie-w-star-citizen-alpha-200/#comment-33416

Czy jak kupię od niego taki pakiet to jest to praktycznie to samo co pakiet na oficjalnej stornie za 50$ bez żadnych ograniczeń? (A może jest ograniczenie, że jeden pakiet/statek można odsprzedać dalej tylko jeden raz?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Jest ograniczenie tzn. każda rzecz zakupiona w sklepie RSI za gotówkę może być podarowana (opcja Gift) tylko raz.  Czyli w wyniku sprzedaży/podarunku osoba z reddita przekaże Ci (giftuje) np. statek to gdy pojawi się na Twoim koncie będzie już tej opcji pozbawiony i jedyne co będziesz mógł z nim zrobić to ewentualnie przetopić lub upgradować.

To samo dotyczy waluty (credits) pochodzącej z przetopienia statków. Jeśli przy zakupie czegokolwiek w sklepie użyjesz choć 1 dolara pochodzącego z przetopionych statków/przedmiotów to nowy zakup nie będzie mógł być sprzedany/podarowany (brak opcji GIFT)

Przy każdym zakupie w tej sytuacji jest wyraźne ostrzeżenie o tym fakcie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

To działa tak:

Kupujesz pierwszy raz pakiet/statek na oficjalnej stronie RSI to masz możliwość "sprezentowaniu" tego czegoś komuś (takie coś sprzedaje @Tommy Rich), więc można powiedzieć że możesz odsprzedać to. Jak już zostanie to przekazane (sprzedane) to już pozostaję na tym drugim koncie na amen wieki wieków.

 

Tyczy się to też wszystkich ofert na reddit, gdzie pamiętaj też o ryzyku u mniejszych sprzedawców i jak wchodzi w to jeszcze pośrednik, to kupujący opłaca pośrednika zazwyczaj.

Edytowane przez Dastro

ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Jeżeli jest to pakiet z "drugiej ręki" to tylko możesz to przetopić. Takie coś bierzesz jak jesteś zdecydowany na 1000% i ewentualnie możesz potem sobie ulepszyć ten statek na coś innego, ale dalej będziesz mógł go tylko potem przetopić, czyli tak zwany "zakup na zawsze". :D

Edytowane przez Dastro

ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

@goompas

Może się czepiam ale jeśli dokładnie tego Avengera masz kupić to na tym obrazku właśnie brakuje mu opcji GIFT ;)

Mam nadzieje, że tylko przykładowy obrazek a nie to co jest sprzedawane ...

Tak powinien on wyglądać

MVY24IE.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

To jest obrazek z tematu tradera na reddicie, czyli chyba nie wie co sprzedaje.

Ale za waszą radą zdecydowałem, że nie będę kupował od kogoś tylko bezpośrednio na stronie. Dodatkowo poczekam na jakiś statek z LTI który będę mógł sobie ulepszyć do czegoś co mnie będzie interesowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Nie do końca tak jest, bo o ile pakietu nie da się już przekazać to powiedzenie że jest zmuszony tam zostać na "amen wieki wieków" jest nie prawdą, a przynajmniej mocnym nadużyciem. Każdy przekazany tak pakiet można przetopić na dolary RSI, kupić za to CCU i aplikować na dowolny statek/pakiet z dostępną opcją gift.

Tą metodą bez problemu można go komuś odsprzedać czy nawet w przypadku rezygnacji z gry SC, sprzedać jego wartość w dolarach na rzekomym reddicie ( pewnie z niewielką stratą ). Ale jak widać nawet po otrzymaniu pakietu od kogoś można konto wyczyścić do zera i zrefundować sobie grę ;) 


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Miałem na myśli sam pakiet, jako pakiet który nie może zostać przemieszczony po raz kolejny. :D

Edytowane przez Dastro

ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Domyślam się ale pamiętaj że odpowiadamy na pytania nowych, którzy nie są jeszcze tak w temacie, warto wszystko dokładnie naświetlać. Gdybym niewiele widział o tej grze pomyślał bym że jak ktoś mi coś podaruje w Star Citizenie, to już przylgnie to do mojego konta na wieki wieków - przerażające :D 


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Prosty sposób na refund.

W tym punkcie nie rozumiem dlaczego niektórzy walczą z CIG tygodniami a nawet i miesiącami żeby mu oddali pieniądze przy okazji dostając perma bana po IP za rozpuszczanie pomówień gdzie popadnie jaki to CiG straszny i zły. Na forum elite jest dużo takich gagatków którzy się tym chwalą.

Edytowane przez Obrońca Zbanowanego Zgudiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Bo nie każdy o tym wie, bo jest to swego rodzaju boczna furtka którą narzuca mechanizm RSI, więc trzeba to zauważyć ( CCU przejmuje cechy podstawki, a więc i giftowalność ). No i przede wszystkim sporo osób myśli że szybciej i łatwiej otrzyma refund niż zada sobie trud sprzedaży :no:

A prawdą jest że rynek sprzedaży ( black market ), w przypadku Star Citizena jest ogromny i bardzo prężny, na 1000% łatwiej jest się wysprzedać niż otrzymać od CIG refundację :D 

Edytowane przez Tommy Rich

UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Przyznam się bez bicia, że o TYM nie wiedziałem! No ale tylko taki wprawiony nabywca jak ty mógł to wychwycić, w końcu jesteś "stałym gościem" na sklepie RSI. :D


ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Skoro teraz jest możliwa tylko walka to przy wyborze statku odpada ładowność. Rozumiem, że teraz jako misje można sobie polatać i postrzelać do czegoś i za zarobione pieniądze kupić np lepsze działka itp? To czym warto postrzelać za małe pieniądze? Do powiedzmy 100 euro.

To 300i się nada jako statek do walki?

https://robertsspaceindustries.com/pledge/Packages/300i

Poczytałem porównania 300i do Horneta i ludzie polecają wziąć najpierw 300i a później ewentualnie ulepszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Na razie największy wybór jest na reddicie oraz na eBay'u, jest też kilka stron w rodzaju naszego forum, których nie chcę tu podawać, musimy się szanować ;) 

Generalnie na eBay'u jest najdrożej, ceny dosłownie z kosmosu, na reddicie bywa znośnie czasem można kupić coś fajnego nawet po kosztach, niestety wielu kupujących tam to oszuści i nawet jak wyślesz pieniądze i dostaniesz w zamian pakiet, to nie ma co świętować, przypadki z żądaniem w ciągu miesiąca czasu od zakupu zwrotu przez PayPal są bardzo często, a w opisie niezgodność towaru z zamówieniem ( cwaniaczki wiedzą że towaru nie da się zwrócić ). Sprzedający też często okazują się scamerami, rozwiązaniem jest kupowanie od zaufanych sprzedawców ( droższych ), korzystanie z usług znanego middlemana i odrobina szczęścia, no a to już kosztuje ;)   


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

A jak myślisz?

Żeby nie odpowiadać uznam że to było pytanie retoryczne :D 


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Chyba tylko dlatego że upgrady działają tylko w górę, więc jak chcesz poznać zalety i wady latania Orgin 300i, to zaczynasz od tego statku by później ulepszyć go do Horenta, a później najczęściej do Super Horneta ;) 

300i nadaje się do walki, choć dedyk z tej serii to droższy 325a, na początku też tym latałem ( 300i ), jednak przesiadka na Super Horneta spowodowała, że już do tego statku w AC nie wróciłem, mimo że mam we flocie mocniejszego 325a. Dlaczego, a dlatego że na gimbalach lata się lepiej a w 300i masz mocowania fixed i mniejszą ilość dział :D 

Edytowane przez Tommy Rich

UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:
       
      Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
       
    • Przez Candidate
      Możecie polecić jakieś dobre miejscówki do kopania Prospectorem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności