Skocz do zawartości
Nebthtet

Sterowniki do HOTASów MadCatz/Saitek - Win 10

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępniono publiczną betę sterowników dla Win 10 dedykowanych modelom X52, X52 PRO, X55 oraz X65F.

Przetestowane i potwierdzone przez MadCatz poprawki znanych problemów:

  • Spowolnienie systemu/myszy po odłączeniu kabla USB.
  • Makra - niepożądane wielokrotne postrzeganie jednokrotnego wciśnięcia przycisku jako wielu wciśnięć (tak, wiem że to niezbyt po polsku ale chyba wiadomo o co chodzi).
  • Niedziałające komendy profilowe - w starych wersjach komponent programowy stawał się niestabilny po reboocie.
  • Problemy z MFD X52 Pro – migający tekst, nieprawidłowo wyświetlające się komendy profilowe.

Wersję beta sterowników [możecie pobrać z tej strony]. Przy instalacji KONIECZNIE POSTĘPUJCIE WEDŁUG INSTRUKCJI DLA POSIADANEGO KONTROLERA. Instrukcję tę znajdziecie na stronie pobierania.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Yautja
      Dzień dobry
      Mam małe problemy z ustawieniem HOTASa, z którymi nie mogę sobie poradzić. Może ktoś z was zetknął się już z tymi problemami.
      HOTAS to Thrustmaster Warthog. Częściowo skonfigurowany w samej grze, a częściowo w T.A.R.G.E.T.
      Przed odpaleniem gry odpalam TARGET i ładuję profil dla SC. Profil pobrany ze strony Thrustmastera z drobnymi modyfikacjami pode mnie.
       
      Tyle tytułem wstępu. Teraz problemy:
      1. Przekierowanie mocy. Przenoszenie mocy pomiędzy bronią, silnikami i systemami ustawiłem sobie tak jak mam sterowanie "pipsami" w Elite: pod jednym z grzybków. Lewo-> moc w systemy, góra-> moc w bronie, prawo-> moc w silniki, dół-> reset. To ustawienie jest zrobione przez TARGET. Do zdarzeń dla tego grzybka typu "press" przypisałem klawisze z rozpiski z gry (od F5 do F8 o ile dobrze pamiętam). Problem polega na tym, że gdy korzystam tylko z klawiatury, to wszystko działa poprawnie. Natomiast gdy użyję grzybka to działa przez kilkanaście sekund po czym sterowanie się blokuje i nie reaguje już ani na joystick ani na klawiaturę. Ktoś się z tym spotkał?
      2. Drugi problem dotyczy strafe left. Ponownie zdublowałem swoje sterowanie z Elite (staram się przystosować sterowanie w SC maksymalnie do tego w Elite). Na grzybku tym razem na przepustnicy mam kierunki góra, dół, lewo i prawo. Wszystkie działają poprawnie poza lewym. Kiedy naciskam "lewo" statek zamiast strafe robi roll left. Roll mam pod taką "mini kuleczką" na przepustnicy i działa poprawnie. Natomiast przypisanie A do lewego kierunku na grzybku daje też roll left. Naciśnięcie A na klawiaturze pozwala na normalny strafe left. W ustawieniach gry nie znalazłem żadnej pozycji, która mówiłaby, że pod tym konkretnym grzybkiem na przepustnicy mam roll left. Wszystko wydaje się w porządku, a statek zamiast skręcić obraca się wokół swojej osi wzdłużnej  Ale tylko w lewo! Pozostałe kierunki działają poprawnie.
       
      PS. Mimo tych trudności i tak zatłukłem griefera przy Olisar, który strzelał do graczy na landing padach
    • Przez Nebthtet
      Jako że nikt nie raczył założyć jak dotąd tematu, to niniejszym to czynię. Dziś wystartowała zamknięta beta. Zaproszenia są (ponoć) rozsyłane na zasadzie first-come, first-served czyli w kolejności rejestracji, co empirycznie stwierdzam że jest totalnym bullshitem. Klienta można pobrać na poniższej stronie.
      GOG GALAXY 2.0 - All your games and friends in one place.
      WWW.GOGALAXY.COM Connect GOG GALAXY 2.0 with other gaming platforms and unite in one place the games you play and the friends you play them with. With GOG GALAXY 2.0 you won't have to juggle between multiple clients to access your games and see what your friends are playing. Sign up for the CLOSED BETA and be the first to try it out! Nie żeby to coś komuś dawało, jeśli was nie zaprosili do testów to możecie się cmoknąć w trąbę:

    • Przez Nebthtet
      Na oficjalnej stronie Call of Duty Infinite Warfare pojawiły się daty betatestów tego tytułu na Playstation 4 oraz Xbox One.

      Oto terminy betatestów:
      Tydzień 1: od g. 18:00 14 października do g. 18:00 17 października - PS4 Tydzień 2: od g. 18:00 21 października do g. 18:00 24 października - PS4, XO Oczywiście Activision zastrzega sobie, że platformy i terminy mogą ulec zmianie. Dodatkowo aby wziąć udział w becie, należy dokonać preorderu gry.
      No cóż - wygląda na to, że po raz kolejny posiadacze sprzętu od Microsoftu są w jakiś sposób poszkodowani. Ale co mają powiedzieć pecetowcy dla których bety brak? Oj, Activision, bierzcie przykład z EA...
      W dodatku płacenie aby móc wziąć udział w testach (bo tym de facto jest preoder) to bardzo nieciekawe zagranie.
    • Przez Nebthtet
      Jako że w 3.5 zmieniło się sterowanie, to pewnie sporo osób szuka zaktualizowanych profilów do różnorakich kontrolerów. Będziemy gromadzić je tutaj. 
      Na początek...
      Thrustmaster T16000m - profil pod dual stick. 
      Cheat sheet:
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. Pobierz mapping i profil Wybierz jedną opcję mappingów do Star Citizen z linków poniżej dla:
      mapping JoyToKey mapping T.A.R.G.E.T. Pobierz profil do odpowiedniego oprogramowania profil JoyToKey profil T.A.R.G.E.T. Opcjonalnie pobierz plik do Draw.io aby nanieść swoje zmiany na https://www.draw.io
       
      Miej na uwadze, że autor powyższego dość mocno zmodyfikował obłożenie sterowania i zmienił nawet rzeczy takie jak tryb interakcji.
      Tryb interakcji: G Opuść siedzenie pilota: L-Alt+F Leczenie: F Oxygen Pen: O Granat: H Melee: V etc.
      Warto przejrzeć całość obłożeń, aby dopasować je do własnych potrzeb i upodobań. Miej również na uwadze że może być konieczne ponowne zbindowanie osi w zależności od tego, jak twój komputer interpretuje dane wejściowe.W profilu również jest trochę placeholderów jak np. tryb VTOL czy przełącznik thrusterów. Docelowo mają być zaimplementowane konfiguracje, pomiędzy którymi można się przełączać. Profil ma również odbindowany przycisk do włączania 'flight ready' - zamiast tego używaj włącznika 'power/engine'.
      Źródło
    • Przez Nebthtet
      20 września ruszyła beta wersji 2.2 Elite Dangerous. Gracze mający dostęp mogą już pobierać i testować zmiany, jakie będą wprowadzone do gry, pozostali mogą wykupić taką możliwość za ok. 10€.
      Dodano m.in.:
      Nowe grywalne statki. Możliwość wynajmowania pilotów NPC. Animację skoku hiperprzestrzennego. Nowe samouczki treningowe. Moduły do przewozu ludzi oraz różne typy pasażerów.  
      Pełna (sążnista) lista zmian, jakie możecie zobaczyć w becie jest opublikowana na oficjalnym forum Elite.  
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności