Skocz do zawartości
  • 0
shadow105

Problem z aktualizacją, pobraniem gry.

Pytanie

Witam.

Od dłuższego czasu mam problem z pobraniem gry, po uruchomieniu launchera, patchera pobieranie trwa od kilku sekund do kilku minut po czym zwalnia i tak aż do 0...

Przeglądałem fora, próbowałem uruchomienia jako administrator, wyłączałem antywirusa itd niestety bez efektu... Najdłużej pobierał przez ok 30min do godziny gdzie udało mi się pobrać 1 GB.

Mój system to windows 7 home premium 64bit, internet do 10mb (realna prędkość pobierania 2,2mb/s) łącze się za pomocą routera przez wi-fi, antywirus to eset smart security 8.

Próbowałem też w ustawieniach ograniczyć prędkość pobierania do 1,6mb/s a nawet do 800kb/s i dalej bez efektu. Launcher sprawiał wrażenie jak by nie reagował na polecenia bo niejednokrotnie przekraczał wskazane wartości, weryfikacja plików również nie pomaga...

Jeszcze co mógłbym dodać podczas działania launchera/patchera programy które korzystają z internetu (przeglądarka itp) jak by traciły połączenie, wygląda to trochę tak jak by star citizen ciągną wszystkie zasoby internetu tylko jest małe ale.... W domu są 2 laptopy i na tym drugim internet działa bez problemu, próbowałem ściągnąć na drugiego laptopa i niestety to samo z tym wyjątkiem że programy internetowe działały bez problemu...

Podsumowując zgłupiałem i nie mam zielonego pojęcia o co w tym biega, dlatego też chciałbym prosić was o pomoc w tej sprawie jeśli to możliwe...

Pozdrawiam

Edytowane przez shadow105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@Nebthtet Miecio wpieprza licznik postów, a pan Grammar co robi? :P 


Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Użytkowników, użytkowników.


tecon_ad.png

Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs,
and the Universe trying to produce bigger and better idiots.
...
So far, the Universe is winning.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Również tego nie znalazłem, a wyłączenie SPI firewall nie pomogło.

 

Trochę szukałem po internecie i znalazłem praktycznie taki sam problem: www.wififorum.pl

Co prawda temat z przed paru ładnych lat, ale spróbować by chyba nie zaszkodziło. Tylko że jest tam mowa o przekierowaniu portów FTP bez żadnych konkretów co i jak to zrobić a ja w tej tematyce to raczej zielony jestem :confused: Byłbym wdzięczny jeśli ktoś by mi wytłumaczył łopatologicznie jak to ugryźć... W razie potrzeby mogę przesłać screeny jak to wygląda.

Edytowane przez shadow105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No to czas na podsumowanie :thumbsup:

Bardzo ci dziękuję @Quelen za obszerny opis, chociaż żebym to w pełni zrozumiał musiał bym jeszcze przeczytać z 20 razy :D . Generalnie udało się przekierować porty FTP co było tak proste że aż mi głupio:P i rzeczywiście rozwiązało to problem, tzn w pewnym sensie. Po pobraniu ok 2GB router zaczął szaleć (spadek prędkości itp.) aż do resetowania połączenia WIFI, prędkość pobierania sięgała maks 1,7mb/s im dłużej pobierał tym wahania były większe.

Podłączyłem router przez kabel, tam prędkość już wynosiła 7-7,5bm/s ale po stosunkowo niedługim czasie również połączenie traciło stabilność... Ograniczenie prędkości pobierania też nie dało rezultatów... Wszystko wskazuje na to że router nadaje się do wymiany, w końcu 7 lat na takie urządzenie to chyba wystarczająco :tongue:

 

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i wesołych świąt :smile:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Gwoli dodatkowych informacji to jest zgłoszone na issue council i pewnie kiedyś naprawią.

https://robertsspaceindustries.com/community/issue-council/game-launcher/LNCHR-165-Launcher_P2P__-_Very_high_number_of_sessions_


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:
       
      Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
       
    • Przez Candidate
      Możecie polecić jakieś dobre miejscówki do kopania Prospectorem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności