Skocz do zawartości
Kwaza

Ekonomia i End Game

Rekomendowane odpowiedzi

Nie śledzę informacji ze Star Citizen na bieżąco i nie jestem w stanie przekopać się przez ten materiał żeby odszukać potrzebną informacje, która od jakiegoś czasu nie daje mi spokoju. A mianowicie jak będzie wyglądała sprawa ekonomii w SC na późnym etapie rozgrywki. Chodzi mi o konkretny przypadek. Całe SC opiera się na statkach i dążeniu do posiadania jak największych. Część osób kupiła już swoje świecidełka inni będą musieli do nich dążyć w samej grze. I teraz co się stanie w momencie kiedy będą oni posiadali statki na jakich im zależy (zazwyczaj te największe)? Czy jest przewidziany jakiś system balansujący ekonomię na tym etapie rozgrywki? Bo z tego co słyszałem będą istniały ubezpieczenia tak? Skoro tak, to utrata statku nie będzie specjalnie bolesna. Jeżeli nie, to co z osobami, które wydały często grube tysiące na zakupienie najdroższych sprzętów? Czy jest przewidziany jakiś system uniemożliwiający nasycenie rynku?

Pisząc tą wypowiedź przyszła mi kolejna myśl. Przecież może dochodzić do celowego złomowania floty w celu uzyskania zarówno zwrotu ubezpieczenia jak i resztek ze statku? które mogą być zebrane?

Podzielcie się proszę waszymi opiniami i strzępkami informacji jakie posiadacie lub wyprowadźcie mnie z błędu  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Respienie statków po zniszczeniu z ubezpieczalni będzie trwało odpowiednio dłużej jeśli statek jest niszczony co chwilę. Np. Raz na 7 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Chyba kiedyś CIG zapowiadał wdrożenie mechanizmów zapobiegających nadużyciom i wyłudzeniom w systemie ubezpieczeń w StarCitizen.

Dodatkowo niektóre ze statków np. 890 Jump, Scythe, Idris, Javelin są unikalne/trudno dostępne w świecie gry i ich utrata będzie dotkliwa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 Utrata Scythe zdobycznego na pewno by bolała, bo o ile pamiętam nie da się ubezpieczyć obcych statków - no chyba, że ktoś ma z LTI to sobie tylko trochę poczeka.

O ile pamiętam to im większy/rzadszy statek tym dłużej się będzie czekać na nowy. No i oczywiście ciągłe rozwalanie wydłuża jak zostało wspomniane. Nie zapominajmy też, że ubezpieczenie tyczy się samego kadłuba + podstawowe graty (chyba będą dodatkowe na moduły i ładunek), a utrata ładunku i porządnych modułów może być droga.

Javelin mnie nadal zastanawia, ma być ich mało, mają być w grze 24/7 czyli można je zniszczyć i chyba przejąć, ale mają LTI - nie wiem jak rozwiążą ten problem.

 

Co do kupowania za $ to o ile pamiętam po wyjściu (kiedy ono nie będzie) ma być ograniczenie sklepu i zwiększenie cen (mniej korzystny stosunek niż teraz).


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak zaparkujesz Javelina w NFZ (No Fire Zone) to nikt go nie zniszczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Tyle to i ja wiem (choć nawet w NFZ jest to teoretycznie możliwe, ale raczej niewykonalne), ale cały czas w bezpiecznych strefach raczej nie będzie.


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

A w Narodowym NFZ też można?  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png">

@Amb3r mają LTI na kadłub, a wyposażenie (którego stokowe są właściwie pozbawione) to drugie tyle ceny. Więc - czekasz '3 miesiące' na nowy "goły" statek, a potem musisz dokupić wyposażenie i tak. 


tecon_ad.png

Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs,
and the Universe trying to produce bigger and better idiots.
...
So far, the Universe is winning.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Nie jest to ani teoretycznie ani hipotetycznie możliwe. Damage wynosi 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Tyle to ja wiem, ale podobno miała być możliwość przejęcia statku i jak do tego ma się LTI - czy ma w pakiecie ubezpieczenie od pożaru i kradzieży :P czy tylko zniszczeń. A to, że Javelin jest pusty to ja wiem, bo sprzęt dla niego będzie jednym z celów AD w PU chyba, nie?


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyfitowanie i zrobienie z Javelina mobilnej bazy to jeden z potencjalnych celów dla Orga  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">

A jak konkretnie będą wyglądać to się okaże jak będziemy wiedzieć więcej o grze.

Edytowane przez Nebthtet

Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Jeżeli to będzie utrata na okres /miesięcy/ to myślę że byłoby to wspaniałe rozwiązanie. Okres wystarczająco długi by zabolało a nie na tyle krótki żeby widzieć same fortece w przestrzeni kosmicznej. Nadal jednak boje się przesycenia end game tego typu statkami. Żeby ekonomia się trzymała kupy konieczne jest żeby Javeliny i wszystkie większe statki miały wręcz astronomiczne koszta produkcji. Bo na co niby jeszcze można zużywać zdobyte surowce?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Nie wiem co ma ilość statków do ekonomii, ale rozumiem strach przed natłokiem tych bydlaków. 

Bez obaw jest kilka podstawowych problemów:

  • będą drogie
  • nawet jak cię stać nie znaczy to, że kupisz, bo będą rzadko dostępne i w małej ilości
  • duże statki potrzebują dużej załogi
  • i obstawy

Zdobyte surowce na co? Na handel aby mieć kasę - nawet większe organizacje pewnie będą korzystać czasem z pomocy z zewnątrz, a wszystko kosztuje.
Nudne prace pewnie często będą robić NPCe - też kosztują. Koszty eksploatacji statku też kosztują - im większy tym więcej.
Rzadkie moduły i inne graty - będzie na co wydawać.

Jeszcze jedna rzecz - mógłbym mieć nawet Javelina i załogę, ale i tak mi dużo frajdy zawsze sprawiały pchełki. To, że ludzie będą mieli większe i droższe statki nie znaczy, że porzucą te mniejsze. No i większe będą chyba droższe w eksploatacji.


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ubezpieczeń, to z tego co wiem, ma być możliwość ubezpieczenia dodatkowych modułów i ładunku, ale to będą dodatkowe koszta ubezpieczenia.


Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie zwróci kadłub statku oraz jego bazowe wyposażenie, które mogę się założyć że bardzo szybko stanie się tandetne i będzie trzeba kupić coś znacznie lepszego. Patrząc na aktualne ceny broni w sklepie tanio nie będzie, można nawet spekulować, że super osprzęt będzie wielokrotnie droższy niż sam statek, jak już napisał Quelen jego ubezpieczenie w grze to również będzie mus i to pewnie nie tani.

Czas zwrotu statku od ubezpieczyciela będzie zależał od wielu czynników np od wielkości statku, jego powszechności w lore, częstotliwości i okoliczności jego utraty. Może się okazać że będzie prowadzone dochodzenie w tej sprawie, a nawet odmowa wypłaty za szkodę ( dosłownie jak w życiu ). Myślę że pierwsza strata małego statku  ( start shipa ), może być zwrócona np po pół godzinie od wydarzenia, przy większych rzadszych i entych zgonach sądzę że mogą to być nawet tygodnie oczekiwania - nie ma lekko, w końcu ma to być  Space Sim  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Tommy wspomniał tu o ważnej rzeczy - ubezpieczenia mają chyba nie obejmować najbardziej niebezpiecznych stref i jeśli będzie można na nie rozszerzyć to pewnie będzie to naprawdę drogie. A z tych stref pewnie będzie pochodziło sporo rzeczy do przemytu i może kradzione moduły, które będą tańsze lub nawet wojskowe.


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jakoś sensownie to rozwiążą, bo nie wyobrażam sobie ludzi którzy np kupili takiego Glaive'a za kupę forsy i nie mogą pozwiedzać stref Vanduuli  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej że mając statek niemal Vanduulski, ( było by fajne jak by podobieństwo statku wprowadzało sztuczne AI w błąd ), aż prosi się żeby polecieć do nich i się trochę powygłupiać, a tu nie można, bo strach przed ewentualnym brakiem ubezpieczenia w tych systemach. 

No ale faktem potwierdzonym jest że zasady będą nieco inne dla systemów o zerowym poziomie bezpieczeństwa, w końcu nawet w życiu nie wypłacą nam pełnego ubezpieczenie za śmierć dziadka, bo zgodnie z zasadami nie wyzionął ducha w skutek ugryzienia przez krokodyla nilowego  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_tongue.png">


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjdzie beta PU, przyjdzie Operation Pitchfork to się wszystkiego dowiemy o ubezpieczeniu w strefie Vanduul Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_tongue.png">


Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie wyglądał tak samo jak teraz wygląda w EVE. Każdy już ma statki takie jakby chciał, a jednak ciągle rynek rośnie. Update gry i nowe statki, nowe możliwości itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uhu już widzę wiadomość od ubezpieczyciela:

"Niezmiernie nam przykro ale w związku z zamieszaniem jakie miało miejsce podczas operacji Pitchfork oraz wynikającymi z tego zamieszania zakłóceniami w przekazie cyfrowym, nie dysponujemy wystarczającymi informacjami aby potwierdzić prawdziwość pańskiej straty w w/w działaniach bojowych;

z uszanowaniem twój ubezpieczyciel".


#Born2beYarrr :devil:

CutlassTAG.thumb.gif.02a2d9da7ba0d52e5f0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neeeeeh, raczej będzie porostu odmowa bez info że to Pitchfork. Ubezpieczeniami w większości wypadków (jak nie w każdym?) zajmą się pewnie algorytmy typu +/- i suma punktów będzie wrzucana w widełki z daną odpowiedzą od ubezpieczyciela.


Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wtedy poczujemy na własnej skórze, co znaczy oddać władzę w rękę AI ! Uuuuaaa zawiało Terminatorem. Jednocześnie mam nadzieję że nie będzie to zwykły algorytm porównujący cyferki i przy osiągnięciu umownej liczby lub nie będzie decydował o naszym losie  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_sad.png"> 


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

A co chciałbyś załatwiać takie sprawy przez support, a jak Ci się trafią takie asy jak z Wargamingu. To już wolę losowo TAK lub NIE, przynajmniej będzie szansa na zwrot kasy :)


Nic mi w życiu tak nie wyszło jak włosy.

JAX0wAC1.jpg

Lepiej dobrze zjeść, niż podobać się byle komu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Chciałbym aby zasady były dość klarowne a nie wynikały ze średniej geometrycznej, którą zresztą i tak można wraz z upływem czasu opanować i sterować wynikiem manipulując tym samym ekonomią gry ;)


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:
       
      Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
       
    • Przez Candidate
      Możecie polecić jakieś dobre miejscówki do kopania Prospectorem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności