Skocz do zawartości
Night

Star Citizen - marność

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomniałem w ostatnim poście jednego powiedzieć. Kwestia tego, że nie każdemu wszystko by podpasowało. Zgadzam się. Kwestia takiego zrobienia gry, że każdy zajmie się tym co lubi najbardziej. Aby żadna działalność nie była wymuszona. Tak są robione niejedne gry i to się udaje. Jedni będą chcieli walki na planetach, a inni nie i Ci mogą się skupić na lataniu w kosmosie i naparzaniu. Inni lubią być górnikami i w tym mogliby się odnaleźć, zamiast latać w kosmosie. Przygotowali by surowce do produkcji statków i innych rzeczy w grze, które później kupowali by Ci co się naparzają, za kasę zdobytą czy to na misjach, czy to na rabunkach czy to będąc łowcą głów czy to jeszcze w jakiś inny sposób.

 

@Goomich

 

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

Tak. To jest pewna prowokacja, ale żaden trolling. Temat jest na serio.
A i nie martwie się o pieniądze. Wskazuje tylko na mechanizmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc śmieszy mnie lekko pisanie, iż 2 lata to długi okres czasu, a  suma 77mln $ to jakiś niesamowity budżet gry. 

Co do czasu, przyzwyczailiśmy sie do produkcji w stylu CoD czy Battlefield, gdzie co 2-3 lata muszą wychodzić kolejne wersje gry - jak czekamy dłużej to sytuacja jest przedłużona etc. 

Stworzenie dobrej gry zajmuje czas - 5-6 lat to nie takt, dużo biorąc pod uwagę rozmach SC. Pamiętajmy, iż CR zaczynał w praktyce od zera - nie miał zespołu, biur, itd. Zbudowanie zespołu w 2 lata nie jest złym osiągnięciem. Jestem tu od listopada - od tego czasu gra znacząco się zmieniła. Co ważne, nie widzimy wszystkiego co już zostało zrobione - FPS wkrótce wyjdzie(a przynajmniej mam taką nadzieje), za 2-3 miesiące planetside, później 2.0. A później, to cóż, to coś co można nazwać "grafiką" czyli mozolne tworzenie lokacji/statków.

 

Czemu suma 77 mln nie jest jakąś szczególnie dużą sumą? Bo wiele gier potrzebowało znacznie więcej dając w zamian mniej. Tu jest link:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_most_expensive_video_games_to_develop

 

Nie powiedziałbym, iż takie GTAV oferuję więcej niż SC - powiedziałbym wręcz, iż znacznie mniej.

 

I na koniec, nie uznaje "zainwestowanych" za zmarnowane. Należę, do tych ludzi co lubią sobie grać w AC i myślę iż spokojnie grałem już tam conajmniej 40h, a być może  ponad 60h. Nie tyle, by uznawać inwestycję za zwrócona, ale biorąc pod uwagę, iż walka nie jest nawet moim głównym punktem zainteresowania, patrze z optymizmem w przyszłość 

 

EDIT: I pisanie w dobie szybkiego farmienia RECów, iż to jest P2W, jest conajmniejsze śmieszne.

Edytowane przez Vim

vim_ad.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Pardon, pozwolę sobie poprawić: SC jak wyjdzie(za te 1-3lata) to będzie miał znacznie większy rozmach niż w GTAV - póki co rzeczywiście GTAV ma więcej zawartości.


vim_ad.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

2015 wciąż trwa  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png"> Weż też pod uwagę, że od czasów zapowiedzi projekt się trochę rozwinął

Edytowane przez duszy

Time for some thrillin' heroics

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, po pierwsze to kolega (jeżeli mogę się tak wyrazić nie narażając się na krytykę z twojej strony) myśli chyba, że zrobienie gry to sprawa prosta, po prostu umieszczanie gotowych obiektów w świecie co przecież nie powinno zajmować dużo czasu. Otóż sprawa nie jest tak prosta i wyobraź sobie, że jak SC będzie miał premierę to w kodzie będą miliony linijek tekstu, pisanego ręcznie, wklejanego. Nie wiem ile osób pracuje w CIG, ale mogę powiedzieć, że za mało, żeby gra rozwijała się z tempem 100%. Na stronie studia widać, że mają jeszcze 47 wolne posady dla samej produkcji, nie wspominając już o marketingu, moderowaniem stron, itp. Gry nie zrobisz ot tak, programiści z CIG musieli się nauczyć pisać do Cryengine, a jak w kręgach informatycznych wiadomo to do rzeczy łatwych nie należy, trzeba wyszukiwać błędy w kodzie, poprawiać inne rzeczy, a to już jest syzyfowa praca. Generowanie proceduralne ma dużo na rzeczy na prostych silnikach, jak Unity czy ten od Minecrafta, ale im bardziej zaawansowany silnik tym jest to trudniejsze, poza tym trzeba napisać algorytm, który by zapobiegał nakładaniu kilku elementów na siebie, bo mogłoby powstać wzniesienie, z którego by wystawało pół wieżowca. Dostępna cała powierzchnia planet... brzmi pięknie, ale pod warunkiem, że wielkość planety/księżyca nie przekraczałaby wielkości Księżyca lub (w wersji hardkorowej) Merkury. Wiesz ile ludzi musiałoby walczyć w jakiejś bitwie na takiej planecie? Na pewno nie skończyłoby się na jednym małym obszarze, więc na planecie walczyłoby kilkaset/kilka tysięcy osób, w różnych miejscach (w Planetside 2 te tereny do działań to nie są różne planety tylko małe skrawki na jednej planecie).

PS. CPAS przez przypadek zamiast zalajkować twój komentarz, zdislajkowałem go (uj wie jak się to pisze), więc w zamian zalajkuję ci coś innego  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">


Kosmos to całkiem spoko miejsce, można tam mieć w końcu święty spokój... szczególnie jak padnie system podtrzymywania życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściana tekstu, dopiero wbiłem, bo święta i czasu nie ma. Czytałem tylko pierwsze 5 postów bo 2 strony to żre zbyt dużo czasu.

 

Ale powiem jedno, Panie Night, po co się Pan wypowiada na temat gry nieprzychylnie, kiedy forum jest stworzone dla ludzi, którzy pasjonują się tą grą? Po co Pan pisze o czymś, czego Pan zupełnie nie popiera? Chce nas Pan ostrzec? Pokazać wady alfy, gry, która jeszcze nie wyszła? To mało mówiąc idiotyzm. Nie wnosisz nic nowego, tylko zamęt na forum, ty chcesz aby twój tlący się ognik był podjudzany i rozdmuchiwany. Osiągnąłeś cel, teraz sobie idź. Ja nie potrzebuję tu nikogo kto negatywnie wypowiada się o grze marzeń. Nawet nie wydałem jeszcze ni złotówki (bo święta i się zbieram i zbieram, ale czasu brak, zdecyduję, się, najpewniej w tym tygodniu, wiem wiem, to wina braku czasu), ale i tak bronię tej pozycji chcociaż ma swoje wady.

 

To tyle.

 

Pozdrawiam o z mojej strony żegnam  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png">

 

Chlebomat18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

Trochę więcej niż 3 - samych torów wyścigów jest 3. Obecnie tak naprawdę nie ma sensu dodawać kolejnych - AC to w sumie zajawka gry, ew. testy podstawowego modelu lotu/walki, bo właściwe testy to mogą być na poziomie bety dopiero. Jakby wprowadzili rzeczy mocno zmieniające tryb rozgrywki, w stylu np mapa w pasie poruszających się, kolidujących ze sobą itd asteroid ( jak w sw ), czy np w atmosferze gazowego giganta z mocno ograniczoną widzialnością, to miałoby sens. Dodanie kolejnych 10 czy iluś map różniących się praktycznie tłem i paroma duperelami niewiele by wniosło  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png"> Tyle, że z kolei takie mapy to przerost wysiłku ( do ich stworzenia ) do potencjalnej popularności. Bo ludzie i tak pewnie będą wybierać mapy łatwiejsze ( widać już teraz podział map - przyjaźniejsza dla zwrotniejszych statków i dla hornetów  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png"> )

 

( kurde, ale mnie na spam wzięło :P )

Edytowane przez duszy

Time for some thrillin' heroics

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem dość skromnym człowiekiem  i moje inspiracje chwiałbym zachować dla siebie ale jak ktoś kto pierwszy raz styka się z tym zagadnieniem i próbuje zniechęcić ludzi od idei  CR. Proszę odpuść sobie, wbiłeś na nieprzyjazny grunt i będziesz miał tylko wrogów na tym forum. Do tej pory zebrałeś -12 na opinani i to cie nie wróży dobrze.. Zamiast wypowiadać się w ten sposób polecam ci sapera albo pasjansa i pisz na forum Microsoftu a nie tutaj.

Edytowane przez Smaily

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vim

 

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

To znaczy, że tutaj robicie sobie tylko wszyscy nawzajem dobrze i nic innego was nie obchodzi? Krytyka jest równie istotna. Co prawda, ta zapewne nie dotrze do twórców, ale to nie znaczy, że nie ma sensu.

Edytowane przez Night

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Night!
 
Pozwól, że odniosę się do twojego pierwszego postu:

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Chyba nie do końca wiesz dlaczego zniknęły space simy. Ich zniknięcie było spowodowane strachem wydawców przed włożeniem kasy w projekty które nie dałyby kilkudziesięciu lub kilkuset milionów dolarów zysku.

SC jak i E:D pokazało dobitnie jak bardzo się mylili.

76 mln$ to nie jest wcale tak dużo, produkcje od EA czy Activision mają budżet na marketing w wysokości 100 mln$.

Połączenie Eve, SC, NMS, ME, KOTOR dało by kupę niestety, te produkcje tak się od siebie różnią (może poza ME i KOTOR), że nie wyobrażam sobie ich połączenia w jakiś spójny sposób.
Co do tego co ma być w grze, nie wszystko już mieliśmy, a nawet jeśli to nie połączone w jednej produkcji, to jest jednak coś nowego.

 

Na koniec, życzę tobie i sobie, żeby SC był tym na co obaj czekamy  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png">

 

Pozdrawki

BHoleVX


sygn.png.c4efbbba4bad9acc32e1f37d60e375b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdro dla ludzi grających w GTA po łacinie :/


Kosmos to całkiem spoko miejsce, można tam mieć w końcu święty spokój... szczególnie jak padnie system podtrzymywania życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Night
Szcze mi cie zal, troll lub przypadek kiepsko wystartowales na tym forum.
Twoje argumenty o zespole przed kickstarter sa niedokladne, sopojrz na to
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
Tam nikt nie pracowal, Chris zlecil zrobienie 3 statkow na zlecenie i pracowal nad wcisnieciem ich w Cryengine na prezentacje na Kickstartera
Pierwszy rok - tworzyli narzedzia, zakladali prawdziwe siedziby i przyjmowali ludzi ... do tworzeni narzedzi i podstaw
Gre zaczeli tworzyc w polowie 2013, albo i pozniej, wiele rzeczy ma wyjsc do konca tego roku (w teorii) .. badz cierpliwy, masz pytrania wal, chetnie odpowiemy :) .. po to tu jestesmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha i rekrutacja na programistę w studiu robiącym gry komputerowe nie wygląda tak:
- Ej ziom, umiesz pisać w C++?
- No umiem napisać program wyłączający komputer.
- Witamy w zespole.


Kosmos to całkiem spoko miejsce, można tam mieć w końcu święty spokój... szczególnie jak padnie system podtrzymywania życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

nope, jest określona kolejność, kto komu robi dobrze :P

Edytowane przez duszy

Time for some thrillin' heroics

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow.nareszcie cos sie dzieje na tym forum,tylko tak sie zastanawiam ,co gosc robi na tym forum jezeli sadzi ,ze ten projekt to wielki spam,nas i tak nie przekona,bo tu sa sami ,same zacieklaczki jezeli chodzi oSC ,idz orzeszku trolowac np do EVE (ktorej zreszta jestem fanem od 8 lat) tam jest specjalny chat zwany Polish ,cya

Edytowane przez Blackjack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po trzecim jego poście już można było, że to troll, ale muszę przyznać, że mało kto jest w stanie zrobić taki research dla trollingu.


Kosmos to całkiem spoko miejsce, można tam mieć w końcu święty spokój... szczególnie jak padnie system podtrzymywania życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale shitstorm. Człowiek nie może mieć już swojego zdania bo zaraz go zjadą i nazwą trollem. Jak za komuny. Moim zdaniem gość ma trochę racji. Za bardzo się wciągnęliście już w ten projekt i nie potraficie przyjąć krytyki, to niezdrowe. Ja myślę, że hejt na tego gościa jak i na każdego innego jest wprost proporcjonalny do ilości wydanych pieniędzy oraz czasu poświęconego Star CItizenowi a stąd do fanatyzmu już jeden krok. Pomyślcie nad tym zamiast pisać głupoty.

Edytowane przez Gromnix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

 

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

Jest pewna różnica między własnym zdaniem a wjeżdżaniem na forum i obnoszeniem się z zachowaniem typu przeczytałem co Wy tu napisaliście i nie macie racji więc Ja Was oświecę.

Co więcej w swoim trzecim wpisie na forum nowy Kolega wyjeżdża z psychologiom za 5 groszy zarzucając Forumowiczom, że sami się oszukują lub nie postrzegają racjonalnie otaczającej rzeczywistości ...

Zresztą tak naprawdę większość tych przytaczanych argumentów wiele razy na forum była wałkowana i omawiana wiele razy. Również negatywnie przez osoby które przez całkiem niezłe pieniądze wsparły projekt SC ...

Ale do tego należałby przeczytać to forum a nie tylko napisać, że to się zrobiło.

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Może mieć własne zdanie i nikt mu tego nie zabrania. Oczekuje się jednak pewnej kultury wypowiedzi. On jednak formułuje swoją wypowiedź jak prawdę objawioną, a nie opinię.

Ponadto jego argumenty to przekrecone fakty lub wierutne bzdury. Nie akceptuje też kontrargumentow popartych przykładami w odróżnieniu od jego ogólników.


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliście pomyśleć zamiast pisać głupoty, czy ruszenie głową jest na serio takie trudne? Zachowujecie się tak samo jak on, wciskacie swój punkt widzenia innym na siłę nie uznając czyjegoś prawa do wypowiedzi. Czemu myślicie, że macie więcej racji od niego, bo wydaliście na grę więcej kasy i nie potraficie się pogodzić z faktem, że ktoś może myśleć inaczej niż Wy i oczerniać Waszą wspaniałą grę? Mam takie samo prawo do obrony własnych uczuć związanych ze SC jak Wy ponieważ poświęciłem na nią już trochę środków i też chcę żeby ta gra była najlepsza na świecie ale nie będę się spinał bo człowiek ma odmienne zdanie od mojego. On za mnie nie będzie grał w tą grę i gra ta nie upadnie bo ktoś coś niepochlebnego napisał na jej temat. On Was nie pytał o zdanie tylko wyraził swoją opinię więc cokolwiek byście tutaj nie napisali i tak do niczego tego człowieka nie przekonacie a sposób w jaki wyraził swoja opnię może być różnie interpretowany w zależności od siły emocji jakie interpretator posiada w stosunku do danej rzeczy czy sytuacji. Z tego co tutaj widać to siła emocji związanych ze Star Citizenem przysłania Wam zdrowy rozsądek. Dajcie żyć i przestańcie się tak spinać bo nie jesteście pępkami świata.

Edytowane przez Gromnix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:
       
      Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
       
    • Przez Candidate
      Możecie polecić jakieś dobre miejscówki do kopania Prospectorem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności