Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuje kupić monitor 29" o proporcjach 21:9 interesuje mnie wasza opinia o tym na co powinienem zwrócić szczególną uwagę przy jego doborze. Na uwadze mam LG 29UB67-B (planuję wydać do 1500zł) zalezy mi na pivocie i tej rozdzielczości. O innych rzeczach chciałbym właśnie podyskutować i poznać waszą obiektywną opinię.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj dyskutowaliśmy o tym

"Kup Pan ceg... monitor!", czyli sztuka wyboru

Kilka różnych UW się pojawiło w propozycjach ;)


tecon_ad.png

Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs,
and the Universe trying to produce bigger and better idiots.
...
So far, the Universe is winning.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem tamten post i muszę powiedzieć że przekonał mnie do zakupu 21:9 z 29" ale nie wyjaśnił jakie są odczucia w związku z dużym kontrastem czy rodzajem i mocą podświetlenia. Interesują mnie nie tyle specyfikacje (bo każdy lubi co innego) tylko o odczucia w graniu, pracy itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczucia - ja nie narzekam na swój. Wiadomo, idealny nie jest, ale rzadko kiedy się dostrzega jakieś nierównomierności. Co do kontrastów - a w czym się uw różni od zwykłych? To nie antyczny typ TN-ki żebyś miał już na brzegach zniekształcenia kolorów bo patrzysz pod kątem.

Ogólnie super sprawa, w grach też - masz duże pole widzenia bez bezela pośrodku co było bolączką grania na dwóch monitorach przy dualu. A potrzebuje mniej realnej mocy niż dual czy monitor 4K - dla mnie win-win. O tym, że gros gier nie wspiera grania dual i trzeba dziwaczyć dodawać chyba nie trzeba. Z ultrawide czasem też bywają problemy, ale znacznie rzadziej.

Do pracy też super sprawa bo sporo więcej włazi na ekran. Jak by mi nie padł drugi monitor to dalej bym pracowała na dwóch, ale z UW posiadanie pojedynczego już nie doskwiera.

BTW - odnośnie pivota - dopilnuj czy ma odpowiednią nogę / mocowanie. Bo jak będzie za niska to nie bardzo skorzystasz :) 

Odnośnie modelu który Cię interesuje - sprawdź jaki to typ matrycy IPS.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IPS IPSowi nierówny. Przeczytaj to: https://en.wikipedia.org/wiki/IPS_panel. Musiałbyś poszukać jaki konkretnie typ ma interesujący Cię model - prawie na pewno to AH-IPS, ale warto sprawdzić.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to też napiszę 2 słowa po kilku miesiącach użytkowania...

  1. Pięknie!
  2. Mało!

Były 2, nie? :P Kompa mam tylko do grania (ew filmów) i sprawdza się świetnie. Monitor mam dość daleko od 'głowy', domyślnie literki trochę małe w Windowsie

Do rozmiaru przyzwyczaiłem się szybko, teraz by kolejny monitor się przydał, ale w tej miejscówce nie mam gdzie postawić :P


tecon_ad.png

Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs,
and the Universe trying to produce bigger and better idiots.
...
So far, the Universe is winning.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież na podlinkowanym przeze mnie wpisie na wiki masz opisane wszystko :) 


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jest na naszym forum trochę fachowców i użytkowników 21:9 to i ja "z pewną nieśmiałością" zapytam

Co sądzicie o czymś takim ?

LG 34UM57-P http://www.x-kom.pl/p/266416-monitor-lcd-led-34-lg-34um57-p-czarny.html

Chcę zamienić moje 24 calowe 16:10

Zwykle siedzę ok 80-90 cm od ekranu. Trochę martwi mnie wielkość plamki 0,312 mm

Atutem jest (poza parametrami):

 

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Berecik26 napisał:

34" to jakby usiąść w pierwszym rzędzie w kinie ;)

No niby tak

Ale w takim ED, SC lub jakimś simracing to chyba warto bo (mimo TrackIR-a) liczę na wrażenie jak w rzeczywistym kokpicie statku/samochodu  :)

To tylko "troszkę" większe od tego co posiadam ;)

24 inch 16x10 display vs 34 inch 21x9 display

Zresztą dzięki temu pozbędę się drugiego monitora ...

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Berecik26 napisał:

34" to jakby usiąść w pierwszym rzędzie w kinie ;)

mam taki od dłuższego czasu i powiem, że nie jest tak strasznie jak się wydawało, wszystko za sprawa innych proporcji,  fakt że przesiadłem się na niego z 3x24" Full HD tylko poprawił komfort zabawy. W temacie dotyczącym zasilaczy, w ostatnich postach jest kilka moich filmików które pokazują jak w SC widać perspektywę kokpitu. 

Zapomniałem dodać że te 34" zazwyczaj mają rozdzielczość QHD czyli w tym przypadku 3440x1440

Edytowane przez Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nexus dzięki za odpowiedź

Ten LG ma 2560 x 1080 i stąd z jednej strony moje wątpliwości co do wielkości plamki a z drugiej ulga dla mojej karty graficznej ... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Nexus napisał:

Zapomniałem dodać że te 34" zazwyczaj mają rozdzielczość QHD czyli w tym przypadku 3440x1440

Te z QHD 34" nie schodzą poniżej 3k pln... Dlatego propozycja od Dako ma dobrą cenę bo rozdzielczość niższa. Też muszę nad nim pomyśleć, bo mikołaj już niedługo wciśnie swoje grube dupsko do mojego komina :D 

 


sygn2.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zaraz z tą cena to fakt, najtańszy chyba jest albo był ACER za 2999 :-(

@Dako karta nie powinna się zbytnio przemęczać no, a jeśli znajdziesz gdzieś dodatkowa moc zawsze możesz użyć ustawień grafiki takich jak DSR i odpalić na nim QHD 

 

Tu jak ktoś ciekawy zastosowanie technologii DSR Nvidia i zmiana rozdzielczości z QHD na 4k w War Thunder i CS GO, no w sumie to bardziej 5K

Oczywiście identycznie można zrobić z  2560 x 1080 na 3440 x 1440

Edytowane przez Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwa bestia, jeśli nie przeszkadza ci "Claimed response time - 14ms" to wybór jak najbardziej słuszny. Tu masz krótkie podsumowanie tego cudeńka:

http://www.expertreviews.co.uk/accessories/pc-monitors/1402969/lg-34um67-with-freesync-review

Edytowane przez Heem

STAR-QVKG-B3F6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Heem To nie są te same monitory, Twój to 34um67 a ten od Dako 34um57. Różnią się kilkoma aspektami.

 


sygn2.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Candidate
      Możecie polecić jakieś dobre miejscówki do kopania Prospectorem?
    • Przez krms82
      Hej hej otoz po przeinstalowaniu gry z hdd na ssd w trybie universe zamiast wyboru kilku lokacji starowych mam tylko jedna stanton system. Cos robie nie tak ?
    • Przez krms82
      Witajcie otoz dotarłem do hangaru, akurat gra przydziela mi hangar 3 … wchodzę do statku mogę sobie polatac po hangarze ale jak do licha wylecieć w kosmos? 
    • Przez krms82
      Hej hej otoz kupiłem star citizen w nadzieji ze teraz to będzie a tu klops wymagania spełniam mam ryzen 5 2600 i gtx 1080 oraz 16gb 3000Mhz a już na start gdy odpalam tryb universe gdy bohater budzi się w lozku mam 9 fps jak już się przeklatkuje animacja wstawania mam około 15-19 fps. cos ze mna nie tak czy to ta gra tak ma? da się cos z tym zrobić?
    • Przez Imn0
      Witam,
      Po ostatniej aktualizacji launchera mam problem. Mianowicie nieustanie odtwarza się dziwny dźwięk. Sam dźwięk by mi nie przeszkadzał, ale po wpisaniu danych do logowania pokazuje się napis connecting, na filmie wpisałem jakieś losowe znaki, w przypadku prawidłowych danych jest tak samo, który to nie znika. Po przeinstalowaniu gry nic się nie zmieniło. Liczę na szybką pomoc.

       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności