Skocz do zawartości
Nebthtet

CIG celuje w klasyfikację wiekową E dla PU?

Klasyfikacja wiekowa PU  

42 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Z myślą o jakim ratingu wg ciebie powinno być tworzone PU?

    • M (18+)
      34
    • Teen (13+)
      4
    • Everyone (bez ograniczeń)
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Z wczorajszego 10 do producentów wynika, że celują w rating E dla Persistent Universe, aby przyciągnąć jak najszerszą grupę docelową. Co o tym sądzicie? Sporo osób (zaliczam się do nich) obawia się, że skończy się to spłyceniem rozgrywki i znacznym ubytkiem klimatu.

Większość backerów to dorośli, rating powinien być właśnie dla tej grupy - w końcu już w lore mamy handel żywym towarem i innymi mało legalnymi rzeczami... A na tym się pewnie nie skończy.

Swoje obawy można wyrazić również [w niniejszym wątku].


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, mówimy o E z ESRB?, znaczy dla dzieci poniżej 13 lat? 

Wiecie ile mnie będzie kosztować przemalowanie całego Javelina na fioletowy? No i te kucyki na drzwiach do hangaru. W sumie dobrze było by też działka zamszem obić. 

Wg mnie SC powinien mieć / starać się o T (13+):

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Bo w sumie gore / sex itp. też wolał bym nie mieć, rodzina może przez ramię patrzeć ;D


tecon_ad.png

Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs,
and the Universe trying to produce bigger and better idiots.
...
So far, the Universe is winning.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Zrobimy ściepę na kickstarterze  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">

 

P.S.

Przepraszam za offtop :)


Nic mi w życiu tak nie wyszło jak włosy.

JAX0wAC1.jpg

Lepiej dobrze zjeść, niż podobać się byle komu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby 18+. Chciałbym klasyfikację właśnie jak GTA V ;p Z kolei dla samego SC chyba najlepszym rozwiązaniem będzie 13+, które zaznaczyłem w ankiecie. Klasyfikacja poniżej może rzeczywiście skutkować jednorożcami, różowymi hornetami i odbiorcami rodem z grupy docelowej minecrafta ;p  


sygn2.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Ok, Why?

No Chyba, że wolisz M tylko dla napisu na pudełku. Osobiście oczekuje od tego tytułu czegoś więcej niż bezmyślnej nawalanki w kosmosie i na razie nie widzę powodu dla którego nie miał oby się na T załapać.

Edytowane przez Tecon

tecon_ad.png

Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs,
and the Universe trying to produce bigger and better idiots.
...
So far, the Universe is winning.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak zrobią grę dla T to i tak ile osób z tej grupy będzie grać? SC to specyficzna produkcja i raczej by się nie przyjęła w tej grupie wiekowej. Więc raczej straciłaby rozgrywka, a oni by z tego nic nie mieli.


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał "Rated H, for Honest" no ale że się nie da, to Mka jak najbardziej.


Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiadomo będzie w grze hazard, czyli już mamy klasyfikację PEGI 18.


ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PU ma być otwartość świata, więc siłą rzeczy musi być M, inaczej twórcy okażą się hipokrytami, a my dostaniemy okrojoną grę. Poza tym nikt od człowieka nie będzie raczej wymagał, żeby robił coś 18+.


Kosmos to całkiem spoko miejsce, można tam mieć w końcu święty spokój... szczególnie jak padnie system podtrzymywania życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konieczność dostosowania się do wymagań, które mają odpowiadać trzynastolatkom, wycina z dzieła to co najlepsze.

Na przykład w holyłódzie:

Terminator - R - 88% lubialności na Rotten Tomatoes

Terminator 2 - R - 94%

Terminator 3 - PG-13 - 47%

Terminator Salvation - PG13 - 54%

Terminator Genisys - PG13 - 66%

Edytowane przez Goomich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Serio, filmy jako potwierdzenie twojej tezy? i to tasiemcowaty?

  • PG, PEGI i ESRB to wszystko różne rankingi
  • Zły film będzie złym filmem, mimo PG R

tecon_ad.png

Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs,
and the Universe trying to produce bigger and better idiots.
...
So far, the Universe is winning.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

  • Co złego w filmach?
  • Od kiedy to większa liczba przykładów, z których można wyciągać wnioski, to zła rzecz?
  • OMFG. PG-13 to filmowy odpowiednik T.
  • Ale wycinanie treści, żeby mogło go obejrzeć więcej dzieci, na pewno mu nie pomoże.
  • PG z PG13, to parents guidance. Nie ma czegoś takiego jak PG R. Znikły po 1989.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Pozwoliłem sobie ponumerować ;P

  1. Nic, ale mówimy o grze.
  2. Tak, bo może prowadzić do fałszywych analogii, dla mnie filmy i gry rządzą się różnymi prawami, a sequel sequela z definicji jest badziewiem (przynajmniej tak się nastawiam) ;P
  3. Po wymaganiach bliżej mu do E10  niż do T Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png"> PG na filmie to informacja dla rodziców. dla gry M RSI teoretycznie nie ma jej prawa sprzedać osobie poniżej 17 roku życia.
  4. Ja nie mówię o wycinaniu treści, ale od dopasowanie najbardziej odpowiedniego ratingu do aktualnej / planowanej?
  5. Sam wyciągnąłeś PG R przy filmach,

tecon_ad.png

Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs,
and the Universe trying to produce bigger and better idiots.
...
So far, the Universe is winning.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zam się niestety w tej tematyce, ale i tak się wypowiem

Posunięcie wydaje mi się co najmniej ryzykowne:

  • Gra ma zawierać jak wspominano handel żywym towarem, a co gorsza ma pozwolić graczowi się tym zajmować. Jakoś nie pasuje mi to na doświadczenie odpowiednie dla 13'latków.
  • Narkotyki i hazard można zmarginalizować co w wypadku kategorii E wydaje się raczej pewne. Nie mam zdania na ten temat.
  • Jeśli chodzi o wulgaryzm w grze stawiającej na immersję to "uładnianie" na siłę języka w miejscach o wątpliwej reputacji może się twórcom odbić czkawką. Wulgaryzm to mimo wszystko środek stylistyczny (między innymi: funkcja dehumanizująca poprzez poluzowanie norm obyczajowych, by przyzwyczaić do ich łamania, czyli wysoce kontrowersyjna, gdy jest stosowana np. w stosunku do żołnierza szeregowego w wojsku. by wikipedia). Jeśli jesteś "dobrym chłopaczkiem" i trafisz między piratów powinieneś czuć się nie na miejscu.
  • Brutalność... Tu sprawa też jest zastanawiająca. Z jednej strony immersja, a z drugiej lekko pokrwawiony człowiek po wybuchu granatu tuż pod stopami. Całe szczęście jest magiczny przycisk "wyłącz krew" CIG zamierza to wykorzystać?
  • Widzę też jeszcze jeden problem, który wydaje mi się dość pomijany - stacje medyczne. Chyba sanitariusze nie będą się zajmować tylko podawaniem pastylek i zastrzyków? 

 Zostaje jeszcze rasizm, seks i inne "mniej" poważne sprawy, ale one też mogą wywołać problemu przy obniżeniu kategorii wiekowej.

Parę moich przemyśleń związanych z przypuszczalną kategorią wiekową SC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończyny według mechaniki mają odpadać, a medycy mają mieć trochę roboty, ale jak na razie mamy mało informacji mimo artykułu o systemie zdrowia (http://star-citizen.com.pl/2014/11/30/system-zdrowia-kosmonauty/).


Kosmos to całkiem spoko miejsce, można tam mieć w końcu święty spokój... szczególnie jak padnie system podtrzymywania życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpadające kończyny / dużo krwi to w Europie automatycznie PEGI 16.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

A w Niemczech pewnie będzie zakazana, albo coś. Straszną mają cenzurę gier.

Dobra przesadziłem, że zakazana, ale pewnie ograniczenia będą większe lub jakaś przeróbka zawartości jak to już u nich bywało.

Edytowane przez Amb3r

"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę do niemcowni to się podpytam, możliwe że w Foundry 42  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png"> Ale nic nie obiecuje. Napisali tylko że jakby co to zorganizują zwiedzanie  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png">


Użytkownik zbanowany permanentnie za wandalizm, łamanie regulaminu i brak RiGCz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największe restrykcje mają w Australii i Wielkiej Brytanii, ale to są sprawy lokalne i gra musiałaby być czymś pokroju Hatred albo Hotline Miami, żeby była zakazana jej sprzedaż, ale tyczy się to tylko sklepów w danych krajach czyli jeżeli coś jest cyfrowego to będzie można to kupić (może, że "kraj" ustali z wydawcą, że dana gra nie może być sprzedana tam w jakiejkolwiek formie).


Kosmos to całkiem spoko miejsce, można tam mieć w końcu święty spokój... szczególnie jak padnie system podtrzymywania życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Pewnie coś w stylu tego guzika "Wyłącz krew" - tyle, że włączonego domyślnie i bez guzika ;D


tecon_ad.png

Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs,
and the Universe trying to produce bigger and better idiots.
...
So far, the Universe is winning.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam osobiście, za przeproszeniem, wisi jaka będzie klasyfikacja. Ważne żeby świat był naturalny, a mięso było mięsem, a nie że wchodzisz do jakiejś speluny i słuchasz/czytasz jak gada dwóch piratów/przestępców w sposób podobny do tego: "[..] i wtedy go przycisnąłem do ściany i posmyrałem nożem przez gardło, motyla noga"! Odnośnie krwi, odpadających kończyn etc: krew mi tam jest obojętna o ile nie będzie jej przesadnie dużo. Może być bez krwi, mogą to nawet jakoś sensownie wytłumaczyć, np. że kombinezony posiadają funkcje uciskową, blokującą wydostawanie się krwi na zewnątrz czy coś. Odpadające kończyny były chociażby w star wars jedi knight 2/jedi academy (trzeba było dopisać ino komendę dismember w konsoli wklepać), które przecież dostało klasyfikację "Teen".

SW JK JA

Edytowane przez Quelen

Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:
       
      Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
       
    • Przez Candidate
      Możecie polecić jakieś dobre miejscówki do kopania Prospectorem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności