Skocz do zawartości
centurionix

Czy Star Citizen to piramida finansowa a Chris Roberts to zbrodniarz wojenny?

Rekomendowane odpowiedzi

Piramida finansowa? Nie uczyli Cię, żeby nie używać zwrotów, których się nie rozumie? :P

 


sygn2.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o edycję pierwszego postu i rozwinięcie tezy. W przeciwnym razie temat zostanie zamknięty (dyskusja - jasne, trollingu tu uprawiać się nie będzie).


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@centurionix to ty jeszcze żyjesz?!

Co do pytań - oczywiście, żejest zbrodniarzem wojennym, zmasakrował Smart'a w "wojnie", którą tamten wywołał.

Piramida finansowa trochę inaczej działa.

 

 

 

Nie ma to jak odrobina świeżego trolla.


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Amb3r napisał:

@centurionix to ty jeszcze żyjesz?!

Co do pytań - oczywiście, żejest zbrodniarzem wojennym, zmasakrował Smart'a w "wojnie", którą tamten wywołał.

Piramida finansowa trochę inaczej działa.

 

 

 

Nie ma to jak odrobina świeżego trolla.

Dopóki FPS module nie wyjdzie to nie interesuję się zbytnio SC. 

Miło widzieć że dalej zgarniam dużo negatywnych repek, czuję się bardzo doceniony :) 

 

Co do zbrodni Chrisa Robertsa to chodziło mi raczej o ostatnie głośne wymordowanie setek graczy Star Citizena na spotkaniu z fanami czy też uczestnictwo w aferze SKOK-ów (CR był tam główną szychą i rozdawał wszystkie karty), nie wspominając już o finansowaniu groźnego mafioza i gangstera  Jimmiego "Whiteya" Bulgera wzmian za dziką satysfakcję z popełnianych przez niego przestępstw. 

Edytowane przez centurionix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Derek Smart tego właśnie chciał. Jego zarzuty nie mają podstaw, brak faktów, dowodów czy przekonywujących świadectw jakichś machlojek. jednakze rozsiał dostatecznie dużo półprawd zmieszanych z źle zinterpretowanymi faktami że ludzie mają teraz wątpliwości.

Citizeni wykorzystują refreal Code żeby zwerbowac kolejnych frajerów do zarejestrowania i kupienia paczuszki, sami dostając za to profity, czy nie tak własnie działa piramida finansowa? Kasa idzie z samego dołu coraz wyzej do góry i najwiecej tracą ci na samym dole. Chyba że to poprostu niewinne narzędzie rekrutujace do MMO jak w wielu innych grach?

Tak samo daty przesunięć, Derek Smart wytyka ze gra miała byc skończona w całości już lata temu, a Chris Roberts przesuwa datę premiery coraz to dalej i dalej żeby zgarnac coraz więcej słodkiego szmalcu nie dając z siebie prawie nic. Star Marine? jeszcza za miesąc, tym razem naprawdę! Alpha 2.0? SOON™! Squadron 42? już kończymy, już kończymy! A widzieliśmy tylko przemowę pana Oldmana, żadnej misji. Dodody są OCZYWISTE, prawda? Zapomina tylko o drobiazgach, takich jak to że od poczatku zbiórki gra niesamowicie się rozrosła, dawne daty są nieadekwatne jako ze dodano mnóstwo contentu co zostało wyszególnione w Streach Goals. Nowy content ów dostajemy rzadko i mało dlatego przeciez że wiele z technologii potrzebnej do zrealizowani celów nie istnieje i trzeba zbudować ją od podstawa Chris Roberts nie lubi odwalać fuszerki, a nie stoi nad nim żadna garniturowana rada nadzworcza zmuszajaca do wypuszczenia zabugowanych ledwo działajacyh wersji pre-alpha. Cierpliwie wiec czekamy.

Czy Star Citizen jest piramidą finansową? na pewno nie, inwestucja jest zbyt duża jak na zwykły front.

Czy STAR Citizen jest projektem który rozrósł się ponad miarę i skończy mu się paliwo zanim dotoczy się do mety? Być może. Wiemy bardzo mało na temat wewnętrznych finansów CIG, mieli ~90 milionów zielonych, jedni mówia ze to za mało, inni że za dużo. Chris Roberts wspominał kiedyś o zewnętrznych inwestorach, sprzedawał też zewnętrznym firmom technologię opracowaną na potrzeby SC, czy mówi prawdę czy tylko gra na czas wie tylko on. Ja jednak wybieram oodać mu swoje zaufanie, nie tylko dlatego ze SC to gra którą zaqwsze chciałem zobaczyć, ale też dlatego że pracuje tam wielu rozsądnych ludzi którzy zdają się wiedziec co robią i nie wydaje mi się zeby trwonili pieniędzy jak wiele kickstarterowych projektów przed i po nimi. Wierzę że Chris Roberts chcę stworzyć tą grę tak mocno jak my chcemy ją od niego dostać i ta pasja mnie przekonuje.

Jeżeli juz o cos się martwię, to ile CiG zarobi na SC po jego premierze, skoro zainteresowani już nakupili co chcieli a zyski ida na rozwój :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, na początku baza graczy którzy już teraz wspomogli projekt będzie większa częścią populacji SC, to przełoży się nie tylko na ekonomię wewnątrz gry, ale i na potencjalne zyski ze sprzedaży usług czy przedmiotów (zarówno do gry jak i samej gry). CR nie może zbyt długo czekać z premierą, bo żadne emocje nie są wieczne i hype na SC z czasem też zacznie spadać, coraz więcej ludzi zacznie mieć wątpliwości. Jak SC będzie tym na co wszyscy liczymy, gra będzie się sprzedawać jak świeże bułeczki i nie będzie problemów z utrzymaniem serwerów. Oczywiście będą liczne rozszerzenia które dodatkowo zasilą budżet CRI, obawy o finansowanie po premierze są raczej bezpodstawne. To nie jakaś budżetowa gra typu F2P, gdzie głównym zyskiem miały by być mikrotransakcje ;-)

Niecierpliwość niestety jest nieodłączną częścią każdego gracza, nie wiem jak inni ale ja lubię otwierać prezenty odrazu jak je dostane, a tutaj mamy sytuację typu "mam dla Ciebie prezent, ale jeszcze nie mogę Ci go dać". Ludzie nie mają co robić, niecierpliwią się i szukają dziury w całym.

Najgorsi są Ci podżegacze, sami nie mają żadnych konkretów i sieją zamieszanie bazując na plotkach i domysłach. Dzieciaki to jedno, ale tutaj mamy do czynienia z milionami dolarów zainwestowanych przez dorosłych ludzi i takie zamieszanie jest tym bardziej niebezpieczne. Zła reputacja może zaszkodzić projektowi o wiele bardziej niż chwilowy brak funduszy... 

Ja czekałem z decyzją czy faktycznie się w to mieszać ponad rok, odkąd się dowiedziałem że SC to gra na którą czekałem. Teraz kiedy już zainwestowslem i jestem na bieżąco, nie mam wątpliwości. CR wie co robi, ma gro ludzi za sobą którzy go wspierają i ekipa CRI rośnie z miesiąca na miesiąc. Oczywiście jak w każdej firmie i tutaj są rotacje w kadrach, niestety po części byli pracownicy są również odpowiedzialni za cześć tego zamieszania (nie wiem czy to chęć odgryzienia się czy po prostu jakiś typ paranoi, która mogła się zrodzić z nie pewnego jutra całego projektu). 

I na tym zakończę wypowiedź... temat rzeka, zawsze się znajdzie ktoś kto zaczyna mieć wątpliwości po "ciekawej" lekturze ;-)


59973c1720a50_Gotowa(poobrbce).png.e3324d3f0cf88a107e142b90ab2a93b0.png

||CASE: TT CORE X9 || MOBO: ASUS X99-A II || CPU: I7-6800k@4.2GHz || GPU: EVGA 3080FTW3 ULTRA || RAM: G.SKILL TRIDENT Z 64GB@3000MHz||
||SSD: SAMSUNG EVO-850 500GB, NVME CORSAIR MP600 1TB || HDD: 2X TOSHIBA 2TB || PSU: EVGA SUPERNOVA 1000W P2 || LCS: 2xHWL BLACK ICE SR2 480 & LAING D5||

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszce swoją teorię że wielu z tych podrzegaczy nie tylko nie wierzy żeby panu Robertsowi się udało, ale bezpośrednio tego nie chce. Star citizen jest niesamowicie ambitnym projektem który wiele rzeczy robi w mocno rozbudowany sposób uważany za niemożliwy (a już na pewno nieopłacalny)

Co się stanie z ludzmi takimi jak Derek Smart który wielokrotnie próbował osiągnąć to samo co Roberts i poniósł sromotną klęskę, kiedy nagle się okaże że nie tylko da się to zrobić, ale i da się to zrobić dobrze i nie wysysając z klienta ostatniej złotówki? 

Broń Boże żeby nagle gracze mieli wyższe wymagania wzgledem innych produkcji, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli iść już w totalnie spiskowe teorie można wysnuć takową: to duzi wydawcy napuścili DS na Chrisa bojąc się właśnie wzrostu wymagań graczy i końca bonanzy w postaci tłuczenia co rok sequeli z ciut zmienioną grafiką ;)


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minutes ago, Nebthtet said:

Jeśli iść już w totalnie spiskowe teorie można wysnuć takową: to duzi wydawcy napuścili DS na Chrisa bojąc się właśnie wzrostu wymagań graczy i końca bonanzy w postaci tłuczenia co rok sequeli z ciut zmienioną grafiką ;)

Tak jest! Dużych wydawcówn z kolei,  napiścili Illuminaci którzy nie chcą żeby wyszla na jaw ich współpraca z prawdziwymi Vanduulami :D

A tak na serio, czytalem wywiad z Derekiem Smartem z którego wynika że Chris Roberts jest jego wieloletnim rywalem, obaj w zasadzie starają się zrobic taki sam, wielki idealny space sim wszystkiego. Wiele lat temu 3000 A.D. od pana Smarta poległo w konkurencji z Wing Commanderem, a teraz Star Cirtizen robi to czego próbował dokonać z Line of Defense. 

Myslę że własnie ta cokolwiek smutna historia niespelnionych ambicji i druzgocących porażek stawiajacych go w cieniu Chrisa jest powodem tych ataków.

Link do wywiadu dla ciekawych:
http://www.polygon.com/2012/11/14/3553620/the-redemption-of-derek-smart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, NighthawkPL napisał:

Myslę że własnie ta cokolwiek smutna historia niespelnionych ambicji i druzgocących porażek stawiajacych go w cieniu Chrisa jest powodem tych ataków.

Poczekaj, tylko wezmę kredki i narysuje jakiś portret. A potem zaskarżę Leonarda Da Vinci za Damę z gronostajem, bo przez niego moje dzieło się nie sprzedaje :D 


tecon_ad.png

Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs,
and the Universe trying to produce bigger and better idiots.
...
So far, the Universe is winning.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówie bynajmniej że to uzasadnione, po prostu że rozumiem że człowiek który ma wizję, i daje z siebie wszystko (co okazuje się wcale nie wiele) łatwo moze stać się pełen zawiści i jadu kiedy, ot tak sobie przyjdzie ktos inny i bez widocznego wysiłku machnie arcydzieło ktorego on nie potrafił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi DS nie szkoda, to on założył w 1996 że takiej gry zrobić się nie da. I na tej podstawie atakuje SC.

Żeby on jeszcze zrobił cokolwiek co wpisało się w kanon, to już naprawdę wolę Molyneuxa, który przynajmniej stworzył coś o czym słyszałem. Derek nie zrobił nic. Przynajmniej nic o czym ja bym w mojej kilkunastoletniej historii gracza słyszał. Widać było dość lepszych tytułów ;) 


tecon_ad.png

Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs,
and the Universe trying to produce bigger and better idiots.
...
So far, the Universe is winning.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja o Battlecruiserze słyszałam. Jarałam się na tę grę. A później wyszło co wyszło (:poop: :poop: :poop: :poop: :poop:) i mam do niego o to żal. Tyle że nim nie zaczął kręcić gównoburzy odnośnie SC to nie skojarzyłam że to on stał za tym projektem.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co by napisał jak poprosisz o refund.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie coś takiego: 私は理解していないごめん ;)


59973c1720a50_Gotowa(poobrbce).png.e3324d3f0cf88a107e142b90ab2a93b0.png

||CASE: TT CORE X9 || MOBO: ASUS X99-A II || CPU: I7-6800k@4.2GHz || GPU: EVGA 3080FTW3 ULTRA || RAM: G.SKILL TRIDENT Z 64GB@3000MHz||
||SSD: SAMSUNG EVO-850 500GB, NVME CORSAIR MP600 1TB || HDD: 2X TOSHIBA 2TB || PSU: EVGA SUPERNOVA 1000W P2 || LCS: 2xHWL BLACK ICE SR2 480 & LAING D5||

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
24 minuty temu, Xeroeth napisał:

私は理解していないごめん

彼は非常によく理解して

 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbrodnia jak nic! CR to iluminatii !!!!

 @centurionix, jak już chcesz poruszać jakiś skandal związany z SC to przynajmniej wyjdź z czymś nowym, np: o rzekomych połączeniach między Erinem Robertsem i Szwedzką mafią (gdzieś trafiłem kiedyś na takie cuś na reddit). :D

 

Albo zlokalizuj gdzie CR pierze brudną kasę z naszych dotacji na swoje prywatę konto bankowe! Tylko nie cackaj się jak DS i nie przytaczaj "rzekomych" doniesień tylko dawaj solidne fakty. :D

 

Ubaw po pachy! :D

7 godzin temu, Nebthtet napisał:

Jeśli iść już w totalnie spiskowe teorie można wysnuć takową: to duzi wydawcy napuścili DS na Chrisa bojąc się właśnie wzrostu wymagań graczy i końca bonanzy w postaci tłuczenia co rok sequeli z ciut zmienioną grafiką ;)

 Oj nie strasz lub nie kracz, bo zaczyna mi się przypominać nagonka lobby tytoniowego kiedy to elektroniczne papierosy wyszły na rynek i zaczęły być bardzo popularne. Lobbiści zaczęli opłacać swoich "naukowców" i pisali takie bzdury o szkodliwości e-palenia (oczywiście jest, ale nie AŻ tak jak zwykłe analogowe) że człowiek z pewnym zapleczem intelektu i talentem dedukcji miał z czego się śmiać na zapas przez jakieś pół roku, ale osoba postronna automatycznie traciła chęć na e-palenie po takich artykułach. :D

34 minuty temu, Dmger napisał:

彼は非常によく理解して

 :)

カーリーは、カーリーは、食べて、お金を与えないように、と言います!:D

Edytowane przez Dastro

ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, Dastro napisał:

カーリーは、カーリーは、食べて、お金を与えないように、と言います

Kręcone, kędzierzawy jest, aby je tak, aby nie dać pieniędzy i nazywa ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dmger napisał:

Kręcone, kędzierzawy jest, aby je tak, aby nie dać pieniędzy i nazywa ? :D

lol. :D Miało być coś innego, ale powiedzmy że też pasuje. ;)

Edytowane przez Dastro

ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam wystarczyła tylko jedna sytuacja żeby sobie mocno ugruntować zdania o Dereku Smart, a mianowicie jego mina na własnym streamie, podczas gdy CIG prezentował AC 2.0 ! Po prostu epickie, gościa zamurowało !  W dodatku ta wiekopomna cisza która nastąpiła w ustach kogoś komu od jakiegoś czasu na myśl o Star Citizenie, uata się wręcz nie zamykały - bezcenne!

Co Chrisa Robertsa, to nie ma wątpliwości, ten facet robi grę w taki sposób aby była jak najlepsza. Od dawna wiadomo, że Chris ( sam o tym wiele razy mówił ), realizuje nie tylko swoje wizje ale także marzenia, więc możemy być pewni że opóźnienia są z dbałości o każdy detal. a nie o targanie kasy na konto na Kajmanach. Niestety jak wiele projektów AAA, także i ten wpadł w pułapkę własnego sukcesu, nowe punkty rozciągnięcia, tak liczne że nikt by się tego nie spodziewał zrobiły z tego epickiego potworka. Jeśli ktoś liczył ze od tak sobie zabije królowe mrówek, to niestety będzie musiał się zmierzyć z Antharasem :D 

Edytowane przez Tommy Rich

UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyyy co to jest punkt rozciągnięcia? 

LD2fbIF7_400x400.jpeg

 


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tommy Rich Widzę, że mamy tu zagorzałego fana Lineage 2.

@Nebthtet chyba chodziło mu o stretch goals. :D

PS, wolę Valakasa :)


Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności