Skocz do zawartości
Nebthtet

Planowane poradniki

Rekomendowane odpowiedzi

W tym poście będą umieszczane planowane poradniki - jeśli macie pomysł na jakiś konkretny dajcie proszę znać (nawet jeśli Wam się nie przyda, to komuś z mniejszym doświadczeniem na pewno). 


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno się znajdzie.

Dodam tylko że jeśli jakiś poradnik jest dłuższy to go trzeba ciąć na kawałki / poszczególne zagadnienia, bo od kilometrowych tekstów większość ludzi się odbije, np. w ankiecie prośby są o video.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wypełniłem " Chcesz by Star Citizen Polska było lepsze?  " i zawarłem tam dodatkowo swoje pomysły i przemyślenia na temat lokalizacji niektórych banerów w celu poprawienia przejrzystości strony głównej mam nadzieje, że udało mi się je logicznie uzasadnić ;) Czasami dobrze jest jak ktoś ma świeże spojrzenie na dany temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie ale nie wiem czy na tym etapie nie jest to "syzyfowa praca" związana z jakimś uporządkowaniem tych informacji ... ;)

Na dzień dzisiejszy oczywiście takie tematy jak "pierwsze kroki' , "co kupić aby zagrać" "słowniczek" mają sens ale już "jaki statek wybrać" "ekonomia i ..." to w świetle tego na jakim etapie jest SC nie wiem czy będą długo aktualne :D

Nie wiem jak Wy ale wydaje mi się, że na dzień dzisiejszy mamy raczej mniej lub bardziej zarysy zagadnień typu ekonomia, piractwo, transport, handel  - zwyczajnie coś tam CIG "popełni" aby napędzić sprzedaż jakiegoś statku :devil:

A tak pół żartem pół serio to nikt nie pisał, że ma być łatwo na dzień dobry a domysły, wodolejstwo to kwintesencja tego forum ... :) w końcu sami je tworzymy ...

Bez tego nie byłoby tym czym jest :tongue:

Z drugiej strony na np. tak trywialne zapytanie "co kupić ?" ma się gwarantowane kilka odpowiedzi do końca dnia ... :thumbsup:

Dziś gra jest na takim etapie jak jest i możemy jedynie w 90% spekulować lub wymieniać się informacjami przeczytanymi na reddicie, stronie CIG,  zasłyszanymi na AtV, RtV no i zapamiętanymi gdzieś tam w przeszłości w czasie obcowania z geniuszem :devil:CIG ... Wydaje mi się, że mimo jakiegoś tam planu na SC w CIG to nadal wszystko mniej lub bardziej ewoluuje.

Na encyklopedyczną wiedzę i gotowe rozwiązania dot. SC imho przyjdzie jeszcze Nam trochę chyba poczekać ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy system promowania postów / oznaczania najlepszej odpowiedzi - korzystajcie z tego ;)

Ale takie kompendium, gdy komuś uda się zebrać i pilnować aktualności info, na pewno przyda się na stronie.


tecon_ad.png

Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs,
and the Universe trying to produce bigger and better idiots.
...
So far, the Universe is winning.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO póki co jest tak jak napisał @Dako

Będą robione rzeczy które mają sens. Słowniczek - nie wiem, nikt tego nie będzie ogarniać (w sensie nie ma komu - jest cała masa innych rzeczy). Na stronie i forum akronimy się tłumaczą, jak czegoś brakuje to ślijcie mi PM i dołożę do bazy tu i tu.

@Jazz akurat na portalu to jest porządek, chaos usiłuje się wdzierać na forum. No chyba że masz inny pomysł na organizację istniejącego contentu na stronie - to opisz go proszę. Jeśli będzie bardziej sensowny niż istniejący to się przewali content.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @Dako oraz @Nebthtet, za mało jeszcze wiemy o mechanice gotowej gry żeby już teraz pisać bardzo konkretne poradniki. W aktualnym etapie w jakim znajduje się gra, była by to przysłowiowa sztuka dla sztuki, a rozwiązania zmieniające się z wersji na wersję wymagały by niekończącej się aktualizacji.

Wydawało by się, że rzeczy podstawowe jak wybór statku czy pierwsze kroki w tym co mamy do dyspozycji w SC można by ładnie i bezproblemowo opisać ale to tylko pozory. Sam wybór statku w głównej mierze uzależniony jest od spekulacji dotyczących jego przeznaczenia oraz zasobności portfela, dziś jest tak, a jutro rzeczywistość się zmienia ( np jednostka miary w statkach handlowych itp ),  i to co było godne polecenia przestało takim być. 

Idealnym przykładem bicia piany ( choć i tak w tamtym czasie ogromnie przydatnym ), może być poradnik @Dastro opisujący dla początkujących UI w czasie rozgrywki w Arena Commander, świetna robota, konkretne i pomocne, na pewno sporo osób skorzystało, ale teraz stał się nieaktualny i robienie nowego też nie ma sensu za pół roku wszystko znów będzie inaczej. 


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma odpowiednie dane i wiedze aby edytować pliki "...\Cloud Imperium Games\StarCitizen\Public\USER\User_inventory.xml" oraz "...\Cloud Imperium Games\StarCitizen\Public\USER\Database\db_User.xml" tak aby można było po testować różne oddane już jednostki?

Znalazłem dwa nieaktualne tematy o zbliżonej tematyce pierwsza linka druga linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Podmiana jednej jednostki na drugą w pliku inventory, skutkuje tylko możliwością obejrzenia innego virtualnego statku w hangarze, z tego co wiem nie dawało to efektu w przypadku uruchomienia Arena Commander. Pewnie dane są zapisane na serwerze i żeby sobie taką fałszywką polatać trzeba by czegoś więcej niż modyfikacja lokalnych plików. No chyba że coś się w tej materii zmieniło i ja o tym nie wiem ;) 


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Czyli pozostaje kraść czyjeś jednostki w Uniwersum :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w AC 2.0 widziałem Conni... Cały mój team się na nią rzucił i wytrzymała o dziwo więcej hitów niż Universe.. Po tym jak eksplodowała już się nie pojawiła :(


Zapraszam do wspólnego grania (Discord):

DISCORD.GG

Check out the LYNX CORP community on Discord - hang out with 185 other members and enjoy free voice and text chat.

Zapraszam do wspólnego grania (Guilded):

https://www.guilded.gg/i/bEzq3q6p

 

Jeżeli na start w grze chcesz dostać dodatkowe 5000 UEC (5$) skorzystaj z mojego "Refferal Code"  podczas rejestracji (wystarczy kliknąć w link->)STAR-4NYK-GPNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:
       
      Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
       
    • Przez Candidate
      Możecie polecić jakieś dobre miejscówki do kopania Prospectorem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności