Skocz do zawartości
Dastro

Palenie godne kosmicznych obywateli, E-papieros.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, "pali" ktoś z Was E-papierosy? Chętnie powymieniał bym się doświadczeniami jeżeli chodzi o przebyty sprzęt, opinie na temat konkretnych marek,płynów itp.  :happy:


ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Palę, zerówki. Nie ma innych w moim kraju. Płaczę. Kupuję najmocniejsze zwykłe w sklepie, Szczęście. Potem coś mocniejszego, większe szczęście.

Edytowane przez St. Anger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W Islandii nie lubią aż tak bardzo e-palenia?  :ermm:

Edytowane przez Dratro

ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palę je odkąd zaczeli mnożyc zakazy palenia. Płyn 18 grejpfrut. Kupuję tyko bazę w 250mll butelkach i sam zaprawiam aromatem. E-palenie jest na tyle wygodne, że na pewno nie wrócę do tytoniu. Po za tym jakość i smak obecnych papierosów to dla mnie tragedia. Jeszcze jeden plus to to, że bebechy kompa przestały spływać smołą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tharsys, a na czym aktualnie śmigasz? Ja teraz bawię się Evikiem z dolną grzałką Vivi nova, i stwierdziłem ostatnio że górne grzałki są chyba lepsze, po prostu ciepły dymek to fajna sprawa. (no dobra, dolne są idealne do mentolu, a ja mentolu jakoś nie trawie), do tego testuje kolejny smak z HALO (amerykański liq) ich mieszanka coś na wzór Ry4, całkiem całkiem.


ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sprzęt zawsze składam z elementów, bateria 1100 -najlepsze co tam akurat mają, bez bajerów w rodzaju potencjometru, czy auto wyłącznika. Jako atomizera używam ostatnio przezroczystego dinksa z górną grzałką i dwoma knotami. Marki nie pamietam. Testowałem kilka, aż trafiłem  na solidną produkcję, teraz tylko kupuję grzałki w znajomym sklepiku - wiedzą co potrzebuje i nie muszę sobie głowy zwracać tym jak to się obecnie nazywa :)  Nie kupuję zestawów (poza pierwszym Volishem kilka lat temu), bo elementy się nierówno zużywają i gdy część pada to ją wymieniam na coś kompatybilnego i solidnego. Baza, która mi przypasowała to glikol propylenowy/gliceryna +nikotyna 3,6 mg/ml. Gotowców nie używam bo zmieszanie bazy z ulubionym aromatem to 30 sekund a cena około pięciokrotnie niższa.

Edytowane przez Tharsys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikotyna 3,6 mg/ml. 

 

Nie wiem czy ja bym dał rade na takich "lajtach" ;) , a co do samoróbek to święta prawda co piszesz, ja jadę na gotowcach z czystego lenistwa, no i musiałbym ściągać bazy + aromaty z Polski bo tutaj w Holandii troszkę trudniej znaleźć dobrego dostawcę do samoróbek (ale chyba w kocu zamówię sobie jakieś zaplecze). Co do twojego dinksa z 2 knotami, to przed wmontowaniem vivi jechałem na takim czymś, przeskoczyłem nawet z pro tanka na to 2 knotowe ustrojstwo, teraz zastanawiam się nad wytestowaniem wersji pro tanka 3, z tym pierścieniem do kontrolowania przelotu powietrza. :P


ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, Mini Vivi nova z dolną grzałką nie pobawiłem się długo, coile jakie miałem w zestawie szybko się zjarały, chociaż jak wspominałem było fajnie na początku, bardzo wyrazisty smak i normalna ilość pary, możliwe że traktowałem za wysokim napięciem z Evica bo zazwyczaj jadę na 3.8-4.2 V, ale z niższym po prostu nie mam tego "kopa". Więc zamówiłem zwykłą Vivi nova V2 którą teraz vapuje, to jest górna grzałka bez bajerów. zaliczam ją do standardów jeżeli chodzi o sznurkowce, idzie razem łeb w łeb z tą od Vision VT. Teraz już polecę na całego, następne w planie mam zmajstrować nowego całego moda pod mesh albo watę. Zobaczymy jak z tym będzie. :D 


ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Heh ciężko powiedzieć które badania można wziąć za rzetelne, oczywiście E-fajek nie jest w 100% zdrowy (najbardziej niebezpieczne co jest z e-paleniem to możliwość "przedawkowania" nikotyny i to jest fakt), i z tym się zgodzę, ale nie zapominajmy że paląc tradycyjne fajki na pewno masz gwarantowany smród, żółte zęby, "popsucie" naskórka, osłabienie paznokci i włosów oraz o kaszlu i osadzie na płucach nie wspomnę, wyliczać można jeszcze więcej. Paląc E-fajka przynajmniej tych widocznych problemów nie ma, jak z resztą? Trudno to stwierdzić, nie oszukujmy się też, bo lobby tytoniowe widzi że e-palenie coraz to efektywniej wypiera tradycyjne palenie więc te wszystkie badania mogą być sponsorowane własnie przez koncerny tytoniowe, dodane jest parę informacji które niekoniecznie oddają prawdziwą istotę rzeczy o e-paleniu (lub są w bardzo kiepski sposób opisane przez co można naginać dużą ilość wniosków) i w ostateczności mamy takie artykuły które próbują udowodnić że e-palenie jest tak samo szkodliwe lub gorsze niż tradycyjne.   

Edytowane przez Dratro

ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej w ogóle nie palić ;)


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to prawda.

 

Nigdy nie paliłem i nie zamierzam ale swego czasu intensywnie czytałem informacje na ten temat i nie da się ukryć że w porównaniu do tradycyjnych papierosów elektroniczne mają znacznie więcej zalet niż wad.

 

Udało mi się nawet namówić moja rodzicielkę na przejście, przez pierwszy tydzień było nieciekawie ale potem już bez problemów. Z czasem zaczęła zmniejszać ilość nikotyny aż doszła do liquidów w których nie było jej w ogóle. Paliła w ten sposób jeszcze dłuższy czas z nawyku wyrobionego przez większość życia aż któregoś dnia stwierdziła że i to nie jest jej już potrzebne.

 

Z tych dwóch powodów zawsze będę fanem e-papierosów mimo że sam ich nie używam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecę na volishu od 2 lat, różne smaki, różne wartości nikotyny.

Nie śmierdzę, mogę bez szkód palić/wapować w domu, w aucie.

Nie wdycham iluś tam tysięcy substancji trujących - wszystko super.

jest jednak jedno ALE - jestem bardziej uzależniony niż byłem - niekończąca się możliwość wapowania (efajka się nie "kończy") - spowodowała, że wapuję non stop, z przerwami max 30 min.... a nikotyna sama w sobie jest trucizną :(

i mam problem, bo siedząc przed kompem 2 godziny jestem w stanie 2 razy uzupełniać płyn w claromizerze... w każdym razie po 3 godzinach bez eciga zaczyna mi się wyłączać myślenie, a włączać rozdrażnienie - także jest lepiej, a jednak gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Dla problemu który opisałeś idealnym rozwiązaniem jest mod z "komputerem pokładowym" np: Evic (polecam). Masz możliwość zaprogramować sobie ilość wdechów które chcesz wykonać przez jakiś czas a przy przekroczeniu "limitów" będzie Cię o tym informował/blokował fajka. Do tego masz możliwość monitorowania swojego wapowania dzięki dodatkowemu programowi, możesz zrzucić całą historię wapowania na komputer i monitorować całe "palenie". Masz również inne rozwiązanie albo nawet i dwa, możesz zwiększyć moc płynu na taki, który bardziej Cię poturbuje i nie będziesz miał ochoty co chwilę sięgać po efajka albo zmniejsz dawkę nikotyny w płynie ( np poniżej 11) to przynajmniej nie będziesz truł się za bardzo nikotyną.

 

W moim przypadku jak mam ochotę na "dymka" wystarczy że raz wapnę i jadę dalej (ogólnie palę max 16, często mieszam smaki więc u mnie to wygląda że używam "papierosowego" smaku jako bazy czyli ta 16, i dodaje jakiś owoc, zazwyczaj jabłko i wiśnia 11stki). Dłuższe sesje mam przy kawie i jak siedzę przy komputerze. :P

 

No i na koniec, co mogę powiedzieć... Epalenie też wymaga samodyscypliny jeżeli chce się je traktować jako "alternatywne-zdrowsze palenie". ;)

Edytowane przez Dratro

ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobię nekro w tym topicu: http://www.the-aps.org/mm/hp/Audiences/Public-Press/2015/25.html

 

Poczytajcie sobie e-palacze bo tak jak się spodziewałam i ta forma nałogu szkodzi (co ciekawe nawet bez nikotyny).


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobię nekro w tym topicu: http://www.the-aps.org/mm/hp/Audiences/Public-Press/2015/25.html

 

Poczytajcie sobie e-palacze bo tak jak się spodziewałam i ta forma nałogu szkodzi (co ciekawe nawet bez nikotyny).

 

Co do tekstu, to wiadome ale według mnie jak coś szkodzi na poziomie molekularnym, to tak samo mogę powiedzieć że e-palenie jest trochę "gorsze" od wdychania powietrza przy ulicy. :P


ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niquitin, jadłem to świństwo przez ponad pół roku, aż stwierdziłem że już tego nie potrzbuję. Mi pomógł i po ponad 22 latach odstawiłem fajki i nie pale ponad trzy lata, a jarałem średnio paczkę do dwóch dziennie.

I tego Wam wszystkim życzę, bo żadne półśrodki nie pomogą.


Nic mi w życiu tak nie wyszło jak włosy.

JAX0wAC1.jpg

Lepiej dobrze zjeść, niż podobać się byle komu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności