Skocz do zawartości
Vim

Star Citizen 1.1.2

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pewnie większość, już wie, dziś wyszło PTU 1.1.2

Dodaje ono tutorial oraz interakcje z NPCami. Ma być też pierwszym przygotowaniem do FPSa.

Pełna lista zmian:

https://forums.robertsspaceindustries.com/discussion/255962

Additions:

»Gameplay

• Added a flight tutorial to the game
  • Added a conversation system that allows NPCs to detect a character's location and initiate dialogue
  • Added backend functionality for game events to disable and enable specific ship controls and ship systems
  • Added an in-hangar flight system for usage in the tutorial

»Ships

• Added animation to the thruster irises on the Cutlass
  • Added audio for getting into the cockpit of the Redeemer
  • Added dust effects for when thrusters are being used inside of the hangar

»User Interface

• Added screen effects for tutorial Hint Nodes
  • Added icons and images for the tutorial hints
  • Added images for tutorial mode select
  • Added visual shader in holotable to identify what items where purchased through REC
  • Implemented UI messages to players explaining reasons they may have been kicked back to the hangar

»Environment

• Added animations and audio for the hangar doors of the Asteroid hangar in the tutorial to open and close
  • Added animating time-out meter in Capture the Core
  • Added new hangar flair Khartu-Al miniature

Balance/Tweaks:

»Gameplay

• Capped party size to 4 players for public games aside from Murray Cup Racing
  • Multi-crew functionality - passengers are killed when the pilot dies or disconnects to prevent characters from getting stuck
  • Updated finding a public match so the server now finds the best fit rather than stopping at the first match it finds

»Components

• Balance pass on Tempest missiles - toned down Field of View, Speed, and Turning Speed

»User Interface

• Tweaked lobby UI screen transparency, making the hangar less visible through the UI

Fixes:

»Gameplay

• Fixed radar / landing system not working when a copilot enters the ship before a pilot
  • Fixed an issue that would cause the character to automatically interact with some objects after having left the sim pod
  • Fixed an issue where the player would lose connection when exiting the holotable and become stuck on an infinite loading screen
  • Fixed an issue reported during the Public Stress Test's where some members would get an "ERROR - Disconnection (Code 17) Unlocalized Error" at the end of a match
  • Fixed an animation issue when the player is sprinting
  • Fixed an issue where players could enter each other's ship while in flight
  • Fixed an issue where decoupled mode was sometimes not disabled when taking off from a landing pad
  • Fixed an issue when respawning, the ship had a chance to turn either left or right

»Ships

• Fixed 'launched complete' dialogue issue with the 300 series
  • Fix for the 300i's ladder causing the ship to wobble once landed
  • Fixed an issue where the 300i did not have boost VFX for its main thrusters
  • Fixed an issue where the 315p's main thruster effect was slightly off center
  • Fixed missing power throttle art in Aurora's power management ship HUD
  • Fixed the issue where the Aurora LN lost its wing hardpoints
  • Fixed the ability to equip Scorpions on the Gladius wing hardpoints
  • Fixed height of Super Hornet F7C-M's starboard side landing gear to be flush with front landing gear
  • Fixed the M50's starboard wheel from briefly detaching itself from its strut when being deployed during landing
  • Fixed a collision issue preventing the player character from entering the Cutlass from the rear
  • Fixed an issue where the player would be sunken into the pilot seat of the Freelancer Max
  • Fixed missing collision from the Redeemer's turret seat
  • Fixed incorrectly positioned decals on the landing gear of the Retaliator

»Components

• Fixed missing muzzle flash from 9-series Longsword
  • Fixed an issue where missile racks were not appearing in the holotable when an Aurora was selected

»User Interface

• Updated default gamepad controller image - strafe forward is now on Left Trigger+Right Bumper (LT+RB) and strafe back on Left Trigger+Left Bumper (LT+LB)
  • Fix for not being able to cancel a lobby match search
  • Fixed an issue where loading back into a lobby would reset the ship selection to its default

»Environment

• Fixed an issue that was causing small asteroids to have metallic audio when shot
  • Fixed an issue where both rings in Capture the Core appeared blue
  • Fixed an issue where tutorial hanger was present in Dying Star Multiplayer Free Flight
  • Fixed an issue with missing collision on space debris in Broken Moon
  • Fixed graphical issues with catwalks in the Self Land hangar
  • Fixed Murray Cup poster not appearing in Asteroid hangar

EDIT: Link do filmu zrobionego w toturialu: https://youtu.be/83ogPeIneLA

Edytowane przez Vim

vim_ad.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po ostatnim patchu PTU 1.1.2 v2 SC dostało znacznego przyspieszenia w kwestii ładowania gry.

Jeden z graczy zamieścił film porównujący aktualną wersję i PTU.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Naprawdę nieźle, praktycznie dwu krotne przyśpieszenie, widać jak bardzo brakowało optymalizacji, myślę że to nie ostatnia tego typu zmiana i w kwestii ładowania gry jak i lokacji zmieni się jeszcze więcej - oczywiście na plus  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png">

UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Mi się wydaje, że optymalizacja była już w 1.1.1. na moim starym gracie latało się trochę lepiej  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png">

Nie wiem czy zdążę jeszcze na PTU sprawdzić, trzeba będzie pewnie zaczekać do oficjalnego patcha.

Pozdrawki

BHoleVX

sygn.png.c4efbbba4bad9acc32e1f37d60e375b

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

PTU będzie prawdopodobnie do piątku(acz to nic pewnego).

Czas na PTU jest więc, choć nie wiem jak u ciebie z czasem:)

vim_ad.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok pomierzyłem 1.1.1 i PTU 1.1.2 i wyniki są powalające  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png">

Czas ładowania do hangaru 1.1.1: 200 sekund 

Czas ładowania do hangaru 1.1.2: 120 sekund

Jak tak dalej pójdzie to może pogram bez upgrade'u kompa na LOW settings :P

Pozdrawki

BHoleVX

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja w niedzielę porównywałem PTU przed i po pachach, u mnie przyrost prędkości ładowania jest co najmniej dwu krotny !

Hangar ładuje się około 58 sekund wcześniej grubo ponad 2 minuty, czasem miałem wrażenie że nawet 3, co patrząc na loading screen wydaje się wiecznością, ładowania tekstur wcale nie odczuwam  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">  W poprzedniej wersji wyraźnie widziałem moment doładowania tekstur, a co za tym idzie polepszenia wizualnej strony sceny teraz jeśli coś się doładowuje to bardzo odległe detale, praktycznie tego nie widać - rewelacja !

Niestety w niedzielę odkryłem masę bug'ów, głównie dziurawe tekstury i błędy w skrypcie podczas treningu, wszystko zgłosiłem może coś z tego naprawią :)

Edytowane przez Tommy Rich

UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj trochę testowałem trening, ale nie widziałem tego co można zobaczyć na YT. Nie miałem HUDa, instruktor latał SH a ja wersją F7A i nie mogłem się zmieścić w drzwi hangaru :P

Okazało się, że coś przy pachtowaniu mi się wywaliło i musiałem ściągnąć wszystko od nowa.

Teraz mogę zacząć w końcu trening Gladiusem :)

Pozdrawki

BHoleVX

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dostaliśmy małe update do wersji 1.1.2 v3 w sumie 11 patchy każdy po kilka-kilkadziesiąt MB.

Lista zmian tutaj: https://forums.robertsspaceindustries.com/discussion/258735/dev-tracker/p1

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dziś o 4.15pm GMT rusza oficjalna wersja Arena Commander 1.1.2 tzn chyba miało ruszyć bo jeszcze go nie ma ...  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">

https://forums.robertsspaceindustries.com/discussion/258870/1-1-2-update-to-live-today

edit:

Pierwszy patch ma 120 MB a drugi 20 GB :wallbash:

Miłego ściągania ...

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie leci 105 w porywach do 118KB/s :> Estimated 2d  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_biggrin.png">

sygn2.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam już połowę patcha, jeszcze około 30 min.  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png">

ad.pngdastro_ad.pngad.png

banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Załączę z rana nim pójdę do szkoły. zobaczymy, czy starczy koło 7h. Mam nadzieje, że szkolenie jest wykonane na poziomie. Liczę na inspirację do kolejnej części mojej opowiastki  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png">

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najpiękniejsze w tym patchu jest szybki loading time i powrót do hangaru, u mnie bez SSD to jest od 15-20sek.  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_biggrin.png">

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Loading świetny, wygląda na to że w końcu będzie sens regularnie grać w SC. Martwi mnie tylko wydajność tutoriala, mam w bazie 10-15 fpsów :/ oby tak nie wyglądało granie jak już wyjdzie S42/PU.  Przynajmniej w locie 45-60 fpsów, tutaj bez zmian. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W bazie masz w pytę polygonów, statków jest sporo, doodadów też  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png">

Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nie zapominajmy że też zrobili tego tutka na "odczepnego". I nie było względnej optymalizacji względem kolektywnych assetów.  :P

Edytowane przez Dastro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nowe zestawienia parametrów uzbrojenia dla wersji 1.1.2

https://onedrive.live.com/view.aspx?resid=794A818C19423A90!18625&cid=794a818c19423a90&app=Excel

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Postanowiłem wczoraj sprawdzić jak wygląda tutorial i no cóż wystartować zgodnie z procedurą nie mam szansy. Przepustnica dostaje małpiego rozumu i  jest cała naprzód. Jak pominę tą część tutoriala to gra działa dobrze, aż do momentu lądowania. Tu znów to samo jak podlecę nad lądowisko to się robi gaz do dechy. Ma ktoś podobny przypadek ?

Nic mi w życiu tak nie wyszło jak włosy.

JAX0wAC1.jpg

Lepiej dobrze zjeść, niż podobać się byle komu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja miałem coś podobnego. Czasem mi 0% myli z 100% ^^

Szczególnie gdy używam strafe'ów do przodu i tyłu. Start też był genialny - delikatnie w górę, scinka, odbilem się od sufitu i skończyłem do góry nogami przy ścianie. I drzwi się nie chciały otworzyć na początku.

"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?

• Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:

Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??

• Przez Candidate
      Możecie polecić jakieś dobre miejscówki do kopania Prospectorem?
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności