Skocz do zawartości
  • 0
Kubix ;3

Constellation czy Retaliator ?

Pytanie

Witam,

Jestem szczęśliwym posiadaczem Constellation Andromedy w wersji z 6-cio miesięcznym ubezpieczeniem. Żyłem sobie spokojnie wraz z moim statkiem lecz niestety niedobrzy panowie postanowili skusić mnie przystępną ceną Retaliatora w wersji z LTI na promocji związanej z wprowadzeniem modułów. Ogólnie mam w przyszłości zamiar zająć się handlem i przemytem ale chciałbym też czasem powalczyć. Jeżeli dobrze rozumuje to Retaliator ma 128 ładowności a Constellation 134 jednak te moduły wszystko mi mieszają. Ponoć zwiększają ładowność o 20 ale nie wiem czy jest to już wliczone w podane wartości. Stąd moje pytanie, który ze statków ma większą pojemność, jak wpłyną na nią moduły Retaliatora oraz który z tych statków bardziej polecacie do moich planów na przyszłość? 

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">

Edytowane przez Kubix ;3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

Dla mnie Andromeda w wersji "tak jak stocznia dała" jest już wystarczająco uniwersalna bez tych wszystkich wymiennych modułów. Inna sprawa, że ten statek mi się bardzo podoba podobnie jak Banu, Frelancer itp itd :D

 

A co do mojego "wymóżdżania" i rad to mając Hull-C i Relianta - to bardzo zmienia postać rzeczy ;) - dziś kupiłbym Retaliatora z LTI a Connie (kupił lub zrobił z Relianta) za jakiś czas

Może będzie jakaś promocja :) a te 6 m-cy ubezpieczenia to jednak za mało ...

 

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1

Myślę, że Andromeda jednak lepsza.

I nie ze względu na handel ale większą uniwersalność. Dla mnie to przykład tzw. "starej dobrej szkoły"  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png"> statków CIG czyli jeszcze tych czasów gdy statki były wielozadaniowe taka Aurora, Avenger, Connie dopiero później przyszły specjalizacje. No i dodatkowo masz na pokładzie takiego P-52 Merlina (fajna maszyna) Andormedą powalczysz, pohandlujesz pobawisz się w eksplorację i co tam Ci do głowy przyjdzie. Zresztą nowa nadchodząca wersja MKIV i jej wnętrza wyglądają bardzo ładnie No i tez nie wiadomo czy nie zmieni się jej ładowność.

A robienie z Retaliatora statek handlowy to chyba jednak nieporozumienie bo jeśli nawet będzie miał te 34 jednostki więcej to wiele w handlu nie zmienia.

Głupi tani Hull B ma 384 jednostki. Jedyne zastosowanie handlowe to chyba jako statek przemytnika do wożenia drogich i "gorących" towarów :)

Ja Retalitora sobie kupię ale tylko dlatego, że podobno będzie pierwszym statkiem którym wieloosobowo polatamy w AC 2.0 (mam nadzieję na więcej misji niż ta z Gamescom). Ale ja ma trochę więcej statków i na 99% Retalitor nie dotrwa w mojej flocie do wydania PU. Natomiast dla Connie miejsce w Hangarze mam od dawna (tylko czekam na CCU aby przerobić jakiegoś Relianta lub Heralda na nią)

ps.

Jedyne co to tylko te 6 m-cy ubezpieczenia Andromedy może psuć humor.

 

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1

Hej!

Jeśli chodzi o modułowość, to wszystkie statki od Cutlassa w górę będą modułowe, także Retaliator i Constellation.

A co wyboru między Conie i Talli to ja bym poszedł jednak w Connie, jako statek do przemytu ma mniejszą masę i lepsze główne silniki.
Uzbrojenie to już inna bajka, bo przeznaczenie obu statków trochę inne, Connie ma 8xS4 Talli na 10xS1, czyli Connie lepiej kopie w większe statki działami a Talli lepiej się broni przed myśliwcami. Porównanie broni rakietowej to trochę porażka bo Connie ma 48 małych (28xS1 i 20xS2) rakiet a Talli wedle statystyk 6 większych (S3) więc to raczej jakiś błąd w statystykach.
Oba statki mają taki sami generator wiec Talli prawdopodobnie będzie wstanie zasilić całe uzbrojenie, silniki i osłony przez dłuższy czas.

Wybór nie jest prosty, ale samo to, że go masz, jest dobrą wiadomością  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png">

Pozdrawki
BHoleVX


sygn.png.c4efbbba4bad9acc32e1f37d60e375b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzięki za radę ale wspomnę jeszcze że posiadam Hull-c oraz Relianta. Ciągle biję się z myślami czy przetopić moją Connie na Retaliatora. Jeżeli będę chciał przewieźć jakiś większy transport to w bezpiecznej przestrzeni użyję Hulla ale bardziej myślę o jakimś statku do niebezpiecznych zleceń lub przemytu. Jeżeli nic się nie zmieni to w przyszłości będę mógł przetopić Connie i Relianta na Connie z LTI. To natomiast powoduje powstanie kolejnych pytań. Mianowicie który statek jest bardzie zwrotny, szybszy i uzbrojony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

@Kubix ;3, rada Dako była dobra, ale jak już masz typowe handlowce to to zmienia postać rzeczy - przyda ci się trochę charakterniejszy statek.

Ale ja bym sobie i tak zostawił Connie, bo miałbym jeszcze Merlina do zabawy.

Edytowane przez Amb3r

"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

@Amb3r Wiem że rada Dako była dobra, ale to ja zawaliłem sprawę że nie napisałem o Hull. Serce każe mi kupić oba, ale rozum (i portfel  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_tongue.gif">) każde wybrać jedną, tą bardziej stworzoną do działania na Czarnym Rynku. Dlatego zadałem kolejne pytanie o porównanie ich możliwości bojowych.

 

@Zgudi Pytanie brzmi: Czy Connie będzie miała moduły ? ;)

 

@Zgudi tak w sumie to masz rację i to chyba bardziej przechyla szalę na stronę Retaliatora. Prosiłbym tylko kogoś o porównanie ich uzbrojenia i mocy ponieważ ja nie ogarniam tych statystyk na stronie RSI.

 

Dzięki wszystkim za pomoc w podjęciu decyzji. Ostatecznie w hangarze wylądował (Ładniejszy jak dla mnie :D ) Retaliator, a z przetopienia Connie zostało pieniędzy na dwa moduły Cargo i jeden mieszkalny. Moduły torpedowe lepiej kupić w PU bo bez LTI jak dla mnie sie nie opłaca.

P.S. Wie ktoś jak naprawić to że nie mogę wstawić Retaliatora do hangaru ?

Edytowane przez Kubix ;3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Zaloguj się na swoje konto na stronie RSI i usuń wszystkie swoje statki z Hangaru zapisz i powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ta odpowiedź powinna być uwzględniona w jakimś FAQ  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">

Co do cargo ja bym raczej nie sugerował się informacjami podanymi na stronie i polecam porównanie wzrokowe. Chociaż Freelacer się ostatnio zwiększył, więc chyba jak na razie nic nie jest pewne. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:
       
      Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
       
    • Przez Candidate
      Możecie polecić jakieś dobre miejscówki do kopania Prospectorem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności