Skocz do zawartości
  • 1
Aqab_Jack

Jaki game package zakupić na początek przygody z SC?

Pytanie

Witajcie,

chciałbym się Was poradzić jaki game package byłby najlepszy do rozpoczęcia przygody z grą SC. Czy warto inwestować w droższe pakiety i statki czy do zabawy wystarczy coś co kosztuje jednak poniżej 60 EUR i jest polecane na stronie RSI? Ja rozumiem, że jest to sprawa dość indywidualna, ale chciałbym poznać też wasze opinie i od czego Wy zaczynaliście swoją zabawę. Na tej podstawie będę mógł wyrobić też swoją opinię i dobrze wybrać. Jakby nie patrzeć ceny nie są najniższe i wybór taki jest ważny. Starałem się znaleźć takie informacje, ale wyszukiwarka nie "wypluła" mi nic podobnego. Jeśli powtarzam temat, przepraszam. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi od Was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Dla mnie początkiem zabawy było nabycie pakietu z bardzo wszechstronny moim zdaniem statkiem ( aczkolwiek nie najtańszym ), a mianowicie Cutlass Black.

https://robertsspaceindustries.com/pledge/Packages/Cutlass-Black

Fakt, nie była to tania inwestycja ale wybór był podyktowany niezdecydowaniem, a jednocześnie chęcią posiadania statku bardzo wszechstronnego. Mającego sporą ładownie, dwuosobowego i dobrze uzbrojonego oraz dającego mi dostęp do wszystkich hangarów ( co wtedy nie było dla mnie bez znaczenia ). Jest to statek typowo piracki, który jak później się okazało za sprawą modułów będzie mógł wykonywać bardzo zróżnicowane role ( piractwo, operacje medyczno-ratunkowe, przewożenie więźniów itp ).

Niestety statek rozczarował mnie swoim jeszcze niedopracowanym zachowaniem w Arena Commander, więc dokupowałem kolejne aż skończyło się tragicznie dla mojego portfela, czego dowodem może być moja sygnaturka ;)

Jeśli chcesz kupić tylko jeden statek, a reszty dorobić się w grze koniecznie musisz być przekonany czego na pewno nie będziesz chciał robić, nie każdy statek nadaje się do wszystkiego, a te które są wszechstronne mogą rozczarować swoimi osiągami bojowymi. Przeważnie myśliwce są idealne do walki ale wybierając jeden z nich niejako skazujemy się na ten typ rozgrywki, bo statki te nie posiadają ładowni itp.

Jeśli nie możesz się zdecydować dobrym rozwiązaniem jest kupić coś bazowego Aurora lub droższy 300i ewentualnie Avenger i w razie potrzeby to upgradować. Gdy doświadczenia w AC oraz PU, podsuną Ci docelowy model, spalisz pakiet ( opcja melt ), a za pozyskane w ten sposób kredyty ponownie kupisz docelowy pakiet zawierający to na czym aktualnie zakończyłeś poszukiwania.

Albo wersja pesymistyczna, skończy się jak w przypadku większości z nas, kupisz jeden a później drugi, trzeci itd...

Edytowane przez Tommy Rich

UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wszystko zależy od tego, ile masz do dyspozycji środków których utrata Cię nie zaboli - warto wychodzić zawsze z takiego założenia ;) 

Jeśli masz środki i wiesz, że nie będziesz chciał w grze się dogrindowywać konkretnego statku tylko mieć go "już" - wtedy kupujesz coś droższego.

Tak naprawdę wystarczy Ci podstawowy pakiet - taki jak w naszym sklepie / jaki będzie do zakupu podczas livestreamu. Aurorę możesz przerobić sobie na Mustanga. Wszystko będzie można osiągnąć w grze, mamy też więcej statków niż ludzi. W alpha wersji też będzie można się zalogować z kimś z orga, kto Ci udostępni swoją maszynkę do "polatania" (niech tylko coś zrobią żeby było łatwiej razem wejść na serwer). 

Ja tam zaczynałam z aurorką, skończyłam... Szkoda gadać.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja zaczynałem od Mustanga Omega, swego czasu był dostępny na allegro. Niestety moja wersja nie miała dostępu do SQ42 i trza było dokupić kolejny pakiet z Aurorą. I się zaczęło powolne inwestowanie. Później człowiek się naczytał o statkach z magicznymi literkami LTI i też chciał takie. I skończyło się na tym, że mam cztery sztuki i teraz żmudnie ciułam kasę ma maszyny docelowe. I choć sam jeszcze do końca nie wiem co w grze będę robił, to na pewno przyda się coś do handlu, jakiś myśliwiec do walki...


Nic mi w życiu tak nie wyszło jak włosy.

JAX0wAC1.jpg

Lepiej dobrze zjeść, niż podobać się byle komu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja zaczynałem od paczki z 300i, potem ulepszyłem ją do Avangera... potem do Freelancer, następnie do Super Horneta... potem do Redeemera, a na koniec nawet nie zorientowałem się że wydałem na grę powyżej 2k USD lol. :D

 

Wracając do sedna, na początek bierz co jest najtańsze, w tym wypadu zwykła paczka z aurorą trochę ciężko będzie Ci nią zarabiać (najlepsza metoda to klepać na około Vanduul Swarm) in-game walutę żeby wynajmować inne łajby i je testować/bawić się nimi. Jeżeli chcesz przyśpieszyć ten proces to każda paczka z czymś innym niż starter ship na pewno Ci w tym pomogą, ale jak @Nebthtet wspomniała można po prostu iść malutkimi kroczkami od zwykłej Aurory i ulepszać statek z paczki w razie potrzeby.:)

Bierz najtańszą paczkę która zawiera SC i SQ42 (kampania single-player), a potem już zobaczysz! :D

Edytowane przez Dastro

ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Aż stwierdzisz, że chyba jest z Tobą coś nie halo i podczas swojego przeszukiwania forum trafisz ma temat o anonimowych citizenoholikach, czego oczywiście serdecznie życzymy :)


Nic mi w życiu tak nie wyszło jak włosy.

JAX0wAC1.jpg

Lepiej dobrze zjeść, niż podobać się byle komu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi. Przeanalizuję wszystko sobie jeszcze. Jeśli ktoś się chce podzielić spostrzeżeniami to zapraszam do pisania w temacie dalej. Troszkę tam kasy mam, ale nie chcę od razu wszystkiego wydać. Skorzystałem sobie z ostatnich dni kiedy można było się pobawić za darmo i powiem szczerze, że najbardziej pasował mi Gladius (w takiej paczce jest dostępny https://robertsspaceindustries.com/pledge/Packages/Gladius), co o nim sądzicie? Mustang był #2, zaś Aurora najmniej mi się podobała, ale za to czytałem, że ma większe możliwości upgrade'u i jest dobra na początek zabawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Oznacz proszę odpowiednią opcją najlepszą wg Ciebie odpowiedź i temat do zamknięcia :)


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

noooo ja mam właśnie etap początkowy po zakupie 1 aurory iiiii ... juz poszedł pierwszy up ... jak to wszystko przeczytałem to już wiem co mnie czeka... w najbliższym czasie heheheh ale lepiej jak zona powie co miesiąc na co wydałeś 20 ojro niż NA CO WYDAŁEŚ 10 min. temu ... 300 OJRO ??!!! hehhehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Najbardziej optymalny jest  Freelancer jego modułowość (uniwersalność) w zapowiedziach, bardzo promuje jako najlepsza jednostka na początek.

No i dwie zalety - duża ładownia i duża siła rażenia (jak na filmiku z 2 piratami)- predysponuje go jako numer 1 na start - cena pakietu 153$.

Sam od tego zaczynałem dopóki   nie wkręciłem się w towarzystwo ACA z tego forum i jakoś nie wiem kiedy  stałem się kolejną osobą do leczenia.

Edytowane przez Drus4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

@Drus4 - to zależy. Lancer nie wlezie w małe JP. Póki co jest "średni" pod względem rozmiaru. Tym niemniej nie jest złym rozwiązaniem na start.

A w reklamie to nie byli piraci tylko milicja systemowa, obejrzyj filmik dokładnie. Ewidentnie szmuglował nielegalny towar, te cutlassy były też nieuzbrojone. Ten pilot to niezłe ziółko :P 


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:
       
      Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
       
    • Przez Candidate
      Możecie polecić jakieś dobre miejscówki do kopania Prospectorem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności