Skocz do zawartości
Amb3r

Offtop z tematu allegrowe okazje - aukcja z refkodem

Rekomendowane odpowiedzi

Patrzcie jaką "okazję" znalazłem!

Ehh, że są tacy ludzie... Ma już reporta ode mnie.


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten sam "biznesmen" co swego czasu oferował na allegro rzeczy ze sklepu dla subskrybentów za 200-300% ich ceny ...

ps.

U Nas taką pomoc którą On "oferuje" każdy zainteresowany ma za darmo ...  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_tongue.gif">

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie ...

Ciekawe kto to ?

Może się ujawni ?

Bo jak będę złośliwy  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_devil.gif">

To wylicytuję i chętnie dowiem się czegoś nowego na temat SC ...

Imho trochę to słabo no ale jeśli są klienci, to cóż ...

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Na forum zarejestrowac  moze sie kazdy, gorzej jesli reprezentuje AD  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_huh.gif">

Edytowane przez Nevarion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dmger ujawnij gagatka  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_tongue.png">


sygn2.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

No i aukcja zdjęta przez Aledrogo, jak to czytasz kolego to nie rób już takich rzeczy więcej. Wolimy żeby zasada "nie dymania się nawzajem wewnątrz Polskiego community" została tak jak jest.

Edytowane przez Dastro

ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Typ za 5zł dawał kod z CitConu i swojego refferala...


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby ktoś dał się na to naciągnąć, ale sam fakt że próbował ... no cóż, najlżejszym określeniem było by "obrzydza mnie". Nie znoszę naciągaczy xD


59973c1720a50_Gotowa(poobrbce).png.e3324d3f0cf88a107e142b90ab2a93b0.png

||CASE: TT CORE X9 || MOBO: ASUS X99-A II || CPU: I7-6800k@4.2GHz || GPU: EVGA 3080FTW3 ULTRA || RAM: G.SKILL TRIDENT Z 64GB@3000MHz||
||SSD: SAMSUNG EVO-850 500GB, NVME CORSAIR MP600 1TB || HDD: 2X TOSHIBA 2TB || PSU: EVGA SUPERNOVA 1000W P2 || LCS: 2xHWL BLACK ICE SR2 480 & LAING D5||

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to nie koniec tu kolejna jego aukcja

To samo ale już za 20,00 pln (bo w pakiecie dostaje się niby gratis coś ze sklepu dla subskrybentów)  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_tongue.gif">

http://allegro.pl/star-citizen-5000uec-gratis-na-dobry-poczatek-i5738637423.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz, zanim będzie lincz...

czytam i tak się zastanawiam nad tą ofertą, jeśli koleś w aukcji podaje wszystkie dane to nikt za nic nie musi płacić.

Czy to nie jest podobna aukcja jakich wiele na Allegro za 1zł, na których  nie potrzeba nic kupować, a masz jedynie kontakt do klienta a oferta działa jak zwykła tablica reklamowa.

Tu zamiast danych kontaktowych ktoś podał sposób utworzenia konta. 

 

 

 

hmmm no i kolejna zagwozdka

inna aukcja tego samego sprzedającego: http://allegro.pl/star-citizen-statek-hull-a-lub-avenger-lti-i5725218732.html

Jeżeli ktoś kupił Hull-A z LTI to musiał już zapłacić za niego z VAT-em czyli nie 60 a 73,8$ to jakieś 274 zł.

Biorąc pod uwagę, że statek w tej wersji nie jest dostępny i że można go zamienić na każdy inny droższy dziedzicząc LTI to wydaje mi się, że oferta jest opłacalna i to bardzo.

P.S. Sprawdziłem e-bay i faktycznie tam zaczyna się ta wersja od 373zł a kończy na 485zł czyli nawet więcej niż podane jest w aukcji. No chyba że chodzi o jakiś inny portal aukcyjny.

 

Edytowane przez Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Drażnią mnie tak nieprzemyślane opinie i działania. Używać zwojów mózgowych. Czytać ze zrozumieniem. To nie boli. Może przeanalizuj treść aukcji powoli. Daj sobie z 30 minut na przetrawienie i przepchnięcie informacji przez ten jeden zwój mózgowy, który posłużył ci do napisania tych oszczerstw. Może wtedy dojdzie do ciebie sens i uczciwość aukcji oraz swoje nieodpowiedzialne i infantylne zachowanie w miejscu publicznym. Liczę, że wtedy napiszesz maila do tego gościa z informacją, że go bezpodstawnie oczerniłeś i przeprosisz go.

Edytowane przez Elll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Co nie zmienia faktu że kupowanie sobie potencjalnych referral punktów w taki sposób jest trochę słabe i poniżej pasa, w dodatku ta oferta jest napisana nieodpowiednio dla nowych graczy, brakuje podstawowych informacji "co dalej" "co z tym zrobić po tym jak się skończy okres "free flight"".


ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Na początek może zwyczajnie

Witaj Kolego

Ponieważ wywołałeś mnie "do tablicy" pozwól, że Ci odpowiem.

Po pierwsze to co powyżej napisałem wynika z kontekstu poprzedniej aukcji która była w moim mniemaniu zwyczajnym naciąganiem. Sprzedający zaoferował w niej to co jest ogólnie za darmo dostępne opisując to jako tzw. "wartość dodaną" dodatkowo ustalił wartość transakcji na kwotę 5,00 obiecując bliżej niesprecyzowaną pomoc w zakresie zakupu SC.

Druga aukcja na którą zwróciłem uwagę jest niczym innym jak sprzedażą gadżetów za sklepu dla subskrybentów co w/w Sprzedający robi już od dawna (na innych aukcjach) i jeśli ktoś inny od niego kupuje to nie mój problem. W moim wpisie zwróciłem uwagę na fakt, że przedstawione zostaje to w taki sposób aby sprawić wrażenie (pomijam chęć uzyskania referenta), że przedmiotem aukcji nie jest sam przedmiot wspomniany na końcu ale coś innego. Sprzedający zwyczajnie kłamie choćby w kwestii informacji, że dzięki jego zakupie w jego aukcji Kupujący otrzyma 5000 UEC  na zakupu w SC

"Witam, na dzisiejszej aukcji oferuję 5000UEC gratis dla nowych użytkowników tworzących konto"

To otrzymuje każdy nowy klient CIG i nie potrzeba do tego żadnej aukcji allegro ... To jest oszustwo i naciąganie.

Minimalna uczciwość wymaga aby tego nie opisywał w ten sposób.

No a teraz kwestie osobiste  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_devil.gif">

1. Mimo, że Kolego jesteś już trochę na forum to wypadało by się choć przywitać (tworzymy chyba tu całkiem fajną grupę i chętnie witamy nowe osoby)  bo mam nadzieję, że w codziennym życiu idąc pierwszy raz w odwiedziny nie krzyczysz do nowo poznanych osób, że są głupie mają brzydką żonę i paskudne dzieci a wystój ich domu jest tragiczny ...

2. Dziękuję za troskę o mój ten jeden zwój mózgowy napisałem to co wyżej i jakoś nic mi się spaliło ... Może to ten drugi dał radę (używam go rzadko ale to chyba tego wymagało ....

3. Jeśli wymagasz Kolego kultury od innych to zacznij od siebie choćby w tak prozaicznej kwestii jak zwracanie się do kogoś wymaga pisania dużą literą ...

4. Twoje obraźliwe teksty pominę milczeniem a ze swojej strony proponuję Ci popić wodą i ochłonąć

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Nie widzę tu oszczerstw, a stwierdzenie faktu. Dako napisał, że jest to to samo co wcześniej, bo jest + coś z sklepu dla subskrybentów co jest też napisane w opisie aukcji.
Infantylnie zachowujesz się ty od razu zaczynając z epitetami.

PS. Czy to twoja aukcja, że tak emocjonalnie podchodzisz?

 


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie swojej wypowiedzi bardzo dziękuję za ustosunkowanie się do moich spostrzeżeń, widocznie jak ktoś kogoś nie obraża lub komuś nie ubliża to już nie warto z nim rozmawiać. Tym bardzie, że przytoczone argumenty mogą wskazywać na zupełnie inny punkt widzenia i rzucać cień na dotychczasowe kryształowe poglądy.

Zauważyłem kilka istotnych faktów na które z tego co widzę chyba nikt nie zwrócił uwagi. Choćby to ze jeżeli ktoś " uznany za oszusta i naciągacza" sprzedaje po tak rozsądnej cenie statek z LTI to albo ma nagły przypływ litości i średnio to się ma do naciągania i oszukiwania albo nie do końca jest tym za kogo się go uważa. To, że ktoś sprzedaje dekorcie to chyba bardzie przysługa niż oszustwo. Nie każdy może chcieć wydać ileś tam dolarów aby później  kupić jakąś dekorację jak za samą wartość subskrypcji miał by tych dekoracji już kilka.

Kolejna sprawa  

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Proszę mi powiedzieć gdzie tu lub w aukcji jest napisane, że nie można UEC otrzymać w inny sposób i jest to jedyna metoda aby je zdobyć i czy w takim razie to co jest napisane powyżej jest kłamstwem?

Wydaję mi się, że poza wykazaniem się odrobina sprytu nie zostało tu nic zrobione co narażało by kogokolwiek na jakiekolwiek straty. 

Nie żebym coś wiązał z polityką bo osobiście staram się być apolityczny ale dostrzega od jakiegoś czasu w naszym społeczeństwie masę zaocznych osądów bez woli zrozumienia czy wyjaśnienia. Nic tylko skazywać, oczerniać, obrażać i ubliżać. Może wystarczyło napisać do twórcy oferty pytanie, co i jak, podpytać i wtedy go osądzić na podstawie uzyskanych odpowiedzi zamiast skazywać zaocznie.

Swoja drogą nie wierzę, że ktoś tu może tak myśleć ale może się mylę, że jeśli ktoś komuś czegoś bardzo zazdrości, nawet pomysłu to w swojej wypatrzonej złośliwej naturze może zrobić wszystko aby ten pomysł najzwyczajniej w świecie zafajdać.

To, że ludzie młodzi mają problem z rozumieniem słowa pisanego to nic nowego, to że nie chce się czasami pomyśleć i dociekać, a także zbadać temat korzystając z innych źródeł to domena "pokolenia Lisów" wiem bo czasami sam ulegam tej prostocie, ale czy to znaczy że każdy kto coś wie ma zaraz robić wykład drugiej osobie o genezie sprawy. Może to kogoś najzwyczajniej w świecie nie interesować.

Podsumowując:

może nie jestem jednym z was, może jestem tylko gościem ale jako "fajna grupa" fajnie by było aby Ci co obrzucali kogoś błotem wkleili tu coś co tak naprawdę było kłamstwem i oszustwem w przytoczonych aukcjach, proszę wskazać w treści zaprzeczenie prawdy. Jeśli coś komuś umknęło proszę przeczytać mój poprzedni post. Jednak jeśli nie znajdziecie Państwo niczego co potwierdza, że ktoś chciał kogoś oszukać to proszę uderzyć się w pierś i jak cywilizowani honorowi ludzie przeprosić na tym forum człowieka któremu tak łatwo przyszło zszargać opinię.  Kto wie, może i on to nawet czyta?

P.S. nie wiem jak Wy ale ja jak coś chcę kupić na allegro to sprawdzam jak stare jest konto sprzedającego i jakie ma opinie, to też coś mówi o potencjalnym sprzedawcy.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwól, że się ustosunkuje do tego co napisałeś

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Również podsumowując:

Mam nadzieję, że wyjaśniłem wystarczająco dlaczego ta aukcja jest problematyczna i gdzie sprzedający mija się z prawdą i co w niej oferuje lub czego nie oferuje za te 20 pln 

Nawet jeśli czyta to imho dobrze bo może zmieni opis aukcji i dzięki temu zaoszczędzi sobie kłopotów w przypadku zirytowanego Kupującego który za 20 pln może nie otrzymać nic, dodatkowo pobawi się w SC przez 6 dni zamiast obiecanych dwóch tygodni lub będzie musiał wyłożyć jeszcze minimum kilkadziesiąt dolarów na pakiet SC aby dostać gadżet od Sprzedającego.

Co zrobi to przecież jego sprawa bo nie roszczę sobie prawa do bycia "Wujkiem Dobra Rada" :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

To jest wystarczający fakt żeby taką aukcję zgłaszać/bojkotować, nie wiem po co tyle zbędnego "teoretyzowania spraw oczywistych".  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_tongue.png">

Edytowane przez Dastro

ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za rozpoczęcie rzeczowej dyskusji aczkolwiek niektóre spostrzeżenia trafiły nie w te osoby co powinny ale nic takie życie.

Czytając zawarte powyżej wypowiedzi zastanawiam się czy celowo ktoś pomija niektóre fakty i zwraca się w kierunku tła jakie tworzyłem dlatego też pozwolę sobie przytoczyć samego siebie czego nie lobię robi bo wygląda jakbym się powtarzał:  

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

A teraz kilka pytań:

- czy trzeba coś kopić lub kliknąć aby skorzystać z opcji tworzenia konta w oparciu o informacje zawarte w omawianej aukcji?

- czy ktoś kto skorzysta z utworzenia konta w oparciu o informacje na tej stronie coś na tym traci?

No to czas na czystą matematykę:

Pozwolę postawić się w roli kupującego

1. wykorzystałem informacje z aukcji i utworzyłem konto

plusy:

- dostałem linki co i gdzie zrobić bez zbędnego szukania i wnikania,

- otrzymałem 5000 jakiejś tam waluty,

- mam konto i mogę zacząć pobierać klienta,

- w razie pytań mam do kogo zagadać nawiązując do aukcji.

minusy:

- nie widzę

2. spodobała mi się gra, chyba zainwestuję - kupiłem pakiet i chcę udekorować sobie hangar ale szkoda mi kasy na subskrypcję

plusy:

- nie tracę 12,3$ (45,63zł) na subskrypcję 

- mogę otrzymać dekorację wartą 6,15$ (22,81zł) tyle, że za 20zł i to bez subskrypcji. wystarczy wrócić do aukcji na podstawie której założyłem konto i kliknąć kup teraz.

minusy:

- ktoś dzięki mnie bo jestem zawistny i zazdrosny dostał "punk" za rekrutacje nowych graczy.

 

No i na koniec ostatnie pytanie, komu zrobiono krzywdę i proszę wyjaśnijcie mi kto stracił na tym "interesie"?

 

 

P.S. pisze tutaj bo na stronie na której zabieram czasami głos nie było tak fascynującego tematu  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_devil.gif">

Edytowane przez Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa ciekawa i warta kontynuowania ponieważ argumentacje @Dako i @Nexus fajnie się czyta, ale muszę wnieść o przeniesie tego w inne miejsce bo robi się offtop.  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png">

<klika guzik wzywający zuo w postaci admina>

:D


ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie... Można założyć nowy temat, to nic nie kosztuje. Limitów nie ma. Parę dni człowieka nie ma i już spamują brzydale.

Wydzielam ten paśnik do osobnego wątku i tu sobie dyskutujcie do upojenia  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png">


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nexus problemem jest to, że jest to transakcja wiązana - w opisie aukcji jest, że prezent zostanie wysłany po kupnie pakietu gry. To jest jedyna rzecz w tej aukcji, która nie jest za darmo. Teraz pytanie - co z osobami, którym SC nie podejdzie podczas okresu testowego? Wydadzą 20zł, a autor aukcji ani grosza. A z tego co mi wiadomo nie ma ograniczeń wysyłania prezentów na puste konta.

Ta aukcja wymusza zrobienie czegoś dodatkowo aby dostać jedyny realny element aukcji. 


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:
       
      Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
       
    • Przez Candidate
      Możecie polecić jakieś dobre miejscówki do kopania Prospectorem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności