Skocz do zawartości
Night

Star Citizen - marność

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero się zarejestrowałem, ale jeszcze przed napisaniem tego postu, poczytałem forum i tematy typowo o grze, żeby mięć lepszy ogląd jakbym coś wcześniej pominął, bo grą już jakiś czas interesuje się biernie i śledzę dokładnie co się dzieje.

 

Ta gra to kupa. Wybaczcie, ale taka prawda. Ładnie zrobiona kupa. Pusta wydmuszka. Sama grafika. Chris ciągnie szmal z naiwniaków, no bo jak nazwać wydawanie 250dolarów albo i więcej na …statek (o pakietach za tysiące nie będę się nawet rozpisywał), który w dodatku zapewne na starcie będzie dostępny już w grze dla każdego, tylko trzeba będzie na niego zarobić. Ale powiedzmy niech będzie, są bogaci, co mogą sfinansować grę, tylko że, wszystko to co jest zrobione, to nie wiem czy z tych 76mln ruszone zostało chociaż 20. Czekam tylko co się będzie działo jak SC wyjdzie i ludzie zobaczą, że król jest nagi, albo co też możliwe nie wyjdzie w ogóle.

 

Ciągle się wymienia Chrisa Roberta jako wielkie nazwisko i dostawia się Wing Commandera czy Freelancera. A wcale wybitnym twórcą nie jest. Taki Freelancer to wypisz wymaluj to samo co się dzieje teraz z SC. Gdyby Roberts go nie sprzedał Microsoftowi to nigdy by nie wyszedł. Może ma pomysły i jak widać potrafi snuć fantazje na które ludzie lecą, ale twórcą jest kiepskim. To tak jak pisarz z płonną wyobraźnią, ale bez umiejętności pisarskich. Ciekawe w którym momencie SC zostanie sprzedane i zobaczymy znów okrojoną grę.

 

Jestem fanem gier w kosmosie. Uwielbiam ten klimat, chciałbym się zanurzyć w kosmicznych przygodach i od jakiegoś czasu śledzę poczynania SC i No Mans Sky. Przypadkiem na nie wpadłem z innych względów niż chęć pogrania. Obie gry to kupa. Gdyby się połączyły, były by o wiele lepsze, ale dalej jeszcze by wiele tej hybrydzie brakowało. NMS pominę, tak tylko wspominam.

Mając taki budżet i tyle czasu produkcji za sobą, powinni mieć wiele zrobione, a tak naprawdę praktycznie nie ma nic i jeszcze chcą to produkować dwa lata… co najmniej. Ciężko uwierzyć. Nie ma nic teraz i nic nie będzie w przyszłości.

 

A jeśli wyjdzie to będzie to prosta strzelanka w kosmosie (o ile dobrze się orientuje, to ludzie nie są zadowoleni z walk), z małym dodatkiem FPS (dodanym na siłę dopiero po uzbieraniu kilkudziesięciu mln), pożal się boże no bo jak to nie można będzie chodzić po planetach? Tj. tylko w wydzielonych lokacjach? Ja rozumiem takie coś w czasach Freelencera, ale nie dziś. NMS pokazuje, że można i to z ułamkowym budżetem SC.

 

Generalnie dostaniemy tylko ulepszony, głównie graficznie Freelancer, który był strasznie nudny poza kampanią, a i w kampanii też, gdy na siłę dodano wykonywanie schematycznych misji, aby przejść dalej. Oczywiście będzie ciekawej o tyle, że to MMO, ale historia pokazuje, że MMO pay for win zawsze szybko gasną. Oczywiście są maniacy, którzy w nie grają, ale przyrównując do chociażby WOWa czy Eve online to marność nad marnościami. Pay for win wprowadza się, aby uratować beznadziejnie zrobione gry (patrz np. SWTOR) na które gracze, którzy cenią jakość po prostu nie wykładają kasy, ale znajdą się ludzie, którzy zapłacą każdą cenę by być lepszymi od innych. Kompleksy są silne w dzisiejszych czasach i na takich słabościach trzepią kasę, nie musząc się już starać. Eve też zaczęło sobie folgować i olewać co zaowocowało wg. schematu donośnymi głosami, że zostaną wprowadzone mikropłatności. Ile firma straciła na buncie graczy to głowa mała.

 

To samo będzie niestety z SC. A to co proponują w grze już mieliśmy i to było za mało dla żądnych przygód graczy, dlatego spacesimy zniknęły na długo. Żeby gatunek odżył, gra musi oferować o wiele wiele więcej. Za 76mln można by było zrobić taką grę, ale Chris jest na to za cienki. Połączenie Eve online, SC, NMS, Mass Effect i KOTORa (tylko wiadomo, bez typowo SW rzeczy jak miecze, chyba, że dałoby się wykupić licencje na takie gadżety), to by była gra na którą by się czekało z zapartym tchem. Ale jak nie Chris to może…  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale Twoja głowa to wydmuszka. Oceniasz wersję Alpha.

 

Najpierw poczekaj na finalną wersję a dopiero potem napisz recenzję ukończonego produktu - jednym słowem wróć za dwa lata.

 

Peace Adhan.


Użytkownik zbanowany permanentnie za wandalizm, łamanie regulaminu i brak RiGCz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Tym zdaniem utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że nie wiesz co piszesz i raczej nie powalasz rozumem. To zdanie nie ma sensu jak na dobrą sprawę cały twój wywód.

 

Krytykujesz już rzeczy, których nie widziałeś lub są nieskończone - czyli całkowicie bezpodstawnie.

Więcej nie będę pisał, bo w tym wypadku nie ma to najmniejszego sensu.


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość.  dowodzi iż 

a) nie do końca człowiek orientuje się co to jest alfa

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_cool.png"> nie grał w AC

c) nie czytał zapowiedzi FPSa

d) nie rozumie, co to jest generowanie lokacji proceduralnie


vim_ad.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy panowie powyżej, mogliby jeszcze raz przeczytać co napisałem, tym razem ze zrozumieniem?
Ewentualnie rozumiem, że jesteście tymi, o których wspominam w drugim akapicie i zabolało. Bardzo zablolało.
 

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

A mógłbyś przynajmniej napisać jakieś uzasadnienie czemu nie ma sensu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... To może Ty?

Napisałeś swoją opinię na temat gry, która ma wyjść za 2 lata, a twoja opinia opiera się na panu CR, który twoim zdaniem nie jest w stanie stworzyć gry. Oczywiście każdy ma swoją opinię, a forum jest stworzone by się nimi dzielić więc w zasadzie nie ma czego się czepiać.

 

Ale w twojej wypowiedzi jest parę punktów, które mi się nie podobają.

 

Cris być może nie jest wybitnym twórcą. Nie mam informacji na ten temat, ale z pewnością jest świetnym wizjonerem, a jego wizje (mimo, że nie wiedziałem o nim nic jeszcze rok temu) jaki i to co widać w alfie skłoniły mnie do małej dotacji, bo CIG zatrudnia całą rzeszę ludzi, żeby wizja stałą się realna. 

Porównanie No Man Sky i SC jest co najmniej nie na miejscu. Jedna opiera SAMOTNEJ eksploracji kosmosu, 2'ga na społeczeństwie i relacja między graczami w przestrzeni. W tych projektach potrzebne są inne technologie, a same mają inne ambicje. Połączenie tego byłoby wspaniałe, ale jest (i pewnie jeszcze długo będzie) nierealne.

Prosta strzelanka? Litości! To co mamy w alfie faktycznie nią jest, ale nie będzie to sedno rozgrywki po ukończeniu gry. Została to zrobiona na początek, bo coś musiało być! Bo tego chciała SPOŁECZNOŚĆ Star Citizen, która jak w żadnym innym projekcie jest obecna w procesie tworzenia gry.

 

I NA BOGÓW! To nie gra pay to win! To nowatorskie podejście do zbierania funduszy na grę. Nie trzeba już uzależniać się od wydawcy i od jego widzimisię. Nie trzeba sprzedawać gry Microsoftowi,b żeby ją wydać. Trzeba jedynie traktować poważnie swoją społeczność. Jeśli społeczność widzi potencjał, a twórca ich nie zawodzi sami zapłacą i ufundują grę. Star Citizen i Kingdom Come Deliverance pokaże, czy można aż tak ufać twórcom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, widzę że temat istnieje dopiero niecałe dwie godziny a kolega zebrał już pięć minusów... Niezbyt miłe powitanie dla nowego użytkownika :/

 

Spora część z tego co mówi to niestety prawda - ta gra jest zbyt rozdmuchana, miały być cuda na patyku a już od dobrego roku mamy dostęp tylko do dość okrojonej wersji latania i robienia pew-pew z laserów oraz podczepiony do tego sklepik (kto wyda więcej, ten będzie miał większe szanse). W mojej ocenie prace nad grą idą o wiele za wolno, po prostu zamiast robić grę zajmują się mało ważnymi drobnostkami jak wprowadzanie nowych rzeczy do pledge store albo nagrywanie jakichś tam materiałów na yt. Czekam tylko na FPS i Planetside, chociaż zaczynam coraz bardziej powątpiewać że udostępnione zostaną nam w najbliższych miesiącach. To na co najbardziej liczę to właśnie duży, sandboxowy świat gdzie wszędzie można pójść (np. space engineers, albo nawet taki minecraft) i prawie wszystko zrobić, a na razie SC to głównie cudna grafika, malutkie mapy i kiepska optymalizacja. Po co tam taka grafika skoro samej gry praktycznie nie ma? Przez te trzy lata, z takim ogromnym budżetem ta gra dalej nic sobą niestety nie reprezentuje.

Edytowane przez centurionix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Morzan – ta wizja, gdybym miał informacje o grze w momencie startu na KS, zapewne by mnie też skusiła do jakiejś wpłaty, ale to co jest obecnie? Nie. Napisałem czemu.

 

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

Jest. A i najpewniej będzie – zamiast czekać na wybudowanie statków w stoczni, które będą miały ograniczoną przecież przepustowość będą najprawdopodobniej do kupienia statki i później. A być może i nie tylko one. Nie ma żadnych informacji o tym, aby gra miała być abonamentowana, a są tylko dwie możliwości, aby gra MMO chodziła – free to play, czyli micropłatności (a żadne MMO nie utrzyma się z micro bez pay2win) albo abo. Z powietrza kasy na serwery nie wezmą.

Jest jeszcze trzeci, nie testowany jeszcze model, ale na to nikt nie pójdzie – utrzymywanie z dobrowolnych wpłat, ale na to raczej nie pójdą. Co innego zbierać tak fundusze na projekt, a co innego go później tak utrzymywać. Bo bądźmy szczerzy, nie byłoby 76 mln jakby nie limitowane statki, które dadzą w przyszłości przewagę. Zwykły gracz od razu takich maszyn mieć nie będzie, a i dożywotniej gwarancji za darmo nikt nie uzyska (tj. za walutę w grze).

Edytowane przez Night

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że niektórzy nie powinni mieć dostępu do alpha czy beta testów, bo nie wiedzą co właśnie odpalili.

 

Jeśli ktoś ocenia grę po alpha testach to jak dla mnie albo jest trollem albo wybitnie głupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dmger - zaczynanie postu od prywatnego najazdu na rozmówcę jest cokolwiek słabe. Szczególnie, że to pod jakim kątem oceniał grę ( obietnice tego, co ma się w niej znaleźć i tempo produkcji w stosunku do zebranych środków ) nie ma nic wspólnego z tym, że to alpha.

 

@Night - tym jednym postem masz szansę przebić Centurionixa w ujemnej reputacji  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_biggrin.png"> Z pewnymi rzeczami się zgadzam z pewnymi nie. Np - chodzenie po całych planetach jest imo kompletnie bez sensu w tej grze, masz od tego inne, choćby taki planetside jeśli chcesz walki o całą planetę (po prostu przy kilkuset planetach, do tego przestrzeni szansa na spotkanie innego gracza na całej planecie byłaby mierna ). Też pewne rzeczy chętnie bym zobaczył, których w planach nie ma, niektóre rozwiązania mi nie odpowiadają. Ale przypuszczam, że większość z nas ma takie wizje, często kolidujące ze sobą.
Nie rozumiem tylko jednego - jaki jest sens zakładania takiego tematu, jeśli gra Ci nie odpowiada? Szczególnie, jeśli jak mówisz przeglądałeś forum, więc powinieneś wiedzieć, że panuje tu spory hype ( co by nie powiedzieć fanboyizm ;) )

Co do pay2win - po pierwsze nie rozumiem odniesienia do SW:tora ( chyba że od czasów, gdy w to grałem wprowadzili coś nowego ) - tam były głównie ozdóbki, nic, co byłoby silniejsze, niż rzeczy dostępne w grze. No może kryształy do lightsaber na 10 lvl, dające staty z max. ale niskie lvl nie są imo żadnym wyznacznikiem.  Po drugie - w SC masz specyficzne p2w - z jednej strony możesz kupić od razu najlepszy statek w danej kategorii, z drugiej wszystko co jest do kupienia ma być normalnie dostępne w grze. Więc będzie po prostu wymagać trochę więcej czasu. Alpha trochę wykrzywia spojrzenie na gotową grę ( która raczej nie będzie sprowadzać się tylko do radosnego strzelania do siebie, zwłaszcza że tam nie będzie tak po prostu "reset" ). Zresztą piszesz o tym sam:
 

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość.  Edytowane przez duszy

Time for some thrillin' heroics

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech... Mi się odechciało dyskutować. Widać, że nie przyjmiesz żadnych argumentów, gra kiedy wyjdzie i tak Cię zawiedzie. 

 

Duszy zgadzam się z Tobą, Obraza jako przywitanie z nowym użytkownikiem, który nikogo nie obraża przez jedną z bardziej rozpoznawalnych osób na forum jest hmm... Niesmaczne i niekonieczne. I raczej nie świadczy dobrze o naszej społeczności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

No to teraz pojechałeś ...  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png">

A na jakiej podstawie i co daje Ci prawo do określania się jako jedynego z monopolem na widzę i ferowanie jedynych słusznych wyroków?

Cieszę się, że tak światła osoba pełna doświadczenia oraz znajomości z zakresu psychologi wstąpiła pośród Nas i udzieli Nam jeszcze trochę trafnych porad egzystencjalnych.

Ja mam prośbę z racji tego, że już dziś potrafisz przewidzieć przyszłość na dwa trzy lata naprzód skromnie poproszę o 6 numerów na wtorkowe losowanie LOTTO ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
Wiesz - patrząc na to teraz, przy ~80 czy ilu tam zebranych milionach łatwo to powiedzieć. Ale wątpię, żeby pierwotnie spodziewali się więcej jak może 20mln $. Co jak co, ale trzeba CR przyznać, że umie sprzedać swój pomysł i spodziewałbym się w kolejnych latach, prób podobnych kampanii. Poza tym znów wracamy do tego, o czym już pisałem - różni ludzie chcieliby widzieć w tej grze różne rzeczy. Często wzajemnie się wykluczające, albo zwyczajnie niewykonalne.

Wracając do kwestii ręcznego robienia systemów vs. proceduralne - też bym chętnie zobaczył hybrydę tego. Zwłaszcza, że SC miałoby na to miejsce - tzn część systemów mogłaby być gotowa, część generowana proceduralnie po odkryciu ( bo w przeciwieństwie do np. ED nie ma od razu znanych dróg do wszystkich systemów ) i systemaczynie zmieniane na robione ręcznie. Albo zanim je gracze w ogóle znajdą, albo w ramach "kolonizacji". Tylko wiesz - jeśli gra nie była od razu tworzona z myślą o czymś takim ( bo nie zakładali że będzie ich na to stać ), to zmienianie teraz nie jest łatwe. I to pomijając to, że na 100% są ludzie, którym taka wizja by nie odpowiadała.


Time for some thrillin' heroics

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Przypomina mi się pewien eksperyment. Psychologom kazano ocenić nastolatków po zdjęciach. Mniej niż 1/5 nie zgodziła się bez wcześniejszej rozmowy.  

96% ludzkości ocenia innych po wyglądzie, reszta to niewidomi.

 

Kończę na razie, bo ciągle pojawiają się nowe i bym go w ogóle nie wysłał.


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Zrobienie czegoś takiego nawet proceduralnie, żeby nie mieć planet a'la star wars ( planeta-pustynia, planeta-ocena, planeta-miasto ), byłoby cokolwiek ciężkie. Robienie tego ręcznie, tak żeby uzyskać w miarę sensowną różnorodność w obrębie jednej planety i do tego pomiędzy planetami ( zakładając powiedzmy 100 planet na wejściu ) jest praktycznie niewykonalne  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png"> A były przecież całe dyskusje na forum rsi o generowaniu proceduralnym vs ręcznym i o ile kojarzę, większość wolała ręczne.


Time for some thrillin' heroics

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@duszy

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

Jeśli dla Ciebie analiza danych i wyciąganie wniosków z uwzględnieniem pewnego prawdopodobieństwa to magia i przewidywanie przyszłości to mam dla Ciebie bardzo złą wiadomość…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

To oczywiste było od początku, ale prowokacje można zastosować dwojako - dla samej prowokacji lub do wywołania ciekawej dyskusji na temat, który jest raczej omijany. W tym wypadku niestety okazuje się, że to był ten pierwszy cel.


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

po dzisiejszym śniadanko-obiadku z rodzinką, w ramach celebrowania bajek, w które nie wierzę, a które mnie irytują ( bo nie mam ochoty przez następny rok wysłuchiwać pretensji ), chętnie podyskutuję nawet z najgorszym trollem :P

Edytowane przez duszy

Time for some thrillin' heroics

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

Oczywiście masz rację ale głębia tej analizy i założenia w kwestii tego prawdopodobieństwa zakrawa dla mnie na magię i wiedzę tajemną ...

Może dla osoby spoza forum mającej świeże spojrzenie wystarczy się tylko zapoznać z informacjami ludzi którzy piszą na ten temat od roku i od razu stwierdzić, że "to nie może się udać"

Ja niestety tak nie potrafię ale gratuluję dobrego samopoczucia i wysokiej samooceny ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:
       
      Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
       
    • Przez Candidate
      Możecie polecić jakieś dobre miejscówki do kopania Prospectorem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności